Autor Wątek: Kto do SGSP 2015?  (Przeczytany 429274 razy)

Offline kefir

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #1350 dnia: Lipiec 14, 2015, 20:51:09 »
Ilu lekarzy jest na obiegowce? Ktoś ma jakieś doświadczenie? Jak to najszybciej pozałatwiać i czego się spodziewać?

Offline kefir

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #1351 dnia: Lipiec 14, 2015, 22:03:22 »
Albo czy ktoś się orientuje jak z alkoholem? Bo mialem wycieczkę i troche tego bylo, lepiej może przeczekać pare dni czy nic się nie dzieje?

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #1352 dnia: Lipiec 14, 2015, 23:41:05 »
Albo czy ktoś się orientuje jak z alkoholem? Bo mialem wycieczkę i troche tego bylo, lepiej może przeczekać pare dni czy nic się nie dzieje?
Alkohol uszkadza wątrobę, przez co ona nieprawidłowo pracuje i produkuje za mało lub za dużo różnych enzymów i widać to w badaniach. Jak długi czas? Zależy od zdolności regeneracyjnych człowieka.

Offline tajski11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #1353 dnia: Lipiec 15, 2015, 10:19:57 »
Dokładnie, od alkoholu może być podwyższona bilirubina. Za dużo kebabów też może to spowodować :DDDD

Offline SzklanaDama

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #1354 dnia: Lipiec 15, 2015, 12:34:52 »
Powiedzcie czy ja dobrze rozumiem, że w drugim naborze na studia cywilne może brać udział każdy czyli nawet te osoby, które w pierwszym nie składały dokumentów?

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #1355 dnia: Lipiec 15, 2015, 12:51:37 »
Tak, ale w pierwszym naborze został wyczerpany limit miejsc.

Offline SzklanaDama

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #1356 dnia: Lipiec 15, 2015, 13:07:01 »
No tak, ale rekrutacje na innych uczelniach trwają i nie wszyscy zakwalifikowani złożą potwierdzenia, że chcą studiować. Mam rozumieć, że działa to trochę podobnie jak na studiach do służby kandydackiej? Po 7 dniach (w których zakwalifikowani składają potwierdzenia) w razie zwolnienia miejsca dzwonią do kolejnych osób z listy rezerwowej?
Edit: Jestem osobą znajdującą się pod kreską oddzielającą osoby zakwalifikowane. Dzwonie do punktu rekrutacji, ale niestety miłe Panie są chyba zarobione, bo nie odbierają.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2015, 13:38:23 wysłana przez SzklanaDama »

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #1357 dnia: Lipiec 15, 2015, 13:46:41 »
Zdolny, widzimy sie na Zamczysku :D
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline niezmienny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #1358 dnia: Lipiec 15, 2015, 14:11:03 »
Gratulacje  :straz:. Jakiś lekarz oprócz psychola warty uwagi?

Offline barteks123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #1359 dnia: Lipiec 15, 2015, 15:06:33 »
Orientujecie się ile osób odpadło na badaniach ?

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #1360 dnia: Lipiec 15, 2015, 15:14:53 »
Troche juz odpadlo, ja jestem 7 osoba ktora zglosila do szkoly ze zdala, bo mi pani powiedziala :) okulista i kardiolog moga sprawic klopoty, ewentualnie internista jesli sie ma jakies wady ;)
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline barteks123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #1361 dnia: Lipiec 15, 2015, 15:18:46 »
Czyli większość jeszcze walczy ;)

Offline pajki96

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #1362 dnia: Lipiec 15, 2015, 20:05:19 »
@RezO jak znajdziesz wolna chwile to mozesz w miare szczegolowo opisac jak wyglada badanie u kazdego z poszczegolnych lekarzy na komisji? Ciekawi mnie tez ta ankieta dotyczaca stanu zdrowia ktora wypelnia sie u psychologa... mozesz powiedziec jak ona wyglada? Ile ma pytan, jakiego typu i czy sa bardzo szczegolowe te pytania? No i jasna sprawa gratuluje zakwalifikowania! Obysmy sie spotkali na Zamczysku!

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #1363 dnia: Lipiec 16, 2015, 07:25:15 »
Co do ankiety: pytania czy rodzice zyja, czy masz z nimi dobre relacje, czy miales urazy - nie ma nic czego bys nie wiedzial, pytaja o Twoje prywatne sprawy i musisz odpowiedziec zgodnie z prawda, tutaj zbytnio nie ma czego opisywac - ja Ci nie powiem ile pijesz alkoholu itp :D
Co do lekarzy:
Zaczynacie na ul Sandomierskiej przyjeciem u internisty: on pyta was ile wazycie, patrzy czy ktos jest prawidlowo zbudowany, czy nie ma jakichs sladow po zlamaniach, czy sylwetka okej, zaglada do gardla i pyta o pare rzeczy dotyczacych stanu zdrowia: czy miales cos zlamane, czy masz alergie, czy czesto chorujesz... Pozniej dostajecie od niego skierowanie: jesli do psychiatry to problem, ale to nie oznacza, ze sie odpada, bo jednemu koledze psychiatra dal pozytywny i robil reszte badan :)
Pozniej idziecie juz sami do szpitala MSW na ul Wołoskiej, tam w budynku S sie rejestrujecie i zaczynacie robic obiegowke
U okulisty czyta sie literki i cyferki z tablicy - sa duze, jak ktos widzi wszystko bez okularow to spokojnie odczyta. Jest tez badanie oczu jakims ustrojstwem.
Laryngolog zaglada przez lupe do uszu, wklada jakies metalowe stozki do nosa, zaglada do gardla i koniec - mysle ze nie ma zadnego strachu, tylko prodta przegrode wystarczy miec. Dodatkowo wykonany do niego musi byc audiogram- zakladaja wam sluchawki na uszy i wciska sie guziczek jak sie slyszy slabe dzwieki w sluchawkach
Ortopeda patrzy czy ma sie dobra sylwetke, pare pajacykow, stanie na jednej nodze i w zasadzie tyle
Pulmonolog patrzy na rtg klatki piersiowej, spirometrie i zadaje troche pytan, pozniej osluchuje pluca i jak jest dobrze to na tym konczy sie badanie
Kardiolog patrzy na ekg, osluchuje serce, czy nie ma szmerow, troche kandydatow mialo z tym problem
Neurolog zadaje pytania, czy ktos w rodzinie ma padaczke i czesc osob badal jeszcze w ten sposob, ze pukal w kolano i rysowal kolko po udzie i pytal sie, czy ktos to czuje - ogolnie najlatwiejszy lekarz, jesli sie nie mialo urazow glowy
Psychiatra zadaje pytania o rozne rzeczy, ale zawsze o blizny, pozniej je oglada.
Najlepiej zaraz jak przyjdziecie oddac krew, zrobic ekg, rtg klatki, audiogram i spirometrie, bo wyniki badan otrzymujecie nastepnego dnia (audiogram tego samego) a to powoduje, ze czesci lekarzy bez tych badan nie mozna zrobic.
Pulmonolog jest dopiero od 13, a psychiatra w srody i czwartki, wiec warto sobie dobrze zaplanowac czas - komisja dziala od 8 do 12, w tych godzinach trzeba skonczyc badania i udac sie na ul Sandomierska, zeby moc stanac do komisji.

Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline pajki96

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #1364 dnia: Lipiec 16, 2015, 16:12:52 »
Wlasnie mialem tel ze szkoly i jestem umowiony na psychotesty na poniedzialek na godz. 9:00.
Mam numer 111 na liscie rankingowej.

Offline Rado93

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #1365 dnia: Lipiec 16, 2015, 19:29:39 »
Witam wszystkich, jestem tutaj nowy ;)Za rok chce zdawać do Sg :D PRzedewszystkim chciałbym się dowiedzieć jak przeliczane są punkty, chodzi mi o to czy wszystkie % (procenty) z matury podstawowej mnożę razy 0,7 a potem jeszcze dla matmy x1 dla chemi/fizyki x0.8 i języka x0.5?? Dobrze rozumiem??
Czyli np.  jak mam z angielskiego 86% w podstawie- mnożę 86%x 0.7= 60,2  i to jeszcze razy 0.5 czyli 60,2x0.5= 30,1 i to są moje punkty z języka tak?? Podobnie z matmą i fizyką/chemią??  Wiem że może głupie pyt ale z góry dzięki za odp ;)
Aha i jeszcze jedno czy wszystko trzeba mieć na jednym świadectwie?? Czy można mieć tak że matme+ angielski na maturze z przed np 2 lat a chemie/fizykę jeżeli nie pisałem 2 lata temu czy mogę zdawać w tym i punkty będą liczone z tych 2 przedmiotów z tamtej matury a z chemii/fizyki z tej którą chcę zdawać w tym roku??? Z góry dzięki za odp i pozdro :)

Offline pawel96

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #1366 dnia: Lipiec 16, 2015, 19:50:49 »
Ja miałem u internisty tak że powiedział mi że wynik badań u psychologa jest negatywny, po czym bardzo niechętnie stwierdził że może mi dać skierowanie do psychiatry. Żadnych pytań o stan zdrowia nie było. Poszedłem do tego psychiatry i dał mi wynik pozytywny znaczy że ze mną jest ok. Straciłem na to jakieś 3h. Wracam ucieśony do internisty a ten jakby na mnie zły mówi że psychika i psychiatria to co innego także wynik nadal na minus. To po co mi marnował czas i wysyłał do psychiatry?! Skoro i tak wynik negatywny. Na koniec powiedział że można się odwołać tylko z tego co mi wiadomo odwołania są rozpatrwane we wrześniu xd. I czemu nie powiedzą w szkole że wynik negatywny tylko muszę opłacać drogi nocleg w wawie żeby powiedział mi to internista na drugi dzień.

Offline g.r.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #1367 dnia: Lipiec 16, 2015, 19:55:43 »
Zdolny !  :straz:

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #1368 dnia: Lipiec 16, 2015, 23:07:57 »
Rado93 tak, dobrze liczysz punkty :)
Nie, mozesz miec na dwoch dokumentach - ja poprawialem i skladalem oryginal i aneks, liczy sie lepszy wynik
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline Rado93

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #1369 dnia: Lipiec 17, 2015, 11:09:46 »
RezO dzięki za odp, ale chodzi mi o to czy można mieć na jednej maturze 2 przemioty w moim wypadku matma i angielski a chemi/fizyki nie zdawałem na maturze a z ocen na świadectwie mam 2, chciałbym pisać w przyszłym roku tylko chemie/fizykę. Chodzi mi o to czy można tak mieć że na maturze z 2013(w moim wypadku) mieć matme i angielski a na tej z przyszłego roku czyli 2016 mieć chemie/fizyke??? Z góry dzię za odp ;)
Aha i jeszcze jedno pyt :D  Czy za sprawnościówkę do Sg (tor+ten basen) są jakieś punkty jak do szkół Aspiranckich czy po prostu na zasadzie zaliczyony/niezaliczony??
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2015, 11:17:54 wysłana przez Rado93 »

razzor

  • Gość
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #1370 dnia: Lipiec 17, 2015, 12:23:34 »
Jest na forum ktoś, kto miał od Pani laryngolog przy pieczątce w miejscu "Nos" zapis "dns, drożny" i jest po komisji? Jeśli tak to bardzo prosiłbym o kontakt przez wiadomość prywatną albo tu na forum :)

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #1371 dnia: Lipiec 17, 2015, 12:37:10 »
Rado, tak, mozesz miec na roznych, to nie ma znaczenia. Po prostu dorzucasz aneks i oni z aneksu uwzglednia Ci fizyke czy tam chemie, a matme i angielski ze starego swiadectwa maturalnego. Jak chcesz pisac fizyke/chemie to napisz tez matme, moze uda sie cokolwiek poprawic - nawet jak napiszesz gorzej, to Ci nie uwzglednia, a zawsze przy odrobinie szczescia mozna miec 1-2 pkt wiecej bez nauki ;)

Tor i basen sa tylko na zasadzie zdany/niezdany i nie jest nijak oceniany
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline Rado93

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #1372 dnia: Lipiec 17, 2015, 15:21:38 »
Dzięki wielkie RezO ;) O to właśnie mi chodziło, napisze wszystkie 3 w przyszłym roku matmy raczej nie poprawię ale może angielski no i ta chemia/fizyka :) Dzięki i pozdro ;)

Offline przemek96

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #1373 dnia: Lipiec 17, 2015, 17:15:18 »
Właśnie dostałem telefon, zostałem umówiony na psychologa o godzinie 9 w środę, a po nim na resztę badań razem z komisją lekarską. Jestem 127 na liście rankingowej.

Offline luki444

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #1374 dnia: Lipiec 17, 2015, 17:22:17 »
Właśnie dostałem telefon. Zaczynam w środę o 9. Jestem 123 na liście. Przemek96 będziesz szukał noclegu?