Autor Wątek: OSP kupi samochód  (Przeczytany 5191 razy)

Offline strazyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
OSP kupi samochód
« dnia: Luty 14, 2014, 13:56:43 »
Nasza jednostka poszukuje używanego samochodu pożarniczego GBA lub GCBA o napędzie min. 4x4  z kabiną min. 6 -cio osobową rocznik min. 1996.
Proszę o jakieś oferty lub namiary na dobre firmy (osoby) trudniące się sprowadzaniem takich samochodów z zagranicy.

Offline MDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: OSP kupi samochód
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2014, 14:14:03 »
Polecam firme profis z tymbarku. Jaki macie budżet ?

Offline strazyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: OSP kupi samochód
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2014, 21:45:59 »
Ponieważ nie otrzymałem za wiele porad zacznę od innej strony.
Na zakup samochodu mamy obecnie przeznaczone ok. 140 tys. zł. Bezwzględne warunki dla naszego samochodu to: napęd min. 4x4, kabina załogi min 6 osób.
Może ktoś z kolegów już kupował w kraju od któryś firm na naszym rynku używany samochód pożarniczy bądź sprowadzał z zagranicy i mógłby coś doradzić. Poszukujemy pewnego samochodu bo nie będzie nas stać na szybką jego wymianę
Dodam że oferty z allegro śledzę na bieżąco i nie widzę tam za bardzo oferty dla nas w tej cenie
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2014, 22:02:34 wysłana przez strazyk »

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: OSP kupi samochód
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2014, 01:06:12 »
Również mogę polecić Profis, ale nie wiem czy uda się tam znaleźć coś spełniającego te wymagania, co mieściłoby się w tym budżecie. Ewentualnie możecie szukać po serwisach, taki przykład- chyba jedyne <19 letnie 6-os. GBA 4x4 za <140 000 zł : http://otomoto.pl/man-12-232-straz-pozarna-4x4-rosenbauer-T4215688.html
Plus ratio quam vis

Offline Yakobi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
  • JRG PSP / OSP
Odp: OSP kupi samochód
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2014, 10:51:24 »
Skoro posiadacie 140 tys . To jest to bardzo dobry wkład własny do przystąpienia do projektu o zakup całkiem nowego pojazdu . I za tą kwotę od siebie możecie mieć całkiem nowe GBA 4x4. Ale to już myśle inny wątek :)

Offline strazyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: OSP kupi samochód
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2014, 23:14:14 »
Skoro posiadacie 140 tys . To jest to bardzo dobry wkład własny do przystąpienia do projektu o zakup całkiem nowego pojazdu . I za tą kwotę od siebie możecie mieć całkiem nowe GBA 4x4. Ale to już myśle inny wątek :)
dzięki za tego typu rady jak nie masz "swojego człowieka" w KW PSP lub ZW OSP to się możesz starać o dotację na mundur anie na samochód.

Co do firmy profis to słyszałem nie za bardzo dobre referencje. Może ktoś z kolegów kupił u nich samochód 

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: OSP kupi samochód
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2014, 00:11:31 »
W sąsiedniej jednostce mają właśnie samochód z Profis gadałem z kilkoma chłopakami tej jednostki i bardzo sobie chwalą samochód, dobrze wykonana zabudowa itd nie słyszałem od nich minusów na temat samochodu z Profisa, zakupili pojazd z napędem 4x4
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: OSP kupi samochód
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 06, 2014, 00:28:02 »
Co do firmy profis to słyszałem nie za bardzo dobre referencje. Może ktoś z kolegów kupił u nich samochód 
My mamy w OSP samochód z Profisu. Oczywiście sprowadzony, bo zabudowa w tej firmie to osobna historia. Nie narzekamy na autko. DAF 75- 4x4, 3000 l wody, autopompa "R" NH 30, zarejestrowany na 9 osób, rocznik 94. Ale do niego akurat musielibyście dozbierać jeszcze ponad stówkę.
Co do zabudów Profisu, to jest ciekawa sprawa. Kombinacja używanego podwozia, używanej autopompy i nowego nadwozia. W mojej okolicy takie auto kupiła Mszana Dolna. Mają MAN-a LE:
 GBA 1,5/16
 Podwozie: MAN 10.220
 DMC: 10 000 kg
 Moc: 220 KM (162 kW)
 Napęd: 4x4
 Ilość miejsc: 6 (1+1+4)
 Zabudowa: Profis
 Zbiornik wodny: 1500 l
 Autopompa: Ziegler, 1600 l/min
 Rocznik podwozia: 2004
 Rocznik autopompy: 1991
 Rocznik zabudowy: 2011
 Przebieg przed zabudowaniem pożarniczym: ~67 000 km
 Cena: ~310 000 zł

Słyszałem opinie z drugiej ręki, że auto się sprawdza. Inna sprawa że zabudowa wygląda łyso, ale pewnie gdyby fundusze były większe, to i skrytki byłyby lepiej dopracowane. Zdjęcia znajdziesz na stronie Profisu.
I teraz pytanie- czy wspomniane referencje dotyczą całości oferty firmy, samochodów sprowadzanych czy zabudowywanych? Kilkunastonetnie auto Rosenbauera czy Zieglera to całkiem dobry zakup dla wielu polskich OSP. Tak w ogóle, poszukajcie wozu który by Was interesował i spróbujcie znaleźć kogoś, kto wcześniej kupił coś podobnego. Tak najlepiej zdobyć opinie o samochodzie.
Plus ratio quam vis

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: OSP kupi samochód
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 06, 2014, 01:23:29 »
Jak mam być szczery, to niezłą kasę na tym łupią :gwiazdki:
Rozumiem że w miarę nowe podwozia 4x4 czy 6x6 są drogie, ale bez przesady - karosacja w czasach Starów 266 masowo pozyskiwanych z WP kosztowała jakieś 100-150 tys o ile dobrze pamiętam, razem z autopompą.

Za 20-letnie auto też bym ćwierć bańki nie dał - to już jak się tyle ma nazbierane to lepiej wziąć nówkę sztukę.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: OSP kupi samochód
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 06, 2014, 02:39:29 »
Za 20-letnie auto też bym ćwierć bańki nie dał - to już jak się tyle ma nazbierane to lepiej wziąć nówkę sztukę.
Poza KSRG i bez wsparcia odpowiednich osób- niemal nierealne.
Plus ratio quam vis