Autor Wątek: Nowe zasady naboru do SAPSP Wasze opinie.  (Przeczytany 5194 razy)

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Nowe zasady naboru do SAPSP Wasze opinie.
« dnia: Marzec 19, 2006, 12:54:38 »
Co sadzicie o nowych warunkach przyjecia do SAPSP?
Czy wedlug was sa one lepsze niz dotychczasowe?

Ja uwazam ze...

4 punkty to dosc duzo za poprawna odpowiedz i dzieki takiej punktacji pojawia sie duze progi punktowe pomiedzy zdajacymi.
Jeszcze wiecej punktow bedzie mozna zdobyc za wiedze teoretyczna.
Wiec do sapsp beda sie dostawac naprawde najlepsi.

Pozatym ograniczenie miejsc do 60 to tez kiepskie posuniecie jak dla zdajacych.
Nie ma co ukrywac ze "plecaki" sa i beda wiec teraz kazdy z uczciwie zdajacych bedzie miał mniejsze szanse na dostanie sie, bo plecaki beda zajmowac miejsca i jeszcze jest ich o 20 mniej.
Zmiana punktacji tez mnie nie zadawala.
Wydałem kase na kurs pletwonurka myslac wlasnei o punktach a teraz moge go sobie wsadzic.
Sadze tez ze powinno byc punktowane wojsko a nie jest.

Ogolnei uwazam ze te kategoryczne zmiany nie ulatwia nam startu a wrecz utrudnia.

Bylo ciezko jest jeszcze gorzej:/
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline Artis

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nowe zasady naboru do SAPSP Wasze opinie.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2006, 13:36:44 »
Cytuj
4 punkty to dosc duzo za poprawna odpowiedz i dzieki takiej punktacji pojawia sie duze progi punktowe pomiedzy zdajacymi.
Samą sprawnością fizyczną niedostaniesz sie do żadnej ze szkół. Jak widać, teraz kładą więkrzy nacisk na wiedze.

Cytuj
Jeszcze wiecej punktow bedzie mozna zdobyc za wiedze teoretyczna.
Wyżej była mowa własnie o wiedzy teoretycznej i od teraz będize się bardziej liczyć.

Cytuj
Wiec do sapsp beda sie dostawac naprawde najlepsi
A dotąd tak niebyło? ( wykluczając tych z "secjalnymi przywilejami" :angry: )
Ba! Najlepsi z najleprzych, a spośród nich Ci najlepsi  ^_^

Cytuj
Pozatym ograniczenie miejsc do 60 to tez kiepskie posuniecie jak dla zdajacych.

Kipeskie ale konieczne. Juz rok temu słyszałem od Pana którego pytałem o przyjęcia, że zapotrzebowanie na Aspirantów powoli się wyczerpuje. Nawet użył słów że w tym roku jeszcze przyjmują, a niewie jak to będize dalej... 

Cytuj
Nie ma co ukrywac ze "plecaki" sa i beda wiec teraz kazdy z uczciwie zdajacych bedzie miał mniejsze szanse na dostanie sie, bo plecaki beda zajmowac miejsca i jeszcze jest ich o 20 mniej.
Były, są i będą. A dlaczego zakładasz że jest ich akurat 20?

Cytuj
Zmiana punktacji tez mnie nie zadawala.
Wydałem kase na kurs pletwonurka myslac wlasnei o punktach a teraz moge go sobie wsadzic.
Sadze tez ze powinno byc punktowane wojsko a nie jest.
Niejest to zadawalające, ale czego sie nauczyłeś tego Ci już nikt nieodbierze! A kiedys sie napewno przyda!
No cóż, trzeba to jakoś przebolec. Ale jesli masz wojsko to mozesz ubiegać się o przyjęcie na pierwszy stopien w którejś KM.

Cytuj
Ogolnei uwazam ze te kategoryczne zmiany nie ulatwia nam startu a wrecz utrudnia.
Bylo ciezko jest jeszcze gorzej:/
Każdemu utrudnią, nietylko Tobie. Zasady są równe dla wszystkich więc dostanie się pierwsza 60`tka.
Takwięc zycze każdemu powodzenia, oraz "Niech wygrają najlepsi"  -_-
Gdy słychać wiatr i żab kumkanie, to nie natura lecz zwiad kochanie...

Heniek

  • Gość
Odp: Nowe zasady naboru do SAPSP Wasze opinie.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2006, 21:33:53 »
przepraszam gdzie wyczytales ze zmniejszyli przyjmowanie osob do 60?nigdy nie pisali ile osob przyjmuja ,czy moglbys mi podac jakiegos linka.dzieki

Offline TmK_00

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Nowe zasady naboru do SAPSP Wasze opinie.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2006, 21:43:13 »
15. Limit przyjęć do każdej ze szkół (SA PSP Poznań, SA PSP Kraków, i CS PSP Częstochowa) wynosi po 60 osób. 


 Źródło : www.sapsppoznan.pl   zakładka "Warunki przyjęcia " pkt 15
"Wystarczy odrobina tlenu , by wybuchł w śmiertelnym szale ..."

Heniek

  • Gość
Odp: Nowe zasady naboru do SAPSP Wasze opinie.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2006, 23:37:03 »
dzieki bardzo prawie o 25 miejsc zmalalo,troche jestem tym zmartwiony,ale odrazu wzielo mnie do nauki :) Trzeba bedzie walczyc.

Offline TmK_00

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Nowe zasady naboru do SAPSP Wasze opinie.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2006, 10:19:35 »
No trzeba się bardzo dobrze przygotować. Konkurencja będzię wielka. Podobno z roku na rok maleje zapotrzebowanie na aspirantów . Jedni mówią że maleje , drudzy znów mówią że gdzies za rok dwa lata będzie wieksze zapotrzebowanie ,ponieważ dużo odejdzie na emeryturę. A jak naprawdę bedzie to sie zobaczy .  Pozdrawiam zapaleńców! :):)
"Wystarczy odrobina tlenu , by wybuchł w śmiertelnym szale ..."

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Odp: Nowe zasady naboru do SAPSP Wasze opinie.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2006, 15:32:21 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 19:09:25 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Nowe zasady naboru do SAPSP Wasze opinie.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 21, 2006, 17:33:20 »
Miejmy nadzieje że za rok zwiększą liczbe przyjęć :mellow: :mellow: :mellow:przynajmniej aby przyjmowali tylu co w tamtym roku

Offline kaczka_aa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Nowe zasady naboru do SAPSP Wasze opinie.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 22, 2006, 18:08:03 »
mi się te nowe zasady rekrutacji też nie bardzo podobają a już totalnym przegięciem jest nie uznawanie punktów za książeczke nurkową no i mature!! Nie ma co marudzić zabardzo to już finisz trzeba sie ostro wziąść do roboty!!

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: Nowe zasady naboru do SAPSP Wasze opinie.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 23, 2006, 16:56:28 »
masz racje. ja tez jestem niezadowolony z tego powodu,
ze odpadaja punkty za nurka. To porazka jest. :/

Pozdrawiam.
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline vlad88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
    • http://
Odp: Nowe zasady naboru do SAPSP Wasze opinie.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 26, 2006, 13:14:41 »
zacznijcie sie lepiej spieszyc z dostawaniem ,bo w niedlugim czasie szkoly aspirantow beda likwidowane tak jak chorazowki w wojsku,,
ma zostac jedynie CS

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nowe zasady naboru do SAPSP Wasze opinie.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 26, 2006, 13:44:50 »
zacznijcie sie lepiej spieszyc z dostawaniem ,bo w niedlugim czasie szkoly aspirantow beda likwidowane tak jak chorazowki w wojsku,,
ma zostac jedynie CS

Czytając projekt rozporządzenia ws. kwalifikacji, trudno oprzeć się wrażeniu, że KG i MSWiA nie dostrzega "dziejowej konieczności" likwidacji korpusu aspirantów. W MONie jakoś z tym sobie poradzili i nie słyszę, żeby ktoś narzekał na obecny podział korpusów w WP. A co do SA to wcale nie muszą zostać zlikwidowane - wystarczy, że zostaną przekształcone w Ośrodki Szkolenia. Za to los ośrodków takich jak w Bornym-Sulimowie czy Miliczu wydaje się przesądzony. Uważam, że zmianie powinien ulec cały system kształcenia i naboru (doboru) do służby w PSP. System utrzymywany w tej chwili rodzi wiele patologii, wśród których nepetyzm nie jest wcale tą najgorszą. Kilka razy z niemałym zdziwieniem stwierdziłem, że garbusy nadają się do służby, chociaż widywałem też sytuacje kuriozalne.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Glno20

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Nowe zasady naboru do SAPSP Wasze opinie.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 31, 2006, 17:04:53 »
macie rację - trochę przegięli z tym systemem punktacji (albo z brakiem punktacji dodatkowej). Wynika z tego, że trzeba zaryć i wytzrymac na sprawnościowym. Kupuje sobie testy w krakowie i przerabiam wszystkie pytanka dokładnie - liczę że sie coś powtórzy z lat ubiegłych, a przynajmniej jakiś drogowskaz będzie (w Krakowie mają z ostatnich 7 lat).

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: Nowe zasady naboru do SAPSP Wasze opinie.
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 09, 2006, 01:23:03 »
co do "plecaków" to bede tępił!! nie beda mieli łatwo pozdro dla uczciwych! i powodzenia!