Autor Wątek: Dam medal  (Przeczytany 2844 razy)

Offline aspirator

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Dam medal
« dnia: Maj 11, 2014, 09:48:13 »
żenada http://www.tvn24.pl/kompletnie-zaskoczona-wicepremier-bienkowska-nie-spodziewala-sie-medalu,426885,s.html
Kampania w mundurze znów się zaczyna,dobrze że w sprawie L 4 wstrzymał się od głosu

Offline dzwon53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Dam medal
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2014, 10:20:26 »
A czym się zasłużyła że od razu złotko ?

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Dam medal
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2014, 10:37:49 »
Jedni pełnia służbę kilkanaście lat najlepiej jak mogą, taki medal ma dla nich dużą wartość - inni? po prostu dostają i wyrzucą w "kosz". Tak traktuje się ludzi w naszym kraju i docenia tych, którzy naprawdę zasłużyli Nie ma co robić scen tak jest nie od dzisiaj ...  :huh:

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Dam medal
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2014, 10:46:22 »
Tyle się mówi o przestrzeganiu Regulaminów a tu proszę - wyższe władze dają przykład. Ciekawe czy zwykłemu strażakowi przyznano by od razu złoty medal gdyby wcześniej nie posiadał brązowego i srebrnego. Chyba że była to sytuacja szczególna albowiem "40. W sytuacjach szczególnych prezydia zarządów: głównego i wojewódzkiego ZOSP RP,
mogą odstąpić od warunków określonych w pkt. 38 i 39.
"-Regulamin odznak i odznaczeń OSP
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2014, 10:54:25 wysłana przez fireman90 »

Offline ignacy b

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 699
Odp: Dam medal
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2014, 11:47:02 »
Wypada zmienić regulamin i to pilnie!! Żeby można było dawać od razu dwa złote medale!!! Wzory kwitów są w archiwach ZSRR. I żeby medale były jednak mniejsze, bo się mogą nie zmieścić.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Dam medal
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2014, 12:03:13 »
Wypada zmienić regulamin i to pilnie!! Żeby można było dawać od razu dwa złote medale!!! Wzory kwitów są w archiwach ZSRR. I żeby medale były jednak mniejsze, bo się mogą nie zmieścić.
Nie trzeba ich zmniejszać - miejsca jest dość:



Swoją drogą to czy ktoś jeszcze przejmuje się tymi medalami??

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Dam medal
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2014, 12:47:50 »
Swoją drogą to czy ktoś jeszcze przejmuje się tymi medalami??
Ci, którzy medal dostali, bo faktyczne zasłużyli na pewno tak i noszą je z dumą. Ja, przez m.in. takie szopki swoje "złoto" noszę od lat, owszem, ale w kieszeni, chociaż przy 25 latach aktywności w OSP pewno i zasłużyłem na niego.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Dam medal
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 11, 2014, 17:47:47 »
W taki właśnie sposób odznaczenia (dla niektórych oznaczające na prawdę wiele) tracą na wartości... :wall:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Dam medal
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 11, 2014, 18:01:47 »
Ci, którzy medal dostali, bo faktyczne zasłużyli na pewno tak i noszą je z dumą. Ja, przez m.in. takie szopki swoje "złoto" noszę od lat, owszem, ale w kieszeni, chociaż przy 25 latach aktywności w OSP pewno i zasłużyłem na niego.
Nie twierdzę że nie zasłużyłeś - chodziło mi o to, że właśnie dostałeś odznaczenie za coś za co zasłużyłeś, a pozostali dostają je rozdawane po koleżeńsku za byle gówno, przez to ich wartość spada. Przykra sytuacja.

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Dam medal
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 11, 2014, 20:02:34 »
Cytuj
Na wniosek prezydenta miasta Mysłowice[...]
Wazelina, wazelina.