Autor Wątek: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej  (Przeczytany 93393 razy)

Offline username 2013

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #175 dnia: Lipiec 17, 2015, 21:47:55 »
Czyli dokładnie tyle ile wynosi limit miejsc. Ciekawy jestem jak to ugryzą do końca, ale niemal pewnym jest że znowu będzie niesprawiedliwie.

Offline AlonsoF150

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #176 dnia: Lipiec 18, 2015, 10:08:51 »
A na jakiej zasadzie będą kwalifikowane osoby na te miejsca? Dalej konkurs matur czy już "inny" sposób?

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #177 dnia: Lipiec 18, 2015, 14:54:05 »
To jest w ktoś stanie określić na jakiej zasadzie będzie odbywał się nabór na rok 2016/2017?
W tym roku poszło pismo z KG, że ma być to skierowanie i rozdzielnik na województwa.
Na stronie SGSP w rekrutacji nie widzę jeszcze informacji na temat roku 2016/17.
Ciekawe czy na przyszły rok wystarczy po prostu zgoda komendanta.:)

Jakby ktoś wiedział jak wyglądał w tym roku nabór na poziomie KW i ogólnie to mile widziane info. Niewiadomo jak się ukierunkowywać:)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2015, 15:03:21 wysłana przez testypsp »

Offline majkels

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
  • KP PSP

Offline Robson71

  • CS PSP 2012-2014
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #179 dnia: Lipiec 18, 2015, 20:18:16 »
Na przyszły rok warunki są już określone, obowiązywać będą tylko skierowania , czyli czeka nas kolejny rozdzielnik na KW i podział miejsc na KP/KM.
Strażak to ma być Strażak, a nie jakaś popierdółka!

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #180 dnia: Lipiec 19, 2015, 23:04:24 »
Witam jestem w podobnej sytuacji bo dostałem zgode i z przydziału KW dostałem tez miejsce , dzwoniłem do punktu rekrutacyjnego i Pani mi powiedziała że wszystko ok tylko że trzeba skierowanie a nie zgodę , po  długich tłumaczeniach jej o co kaman zeskanowałem to pismo w którym byłem ujety imieniem i nazwiskiem przez Komendanta Wojewódzkiego w sprawie przydziału miejsc i powiedziała że to wystarczy i jest ok  :)

Jak to rozumieć, jeżeli będzie przydział z KW to wystarczy zgoda KP/KM i można próbować dostać się na studia?

Offline rada

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #181 dnia: Lipiec 20, 2015, 12:08:46 »
:-)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2016, 17:13:40 wysłana przez rada »

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #182 dnia: Lipiec 20, 2015, 20:03:54 »
J
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2016, 11:51:59 wysłana przez Spartan998 »

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #183 dnia: Lipiec 21, 2015, 16:26:09 »
Znajomy należący pod inną  KW został skreślony z listy na rozdzielniku bo nie miał tych 80 punktów. Znaleźli innego chętnego co spełnia te warunki. Poza tym zobacz na wyniki w tym roku na cywilne, Ci co nie mieli te 80 nie dostali się a przyjęto tylko 13 osób. Więc miejsca były ale nie spełnili warunku. Dowiedz się bo szkoda wysyłać


Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #184 dnia: Lipiec 22, 2015, 19:53:40 »
Czy jest możliwość, abym u przełożonego starał się o skierowanie na trochę innych zasadach, gdzie sporządzę z nim umowę cywilno-prawną o samodzielnym finansowaniu studiów i dokument, w którym wyrażę zgodę na nieotrzymanie etatu i stopnia oficerskiego od razu po ukończeniu studiów oraz wyrzeknę się delegacji. Po prostu mam sytuację, w której od przełożonego dostałbym zgodę, a o skierowaniu nie ma mowy ze względu właśnie na te sprawy. Myślę o skierowaniu na takich zasadach, nie wiem na ile to możliwe. Spotkał się ktoś z podobną sytuacją, jak "ugryźć" sprawę?

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #185 dnia: Lipiec 22, 2015, 21:25:24 »
To raczej o zgodę a nie o skierowanie chodzi, zapytam jutro służbie kadrową jak to wygląda, bo z kadrowcem z KW rozmawiała na ten temat w odniesieniu do kolegi , który także ma ochotę na SGSP , ale raczej na finanse liczyć nie może. Jeśli się coś konkretnego  dowiem , napiszę.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.454
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #186 dnia: Lipiec 22, 2015, 23:14:25 »
u nas obowiązująca interpretacja z KW po zapytaniu do KG związana z naborem

Skierowanie jednoznacznie wiąże się z finansowaniem i całym zapleczem ( po takim postawieniu sprawy sporo komandirów wycofało przygotowane dokumenty strażaków, którzy deklarowali płatność za SGSP)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #187 dnia: Lipiec 22, 2015, 23:18:36 »
Ale ta interpretacja jest w 100% prawidłowa! Skierowanie to pisemne polecenie wyjazdu!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #188 dnia: Lipiec 22, 2015, 23:44:47 »
Z jednej strony tak, ale z drugiej co złego w samofinansowaniu :) Nie każdą z KP/KM stać na finansowanie studiów przez co zakładam bardzo duża ilość osób ma zamkniętą jakąkolwiek drogę przyjmując taki tok rozumowania. Jak w innych województwach ma się sprawa?

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #189 dnia: Lipiec 23, 2015, 20:10:36 »
Zaciągnąłem informację od kadrowej - KW dzieli miejsca na komendy , w których strażacy otrzymali skierowanie do SGSP.

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #190 dnia: Lipiec 23, 2015, 20:21:05 »
Nie trzeba mieć skierowania od KP/KM. Wystarczy zgoda. W SGSP jest lista ludzi z poszczególnych KW i na tej liście są ludzie ze zgodami.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #191 dnia: Lipiec 23, 2015, 22:07:21 »
Z jednej strony tak, ale z drugiej co złego w samofinansowaniu :) Nie każdą z KP/KM stać na finansowanie studiów przez co zakładam bardzo duża ilość osób ma zamkniętą jakąkolwiek drogę przyjmując taki tok rozumowania. Jak w innych województwach ma się sprawa?
Ale czy ja mówie czy coś złego:) moim życzeniem jest aby kazdy z was skoczył co ma w marzeniach  i nie musiał za to płacić bo tam do jasnej cholery pracują strażacy. A to że wymagam pewnego poziomu to inna historia...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline szkielet

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #192 dnia: Lipiec 27, 2015, 17:39:01 »
"Dz.U. 2015 poz. 52
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 2 stycznia 2015 r. w sprawie określenia limitu miejsc na kierunki studiów strażaków Państwowej Straży Pożarnej w służbie kandydackiej oraz strażaków Państwowej Straży Pożarnej w służbie stałej skierowanych na studia przez właściwego przełożonego
...
§ 1. Ustala się limity miejsc na kierunku studiów „inżynieria bezpieczeństwa” dla strażaków Państwowej Straży Po-
żarnej w służbie:
1) kandydackiej – 105 miejsc;
2) stałej, skierowanych na studia przez właściwego przełożonego – 200 miejsc.
..."

Offline gorigo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #193 dnia: Sierpień 01, 2015, 08:35:21 »
Witam. Dopiero dzisiaj przeczytałem wasze wszystkie rozmowy. Ja złożyłem podanie do 01 o wyrażenie zgody, dostałem skierowanie, muszę sam opłacać szkołę, ale... Nie miałem bladego pojęcia o podziale miejsc przez KW. Kadrowa także mi nic o tym nie wspominała i najprawdopodobniej nic o tym nie wie.
Widzę, że jestem na liście przyjętych do SGSP. Czyli KW ma moc prawną do blokady chętnego czy nie?Chyba, że nie było chętnych z mojego województwa do SGSP...

Offline adamus67

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #194 dnia: Sierpień 01, 2015, 09:25:22 »
..
" Dobry plan wykonany natychmiast, jest lepszy,niż idealny plan wykonany dziesięć minut później."  gen. George Patton

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #195 dnia: Sierpień 01, 2015, 12:10:58 »
Czy ktoś orientuje się jak ma wyglądać pisemne oświadczenie o zamiarze podjęcia studiów, które trzeba wysłać w ciągu 7 dni?

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #196 dnia: Sierpień 01, 2015, 19:06:13 »
Coś w tym stylu , odpowiednio przerobione, napisane odręcznie i zeskanowane.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Żyłka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #197 dnia: Sierpień 04, 2015, 17:12:13 »
Nie musi być napisane własnoręcznie , jedynie Twój podpis ma widnieć  w prawym dolnym rogu własnoręcznie wykonany i całe pismo zeskanowane i wysłane na podany adres :)

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #198 dnia: Sierpień 05, 2015, 15:03:06 »
Po wysłaniu oświadczenia SGSP odpisuje coś itp?
Ogolnie wszystkie sprawy papierkowe kiedy ruszają? Bo mam zaraz urlop a potem będzie gorączka w komendzie jak przyjdzie jakieś pismo.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #199 dnia: Sierpień 08, 2015, 12:24:39 »
Jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć jak na przyszły rok zapowiada się nabór w służbie stałej na WIBP? W tym roku niby też była wymagana zgoda, a słyszałem o wielu osobach, które dostały się ze zgodą dostając jakieś pismo z KW i problemu nie było. Dla mnie to być lub nie być bo zgodę bym otrzymał, a muszę się posiłkować czymś w rozmowie z KM. Pozdro.