Autor Wątek: Przeniesienie do innej jednostki  (Przeczytany 3012 razy)

Strażak90

  • Gość
Przeniesienie do innej jednostki
« dnia: Maj 28, 2014, 22:43:12 »
Panowie, będąc w służbie przygotowawczej po dostaniu się do PSP z 'ulicy' po jakim czasie mogę się przenieść do innej jednostki? Mam tu na myśli inną, bliższą względem miejsca zamieszkania jednostkę. Czy ktoś próbował się przenieść, jak to u Was wyglądało ?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Przeniesienie do innej jednostki
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2014, 22:47:43 »
Raczej nie licz na to, że komendant, który zainwestował w Ciebie, stażysto, pieniądze, tak bardzo łatwo odda Cię do innej komendy. Chyba, że chcesz się przenieść w ramach tej samej komendy, do innej JRG, w co wątpię.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2014, 22:50:47 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline jankowalski723

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Przeniesienie do innej jednostki
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2014, 07:10:00 »
U mnie przeniosło się 4 osoby zatrudnieni przez tak zwany urząd pracy. Komendant powiedział że nie inwestował w nich więc jest to ich sprawa i nie będzie im przeszkadzał. Ale w jaki byś sposób nie był zatrudniony pisz raport drogą służbową a może się uda.  Ale najpierw sprawdz czy masz wakat w innej jednostce bo inaczej szkoda twego zamętu. :straz:

Offline Columbus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Przeniesienie do innej jednostki
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2014, 11:34:43 »
Samo pisanie niewiele da. Pisze się do komendanta wojewódzkiego na danym terenie, drogą służbową z właściwym umotywowaniem np. sytuacją rodzinną. Jednak ten wniosek opiniuje komendant zwalniający  Cię i przyjmujący  więc bez ich aprobaty nic nie zwojujesz. Ja się kiedyś przenosiłem jako aspirant i była to zamiana z innym aspirantem który miał przyjść ze szkoły , ale nie trafiłby do swojego powiatu. A tak byli wszyscy szczęśliwi, chociaż  mój 01 niechętnie  mnie puścił ze względu na dodatkowe funkcje pełnione przez ze mnie.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Przeniesienie do innej jednostki
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 29, 2014, 12:39:07 »
Dlatego nie wiem czemu ludzie narzekają i dziwią się, że podczas naboru (nieoficjalnie) nie brani są pod uwagę ludzie dajmy na to spoza powiatu czy województwa... :wall:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Przeniesienie do innej jednostki
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2014, 12:39:59 »
akurat opinie komendantów przyjmującego i zwalniającego nie są wiążące dla KW (jak również KG w przypadku przeniesienia pomiędzy województwami lub ze (do) szkoły, aczkolwiek oczywiście mogą być brane pod uwagę, jedyne czym kierować powinien się komendant przenoszący to słuszny interes strony (przenoszonego strażaka) nie stojący w sprzeczności z interesem społecznym ("dobrem służby"), przy czym interes społeczny nie może być utożsamiany z interesem fiskalnym Państwa czy też z interesem ekonomicznym organów administracji publicznej; poza tym "strata" jednego komendanta jest kompensowana "zyskiem" drugiego, więc nie ma znaczenia  z punktu widzenia organu przenoszącego, który ma szerszą perspektywę;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Przeniesienie do innej jednostki
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2014, 00:31:28 »
Dlatego nie wiem czemu ludzie narzekają i dziwią się, że podczas naboru (nieoficjalnie) nie brani są pod uwagę ludzie dajmy na to spoza powiatu czy województwa... :wall:

ale sa tacy ludzie ktorzy wiele dadza, poswieca by byc w strazy, niewazne czy to swoj powiat czy miasto oddalone 300km od domu.