Autor Wątek: kierowca w PSP  (Przeczytany 2801 razy)

Offline Mateusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
kierowca w PSP
« dnia: Marzec 25, 2006, 16:00:25 »
witam wszystkich mam do szanownych panów taka sprawe czy moze ktos oriętuje sie jakie są wymogi w PSP zeby dostac sie na kierowce co trzeba spelniac,jakie wykrztałcenie i co najwazniejsze jakie trzeba miec kategorie na prawo jazdy.

POZDRAWIAM I Z GóRY DZIEKUJE ZA POMOC :)

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: kierowca w PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2006, 00:31:55 »
Ogólne wymogi do PSP (niezależnie od stanowiska) to m.in.:
- obywatel RP,
- niekarany,
- wykształcenie średnie,
- po wojsku,
- wymagania psychofizyczne (czyli zdrowie fizyczne i psychiczne)

No a żeby by kierowcą - B i C to podstawa. Atut to prawo jazdy na przyczepy. Jeszcze większy atut to uprawnienia do obsługi jakichś urządzeń specjalistycznych typu np. dźwigi, żurawie itp.

Najlepiej umówic się z Komendantem danej komendy (czy JRG) na spotkanie i porozmawiac. Najlepiej zadzwonic telefonicznie i się umówic na spotkanie. Komendanci przeważnie przyjmują interesantów w poniedziałki ale sekretarka może ustalic inny termin.
Więc moja rada - umów się na spotkanie. Będziesz miał klarowną sytuację.

P.S.
A tak przy okazji. To pytanie powinno byc zadane w dziale Jak zostac strazakiem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2006, 00:33:43 wysłana przez pagon »

Offline Mateusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: kierowca w PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2006, 19:31:43 »
dzieki pagon wielkie dzieki

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: kierowca w PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2006, 21:11:46 »
Cytuj
Najlepiej umówic się z Komendantem danej komendy (czy JRG) na spotkanie i porozmawiac. Najlepiej zadzwonic telefonicznie i się umówic na spotkanie.
Zaden Komendant nie umówi się z toba w sprawie zatrudnienia, już chyba raczej do kadr trzeba zadzwonić . A swoją droga jak nie masz wujka w strazy to bedzie ciężko:)

Offline dj dziadek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: kierowca w PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2006, 08:39:32 »
wujka?!?! ja nie miałem nikogo!!!Skonczyłem szkołę Rat. Med. zrobiłem kat."c" i ....przygotowałem sie do sprawnościówki.
Jestem jedynym członkiem rodziny z tymi zamilowaniami,owszem konkurencja jest duza,ale jak przebiegniesz 1000 w 3:00min,podniesiesz sie na drazku z 24 razy,harward tez Ci pojdzie,no i przejdziesz badania-wujek Ci nie potrzebny
powodzenia

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: kierowca w PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2006, 11:16:03 »
myślę że wskazana jest jakaś praktyka, referencje itd....
prawko zawsze można kupić - w skrajnym przypadku !!! Co jest oczywiście nagannne !!!!! Ale znane sa przypadki kupowania różnych uprawnień....
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: kierowca w PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 06, 2006, 15:41:16 »
Cytuj
Zaden Komendant nie umówi się z toba w sprawie zatrudnienia, już chyba raczej do kadr trzeba zadzwonić.

Hmm, jakies dziwne zwycaaje panuja u Ciebie tuniek

Offline czak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: kierowca w PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 12, 2006, 08:50:49 »
Myślę że ta informacja coś więcej wyjaśni.
 Komendant Główny PSP dnia 16.12.2005 roku wystosował pismo BK-I-100/63/05 skierowane do wszystkich kierujących jednostkami organizacyjnymi PSP mówiące o ustaleniu procedury postepowania kwalifikacyjnego w stosunku do osób ubiegających się o przyjęcie do służby z poleceniem bezwzględnego stosowania
Znajdziecie tam info m.in. o:
- konieczności powołania specjalnych komisji Kwalifikacyjnych
- całkowitej jawności naboru poprzez zamieszczanie ogłoszeń w prasie, internecie, biurach pracy itp.
- punktacji jaka obowiązuje przy weryfikacji kandydatów

pozdrawiam