Autor Wątek: Dodatek do wczasów??  (Przeczytany 1529 razy)

Offline JAWOR JRG3

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Dodatek do wczasów??
« dnia: Marzec 15, 2006, 20:40:47 »
Witam!!
Jestem nowym forumowiczem. Pracuję w straży 2,5 roku. Nie dawno zawarłem związek małżeński i moja żona ma dziecko z pierwszego małżeństwa. Obecnie mamy jeszcze córeczkę. I tutaj moje pytanie: Czy należy mi się również dodatek do wczasów na syna mojej żony??
Wg.  Dziennika Ustaw z 2002 r.  Nr 147 poz. 1230 art. Art. 67. brzmi:
"1. Za członków rodziny strażaka uprawnionych do świadczeń przewidzianych w art. 63, 65 i 66 uważa się małżonka i dzieci.
2. Za dzieci uważa się dzieci własne, dzieci małżonka, dzieci przysposobione, dzieci przyjęte na wychowanie, które:
  1)  nie przekroczyły 18 roku życia, a w razie uczęszczania do szkoły - 24 lat albo 25 lat, jeżeli odbywają studia w szkole wyższej, a ukończenie 24 lat przypada na ostatni lub przedostatni rok studiów, albo
  2)  stały się inwalidami I(14) lub II(15) grupy przed osiągnięciem wieku określonego w pkt 1."
 Czyli syn mojej żony również uważany za członka rodziny i jest uprawniony do otrzymywania świadczeń. Z tym ,że to donosi się tylko do art. 63,65,66 w których nie ma mowy o dodatku do wczasów.
Które przepisy regulują te świadczenia odnośnie dodatku do wczasów?
Proszę o odpowiedź?
Pozdrawiam Jawor

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Dodatek do wczasów??
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2006, 21:30:36 »
Witam:)
Wg. mnie to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie
Cytuj
2. Za dzieci uważa się dzieci własne, dzieci małżonka, dzieci przysposobione, dzieci przyjęte na wychowanie, które:
  1)  nie przekroczyły 18 roku życia, a w razie uczęszczania do szkoły - 24 lat albo 25 lat, jeżeli odbywają studia w szkole wyższej, a ukończenie 24 lat przypada na ostatni lub przedostatni rok studiów,
a jesli potrzebujesz 100% odpowiedzi czy w twojej komendzie bedzie to akceptowane, to nie bój sie tylko wraz z ta podstawa prawna idź do komendy i poproś o potwierdzenie
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline JAWOR JRG3

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Dodatek do wczasów??
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2006, 00:58:40 »
Dobrze zgadzam się , ale  czy ten art.67 ma zastosowanie ogólne? Ponieważ w tym przypadku ma to zastosowanie do art.63,65,66.
Jakie przepisy regulują dodatek do wczasów?? Czy to są przepisy wewnętrzne komendy??
Pozdrawiam Jawor

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Dodatek do wczasów??
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2006, 08:13:15 »
wg mnie masz prawo do 4 norm (4x418=1672) dopłaty do wypoczynku, dopłata wypłacana jest na raport w którym określasz liczbe członków rodziny. okresla to rozporzadzenie Msw ia w sparwie rodzaju i zakresu świadczeń  socjalnych i bytowych przysługujacych stażakom PSP Dz u 2001, nr 116 poz. 1248 ze zmianami Dz u 2004 nr 283 poz 2838,  które zostało wydane na podstawie art 63.
pozdrawiam kg877

Offline JAWOR JRG3

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Dodatek do wczasów??
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2006, 19:01:49 »
Dzięki bardzo pomogliście mi. Już mam jakąś podstawę prawną i argumenty do rozmowy.
Pozdrawiam Jawor