Autor Wątek: Strażackie Piosenki !?!?  (Przeczytany 2164 razy)

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Strażackie Piosenki !?!?
« dnia: Marzec 13, 2006, 12:40:45 »
Mam dość orginalny temat na to forum bo trzeba tu troche
toważystwo ożywić !!!!!
Czytam ciągle o tym ze a my wyjechaliśmy 50 razy a my 100 a my 1000 albo jak wam chodzi nowa "niagara" albo nowy samochód ??!  :mellow:
to może byc po pewnym czasie nudne gdy do codziennych spraw nie dodamy troche rozrywki.
Ale juz mówie o co mi chodzi a chodzi mi o to czy ktoś z was posiadajakieś piosenki strażackie lub i nie chodzi mi tu o
 "w kwaśniewicach stanął w ogniu dom" bo takie mogą słuchać goście po 60-tce no chyba ze 1/2 sie chlapnie na zabawie.

Ale !!! jeżeli ktos posiada jakiekolwiek piosenki o strazy i chciałby sie nimi podzielić lub wskazać linki to bardzo prosze !!!
pytanie do admina czy nie byłoby to jakieś urozmaicenie do stron strażackiech gdyby dodawało sie do nich chociaż 3-4 piosenki???

Pozatym zbiżają sie ciepłe dni i niedługo beda zabawy organizowane przez osp a gdyby na takich zabawach było choc kilka kawałków muzycznych o straży to było by to fajnym według mnie akcentem.
 Z góry dzięki - pozdrawiam.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Strażackie Piosenki !?!?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2006, 12:49:05 »
Cześć,
a tej materii ZOSP RP radzi sobie całkiem nieźle - było kilka płyt dodatków do "Strażaka" z różną muzyką i na stronie są one do pobrania w dziale Muzyka:
http://www.zosprp.pl/php/index.php?mode=dzial&id_dzial=29.
Ściągnąłem sobie je jak kiedyś dostałem zlecenie by być "oprawcą muzycznym" uroczystości poświęcenia samochodu w sąsiedniej OSP i są dobre - na jest co puścić.
Pozdrawiam, Sylwek

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Strażackie Piosenki !?!?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2006, 19:55:43 »
Z tego co wiem to nie ma innych piosenek strażackich jak tych, ktore sa umieszczone na stronie Związku Głównego, ale te, ktore tam są tez nie są wcale zle, mnie sie podobają np. "bije dzwon na alarm..." , chociaz moim kolegom nie zabardzo

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Strażackie Piosenki !?!?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2006, 22:03:02 »
właśnie mi chodzi o bardziej piosenki "naszych czasów" a jak tam śpiewa jakaś babcia to dobre na dożynki a mi chodzi o piosenki typu zabawowego nie musi być to piosenka wybitnie strażacka mogą być nawet syboliczne znaki w piosence -_-
Może ktoś ma cos w prywatnych zbiorach? bo te z zgzosp są fajne ale przed tanami w tym rytmie trzeba sie nieco znieczulić - "wyginam śmiało ciało"
<<< o takie rytmy chodzi i czy wogóle sa takie mogą byc i zachodnie. :rolleyes:
 
pozdro all !!!!!!  <<<<< ^_^

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Strażackie Piosenki !?!?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2006, 07:21:47 »
Wiesz ze mam jedną piosenke, tylko ze to jest techniawa, trochę stara, pt. "pożar w klubie", nie jest to piosenka o strazy ale ma cos wspolnego ze strażą