Autor Wątek: buty wysokie oficerki  (Przeczytany 18166 razy)

Offline OSP Mogilno

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
buty wysokie oficerki
« dnia: Maj 08, 2014, 11:40:01 »
Witam. Czy ktoś z Was wie gdzie można kupić buty nowe wysokie oficerskie? ja szukam i znajduje tylko używane. powiem szczerze że nigdy nie widziałem tych butów z bliska i nie wiem czy one są okute czy nie, mam nadzieje że mi pomożecie. pozdrawiam
małe OSP też wiele mogą : www.ospmogilno.pl

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: buty wysokie oficerki
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2014, 12:49:16 »
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: buty wysokie oficerki
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2014, 13:12:38 »
Zależy gdzie mieszkasz, ale na południu w Radomsku świetne oficerki szyje (szył) P. Barski... W ogóle można poszukać jakichś rzemieślników w swojej okolicy, na pewno są jacyś. Jednak trzeba liczyć się z kosztem. Można też poszukać butów do jazdy konnej - jak się trafi na dobry wzór to wiele nie odbiegają od wyglądu zewnętrznego oficerek - tyle, że trzeba i tak je dać do szewca, co by je podkuł, bo oryginalna podeszwa jest tragiczna i w ogóle nie nadaje się do używania bez konia  -_-
Dawno, dawno posiadałem oficerki (które były dla mnie już za małe i poszły dalej świat zwiedzać z kimś innym) i mogę powiedzieć tyle: najlepsze oficerki to te szyte na miarę. Jeżeli nie są idealnie dopasowane odnośnie długości wkładki, obwodów łydki i tęgości stopy to chodzenie w nich będzie męczarnią.

@Radhezz
Oficerki są jedne ;) opinaczy, saperek, półsaperek i innych desantów się po prostu oficerkami nie nazywa  :P
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: buty wysokie oficerki
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2014, 13:28:57 »
Chodzi ci zapewne o buty takie jak mają dowódcy pocztów i kompani reprezentacyjnych WP - http://www.akcesdance.pl/konna/

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: buty wysokie oficerki
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2014, 13:36:13 »
No i nie zapomnij o prawidłach -_- Jak je odstawisz po dłuższym noszeniu bez prawideł, to cholewki się zniekształcą tak, że szkoda gadać. A żeby przywrócić je do stanu "wyjściowego", trzeba się na prawdę namęczyć - piszę to niestety z własnego doświadczenia :rolleyes:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: buty wysokie oficerki
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 08, 2014, 13:58:51 »
https://www.facebook.com/pages/Oficerki-Barski/529202270444857


1850 zł netto za parę z prawidłami.
Wykonanie świetne, ale chodzenie w nich to nic przyjemnego - po prostu ten typ tak ma.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline OSP Mogilno

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: buty wysokie oficerki
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 08, 2014, 18:28:24 »
Chodzi mi własnie o te buty wysokie. Bo te co polecał Radhezz to mam, myslałem o cenie do 1000zł , pójde do jakiegoś szewca może on coś mi doradzi. Jak by ktos miał jescze jakieś info to chetnie poczytam. A do tych butów spodnie musza byc typu jokejki?
małe OSP też wiele mogą : www.ospmogilno.pl

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: buty wysokie oficerki
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 08, 2014, 19:42:24 »
Kolego spodnie typu bryczesy - http://frontowiec.com/index.php?p3009,mundur-polowy-szeregowego-wz-69-50-3

A co do butów, to takie oficerki robi się na miarę. Żaden szewc podrzędny tego nie zrobi. Wysokość podbicie, rozmiar, szerokość łydki, itp.

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: buty wysokie oficerki
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 08, 2014, 21:03:51 »
Witam. Czy ktoś z Was wie gdzie można kupić buty nowe wysokie oficerskie? ja szukam i znajduje tylko używane.
Tu są rzekomo nieużywane http://armyworld.pl/product-pol-1033-Saperki-wojskowe-Bundeswehr-Kampani-Reprezentacyjnej-repro-WH-SS-Nieuzywane-.html   tylko zostały małe rozmiary i mała ilość.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2014, 15:22:00 wysłana przez fireman90 »

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: buty wysokie oficerki
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 08, 2014, 22:18:35 »
Witam. Czy ktoś z Was wie gdzie można kupić buty nowe wysokie oficerskie? ja szukam i znajduje tylko używane.
Tu są rzekomo nieużywane http://armyworld.pl/product-pol-1033-Saperki-wojskowe-Bundeswehr-Kampani-Reprezentacyjnej-repro-WH-SS-Nieuzywane-.html   tylko zostały małe rozmiary i mała ilość. Koledzy z OSP w okolicach Milicza, posiadają identyczne. Efekt "akustyczny" w czasie przemarszu  Pocztu jest niezły.

Kolego czytałeś dokładnie poprzednie posty. Chodzi o buty typu "oficerki" a nie stare skutery, które wysokością sięgają do połowy łydki i są luźne. Oficerki są pod kolano i są dopasowane do łydki. Taka subtelna różnica.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: buty wysokie oficerki
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 08, 2014, 23:06:01 »
Kolego spodnie typu bryczesy - http://frontowiec.com/index.php?p3009,mundur-polowy-szeregowego-wz-69-50-3
A ja że tak wtrącę tu swoje pytanie - do innych butów niż oficerki, ale też wysokich są jakieś specjalne spodnie? Bo generalnie nie wiem, ale normalnie spodnie mundurowe wyglądają mocno tak sobie i do tego gniotą się jak się je upycha po butach... Chyba że ja wkładać ich nie umiem, co też jest prawdopodobne, bo w wojsku nie byłem :P
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: buty wysokie oficerki
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 08, 2014, 23:07:50 »
Tak, są jak wyjściowe, ale zwężane ku dołowi i z gumką, jak spodnie od koszarówki.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: buty wysokie oficerki
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 09, 2014, 07:38:06 »
do innych butów niż oficerki, ale też wysokich są jakieś specjalne spodnie? Bo generalnie nie wiem, ale normalnie spodnie mundurowe wyglądają mocno tak sobie i do tego gniotą się jak się je upycha po butach... Chyba że ja wkładać ich nie umiem, co też jest prawdopodobne, bo w wojsku nie byłem :P

Są. Nazywają się bryczesy, i wyglądają mniej więcej tak:

Te wyżej są to akurat bryczesy wojskowe, więc część udowa nie jest dopasowana (wspominam o tym, bo jak się mówi "bryczesy", to część ludzi ma przed oczami spodnie jeździeckie, opinające dupę i nogi dosyć ciasno...). Ważnym elementem jest nogawka na wysokości goleni - wysokie podłużne cięcie nogawki, dopasowywane do nogi użytkownika poprzez manipulowanie rzemykami. Jeżeli chodzi o zakup to nie ma z tym wielkich problemów; cenowo również nie wygląda to jakoś tragicznie, bo dobre jakościowo bryczesy można zakupić za +/- 200 PLN, a przynajmniej za tyle można było kilka lat temu. Jak się nie ma gdzie kupić (bo dobrze je przed zakupem przypasować) to pierwszy lepszy krawiec męski (im starszy tym większe prawdopodobieństwo, że się tego podejmie i co najważniejsze zrobi to dobrze ^_^) jest w stanie je uszyć za kwotę porównywalną, lub niewiele większą od tej sklepowej.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: buty wysokie oficerki
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 09, 2014, 07:42:01 »
Akurat ostatnio rozmawiałem z kolegą i wychodzi, że te by były do oficerek
http://subor.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=673&category_id=25&option=com_virtuemart&Itemid=87&lang=pl


A te do pozostałych podwyższonych butów (saperki, opinacze) http://subor.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=674&category_id=25&option=com_virtuemart&Itemid=87&lang=pl


Kilka lat temu na forum ktoś opisał patent do butów opinaczy by przyszywać guziki i zakładać gumki do naszych zwykłych spodni wyjściowych. Od biedy ujdzie.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: buty wysokie oficerki
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 09, 2014, 08:14:41 »
Jak już duża bieda lub nie ma dostępu do krawca, który podjął by się bryczesów od zera, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby przerobić spodnie od munduru galowego (chociaż nie wiem czy materiał nie jest zbyt "lekki" i czy nie będzie się źle układał). Operacja raczej nie trudna na pospolitego krawca, a wyjdzie na pewno taniej niż nowe.
Patent:
nogawkę rozcinamy do kolana (szeroka część powinna przechodzić do obcisłej zupełnie przed kolanem) i dopasowując do obwodów goleni zszywamy (przy czym wypada zostawić trochę luzu, aczkolwiek nie za dużo). Nogawkę tniemy druga raz z jej przedniej części - dziurkujemy, wzmacniamy dziurki żeby na nie porozrywało materiały i zaplatamy tasiemką lub skórzanym rzemykiem. Można wszyć sobie w miejscu wiązania jakiś miły w dotyku materiał (jak niżej, zaznaczony na czerwono; przyszyty tylko z jednej strony), co by nie uszkodzić sobie nogi - metalowe oczka chociaż niepozorne, mogą być uciążliwe przy dłuższym noszeniu  ^_^
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: buty wysokie oficerki
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 10, 2014, 17:44:53 »

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: buty wysokie oficerki
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 10, 2014, 20:41:16 »
Gwoli ścisłości: buty jeździeckie różnią się od oficerek: krojem może nieznacznie (różne wykończenia cholewki), ale przede wszystkim podeszwą.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: buty wysokie oficerki
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 11, 2014, 19:18:00 »
ten zakład z linka robił już "parę" sztuk dla PSP więc zaręczam, że ogarnia temat nie tylko butów jeździeckich:)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: buty wysokie oficerki
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 12, 2014, 13:29:18 »



Nikt mi nie wmówi, ze opinacze (choćby nie wiem jak wypucowane by były) prezentują się "równie dobrze" jak oficerki :P
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline firefighter12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: buty wysokie oficerki
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 21, 2014, 17:01:24 »
Przepraszam,, ale może jestem (nie)zorientowany w regulaminie umundurowania, ale czy on dopuszcza noszenie oficerek i bryczesów ?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: buty wysokie oficerki
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 22, 2014, 21:46:02 »
Przepraszam,, ale może jestem (nie)zorientowany w regulaminie umundurowania, ale czy on dopuszcza noszenie oficerek i bryczesów ?

W przypadku ubioru wyjściowego nadbrygadiera - tak. O reszcie nie wspomina. -_-
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.