Autor Wątek: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej  (Przeczytany 94044 razy)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #125 dnia: Czerwiec 12, 2015, 13:15:53 »
Piszcie raporty do KW o skierowanie na studia niestacjonarne, nawet z drogi służbowej trzeba skorzystać, nóż widelec będzie 01 miał dobry dzień :D  :wacko: :gwiazdki: :szalony: :wall:
EGO = 1 / wiedza

Offline adamus67

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #126 dnia: Czerwiec 25, 2015, 08:23:28 »
Wiadomo już czy KW przydziela miejsca czy nabór jest otwarty jak w poprzednich latach?
" Dobry plan wykonany natychmiast, jest lepszy,niż idealny plan wykonany dziesięć minut później."  gen. George Patton

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #127 dnia: Czerwiec 25, 2015, 08:45:03 »
Poszczególne KW dostały miejsca do rozdzielenia po KP. Ale co z tego będzie nikt nic nie wie lub nie chcą powiedzieć.
Wolny nabór musi wystartować, przypuszczam że część miejsc może być z przydzielenia a reszta normalnie z naboru.

Offline username 2013

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #128 dnia: Czerwiec 25, 2015, 21:25:16 »
Właśnie to jest dość dziwna sprawa z tym rozdzielaniem miejsc. Dobrze że dużo wcześniej złożyłem raport do swojego komendanta i wiedział o mojej chęci podjęcia studiów dużo wcześniej bo ostatnio przy okazji mówi do mnie że jedno miejsce zostało zarezerwowane dla naszej komendy. Nie bardzo wiedziałem wtedy o czym mówi bo wcześniej przecież niczego takiego nie było, a teraz sam widziałem pismo z KW o przydziale miejsc na poszczególne komendy i trochę jestem zdziwiony tym wszystkim. Nie wiem czy to będzie do końca wiążące, ale jeśli odpowiednio wcześniej komenda nie wyraziła zapotrzebowania to teraz może być różnie z takim kandydatem.

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #129 dnia: Czerwiec 26, 2015, 07:38:46 »
Wiesz coś jeszcze? Jaki był termin składania lub zgłoszenia takiego chętnego przez KP? Takie osoby mają pewne miejsce czy muszą startować w naborze?

Offline username 2013

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #130 dnia: Czerwiec 26, 2015, 13:29:55 »
Co do terminu to nie jestem pewien i nie chcę wprowadzać w błąd nikogo, ale chodzi mi po głowie 11.06. Czy miejsce jest pewne? Raczej nie sądzę, normalnie składam papiery i przystępuję do naboru raczej na normalnych zasadach. Sam naprawdę nie wiem po co to wszystko. Dodam że jak dla mnie to jest bardzo niezrozumiałe, również jak to że w przeciągu kilku ostatnich lat zasady naboru zmieniały się przynajmniej cztery razy.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #131 dnia: Czerwiec 27, 2015, 02:13:08 »
To jak jest w przypadku kiedy ktoś otrzymuje zgodę od przełożonego? Wiąże się to z tym, że komendant nie musi napisać wniosku o mł. kpt. i dać delegacji. W takim razie jak jest postrzegany strażak, który takie studia ukończy i przełożony nie złoży wniosku o mł. kpt. Studia skończone, etat oficerski się znajdzie, a stopnia brak czy z reguły zgoda idzie w parze z wnioskiem? Jeszcze sprawa etatu, osoba tak wysłana może czekać "x" czasu na etat w odróżnieniu od skierowania prawda? Złożenie przez komendanta wniosku o mł. kpt. dla strażaka studiującego w ten sposób następuje na początku równocześnie z wydaniem zgody czy tuż przed zakończeniem studiów? Proszę o dokładną analizę i odpowiedź na zadane pytania. Dzięki!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.393
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #132 dnia: Czerwiec 27, 2015, 09:06:13 »
To jak jest w przypadku kiedy ktoś otrzymuje zgodę od przełożonego? Wiąże się to z tym, że komendant nie musi napisać wniosku o mł. kpt. i dać delegacji. W takim razie jak jest postrzegany strażak, który takie studia ukończy i przełożony nie złoży wniosku o mł. kpt. Studia skończone, etat oficerski się znajdzie, a stopnia brak czy z reguły zgoda idzie w parze z wnioskiem? Jeszcze sprawa etatu, osoba tak wysłana może czekać "x" czasu na etat w odróżnieniu od skierowania prawda? Złożenie przez komendanta wniosku o mł. kpt. dla strażaka studiującego w ten sposób następuje na początku równocześnie z wydaniem zgody czy tuż przed zakończeniem studiów? Proszę o dokładną analizę i odpowiedź na zadane pytania. Dzięki!
Komendant nie musi napisać wniosku i dać delegacji jesli daje tylko zgode.
Jak jest postrzegany strażk który po studiach nie dostął stopnia nie wiem, ale były takie przypadki
Dla osoby skierowanej etat jest przewidziany.
Przed zakończeniem studiów komendanci wysyłają wnioski awansowe.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #133 dnia: Czerwiec 27, 2015, 09:14:21 »
Co do terminu to nie jestem pewien i nie chcę wprowadzać w błąd nikogo, ale chodzi mi po głowie 11.06. Czy miejsce jest pewne? Raczej nie sądzę, normalnie składam papiery i przystępuję do naboru raczej na normalnych zasadach. Sam naprawdę nie wiem po co to wszystko. Dodam że jak dla mnie to jest bardzo niezrozumiałe, również jak to że w przeciągu kilku ostatnich lat zasady naboru zmieniały się przynajmniej cztery razy.

Trochę to bez sensu będzie skoro rozdzielają miejsca a i tak stawać do naboru. Chyba że w ten sposób chcą ograniczyć liczbę kandydatów z poszczególnych województw, KM i KP. Zobaczymy, czasu zostało nie wiele.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #134 dnia: Czerwiec 27, 2015, 10:25:41 »
To strażak, który otrzymał samą zgodę i skończy takie studia ma pierwszeństwo do objęcia stanowiska oficerskiego względem innego strażaka z wykształceniem wyższym, ale po cywilu? Jeżeli tak nie jest to nie rozumiem idei studiów "dla strażaków w służbie stałej". Ktoś po to idzie się kształcić na konkretnym kierunku związanym z robotą, aby wykorzystać pewną wiedzę.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.393
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #135 dnia: Czerwiec 27, 2015, 20:03:20 »
To strażak, który otrzymał samą zgodę i skończy takie studia ma pierwszeństwo do objęcia stanowiska oficerskiego względem innego strażaka z wykształceniem wyższym, ale po cywilu? Jeżeli tak nie jest to nie rozumiem idei studiów "dla strażaków w służbie stałej". Ktoś po to idzie się kształcić na konkretnym kierunku związanym z robotą, aby wykorzystać pewną wiedzę.
I co z tego że ty nie rozumiesz.... Nie zajmuję się wywodami na temat jaka powinna być PSP tylko jaka jest. A więc strażak po SGSP nie ma pierwszeństwa w wielu komendach ale nie jest to zasada.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ponczo83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #136 dnia: Lipiec 01, 2015, 16:32:39 »
łódzkie dostało 8 miejsc, wiadomość z wczoraj :)

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #137 dnia: Lipiec 01, 2015, 16:43:08 »
W skali kraju tych miejsc trochę będzie... miejsca przydzielone ale dalej nikt nic konkretnie nie mówi. W SGSP milczą a do końca naboru 3 tygodnie. W KW też nie wiedzą co będzie z osobami wskazanymi na te miejsce. Trzeba być cierpliwym bo inaczej nic się nie dowiemy.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #138 dnia: Lipiec 02, 2015, 09:36:32 »
P
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2016, 11:50:53 wysłana przez Spartan998 »

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 02, 2015, 12:27:48 »
Tylko osoby ze skierowaniem biorą udział w rekrutacji? A co z osobami, które otrzymają zgodę i czy Komendant może takową osobę wysłać?
Na dane województwa jest określona ilość miejsc tak jak wyżej zostało napisane: łódzkie - 8?
Jest pismo mówiące o podziale miejsc i konieczności skierowania?

Offline BaKs

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #140 dnia: Lipiec 02, 2015, 15:09:53 »
Jak to w straży wielka dezinformacja ... Z tego co ja wiem i jakie wnioski wysuwam po rozmowach z kandydatami z różnych województw, kadrową, punktem rekrutacyjnym SGSP to:

Jest 200 miejsc dla osób skierowanych wg. "Uchwała nr 6/02/2015 Senatu SGSP z dnia 16 lutego 2015 r. ". Te miejsc zostały podzielone na poszczególne województwa czyli jak wyżej łódzkie - 8 mejsc, zachodniopomorskie - 15 miejsc, warmińsko-mazurskie - 19 miejsc, wielkopolskie - 16 miejsc, o innych brak danych ale to nie ważne suma województw = 200 miejsc taki rozdzielnik został stworzony. I teraz jeżeli komendy wojewódzkie zapełnią wszystkie miejsca jakie dostały to na SGSP w tym roku dostaną się osoby tylko ze skierowaniem za pośrednictwem KW. Osoby ze zgodą od komendanta mogą liczyć że dana KW nie wypełni wszystkich miejsc jakie zostały jej przydzielone z jakiś tam powodów i będzie kilka miejsc wolnych (szczerze to marne szanse).

Przykład życiowy :

KW PSP Szczecin (zachodniopomorskie) dostaje 15 miejsc na 20 komend w województwie --> KW PSP Szczecin decyduje która komenda dostaje ile miejsc na jakiej zasadzie nie wiem (z tego co widziałem niektóre komendy 0 niektóre 2 ale nie więcej) --> KP PSP X dostaje 1 miejsce a ma 2 chętnych --> KP PSP decyduje się na 1 kandydata i kieruje go, a drugi dostaje zgodę --> Jeżeli kandydat ze skierowaniem spełnia wymagania jeśli chodzi o dokumenty to na 99,9% jest zakwalifikowany a kandydat numer 2 ma szanse brać udział w normalnym naborze jak do tej pory było (przez ostanie 3 lata) jeżeli skapną miejsca bo KW PSP nie zapełni miejsc przydzielonych.

Teraz pytanie komenda dostaje 2 miejsca ma 1 chętnego to miejsce przepada czy co ? Na to pytanie odpowiedzi brak.

Oczywiście wszystkie te informacje nie są potwierdzone pisemnie itd itd wszystko na zasadzie wniosków z rozmów z różnymi osobami.


Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #141 dnia: Lipiec 02, 2015, 15:26:17 »
Bardzo ciekawe rzeczy to co piszesz. Informacje jakieś posiadasz ale ile się pokryją kto to wie.

Jeśli faktycznie miałoby tak być to całkowity bezsens z uchwałą odnośnie rekrutacji i jej warunków. I co stworzą listę rankingową z tych 200 osób które i tak będą przyjęte? A co z zapisem, że wymaga się aby kandydat miał przynajmniej 80 pr?

A co do tezy, że KW mogą nie wskazać 200 osób to już powiem że przynajmniej podobno w naszym woj, jest bardzo dużo chętnych osób aż miejsc brakuje. Nie sądzę aby w innych było inaczej.

Offline BaKs

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #142 dnia: Lipiec 02, 2015, 15:44:51 »
No będzie sprawdzany 80 PR to jedno z wymagań stawianych kandydatowi jeżeli je spełnia to ok. A jeśli chodzi o listę rankingową z tych 200 wskazanych osób to prawnie wszystko będzie grało.

Bo tak;

1/ Pierwszeństwo mają osoby ze skierowaniami wg. uchwały 200 miejsc dla osób skierowanych
2/ Nie może być wydanych fizycznie więcej skierowań niż 200 ze względu na ten rozdzielnik.
3/ Kandydaci spełniają wszystkie wymagania 80 PR itd.

Czyli nabór będzie fikcyjny. W realiach dostanie się te 200 osób wcześniej wklepanych na listę ale prawnie wszystko się będzie zgadzać czyli masło maślane wiadomo o co cho głośno nie ma co gadać.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2015, 15:52:33 wysłana przez BaKs »

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #143 dnia: Lipiec 02, 2015, 18:28:20 »
Co to za nabór gdzie nie ma rywalizacji tylko wskazane osoby od razu zostają przyjęte. Hehe.

Offline majkels

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
  • KP PSP
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #144 dnia: Lipiec 02, 2015, 20:20:13 »
co to za nabór? chyba co to za szkoła gdzie z roku na rok zmieniają zasady naboru.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #145 dnia: Lipiec 02, 2015, 21:44:10 »
Szkoła ma na swej stronie zasady rekrutacji, nie ma mowy w nich o przydziałach na poszczególne województwa, informacja o rozdzielniku na poszczególne województwa  rozesłane zostało ( co może potwierdzić nagłówek ) przez KG do komend..... wiem , gdyż widziałem , czytałem. Pismo zostało dołączone do dokumentacji do zapoznania przez zmiany służbowe.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #146 dnia: Lipiec 02, 2015, 23:11:14 »
W sekretariacie też coś Panie wspominały, ale powiedziały same, że do końca nie będą wiedziały jak się ta sprawa potoczy. Teraz pytanie czy jest sens ze zgodą wgl składać dokumenty, ba czy komendant da w tym przypadku te zgodę, bo wątpię, aby skierowanie dostawały osoby, które nie spełnią wymogów rekrutacyjnych.

Offline fwbp70

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #147 dnia: Lipiec 03, 2015, 21:29:08 »
Czy to w ogóle możliwe i zgodne prawnie żeby miesiąc przed zakończeniem rekrutacji "zmieniać zasady w trakcie gry". Regulamin rekrutacji na rok akademicki 2015/2016 został uchwalony przez min. Rektora szkoły uchwałą. Zarządzając ewidentnie nabór za pośrednictwem konkursu świadectw. Nie wydaje mi się że od tak można zmieniać zasady rekrutacji o których do tej pory nie ma mowy na stronie SGSP.

Offline BaKs

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #148 dnia: Lipiec 04, 2015, 10:15:17 »
Czy to w ogóle możliwe i zgodne prawnie żeby miesiąc przed zakończeniem rekrutacji "zmieniać zasady w trakcie gry". Regulamin rekrutacji na rok akademicki 2015/2016 został uchwalony przez min. Rektora szkoły uchwałą. Zarządzając ewidentnie nabór za pośrednictwem konkursu świadectw. Nie wydaje mi się że od tak można zmieniać zasady rekrutacji o których do tej pory nie ma mowy na stronie SGSP.

A co zostało zmienione wg Ciebie ? Bo wg mnie nic się nie zmieniło co wyjaśniłem w postach wyżej.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: SGSP 2014 studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #149 dnia: Lipiec 04, 2015, 12:09:49 »
Zgadzam się z tezą , że zasady rekrutacji prowadzonej przez SGSP nie zmieniły się, to KG PSP dorzuciła wspaniałomyślnie swoje 5 gr dzieląc miejsca na poszczególne województwa, wprowadzając tylko zamęt, dezinformację, czyli to co wychodzi im najlepiej.....  :gwiazdki:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2015, 12:15:34 wysłana przez Spartan998 »