Autor Wątek: Laserowa korekcja wzroku  (Przeczytany 3913 razy)

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Laserowa korekcja wzroku
« dnia: Sierpień 01, 2014, 19:19:19 »
Witam,

Wiem, że były już tematy na temat wzroku badań itp. Ale tutaj będzie trochę inaczej i bardziej precyzyjnie  -_- Jest może jakaś osoba, która miała wykonywany ten zabieg? Miałbym kilka pytań..
Jeśli już tworze nowy wątek to zapytam także czy jest ktoś kto przeszedł komisje lekarską z wadą -1 dioptri? Czy jest to możliwe?

EDIT

Odnalazłem rozporządzenie MSWiA dotyczące strażaków. W rozporządzeniu w punkcie narząd wzroku znajduje się zapis co do ostrości wzroku.

§ 13 pkt 2

Ostrość wzroku każdego oka co najmniej 0,5 z korekcją szkłami sferycznymi wklęsłymi do 1,0 D, wypukłymi do 3,0 D albo cylindrycznymi wklęsłymi lub wypukłymi do 1,0 D.

W tabeli tego punktu jest zapis Z/N to chyba znaczy, że jest możliwość przejścia z taką wadą? Chyba, że coś źle interpretuje  -_-

link do rozporządzenia http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-1998-159-1050
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2014, 20:19:49 wysłana przez rabbitv »

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Laserowa korekcja wzroku
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2014, 15:45:51 »
ja miałem korekcje robioną, co chciałbyś wiedziec?

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Laserowa korekcja wzroku
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2014, 02:44:40 »
Z jakiej wady? Gdzie robiles? Jak wrażenia po zabiegu? Jak wolisz to możesz na pw odpisać ;)

Offline pucion17

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Laserowa korekcja wzroku
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 03, 2014, 12:45:18 »
Ja dodam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie ile wynosi czas regeneracji oka ( mam na myśli całkowite wygojenie się oka i ustabilizowanie się wzroku) ? Pozdro

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Laserowa korekcja wzroku
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 03, 2014, 14:33:35 »
Z jakiej wady? Gdzie robiles? Jak wrażenia po zabiegu? Jak wolisz to możesz na pw odpisać ;)

-1,5 D mialem z tym że na jednym jakiś mały astygmatyzm o którym sie dowiedziałem już na stole :P zabieg mialem w klinice we Wrocławiu. Wrażenia teraz już ok. Ogolnie badanie kwalifikacyjne wykazało że mam dość cienką rogówke i lekarz zakwalifikował mnie do w tym przypadku bezpieczniejszego zabiegu po którym 3 dni nie mogłem spac bo cala glowa bolala mnie niesamowicie. a ostrosc widzenia w 100% osiągnąłem gdzies dopiero po 5-6 miesiącach. Wszystko zmienialo sie jak w kalejdoskopie, raz jedno oko lepsze raz drugie raz lepiej w nocy raz gorzej. az w koncu sie ustabilizowało :P Teraz jest git ;)

Ja dodam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie ile wynosi czas regeneracji oka ( mam na myśli całkowite wygojenie się oka i ustabilizowanie się wzroku) ? Pozdro

w moim przypadku tak jak pisalem, przy innych metodach widzi sie idealnie nawet juz na drugi dzien po zabiegu. Ale wszystko jest indywidualne, nie ma reguły, każdy ma inne oko i inaczej będzie sie goiło ;)

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Laserowa korekcja wzroku
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 03, 2014, 18:52:18 »
Jaka cena takiego zabiegu?
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Laserowa korekcja wzroku
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 03, 2014, 19:21:56 »
ja płaciłem 1.9 tys za oko + 250 zł za badanie kwalifikacyjne.

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Laserowa korekcja wzroku
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 03, 2014, 20:04:53 »
Jaką metoda miałeś robione? Po jakim czasie wróciłes do treningów?

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Laserowa korekcja wzroku
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 03, 2014, 20:29:54 »
LASEK, po miesiącu juz na drążek wskoczyłem.

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Laserowa korekcja wzroku
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 03, 2014, 23:18:33 »
Czyli gdybys stał jeszcze raz przed taka decyzja to zrobiłbys to? ^_^

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Laserowa korekcja wzroku
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 04, 2014, 06:20:56 »
bez wahania ;p

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Laserowa korekcja wzroku
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 04, 2014, 10:12:11 »
Dzięki za odpowiedzi ;)

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 880
Odp: Laserowa korekcja wzroku
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 04, 2014, 17:56:16 »
Nie wiecie czy można gdzieś zbadać wzrok darmowo? Lub ile ew. kosztuje takie badanie?

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Laserowa korekcja wzroku
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 04, 2014, 20:04:25 »
W jakiś objazdowych akcjach, ale moim zdaniem lepiej zapłacić i mieć pewność, wiesz jak w Polsce działa NFZ  -_-
A jeśli masz na myśli zbadanie się pod kontem komisji, to trudniejsza sprawa. Pytałem lekarza i mówi, że komisja ocenia według ilości chętnych (if you know what means..) i nigdy nie wiadomo do czego może się przyczepić.

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Laserowa korekcja wzroku
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 04, 2014, 21:39:36 »
najlepiej iść do okulisty prywatnie i poprosić o badanie takie jak na kierowców zawodowych albo powiedzieć o cho chodzi dokładnie, zbadają wszystko, widzenie liter, daltonizm, 3D i dno oka, jakis rok temu płaciłem chyba 50zł z tego co pamiętam, czasem lepiej pochodzić po lekarzach i przebadać się wcześniej i mieć czas na ewentualna poprawe zdrowia

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 880
Odp: Laserowa korekcja wzroku
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 04, 2014, 22:08:31 »
Nigdy ze wzrokiem problemu nie miałem, choć bywały czasy że siedziało się mnóstwo czasu przed tv i konsolą  :gwiazdki:.
Piszecie tutaj że powrót do normalnego widzenia po laserowej korekcji trochę trwa, a gdzieś tam ktoś pisał że lekarz na komisji go chciał udupić ale załatwił sobie operację, i co w miesiąc cudem wrócił do formy..

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Laserowa korekcja wzroku
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 04, 2014, 23:03:24 »
Nie ryzykowałbym unitarki 2 tygodnie po zabiegu..gdyby nie to, że unitarka jest "zaraz" po badaniach pewnie bym spróbował bez zabiegu

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Laserowa korekcja wzroku
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 05, 2014, 06:35:54 »
dzilu powrót do zdrowia zależy od rodzaju zabiegu jakim Cie operują. w Moim przypadku było to tak długo, po zabiegach Epi-Lasik czy Lasik widzi się dobrze bez żadnych bólów nawet na drugi dzień.

A jeśli chodzi o badanie wzroku przed komisja. Ja dowiedziałem się kto bada w szpitalu MSW przyszłych strażaków, dowiedziałem się gdzie przyjmuje prywanie i zrobiłem badania.