Autor Wątek: Mundury z Niemiec  (Przeczytany 6788 razy)

Offline Amrap

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Mundury z Niemiec
« dnia: Kwiecień 26, 2014, 11:27:06 »
Witam, ostatnio zastanawiałem się nad mundurem z allegro (dokładnie ten http://allegro.pl/oryginalny-nomex-straz-osp-ubranie-specjalne-i4150727306.html). Czy ktoś z was używa taki? Jakie są opinie? Wydają się być w porządku, cena też kusi, ale czy przypadkiem nie ma tu jakiegoś haczyka? Wiadomo, że nie mają CNBOP, ale w tego co jest napisane w aukcji to mają certyfikaty europejskie.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Mundury z Niemiec
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2014, 11:49:46 »
Witam, ostatnio zastanawiałem się nad mundurem z allegro (dokładnie ten http://allegro.pl/oryginalny-nomex-straz-osp-ubranie-specjalne-i4150727306.html). Czy ktoś z was używa taki? Jakie są opinie? Wydają się być w porządku, cena też kusi, ale czy przypadkiem nie ma tu jakiegoś haczyka? Wiadomo, że nie mają CNBOP, ale w tego co jest napisane w aukcji to mają certyfikaty europejskie.
Poczytaj tutaj: http://www.strazak.pl/index.php/topic,20543.0.html

Offline Amrap

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Mundury z Niemiec
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2014, 13:37:52 »
Witam, ostatnio zastanawiałem się nad mundurem z allegro (dokładnie ten http://allegro.pl/oryginalny-nomex-straz-osp-ubranie-specjalne-i4150727306.html). Czy ktoś z was używa taki? Jakie są opinie? Wydają się być w porządku, cena też kusi, ale czy przypadkiem nie ma tu jakiegoś haczyka? Wiadomo, że nie mają CNBOP, ale w tego co jest napisane w aukcji to mają certyfikaty europejskie.
Poczytaj tutaj: http://www.strazak.pl/index.php/topic,20543.0.html

Tu pisze tylko o nowych ubraniach bojowych, a mi chodzi o wycofane używane ubrania z zagranicy za "śmieszne" pieniądze.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Mundury z Niemiec
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2014, 13:39:09 »
No tak ale co za różnica czy używane kupisz czy nowe (oprócz ceny). Oczywiście przed kupnem poproś o zdjęcia tego ubrania które dostaniesz bo zdjęcia na allegro są tak po prostu dodane:)

Offline Amrap

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Mundury z Niemiec
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2014, 13:48:59 »
No tak ale co za różnica czy używane kupisz czy nowe (oprócz ceny). Oczywiście przed kupnem poproś o zdjęcia tego ubrania które dostaniesz bo zdjęcia na allegro są tak po prostu dodane:)

No właśnie, bo aż to jest zbyt piękne, że prawdziwy nomex w dobrym stanie mogę mieć za 300 zł  :o

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Mundury z Niemiec
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2014, 16:39:02 »
a zadajcie sobie pytanie czemu używana odzież strażacka trafia do polski?
z sufitu spadła ?
nie została wycofana z oddziału
a czemu?
bo była rozdarta zuzyta itp. - a polska złota raczka naprawi
a idzdzie w diabły z takimi rzeczami
rozumiem sprzet używany , nożyce auto , sprężarke
ale buty ? odziez


Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: Mundury z Niemiec
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 26, 2014, 17:10:29 »
a zadajcie sobie pytanie czemu używana odzież strażacka trafia do polski?
z sufitu spadła ?
nie została wycofana z oddziału
a czemu?
bo była rozdarta zuzyta itp. - a polska złota raczka naprawi
a idzdzie w diabły z takimi rzeczami
rozumiem sprzet używany , nożyce auto , sprężarke
ale buty ? odziez

I co z tego? Mało jest w naszym pięknym kraju biednych jednostek OSP? Mają dymać w koszarówkach albo swoich ubraniach?
Później tylko same sensacje na FB. Mistrzowie BHP na każdym kroku i wyśmiewanie.

Nie wiem czym kieruje się autor tematu, czy ma to być jego podstawowe uzbrojenie czy rezerwowe.
Czy jego jednostka jest bogata, czy mają do dyspozycji 6 nomexów - kto jedzie ten ubiera.

Wiesz skąd pochodzi sprzęt? Dlaczego można znaleźć masowo mundury na takich aukcjach?
Dla każdego uprawnionego strażaka za granicą kupowany jest nowy zestaw uzbrojenia osobistego,
nie ważne czy wyjeżdża do zdarzeń, czy nie. Jego mundur, hełm jest w gotowości i czeka na użycie.
Po czasie przychodzi wymiana - tylko ze względu na to, że na rynku pojawił się nowy model.
Inna sprawa. Uwierz, że tam ubranie wycofane jest nawet w przypadku uszkodzenia zamka czy urwania guzika.
Czasem jak nowe.

Nie mówię, że na zachodzie jest tak super. Znajdą się także biedniejsze jednostki,
które dbają o swój sprzęt aż do zniszczenia. Ale przeważnie tak to wygląda.

Przez zakupem oczywiście warto dodatkowo się ubezpieczyć, poprosić o dodatkowe zdjęcia danego egzemplarza.
Poczytaj też o możliwości zwrotu zakupionego przez internet towaru...
(nie wiem jak to jest w przypadku używanego towaru, kupionego nie ze 'sklepu', firmy...)

Sam korzystam z Niemieckiego umundurowania.
Co prawda z innego źródła niż przytoczył tutaj kolega zakładający temat, ale jestem zadowolony.
I tak. Mam świadomość co to oznacza.  -_-

Offline Amrap

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Mundury z Niemiec
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 26, 2014, 18:31:11 »
Moja jednostka nie moze pozwolic sobie na nowe mundury, czesc ludzi ma normalne nomexy uzywane i w dobrym stanie przekazane do nas, czesc ludzi nosi 10 letnie upsy, a inni w ogole nie wyjezdza bo sa "niewymiarowi" i musza czekac az trafi sie sponsor. Te mundury bylyby idealna alternatywna do naszych jezeli zachowaly swoje wlasciwosci ochronne, a zepsuty zamek, urwana kieszen czy odblask to nie problem bo da sie to naprawic.

Ps. Na gmine/zwiazek nie mozemy liczyc.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Mundury z Niemiec
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 26, 2014, 20:34:15 »
Moja jednostka nie moze pozwolic sobie na nowe mundury, czesc ludzi ma normalne nomexy uzywane i w dobrym stanie przekazane do nas, czesc ludzi nosi 10 letnie upsy, a inni w ogole nie wyjezdza bo sa "niewymiarowi" i musza czekac az trafi sie sponsor. Te mundury bylyby idealna alternatywna do naszych jezeli zachowaly swoje wlasciwosci ochronne, a zepsuty zamek, urwana kieszen czy odblask to nie problem bo da sie to naprawic.

Ps. Na gmine/zwiazek nie mozemy liczyc.
a tak się mówi o dofinansowaniach z zarządu głównego :(

chłopie rozumiem ale to nie jest lumpeks tylko srodki ochrony osobistej - nie myśl że ktoś oddaje coś dobrego za darmo