Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2015 roku?  (Przeczytany 1084057 razy)

Offline ReemICS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1200 dnia: Grudzień 01, 2014, 18:13:00 »
ja studiuje zaocznie, pracuje, ćwicze na siłce, z workiem, biegam i do klubu mma jeszcze chce sie zapisać po nowym roku  :gwiazdki: a no i przygotowuje sie jeszcze z teorii do SA  :szalony:



A tak na serio to szacun, ja studiuje i się ucze chemii i fizyki i czasami jest ciężko :P

Offline julka-997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1201 dnia: Grudzień 01, 2014, 19:39:42 »
taki paradoks, ze osoby, ktore maja full na glowie szybciej znajda czas na dodatkowe zajecia wlasnie niz tacy, co niewiele robia. I nie jade tutaj po nikim, zeby nie bylo. Zobaczcie np osoby bezrobotne one nigdy na nic nie maja czasu ;p

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1202 dnia: Grudzień 01, 2014, 20:13:24 »
Nie popadajmy w skrajności, moim zdaniem łatwiej pracować 8-10h, przyjść z pracy zdrzemnąć się nawet żeby nabrać sił i wytężyć jeszcze umysł na te dwie godziny niż studiować i siedzieć po zajęciach cały dzień w książkach  :fiuu:.

Ale racja po części z tym co pisze Julka, jak muszę się spiąć to trzeba niejednokrotnie zrezygnować z wolnego czasu, tym bardziej że lipiec zbliża się nieubłagalnie  :rolleyes:

Offline darkoss

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1203 dnia: Grudzień 01, 2014, 20:18:06 »
Dzilu święte słowa.
ja studiuje dziennie, sam dojazd do szkoły to ok. 60  min dziennie. zajecia od rana do wieczora (zajebisty plan zajęć na - ) w tym siłka w przerwach, testy wieczorami. Powiem szczerze, że przy mojej ogromnej motywacji po 4-5 tygodniach wymiękłem i nie miałem siły na nic. teraz łapię drugi oddech i lece dalej :P

nie to żebym Wam odradzał ale nie przepracowujcie sie za duzo. taka wskazówka ;)

pozdro

Offline dano12

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1204 dnia: Grudzień 01, 2014, 20:30:54 »
Mam takie pytanie, nie do końca związane z tematem. (nie hejtować)
Czy po szkole aspiranckiej mam załatwioną robotę i mieszkanie, a jak tak, to ide tam gdzie oni mi karzą?

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1205 dnia: Grudzień 01, 2014, 21:11:32 »
Robotę tak, mieszkanie to raczej Twoja sprawa. Idziesz tam, gdzie będziesz potrzebny.

Offline julka-997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1206 dnia: Grudzień 01, 2014, 21:22:41 »
dano12 - i tak i nie, juz tlumacze.
Bylam na stazu i troche mialam stycznosci ze sprawami kadrowymi. Ogolnie to teraz w listopadzie przyszlo pismo z wojewodzkiej, kto w przyszlym roku konczy sgsp sapsp czy cspsp z danego wojewodztwa. I z tego, co mi powiedziano RODZIMA jednostka czy to KP czy KM ma obowiązek zatrudnić Cię. I tu jest wyjątek, bo muszą się z Tobą skontaktować, ale jeśli inne jednostki będą Tobą zainteresowane wcale nie musisz pracować w "przypisanej" jednostce. A po drugie co usłyszałam, że nawet jeśli nie mają etatów w komendzie a np ktoś już ma prawa emerytalne to wysyłają go na emeryturę, bo muszą zapewnić Ci miejsce.
A co do mieszkania, to ja nie ogarniam o co wam chodzi, bo u nas jest tak, że nikt nie ma żadnych mieszkań. W sensie od strazy nie dostaje sie mieszkan, chyba ze moja straz jest wyjatkiem hehe Dostaje się dopłatę za brak lokalu, jednak dopiero po służbie przygotowawczej, a nie podczas jej trwania. i jeszcze coś, u nas strażacy dostawali kasę w sytuacjach np mieszkasz załóżmy z dziewczyną i na nią jest mieszkanie, albo mieszkasz u mamy. No wiadomo różne sytuacje, w których nie jesteś właścicielem mieszkania. I to nie jest tak, że mieszkasz x km od miejsca pracy to tylko wtedy masz doplate, bo u mnie dostawali nawet jesli mieszkali w miescie, w sensie niedaleko. I to jest ok 5 zl iles groszy za dzien w przeliczeniu za 30 dni to za miesiac ok 160 zl dostajesz czy prawie 180 nie pamietam, a jesli masz rodzine to niecale 11 zl za dzien. No nie pamietam dokladnie tych stawek.
Kurcze sorry, za składnię zdania, ale dosyc roztargnionym językiem mówię i piszę ;)

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1207 dnia: Grudzień 01, 2014, 21:34:56 »
Pierwsze słyszę o obowiązku zatrudniania kandydatów przez rodzime jednostki.
System jest taki, że jeśli sam sobie załatwisz robotę to pracujesz w tej jednostce, jeśli sobie nie załatwisz to zostajesz wysłany tam gdzie akurat jest zapotrzebowanie.

Offline julka-997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1208 dnia: Grudzień 01, 2014, 21:37:22 »
chcesz powiedzieć, ze w naszej jednostce pracuje niekompetentna kadrowa?

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1209 dnia: Grudzień 01, 2014, 21:58:16 »
Ciekaw jestem co zrobiłaby w sytuacji, jaka ma miejsce w mojej KP, gdzie w ciągu 2 lat SGSP kończy 3 ludzi.
W samej KP od lat te same twarze, które jeszcze prędko na emeryturę się nie wybierają, w JRG to samo. Jeśli wszyscy mieliby trafić na PB to co najmniej jeden z nich musiałby pójść na stanowisko niższe od dowódcy zastępu, a to jest już chyba niezgodne z przepisami.

Takiego obowiązku nie ma. Miejscowi mogą mieć łatwiej, bo jest to komendom na rękę (właśnie choćby z powodu, że nie będzie trzeba im płacić dodatku mieszkaniowego). Ale jeśli wolnych etatów nie ma to nikt magicznie ich nie wyczaruje, aby stworzyć miejsce pracy dla pracowników przyjmowanych z przymusu. No chyba, że się ma znajomości ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2014, 22:04:19 wysłana przez hacek »

Offline julka-997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1210 dnia: Grudzień 01, 2014, 22:26:29 »
Nie zrozumiales to napisze jeszcze raz, a dokladniej.
Przychodzi pismo z komendy wojewodzkiej z danymi odnosnie: imie i nazwisko danego absolwenta, szkola, w ktorej sie uczy i rodzima jednostka. Jest okreslony czas, do ktorego trzeba okreslic zapotrzebowanie na danych absolwentow. Z drugiej strony kartki jest tabelka z mozliwym zatrudnieniem przez dana jednostke, strazaka, okresla sie ilosc. Moge dodac, ze na tej magicznej kartce jest napisane, zeby kontaktowac sie we wlasnych zakresie z danym absolwentem. Jesli zas jednostka z innego powiatu ma miejsce i chce Cie przyjac to idziesz tam, jesli w "twojej" jednostce jest miejsce to idziesz do swojej, proste.
Poza tym wedlug rozporzadzenia misistra spraw wewnetrzych i administracji z 7 sierpnia 2007 roku w komendzie miejskiej/powiatowej maksymalny stopien mlodszy kapitan jest przypisany dla mlodszego specjalisty i dowodcy zastepu.

Offline dano12

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1211 dnia: Grudzień 01, 2014, 22:41:02 »
Dzięki za wyjaśnienie  ^_^

Offline pawel95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1212 dnia: Grudzień 01, 2014, 22:49:20 »
mam takie pytanie bo służba służbą ale z czegoś trzeba żyć.Ile na rękę po odliczeniu i doliczeniu tego wszystkiego otrzymuje nowo przyjęty młodszy aspirant :D

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1213 dnia: Grudzień 01, 2014, 23:01:08 »
@Julka: no z tego co teraz zrozumiałem to napisałaś to samo co ja wcześniej, czyli idziesz tam gdzie jest miejsce i gdzie cię chcą lub gdzie cię przydzielą.
Ale żadna komenda nie ma obowiązku zatrudniania absolwentów jeśli nie ma wolnych etatów, a tak z kolei rozumiem twoje wcześniejsze słowa
Cytuj
I z tego, co mi powiedziano RODZIMA jednostka czy to KP czy KM ma obowiązek zatrudnić Cię.

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1214 dnia: Grudzień 02, 2014, 00:18:00 »
.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 19:12:00 wysłana przez rabbitv »

Offline Amador

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1215 dnia: Grudzień 02, 2014, 09:10:41 »
Co do pracy po skończeniu szkoły, to rozmawiałem z mł. asp. co skończył szkołę w Krk 3 lata temu i powiedział mi ze po pierwszym roku jak sie ma praktyki już należy samemu pytać o miejsca w jednostkach, które najbardziej cie interesują, a co za tym idzie załatwić sobie tam praktyki. Jeżeli ktoś nie miałby ugadanego miejsca to KG sama wysyła absolwenta szkoły gdzieś gdzie jest zapotrzebowanie, nawet i w pizdu w Polskę.

Offline julka-997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1216 dnia: Grudzień 02, 2014, 12:45:14 »
no dobra, a teraz pytanie ilu znacie strazaków, którzy wedlug waszej teorii sa wysylani "w pizdu" gdzies w Polske?

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1217 dnia: Grudzień 02, 2014, 12:58:04 »
Cytując @Porucznika (http://www.strazak.pl/index.php?topic=14694.0):
Cytuj
A to już zależy od kierownictwa w KG PSP. Są lata, że większość lub prawie wszyscy trafiają tam gdzie chcą i są tam wolne etaty, a są też takie jak np. 2006 r. kiedy to większość aspirantów została rozrzucona po całym kraju co dalej tłumaczono "niedoborem kadry w niektórych miejscach kraju i przesytem w innych". Oczywiście część strażaków przeniosła się w swoje rodzinne strony o ile zainteresowani komendanci wyrazili zgodę na to. Tak że nie ma reguły na to kto i gdzie pójdzie. A czas od czasu ktoś z małopolski czy podkarpacia będzie musiał iść nad morze...

Offline czarku9

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 414
  • run Forrest run
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1218 dnia: Grudzień 02, 2014, 13:48:04 »
właśnie z tym mma to i tak musze zapisac sie bo potrzebny mi jest kwit ze uczęszczam na jakies zajecia sportowe do szkoły zebym nie mial wf, paranoja na zoacznych wf w ciagu tygodnia  :gwiazdki:
CS PSP

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1219 dnia: Grudzień 02, 2014, 14:24:50 »
.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 19:11:56 wysłana przez rabbitv »

Offline czarku9

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 414
  • run Forrest run
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1220 dnia: Grudzień 02, 2014, 14:39:14 »
Chociaż mam pretekst że musze sie zapisac a i moze naucze sie czegos nowego :p
CS PSP

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1221 dnia: Grudzień 02, 2014, 21:14:16 »
.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 19:11:52 wysłana przez rabbitv »

Offline kazim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1222 dnia: Grudzień 02, 2014, 21:22:27 »
nauczą cie tam posługiwać siekierką :D

Offline czarku9

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 414
  • run Forrest run
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1223 dnia: Grudzień 02, 2014, 23:43:52 »
Niestety nie jestem z Krakowa   :rolleyes:
CS PSP

Offline Burore

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #1224 dnia: Grudzień 02, 2014, 23:46:34 »
no dobra, a teraz pytanie ilu znacie strazaków, którzy wedlug waszej teorii sa wysylani "w pizdu" gdzies w Polske?
A znam jednego, może nie w "pizdu" ale 370km od dawnego miejsca zamieszkania, bo niestety nie miał się gdzie zaczepić. I tak teraz siedzi sobie tam a żona siedzi tu bo tu ma pracę dobrą.. Złożył dokumenty w okolicznych Komendach ale to czasu trzeba żeby się miejsce zwolniło i żeby akurat wzięli jego. Jak mówił jeden z oficerów u mnie w komendzie: po co nam sami oficerowie skoro zrobią taką robotę jak zwykły strażak przyjęty z naboru, a zapłacić trzeba mu dwa razy tyle..