Autor Wątek: Pomocy! Moja OSP istnieje tylko na "piśmie"!  (Przeczytany 4894 razy)

Offline dzwon53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Pomocy! Moja OSP istnieje tylko na "piśmie"!
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 02, 2006, 23:29:08 »
w naszym powiecie kursy organizuje psp kazda jednostka robi zapotrzebowanie na dane szkolenie . Badanie i ubezpieczenie jest dla czlonkow ktorzy spelniaja wszystkie kryteria . Placi za to urzad gminy . to jest wątek dyskusujny musialbym duzo pisac . pozdrawiam :rolleyes: ^_^

Offline turbo mat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Pomocy! Moja OSP istnieje tylko na "piśmie"!
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 16, 2006, 02:20:24 »
Witam.
Jeżeli u was w jednostce jest aż tak żle to musicie pokazac PSP,ze istniejecie na prawdwe,a nie tylko formalie.
U mnie w jednostce był taki sam problem,idetyczny jak ty masz.Nic sie nie dzialo,tylko zawody,obstawy i nic wiecej.Nasza OSP miala opinie zlodzieji, nie udaczników itd.,az do pewnego czasu gdy wreście żeśmy się za to wzieli.
Mianowicie musieliśmy poruszyć tą straż,czyli zacząć coś po woli działać.
Wpierwszej kolejnosci zmiana zarządu w taki sposób jak koledzy juz sie wczesniej wypowiadali czyli papierkowa robota.
Druga sprawa to zaczać robic jakies pozadki w remizie(niech ludzie widzĄ ze coŚ sie dzieje),a wtedy opinia sie zwieksz.Jezeli macie tyle kasy przeznaczone na waszą OSP to z zakupem potrzebnych zeczy na remąty itd. nie bedziecie miec problemu,a co wazniejsze to to ,za jezeli jestescie jedyną OSPw swojej gminie to macie duze szanse na dostanie sie do KSRG, a wtedy wazse dzialania beda częste i zauważalne.

Myśle że nie za puzno?
                                                      POZDRAWIAM

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: Pomocy! Moja OSP istnieje tylko na "piśmie"!
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 17, 2006, 09:01:32 »
Do Krzysiek_OSP

Hej wydaje mi sie ze aby skreslic kogos z listy OSP nalezy zrobic zebranie i cala jednostka musi zaglosowac Tak/Nie. tak jest u nas, aczkolwiek nie jestem pewien jak dolkadnie pisze w statucie. dodam tylko ze ten sposob jest bardzo dobry bo nikt nie czuje sie pokszywdzony. Polecam.

pozdro
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz

Offline turbo mat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Pomocy! Moja OSP istnieje tylko na "piśmie"!
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 17, 2006, 14:02:48 »
Damiano to nie tak.
 Jest tak,ze musi zagłosowac wiecej niz 50%+1 i to starczy.
Jest przeglosowane