Autor Wątek: Napelnianie butli tlenowych - materialy  (Przeczytany 28325 razy)

Offline Sylwia Omega

• Początkujący
  • *
Odp: Napelnianie butli tlenowych - materialy
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 21, 2016, 14:50:17 »
Polecam szkolenie z zakresu: Napełnianie i obsługa zbiorników ciśnieniowych, butli i ich wiązek, gazami technicznymi: tlen, powietrze, azot, argon
Szkolenia w Zabrzu, egzaminy UDT - bardzo przychylna komisja egzaminacyjna. Wszystko sprawnie i na temat. W ramach szkolenia zajęcia teoretyczne, praktyka na napełniali, materiały szkoleniowe, przykładowe testy egzaminacyjne, organizacja egzaminu przed komisją a dokumenty wysyłane na adres domowy.

Szkolenie prowadzone przez wykwalifikowanego i doświadczonego wykładowcę w Ośrodku Szkolenia Zawodowego Omega s.c. w Zabrzu. Grupy zbierają się średnio co miesiąc lub dwa. Terminy dostępne na stronie www lub info tel. 668 070 070

http://www.oszomega.pl/pl/szkolenia/napelnianie-i-obsluga-urzadzen-cisnieniowych/6

Ponadto specjalne pakiety szkoleń przygotowane dla klientów, przyszłych strażaków:  http://www.oszomega.pl/pl/szkolenia/pakiet-strazaka/8
100 % satysfakcji i gwarancja zdanego egzaminu przed UDT lub zwrot kosztu! To się opłaca :) A co najważniejsze dodatkowe pkt za uprawnienie na postępowaniu rekrutacyjnym do PSP :))))

POLECAM !!!

Offline sebadelta

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 28, 2017, 13:40:38 »
 TESTY  2017
                                                                          Pytania z zakresu szkolenia
                                           Napełnianie zbiorników przenośnych –butli na gazy sprężone
1.   Co to jest urządzenie techniczne oraz co to jest dozór techniczny nad urządzeniami technicznymi-omówić w oparciu o Ustawę o dozorze technicznym z dn.21.12.2000r.
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
2.   Jakie jednostki dozoru technicznego powołano ustawą i zakres ich działąnia-(Ustawa o dozorze technicznym  z  dn.21.12.2000r.)…………………………………………………………………………………………………………………………………………
3. Podział gazów ze względu:
    Na ich skład-(podać przykłady)……………………………………………………..
    Na ich stan fizyczny-(podać przykłady)………………………………………….
4.  Jaki zbiornik ciśnieniowy nazywamy zbiornikiem przenośnym, podać rodzaje………………………………………….
5. Omówić konstrukcje butli bez szwu,  ze szwem……………………………………
6. Omówić właściwości gazów oraz zagrożenia wynikające z ich magazynowania
    -sprężonych azot,powietrzespręzone,tlen,itp……………………………………………………………………………………………
    -skroplonych-mieszanina gazu chłodniczego,miesz.propan-butan,CO2,ITP……………………………………………….
7. Omówić sposób znakowania butli na:
     -gazy sprężone …………………………………………………………………………………………………………………………………………
     -gaży skroplone………………………………………………………………………………………………………………………………………..
8.  Podać sposób znakowania  butli dopuszczanej do dalszej eksploatacji:
     -sposób oznakowania daty odbiorczego…………………………………………………………………………………………………..
     - sposób oznakowania daty następnego badania okresowego………………………………………………………………….
9. Podać główne przyczyny odrzucenia, dyskwalifikacji butli które nie pozwalają na dalszą jej eksploatacje tj napełnianie…………………………………………………………………………………………………………………………………………………
10.
11.
12.   
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2017, 13:55:24 wysłana przez sebadelta »

Offline lesek

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 28, 2017, 14:23:59 »
Jestem po egzaminie, przygotowywałem się sam (całość wyniosła mnie 152 zł za egzamin + 100 zł dla udostępniającego sprężarkę). Materiał zorganizowałem sam i wszystkie skompresowałem po przebraniu i syntezie w jeden plik także korzystajcie  :kwit:. Lepszego zbioru nie znajdziecie nigdzie.

http://drogaratownika.pl/do-pobrania/ -> zeskrolujcie niżej na "Dla kandydatów do straży pożarnej" i "Zbiór materiałów do nauki na egzamin z UDT „Napełnianie zbiorników ciśnieniowych gazami sprężonymi (oddechowymi)” – by Droga Ratownika

Pozdrawiam

Offline lukas110

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 16, 2018, 19:02:45 »
Panowie może ktoś na podkarpaciu robil ?
Ktoś coś?

Offline mamed

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 16, 2018, 22:47:59 »
ja chciałbym zrobic ten kurs na podkarpaciu , jesli ktos cos wie na ten temat proszę o informacje

Offline pasiak

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 31, 2020, 16:31:16 »
Witam,
są jacyś chętni na zrobienie kursu, dzisiaj dzwoniłem zapytać i Pan powiedział mi koszt około 800zl z egzaminem ale musi być około 6 osób.
http://www.krakow.simp.pl/krakow/glowna