Autor Wątek: KPP  (Przeczytany 4873 razy)

Offline kepa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
KPP
« dnia: Lipiec 08, 2014, 19:26:53 »
Mam pytani:
Czy jeżeli zrobiłem kurs KPP "z ulicy" (czyli prywatnie) czy jest on ważny\ uznawany jako szkolenie którego mogę "używać" w OSP?

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: KPP
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2014, 22:40:42 »
Spytaj się w swojej KP PSP...

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: KPP
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2014, 22:42:54 »
Mam pytani:
Czy jeżeli zrobiłem kurs KPP "z ulicy" (czyli prywatnie) czy jest on ważny\ uznawany jako szkolenie którego mogę "używać" w OSP?
Wydawało mi się że KPP nie można zrobić prywatnie. W jakiejś firmie to robiłeś czy w jaki sposób?
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: KPP
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2014, 05:28:27 »
Mam pytani:
Czy jeżeli zrobiłem kurs KPP "z ulicy" (czyli prywatnie) czy jest on ważny\ uznawany jako szkolenie którego mogę "używać" w OSP?
Wydawało mi się że KPP nie można zrobić prywatnie. W jakiejś firmie to robiłeś czy w jaki sposób?

A co stoi na przeszkodzie żeby posługiwać się wiedzą zdobyta na kursie? Jasne że możesz. KPP jest najwyższym uprawnieniem dla osób prywatnych bez szkoły med.  Kurs KPP można zrobić w każdej jednostce oferującej takie szkolenie. Łatwiej zrobić prywatnie niż czekać aż Cię wyślą z OSP (wiadomo koszta ok 500-600zl  ponosisz Ty)

Pierwsza stromą wujka google http://kursyratownictwa.pl/kursy-pierwszej-pomocy/kurs-kpp-kwalifikowana-pierwsza-pomoc-dla-osp/
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: KPP
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2014, 09:28:45 »
Kurs może zrobić każdy w firmie oferującej takie szkolenie. I na tym koniec.
Nie zrobisz egzaminu, nie będziesz mieć tytułu ratownika.

Offline biniu1902

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: KPP
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2015, 10:59:45 »
witam jestem organizatorem kursów z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, kurs kosztuje 400 zł od osoby , jest możliwy dojazd do państwa, organizujemy również recertyfikacje.

W razie pytań proszę o kontakt na priv lub pod nr tel 795648795

Firma posiada zgodę wojewody na prowadzenie KPP !!

Offline cindrel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: KPP
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 07, 2015, 12:27:39 »
Kepa zależy co rozumiesz pod pojęciem "ważny". Tu masz odpowiedź Ministerstwa Zdrowia mówiącą o tym co uważa się za "ważny" kurs: http://linmed.com.pl/dokumenty/Interpretacja%20OSP%20-%20Ministerstwo%20Zdrowia.pdf
Żeby być ratownikiem KPP trzeba spełnić wszystkie wymogi ustawy o PRM czyli musisz posiadać pełną zdolność do czynności prawnych (osoby pełnoletnie, bez ograniczenia zdolności do czynności prawnych), być w stanie zdrowia pozwalającym na wykonywanie czynności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, oraz co najważniejsze jako osoba zatrudniona, pełniąca służbę lub będąca członkiem jednostki współpracującej z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego, uzyskać tytuł ratownika na podstawie ukończonego kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy.