Autor Wątek: Co można trzymać w mieszkaniu!  (Przeczytany 4868 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Co można trzymać w mieszkaniu!
« dnia: Kwiecień 07, 2014, 22:43:38 »
Mieszkanie pełne słomy? Straż: lokator może trzymać co chce.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,mieszkanie-pelne-slomy-straz-lokator-moze-trzymac-co-chce,118909.html

Cytuj
"Można trzymać, co się chce"
- Z naszego punktu widzenia lokator może trzymać w mieszkaniu co chce, o ile nie są to przedmioty ujęte w rozporządzeniu ministra spraw wewnętrznych i administracji o ochronie p.poż., jak np. butle z gazem, czy kanistry z benzyną – wyjaśnia Artur Laudy z biura prasowego straży pożarnej.

Straż pożarna nie ma też uprawnień do kontroli mieszkań. – Gdy otrzymamy zgłoszenie o niebezpiecznych przedmiotach, to z 7-dniowym wyprzedzeniem zapowiadamy kontrolę w lokalu. Jest ona przeprowadzana z policją – wyjaśnia Laudy.

Przyznaje, że słoma jest łatwopalna i zagrożenie pożarowe jest większe. – Za bezpieczeństwo odpowiedzialny jest właściciel lokalu, bądź zarządca budynku – kwituje strażak.


Tonę słomy upchnęła w mieszkaniu

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,tone-slomy-upchnela-w-mieszkaniu,118741.html

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Co można trzymać w mieszkaniu!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2014, 22:55:58 »
Cytuj
Sprawy nie komentuje artystka. Zgodnie z planem instalacja została zdemontowana w sobotę wieczorem.

Autorką instalacji jest Anna Jochymek. Praca, do stworzenia której potrzebna była tona słomy, miała zwrócić uwagę na problemy z określeniem własnej tożsamości.

Ludziom się w **** powoli przewraca od tego bycia artystą.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Co można trzymać w mieszkaniu!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2014, 23:17:41 »
Cytuj
Sprawy nie komentuje artystka. Zgodnie z planem instalacja została zdemontowana w sobotę wieczorem.

Autorką instalacji jest Anna Jochymek. Praca, do stworzenia której potrzebna była tona słomy, miała zwrócić uwagę na problemy z określeniem własnej tożsamości.

Ludziom się w **** powoli przewraca od tego bycia artystą.

Nie można tak mówić... mówią tak tylko ludzie bez poczucia stylu, nie rozumiejący nowoczesnej sztuki. :rofl:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Co można trzymać w mieszkaniu!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2014, 23:41:00 »
Cytuj
Sprawy nie komentuje artystka. Zgodnie z planem instalacja została zdemontowana w sobotę wieczorem.

Autorką instalacji jest Anna Jochymek. Praca, do stworzenia której potrzebna była tona słomy, miała zwrócić uwagę na problemy z określeniem własnej tożsamości.

Ludziom się w **** powoli przewraca od tego bycia artystą.

Nie można tak mówić... mówią tak tylko ludzie bez poczucia stylu, nie rozumiejący nowoczesnej sztuki. :rofl:

Pytanie tylko gdzie jest granica między nowoczesną sztuką, a stwarzaniem zagrożenia. Czy wypełniając pokój butlami z gazem/po gazie na znak protestu wobec Rosji, mogę uznać, że moja sztuka jest dyskryminowana przez prawo? Przecież w jej mieszkaniu wystarczyłaby zapałeczka żeby doszło do tragedii.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Co można trzymać w mieszkaniu!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2014, 08:47:13 »
Idiotka... ja bym ulozyl jeden rzad w oknie, a drugi przy drzwiach. Efekt ten sam, roboty znaczaco mniej. Ale co ja tam moge wiedziec o prawdziwej glupocie...znaczy sztuce  :cooo:
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Co można trzymać w mieszkaniu!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 08, 2014, 08:57:34 »
Idiotka... ja bym ulozyl jeden rzad w oknie, a drugi przy drzwiach. Efekt ten sam, roboty znaczaco mniej. Ale co ja tam moge wiedziec o prawdziwej glupocie...znaczy sztuce  :cooo:
Hahaha !

Taka dzisiejsza sztuka...



cena na aukcji: ponad 70 mln dolarów... Może słomiana artystka chce sprzedać teraz mieszkanie w cenie paru baniek ? Może OSP celem pozyskiwania funduszy powinno przerzucić się na sztukę? Wygląda na to, że to  naprawdę nie jest trudne...


^^ 140 mln dolarów

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Co można trzymać w mieszkaniu!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 08, 2014, 09:25:55 »
Słoma pół biedy, wiadomo czego można się po niej spodziewać w momencie wystąpienia pożaru. A weź tu traf na małego chemika.. Łącznie chyba na ponad 10 tego typu substancji natrafili przy pożarze koledzy z II zmiany. Pół tablicy mendelejewa  :wacko:

Chociaż, kto kilka razy był na otwarciach typu "starsza osoba nie odzywa się od X czasu" - chyba nic już go nie zaskoczy, co i w jaki sposób może być przechowywane w mieszkaniach.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Co można trzymać w mieszkaniu!
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 08, 2014, 11:56:04 »
Cytuj
Może OSP celem pozyskiwania funduszy powinno przerzucić się na sztukę? Wygląda na to, że to  naprawdę nie jest trudne...
Skorzystaliśmy z sugestii i tworzymy pirografię (nie mylić z piromanią). Kto kupi?

Btw. nie wiedziałem że mój dziadek jest takim artystą, ma w stodole więcej słomy niż ta pani  :gwiazdki:

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Co można trzymać w mieszkaniu!
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 08, 2014, 12:36:55 »
Artystka  :gwiazdki: w tym przypadku dość przesadzone określenie. Ja bym tą Panią razem z ciukami "zainstalował" w Tworkach.

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Co można trzymać w mieszkaniu!
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 08, 2014, 14:15:30 »
Dla tych, którzy niezbyt orientują się w dziedzinie sztuki nowoczesnej:

Cytuj
Jeżeli nasrasz sąsiadowi na wycieraczkę, zadzwonisz do drzwi i uciekniesz- to jest INSTALACJA. Gdy zadzwonisz do drzwi, poczekasz aż sąsiad otworzy i wtedy mu nasrasz- to jest PERFORMANCE.
Plus ratio quam vis

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Co można trzymać w mieszkaniu!
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 08, 2014, 14:46:53 »
Z niej taka artystka że jakby nie słoma która jej wystaje z butów yyyyy sorry z okna, to nikt by o niej nie słyszał. Czego to ludzie nie zrobią dla zaistnienia w mediach.

Dla mnie jest proste rozwiązanie - zgłosić na policję wniosek o sprowadzanie na mieszkańców bezpośredniego zagrożenia utraty zdrowia lub życia poprzez instalowanie tego typu gów.a w oknie i po sprawie (oczywiście ze względu na łatwopalność słomy). Jak policja odmówi działania w tej sprawie to wniosek do prokuratury. Ktoś się musi tym idiotyzmem zająć
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Co można trzymać w mieszkaniu!
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 08, 2014, 15:47:59 »
Sheldon, a pamiętasz tysiąc litrów wody królewskiej w miejscu ci wiadomym  :rofl:

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Co można trzymać w mieszkaniu!
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 08, 2014, 17:01:56 »
Tamto na szczęście w szczerym polu  :wacko:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!