Autor Wątek: Certyfikaty Weber z rat. tech.  (Przeczytany 1868 razy)

Offline JacekLitwin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Certyfikaty Weber z rat. tech.
« dnia: Kwiecień 24, 2014, 16:38:05 »
Witam, czy certyfikaty Weberowskie wydawane po warsztatach organizowanych przez instruktorów Webera, są respektowane przez PSP? Chodzi np. o punktację w rekrutacji do PSP bądź jako kurs w osp zamiast tego organizowanego z rat. tech. Pytałem się w powiatowej PSP to nie są w stanie się określić tak czy nie. Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Certyfikaty Weber z rat. tech.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2014, 19:59:21 »
Znawcą nie jestem, ale powiem Ci że na 99,9% nie są punktowane oficjalnie- w przeciwieństwie do kursu ratownicwa technicznego, organizowanego przez KP. Mogą jednak robić za asa w rękawie podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ale to już zależy wyłącznie od widzimisię komisji rekrutacyjnej.
Plus ratio quam vis

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Certyfikaty Weber z rat. tech.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2014, 08:50:48 »
Punktów w pierwszym etapie nie dostaniesz za to na 100%. Za to na rozmowie kwalifikacyjnej może to pozytywnie zaważyć na ostatecznej ocenie.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline JacekLitwin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Certyfikaty Weber z rat. tech.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2014, 16:53:06 »
Trochę lipa bo z PSP rat. techa nie posiadam ponieważ u mnie w gminie jest taki delikwent, co wszystkie ma, że tak powiem w głębokim poważaniu. Wszystkiego dowiadujemy się po fakcie tak jak w tym przypadku od tej soboty czyli 26.04.14 zaczyna się właśnie taki kurs (ograniczenia 30osób), a nabory tuż tuż. Pozostaje tylko liczyć na inne kursy które posiadam z PSP i te zrobione na własną rękę, że mi pomogą. Dzięki za odpowiedzi panowie i pozdrawiam.