Autor Wątek: Nowe ubezpieczenia w komendach.  (Przeczytany 21072 razy)

leszno

  • Gość
Nowe ubezpieczenia w komendach.
« dnia: Kwiecień 04, 2014, 16:35:04 »
  jw u nas w wielkopolsce zz beda sie zajmowac ubezp w komendach w nowej firmie  jak to jest u was podobno kilka wojewodztw w to wchodzi 

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Nowe ubezpieczenia w komendach.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2014, 18:26:20 »
Z tego co wiem, ubezpieczenie będzie na terenie całego kraju, i poza tym co obejmowało w jego skład ma wejść również całodobową pomoc prawną przez telefon oraz ubezpieczenie zdrowotne na usługi w prywatnych ośrodkach medycznych. Tylko tyle słyszałem.

Offline kinder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Nowe ubezpieczenia w komendach.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2014, 18:44:33 »
witam kolegów możecie podać więcej informacji, nazwę firmy ubezpieczającej,  i zakres ubezpieczenia no i oczywiście cena

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Nowe ubezpieczenia w komendach.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2014, 19:13:55 »
Nie znam więcej szczegółów. Myślę że niedługo się okaże.


Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nowe ubezpieczenia w komendach.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2014, 20:56:03 »
A ja od znajomego słyszałem że podobno kilka województw przechodzi na Compense Życie i Concordie OC z lepszą stawką i kwotą.Oczywiście trzeba porównać ubezpieczycieli i kwoty a najbardziej zakres ubezpieczeń.No i wiadomo że dziś fundację na rzecz poszkodowanych strażaków zasila dywidendami Mentor.Co do innych zero informacji.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2014, 21:02:13 wysłana przez SIUSIEK »

Offline desilva

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Nowe ubezpieczenia w komendach.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 05, 2014, 07:43:43 »
Witam wszystkich!

Przesyłam ofertę Compensy - z tego co wiem nie wszystkie odziały wojewódzkie związku Florian przystąpiły do możliwości skorzystania. Nie wiem jak to jest dokładnie. Na pewno jest w nich wielkopolska. Poniżej dla porównania tabela z świadczeniami oraz kwotami składki. Są także nowe warunki ubezpieczeń w PZU, więc jak ktoś posiada ich ofertę to niech też wstawi na forum. Pozdrawiam

Offline sebaxll

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nowe ubezpieczenia w komendach.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 05, 2014, 10:49:47 »
U nas w komendzie od listopada ub.r. przeszliśmy z PZU do Warty. Większy zakres ubezpieczenia i trochę niższa stawka bodajże 59 pln. 450pln za 1% uszczerbku jak znajdę tabele to wrzucę.

Offline Majk998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Nowe ubezpieczenia w komendach.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 06, 2014, 00:21:06 »
450zł za procent? toć to śmiech. Ja z OSP i z MSWIa Musiałem dostać 20% średniej krajowej za procent trwałego uszczerbku na zdrowiu. i dostałem ok. 760zł. i jest na to ustawa. Poza tym Pzu od zawsze myślało że ma monopol. a tak naprawde ich oferty są mizerne. Nic tylko przechodzić do innych towarzystw lub negocjować z pzu lepsze stawki podpierajac się ofertami z innych towarzystw.

Gdy wrócę z urlopu, prześle ofertę Concordi.

Offline jankowalski723

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nowe ubezpieczenia w komendach.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 06, 2014, 08:50:36 »
 :straz:NIE dajcie się zwarjować wszystkie ubezpieczenia są po to aby zarabiać kasę na siebie. Jak ktoś potrafi liczyć i doda sobie składki płacone przez lata to mu wyjdzie ile zapłacił ubezpieczycielowi a ile od nich uzyskał.  Niech ktoś nie myśli że jak się ubezpieczył to coś z tego zyska. Bo raz czy dwa razy się weżmie to 1000zł a co miesiąc odda 100zł. I tak przez 20lat. :'(

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Nowe ubezpieczenia w komendach.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 06, 2014, 13:36:46 »
@jankowalski723 NIEWIARYGODNE! NAPRAWDĘ? To dobrowolne ubezpieczenie, chcesz to bierz, nie chcesz to nie, Osobiście wolę nigdy nie móc z tego skorzystać, czyli mieć możliwość pobrania świadczenia, ale chcę mieć świadomość że jak mnie zabraknie, żona będzie miała z czego spłacić hipotekę i z dziećmi nie wyląduje w przytułku. Jak już mówiłem to dobrowolne ubezpieczenie,  wszyscy zdają sobie sprawę jak to działa, więc daruj sobie...

Offline sebaxll

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nowe ubezpieczenia w komendach.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 07, 2014, 11:03:57 »
Dokładnie tak jak pisze madmax29 to dobrowolne ubezpieczenie- jak chcesz to płać- jak nie to nie musisz. Ale weźcie pod uwagę że my jako PSP jesteśmy brani z najwyższego stopnia ryzyka, dlatego stawki są jakie są, choć trochę lepiej się robi na rynku firmy ubezpieczeniowe zaczynają rywalizować ze sobą i powoli do lamusa przechodzi PZU która robiła co chciała mając monopol na tym polu ubezpieczeń.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nowe ubezpieczenia w komendach.
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 05, 2014, 06:18:43 »
Witam.Był kwiecień mamy czerwiec.Czy i ewentualnie gdzie weszły już nowe ubezpieczenia? Oczywiście pytam dlatego , że chciałbym płacić mniejsze składki.....

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nowe ubezpieczenia w komendach.
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 05, 2014, 11:30:12 »
Witam.Był kwiecień mamy czerwiec.Czy i ewentualnie gdzie weszły już nowe ubezpieczenia? Oczywiście pytam dlatego , że chciałbym płacić mniejsze składki.....

Z tego co pamiętam, to od 1 lipca wchodzą nowe ubezpieczenia.

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Nowe ubezpieczenia w komendach.
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 05, 2014, 22:20:27 »
Oferta PZU nie jest korzystna bo podnieśli niewiele, opuścili przy najbardziej popularnych np. urodzenie się dziecka, procenty za uszczerbek nizsze - ale wszędzie składkę podnieśli, Wczesniej za 69,86składki było: za urodzenie 2 kola a za procent uszczerbku 500 zł. Szału nie ma znowu gorzej

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nowe ubezpieczenia w komendach.
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 09, 2014, 13:58:01 »
Witam.Był kwiecień mamy czerwiec.Czy i ewentualnie gdzie weszły już nowe ubezpieczenia? Oczywiście pytam dlatego , że chciałbym płacić mniejsze składki.....

Z tego co pamiętam, to od 1 lipca wchodzą nowe ubezpieczenia.
Jeżeli nowe ubezpieczenia wchodzą od 1 lipca to dlaczego osoby które się tym zajmują w komendach nic na ten temat nie wiedzą zganiając na PZU. Czy jeśli w połowie komend w kraju nie będą przedstawione nowe oferty to dalej będziemy płacić kwoty około 90 zł a nie tak jak po nowemu po około 60 ?

Offline sebaxll

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nowe ubezpieczenia w komendach.
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 10, 2014, 08:49:46 »
Znalazłem tabele i wrzucam wam abyście się z nią zapoznali PZU to złodzieje dlatego przeszliśmy do Warty

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nowe ubezpieczenia w komendach.
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 20, 2014, 10:32:20 »
Cytuj
Informuję, że w zeszłym tygodniu zostały podpisane umowy ubezpieczeniowe w ramach programu STRAŻAK dla funkcjonariuszy, pracowników i ich rodzin oraz emerytów i rencistów.

W załączeniu przesyłam informację podstawową przekazaną przez brokera MENTOR S.A. Informuję, że w ciągu najbliższych dni zostaną przekazane lub już zostały przekazane pełne umowy ubezpieczeniowe oraz nowe wzory deklaracji do osób prowadzących ubezpieczenia. Zmiana deklaracji nie przerywa uczestnictwa ubezpieczenia (tj. nie powoduje wprowadzenia karencji). Proszę o pilne przekazanie do wszystkich struktur związkowych powyższej informacji. W przypadku "braku odpowiednich dokumentów i informacji" u osób prowadzących ubezpieczenia proszę o natychmiastowy kontakt mailowy. Będzie podejmowana stosowania interwencja. Informuję również, że PZU i MENTOR S.A. doszły do porozumienia co do pilnego przesyłania informacji o nowych ubezpieczeniach włącznie z przyjazdem do komend.

http://www.skpnszz.org/news.php

http://www.skpnszz.org/downloads/2014r/czerwiec/STRA%C5%BBAK2014.pdf

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Nowe ubezpieczenia w komendach.
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 21, 2014, 16:19:54 »
Compensa ma słabszą ofertę i chyba na tych województwach słabo im idzie. Na Florianie i S-ce była oferta Mentora PSP2014. Należy się przyjrzeć ofertom tych firm i będzie jasne kto daje lepszą ( ważną rzeczą jest wypłacalność). I jak wcześniejszym poście Mentor zasila Fundację strażaków i ich rodzin(również dotyczy to emerytów). Zresztą każdy ze strażaków może wybrać sobie dowolnego ubezpieczyciela od Alianzzu do  Liberty i innych ale czy jednostkowo uzyska lepsze warunki - nie sądzę.  pytek

Offline bronx21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nowe ubezpieczenia w komendach.
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 04, 2014, 18:44:23 »
a orientuje sie ktos moze czy jezeli zawierajac slub w czerwcu tego roku i gdy teraz moja zona jest w ciazy i chcialbym ja teraz zapisac do swojego ubezpieczenia grupowego w jednostce to obejmuje ja jakis okres karencji?? bo slyszalem rozne opcje i wkoncu sam nie wiem bo jedni mowia ze jezeli ja dopisuje do swojego ubezpieczenia to nie obejmuje jej ten okres bo juz oplacam ubepieczenie kilka lat a inni mowia ze normalnie musi odczekac 9 miesiecy karencji i dopiero potem mogla by sie starac o swiadczenia z tytułu urodzenia dziecka.

Offline edson998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Nowe ubezpieczenia w komendach.
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 04, 2014, 19:55:16 »
W PZU, jeśli zapiszesz żonę po ślubie to dostaniesz pieniądze z ubezpieczenia, nie ma karencji. U nas w komendzie kilka osób dostało w ten sposób i nie robili problemu.

Offline bronx21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nowe ubezpieczenia w komendach.
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 04, 2014, 21:07:18 »
no to juz teraz całkiem zgłupiałem ponieważ byłem sie pytac u nas w komendzie dzisiaj o to i powiedziały mi nasze Panie ze bedzie obowiazywal moja zone okres karencji 9 miesiecy jezeli ja dopisze teraz do swojego ubezpieczenia grupowego wiec jutro chyba bede musial skontaktowac sie z ubezpieczycielem i dowiedziec sie konkretnie.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nowe ubezpieczenia w komendach.
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 07, 2014, 16:02:30 »
Przy nowych ubezpieczeniach z PZU nie ma okresu karencji...

Offline orange

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Nowe ubezpieczenia w komendach.
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 07, 2014, 20:17:49 »
nie ma karencji poza urodzeniem dziecka, gdzie karencja wynosi 9 miesięcy