Autor Wątek: uposażenie strażaków  (Przeczytany 2712 razy)

Offline piotr70

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
uposażenie strażaków
« dnia: Marzec 17, 2006, 09:09:19 »
Na stronach związkowych widziałem projekty nowych rozporządzeń MSWiA m.in. w sprawie uposażeń.
Moim skromnym zdaniem niewiele się zmieniło – „kominy płacowe” pozostały.
Szczególnie wielki skok jest miedzy grupą 18 (komendant wojewódzki) a grupą 19 (zastępca komendanta głównego) – wynosi on 2020 zł.
Konsekwencje są m.in. takie, że dowódca sekcji (grupa 7) ma podstawową stawkę 1410 zł, czyli ponad 4,5 raza mniej niż komendant główny (grupa 20) i prawie 2,5 raza mniej niż komendant wojewódzki (grupa 18). Przy uwzględnieniu dodatków te różnice będą jeszcze większe.
Uważam, że komendant główny nie powinien zarabiać mniej, ale różnice w wynagrodzeniu nie mogą być tak znaczące.
Co Wy o tym myślicie?


Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: uposażenie strażaków
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2006, 09:30:48 »
Po jeszcze przelicz sobie i pomyśl, co myślą ci na 3 grupie. Wg mnie straż jest już jak prywatna firma. prezesi jeżdżą na Majorkę, a robole nie mają co do gara włożyć.

BROKS

  • Gość
Odp: uposażenie strażaków
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2006, 10:32:44 »
Prywatne lokalne firmy….. dobre dobre  sam_go  ^_^!!! Wielu moich znajomych pracuje w prywatnych firmach i tam jasno i przejrzyście znają swoje obowiązki z których są rozliczani. Szef im nie zleca co chwila zadań spoza zakresu ich obowiązków. Na moim lokalnym podwórku kochanej PSP oficjalnie ma się zakres swoich obowiązków, ale w rzeczywistości w JRG wykonuje się wiele innych spraw nie związanych z naszym fachem oraz spraw zleconych przez kogoś będących do zrobienia za kogoś. Człowiek to robi jako polecenia służbowe, choć ma świadomość kto tak naprawdę powinien to wykonywać.

Offline randall

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: uposażenie strażaków
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2006, 13:03:19 »
ma ktos link do projektu tego rozporzadzenia bylbym wdzieczny

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odp: uposażenie strażaków
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2006, 13:27:18 »

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: uposażenie strażaków
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2006, 17:43:04 »
Mówicie o rozporządzeniu. A kiedy ono wejdzie w życie? Czy te śmieszne podwyżki w ogóle nam wypłacą??

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: uposażenie strażaków
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 26, 2006, 12:59:01 »
Podobnie jak TY tylko nic to nie da !! (Dawniej tak nie było ale za to komuna była !!)
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!