Autor Wątek: Awans na st. ktp. po studiach cywilnych  (Przeczytany 6266 razy)

Offline straszak 1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Awans na st. ktp. po studiach cywilnych
« dnia: Maj 15, 2014, 12:41:43 »
Witam.
Jestem w stopniu kpt. po szkole aspirantów i 5-letnich studiach cywilnych. Zajmuję stanowisko z-cy dowódcy zmiany (etat to st. kpt.).
Właśnie ominął mnie awans na st. kpt. mimo że przesłużyłem w obecnym stopniu już 7 lat (wcześnie nie miałem stanowiska).
Jak się dowiedziałem w kadrach wniosek na mój awans nawet nie został wysłany gdyż nie spełniam kwalifikacji.
Problem w tym że nie widzę żadnego przepisu mówiącego że nie mogę awansować. Ustawa mówi że: "kolejny wyższy stopień może być nadany stosownie do posiadanych kwalifikacji zawodowych oraz w zależności od zajmowanego stanowiska i opinii służbo-wej." Wiem że awans na pierwszy stopień oficerski uzależniony jest od odbycia przeszkolenia zawodowego, ale nie ma takich wymagań co dalszych awansów. Osoby będące w biurze bez problemu dostają kolejne awanse. Prosiłbym o opinię osoby zajmującej się sprawami kadrowymi.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Awans na st. ktp. po studiach cywilnych
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2014, 13:09:13 »
Wytłumaczenie znajdziesz w:
- art. 36 ust. 4 i 5 ustawy o PSP,
- a także w rozporządzeniu w/s stanowisk służbowych z dnia 20 marca 2009 r. par. 4.1 i 4.2
w skrócie: gdybyś otrzymał awans na z-cę d-cy zmiany przed wejściem w/w rozporządzenia (ale nie było to możliwe gdyż to stanowisko pojawiło się dopiero w tym rozporządzeniu) to mógłbyś awansować w stopniu do maks. to jest do st. kpt. Ale nie zajmowałeś tego stanowiska to nie nabyłeś prawa do awansowania do maksymalnego stopnia określonego w rozp.

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Awans na st. ktp. po studiach cywilnych
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2014, 21:22:36 »
Witam
Kolego popraw literówkę bo na "starszego" kapitana nie wypada
Pozdrawiam
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Awans na st. ktp. po studiach cywilnych
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2014, 00:16:51 »
Jak się dowiedziałem w kadrach wniosek na mój awans nawet nie został wysłany gdyż nie spełniam kwalifikacji.
Problem w tym że nie widzę żadnego przepisu mówiącego że nie mogę awansować. Ustawa mówi że: "kolejny wyższy stopień może być nadany stosownie do posiadanych kwalifikacji zawodowych oraz w zależności od zajmowanego stanowiska i opinii służbo-wej."
Tak a czemu nie piszesz o artykule w którym pisze o kwalifikacjach na stanowiskach ??
100 raz powtarzam CZYTAJCIE !
A wyższy stopień, przykro mi ale zgodnie z obecnym stanem prawnym ci sie nie nalezy, do momentu ukonczenia przeszkolenia (SPF).
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Awans na st. ktp. po studiach cywilnych
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2014, 08:32:10 »
Z całym szacunkiem dla pana kapitana. Ale jeśli oficer nie zna podstawowych przepisów i nie wie kiedy może awansować to d..pa a nie oficer. Owszem forum jest forum i można poruszać tu różne tematy ale takim pytaniem kolega się po prostu kompromituje jako "oficer".

Offline ojejQ

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Awans na st. ktp. po studiach cywilnych
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2014, 09:49:21 »
Z całym szacunkiem dla pana kapitana. Ale jeśli oficer nie zna podstawowych przepisów i nie wie kiedy może awansować to d..pa a nie oficer. Owszem forum jest forum i można poruszać tu różne tematy ale takim pytaniem kolega się po prostu kompromituje jako "oficer".

I to się nazywa właśnie HEJTOWANIE ! Firek998, co to wnosi do tematu, że gardzisz tym człowiekiem, który zadał pytanie? Czujesz się teraz lepszy i koniecznie chciałeś to pokazać? Nie rozumiem tego jadu i nienawiści w postach, a to niestety nie jest odosobniony przypadek - popatrzcie po forum. Aż strach zadać pytanie, bo za chwilę znajdzie się ktoś kto zmiesza cię z błotem tylko dlatego, że w tym temacie uważa się za lepszego. Wiem że mój post też nie jest zgodny z tematem wątku i za chwilę znajdzie się ktoś, kto i mnie zmiesza z błotem. Dlatego proszę moderatora o usunięcie postu pana Firek998 i mojego w związku z tym również.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 610
Odp: Awans na st. ktp. po studiach cywilnych
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 16, 2014, 10:02:44 »
Z całym szacunkiem dla pana kapitana. Ale jeśli oficer nie zna podstawowych przepisów i nie wie kiedy może awansować to d..pa a nie oficer. Owszem forum jest forum i można poruszać tu różne tematy ale takim pytaniem kolega się po prostu kompromituje jako "oficer".

I to się nazywa właśnie HEJTOWANIE ! Firek998, co to wnosi do tematu, że gardzisz tym człowiekiem, który zadał pytanie? Czujesz się teraz lepszy i koniecznie chciałeś to pokazać? Nie rozumiem tego jadu i nienawiści w postach, a to niestety nie jest odosobniony przypadek - popatrzcie po forum. Aż strach zadać pytanie, bo za chwilę znajdzie się ktoś kto zmiesza cię z błotem tylko dlatego, że w tym temacie uważa się za lepszego. Wiem że mój post też nie jest zgodny z tematem wątku i za chwilę znajdzie się ktoś, kto i mnie zmiesza z błotem. Dlatego proszę moderatora o usunięcie postu pana Firek998 i mojego w związku z tym również.

Nikt nikogo z błotem nie miesza kolego. Kolega firek słusznie zauważył, ze strażak, a zwłaszcza oficer powinien znać podstawowe akty prawne. Bo pytanie kolegi straszak 1 można by porównać do tego jak rozwijać wąż, czy w jaki sposób połączyć ze sobą dwa odcinki. Zakłada się przez to niepotrzebne tematy i zaśmieca się forum. W swoje komendzie ma kadrowca, d-cę, ale nie zada im pytania bo boi się żeby się nie skompromitować nieznajomością przepisów, podstawowych przepisów. Nikt nie jest alfą i omegą, i nikt nie zna przepisów na pamięć, ale powinien wiedzieć w jakim przepisie to znaleźć i sobie doczytać. Mógł poszukać też na forum i odpowiedź by znalazł jakie przepisy regulują kwestie dalszego awansu, bo w kilku tematach było to poruszane. Ale najlepiej iść na łatwiznę. Kolega HAIX, który udzielił odpowiedzi w kwestii przepisów, podejrzewam, że nie napisał tego z głowy, a sięgnął do przepisu żeby udzielić odpowiedzi. Więc jak widać można to znaleźć.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Awans na st. ktp. po studiach cywilnych
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 16, 2014, 10:11:35 »
I to się nazywa właśnie HEJTOWANIE ! Firek998, co to wnosi do tematu, że gardzisz tym człowiekiem, który zadał pytanie? Czujesz się teraz lepszy i koniecznie chciałeś to pokazać? .............

Nie wiem, czy zauważyłeś ale na początku zdania napisałem, z całym szacunkiem dla ..... więc nie odnoszę się z pogardą wedle twojego toku rozumowania. A forum powinno nam posłużyć do tego, żeby znaleźć odpowiedź po wyczerpaniu wszystkich innych możliwości. Idźmy dalej na łatwiznę, nie wysilajmy swego intelektu, przecież od tego jest forum żeby pomagać. Zacznijmy może wrzucać również gotowe prace zaliczeniowe, a może i dyplomowe, żeby ułatwiać awansowanie. Być może takie ślizganie się ma jakąś przyszłość i wiedzę pożarniczą czerpać będziemy jedynie z forum.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Awans na st. ktp. po studiach cywilnych
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 16, 2014, 10:28:25 »
U mnie poszły wnioski na 3 oficerów z-ców i d-ców zmian z cywilnym wykształceniem i bez SPF. Żaden nie dostał.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Awans na st. ktp. po studiach cywilnych
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 16, 2014, 12:56:41 »
Cytuj
Kolega HAIX, który udzielił odpowiedzi w kwestii przepisów, podejrzewam, że nie napisał tego z głowy, a sięgnął do przepisu żeby udzielić odpowiedzi. Więc jak widać można to znaleźć.
Nie da się wszystkiego recytować z głowy - trzeba wiedzieć gdzie tego szukać.

Cytuj
U mnie poszły wnioski na 3 oficerów z-ców i d-ców zmian z cywilnym wykształceniem i bez SPF. Żaden nie dostał.
Gdyby zajmowali stanowiska przed 20 marca 2009 r. (oprócz Z-ca D-cy Zmiany), awansowanie byłoby możliwe do mł. bryg. (stanowiska D-ców Zmian).

Offline fenixowo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Z każdym dniem bliżej do emki :)
Odp: Awans na st. ktp. po studiach cywilnych
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 16, 2014, 14:58:00 »
nic dziwnego że nie dostali stopnia skoro nie mając inżyniera pożarnictwa lub spf ich stanowiska są aspiranckie mimo że są oficerami

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Awans na st. ktp. po studiach cywilnych
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 16, 2014, 15:28:14 »
nic dziwnego że nie dostali stopnia skoro nie mając inżyniera pożarnictwa lub spf ich stanowiska są aspiranckie mimo że są oficerami
ich stanowiska sa oficerskie!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline jankowalski723

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Awans na st. ktp. po studiach cywilnych
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 16, 2014, 16:15:28 »
Z doświadczenia wiem że jak awansu nie dostanie jakiś oficer to pretensja obarcznie winą wszystkich itd...  A jeżeli zapomni się o awansie dla sekcyjnego to nikt se dupy nie zawraca (pomimo że ma wszystkie predyspozycje aby awansować). Ale takie życie kadrowy(a) zapomni komendant też zadowolony 10zł-20zł brutto mu zostaje . Dopuki ktoś nie wprowadzi odpowiedzialności za olewcze podejście do zwykłych spraw to co roku o kimś się zapomni kogoś ominie itd.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Awans na st. ktp. po studiach cywilnych
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 16, 2014, 22:50:59 »
Dopuki ktoś nie wprowadzi odpowiedzialności za olewcze podejście do zwykłych spraw to co roku o kimś się zapomni kogoś ominie itd.
Kolego, żeby dostać awans trzeba mieć dobrą ocenę z opinii służbowej, jeśli ocena gościa (takiego sekcyjnego) jest przeciętna to komendant NIE MUSI mu dawać stopnia. Poza tym ustawa mówi, że po określonym czasie może  - co nie znaczy że musi. Włączyć myślenie!!!! Olewcze podejście trzeba zmienić na każdym stanowisku, to, że ktoś się do straży dostał - nie znaczy, że będzie generałem po 15 latach służby. Zmienić podejście - leży czy nie leży - się należy....  :wall: :wall: :wall: co za klimat.... :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:
EGO = 1 / wiedza

Offline straszak 1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Awans na st. ktp. po studiach cywilnych
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 17, 2014, 11:54:22 »
Panie "hapek" proszę wskazać miejsce błędu w moim opisie.
Panie firek998 to jestem oficerem pracującym na podziale bojowym nie znaczy że muszę znać dokładnie przepisy, które na pewno powinien znać kadrowiec. Po drugie już dwukrotnie w swojej kilkunastoletniej pracy okazało się że przy podważeniu decyzji kadrowca i dwóch odwołaniach przyznano mi rację i otrzymałem zwrot należnych mi pieniędzy (może panu nie wiadomo że polskie prawo jest różnie interpretowane). 
Tym którzy odpowiedzieli mi rzeczowo na moje pytanie dziękuję pozostałych proszę aby więcej się już na tym forum nie wypowiadali jak nie znają odpowiedzi na zadane pytanie.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Awans na st. ktp. po studiach cywilnych
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 17, 2014, 13:24:58 »
Panie "hapek" proszę wskazać miejsce błędu w moim opisie.
Panie firek998 to jestem oficerem pracującym na podziale bojowym nie znaczy że muszę znać dokładnie przepisy, które na pewno powinien znać kadrowiec.

Kolego swoją wypowiedzią utwierdziłeś mnie tylko w przekonaniu o swoim poziomie, poniekąd też pokazałeś obraz oficera PSP. Żenujące. Jakiego mnie Boże stworzyłeś, takiego mnie masz.
Znajomość podstawowych przepisów to jest obowiązek. No chyba, że oficerów na podziale to nie obowiązuje. Ale może coś się zmieniło i nawet nie zauważyłem.
Nie mówię, że masz je znać na pamięć, ale powinieneś jako oficer wiedzieć gdzie znaleźć. Kolega HAIX sięgnął do odpowiedniego przepisu, żeby udzielić odpowiedzi "Panu oficerowi", ale sam "Pan oficer" już nie mógł bo woli poczekać na gotowca.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2014, 17:25:04 wysłana przez firek998 »

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 610
Odp: Awans na st. ktp. po studiach cywilnych
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 17, 2014, 16:55:56 »
Tym którzy odpowiedzieli mi rzeczowo na moje pytanie dziękuję pozostałych proszę aby więcej się już na tym forum nie wypowiadali jak nie znają odpowiedzi na zadane pytanie.

Ja też mam prośbę. Zanim założysz kolejny temat poszukaj rozwiązania sam w przepisach lub za pomocą opcji "szukaj" na forum, a na pewno odpowiedź znajdziesz. Swoją drogą obraz oficera który nie zna przepisów jest równy obrazowi oficera salutującego lewą ręką ze zdjęcia z innego tamatu.

Offline straszak 1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Awans na st. ktp. po studiach cywilnych
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 18, 2014, 14:45:53 »
Panie firek998 za obrazę mogę pana pozwać i mogłoby się to dla pana źle skończyć (no ale trzeba mieć trochę rozumu aby to wiedzieć). Po drugie gdyby pan znał odpowiedź to by jej pan udzielił (czyli jest pan również ...) a nie wypisywał zniewagi na nieznaną sobie osobę. Natomiast co do pana strazak998 to już nawet nie chce mi się wypowiadać. Proszę zamknąć temat.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Awans na st. ktp. po studiach cywilnych
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 18, 2014, 16:23:08 »
Panie firek998 za obrazę mogę pana pozwać i mogłoby się to dla pana źle skończyć (no ale trzeba mieć trochę rozumu aby to wiedzieć). Po drugie gdyby pan znał odpowiedź to by jej pan udzielił (czyli jest pan również ...) a nie wypisywał zniewagi na nieznaną sobie osobę. Natomiast co do pana strazak998 to już nawet nie chce mi się wypowiadać. Proszę zamknąć temat.
Spokojnie z TYMI w/w b****i nie ma dyskusji :)
Nie przejmuj sie... Bedzie czas przywyknąć....
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2014, 16:29:23 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.