Autor Wątek: Kategoria B  (Przeczytany 1715 razy)

Offline ryba5991

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Kategoria B
« dnia: Maj 27, 2014, 19:59:12 »
Jest możliwe przyjęcie do służby przygotowawczej z kategoria B (dokładnie B-12) ? pozdrawiam

Offline PotwiedzoneInfo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Kategoria B
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2014, 21:16:45 »
Nie
Przeraża start cię? Nie zobaczysz mety.

Offline kliker

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kategoria B
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2014, 22:07:17 »
moglbys podać jakąś podstawe prawną? z tego co czytałem do tej pory to w wiekszości służb mundurowych z ksiazeczki wojskowej liczy się tylko "przeniesiony do rezerwy".
czyli w mojej sytuacji: dostałem kategorie "B-3" w maju 2011 czyli po 3 miesiącach WKU powinno wyslac mnie znowu na badania, ale nie wysłało, wpis "przeniesiony do rezerwy" mam - tak jakby mam uregulowany stosunek do sluzby a nie mam na dobrą sprawe kategori. W takiej sytuacji odrzucają mnie w szkole aspirantów?

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Kategoria B
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2014, 23:28:08 »
Podczas przyjęcia komisja lekarska żądała ode mnie książeczki wojskowej celem ustalenia kategorii A. Nabór był z ulicy.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Kategoria B
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 28, 2014, 07:35:01 »
Tak na prawdę sam mógłbyś się zgłosić do WKU o nadanie właściwej kategorii. Jeżeli Ci zależy oczywiście... :cooo:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Kategoria B
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 28, 2014, 09:43:12 »
tak hipotetycznie - zgłasza się na komisję kandydat z kategorią B12 w takiej sytuacji, o jakiej wspominał kliker (przeniesiony do rezerwy bez ponownej komisji - WKU nie skieruje na komisje takiej osoby, chyba, że będzie ubiegała się wstąpienie do NSR lub przyjęcie do zawodowej słuzby wojskowej - w sumie dałoby się zrobić, ale po co?)
przed komisją MSW taka osoba nie ma obowiązku pamiętać, dlaczego otrzymała taką grupę; to komisja, jeśli chce orzec niezdolność do służby, musi wskazać konkretny paragraf z rozporządzenia, a to w przypadku osoby zdrowej może nie być takie łatwe; wiem o czym piszę, gdyż sam przy okazji przywrócenia do słuzby byłem przeczołgany przez komisję; niestety pomimo wielkiego wysiłku, komisji nie udało się znaleźć żadnego punktu zaczepienia; B na końcówce poboru do służby zasadniczej, jak i obecnie można dostać za bzdury; sam brak kategorii A nie dyskwalifikuje kandydata ani w postępowaniu kwalifikacyjnym, ani też przed komisją, chociaż niewątpliwie dla komisji jest sygnałem, że temu przypadkowi trzeba przyjrzeć się dokładniej; podsumowując - nawet jeżeli jest możliwość zmiany kategorii wojskowej, to po co, skoro nie ma to ostatecznie wpływu na orzeczenie komisji MSW; tak samo jak odpadają osoby z A, to jestem w stanie wyobrazić sobie przejście przez komisję osoby z D, a już tym bardziej z B; pomijając już to, że do służby kandydackiej uregulowany stosunek do słuzby wojskowej nie jest wymagany;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie