Autor Wątek: Jazda na sygnałach  (Przeczytany 1124 razy)

Offline mikiomah

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Jazda na sygnałach
« dnia: Kwiecień 04, 2014, 12:34:45 »
Jak jeździcie na sygnałach? Mix i przed siebie czy są tutaj tacy, którzy wiedzą kiedy i jakiego rodzaju sygnałów dźwiękowych używać? Szczerze powiem, że słyszałem, iż każdy rodzaj ma zastosowanie w innym przypadku ale nie umiem znaleźć żadnych informacji na ten temat...

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Jazda na sygnałach
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2014, 14:27:56 »
Nie ma określonych sytuacji użycia. Generalnie im szybsza, bardziej agresywna modulacja, tym bardziej "rzuca się na uszy", dlatego np. znany z Zury "Pies" najlepiej będzie się sprawdzał przy skrzyżowaniach i bardzo szybkiej jeździe.

Generalnie jestem przeciwnikiem używania trąb / horna / szybkiej modulacji na całej długości trasy - mnie to osobiście wkurza, jak który chce się pobawić, to lepiej żeby małym się pobawił. Tego się używa na skrzyżowaniach i do "przepychania", a nie tak jak często na filmach z przejazdów alarmowych widać auta zjeżdżają z drogi na pobocze, albo już a nim stoją, a ten dalej trąbi jak debil.... Jak zjechał to chyba widział i słyszał że jedzie pojazd uprzywilejowany?
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Jazda na sygnałach
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2014, 14:47:37 »
U mnie jest tak że w mieście w przypadku zury czy federala szybka modulacja. Podobnie po za terenem miejskim na dużych skrzyżowaniach. Trąby wtedy, gdy ktoś nas nie słyszy, koło szkół  w obrębie przejść dla dzieci (gdy widać np dzieci w pobliżu by nie weszły), a także gdy np jest spory korek przed miejscem zdarzenia bo wtedy jeden wykręca drugi może chcieć drwi otworzyć itd. Dodatkowo przy czerwonym świetle. Po za terenem miejskim używam jak nie ma jakieś naprawdę wielkiego ruchu długą modulacje, ewentualnie dwutonowy dźwięk trąb który występuje w federalu jako modulacja. Mixa bardzo rzadko używamy.