Autor Wątek: Reorganizacja Komend  (Przeczytany 8448 razy)

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Reorganizacja Komend
« dnia: Marzec 13, 2006, 07:32:08 »
Witam. Wiem że zaczeły się prace na temat reorganizacji komend. Czytałem trochę na stronach związkowych . Czy ktoś wie gdzie znajdę tabele z etatami w komendach. np. Naczelnik wydziału w III kat. - 12 grupa?- przykładowo

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Reorganizacja Komend
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2006, 18:03:02 »
Cytuj
Naczelnik wydziału w III kat. - 12 grupa?- przykładowo
Ojjj.... z grubej rury od razu i na ostro -_-
Pozdr.
Ps. Jakie reorganizacje he..he.. u mnie wręcz przybywa - tasują się narazie i przymierzają do  "odpowiednich" stołków ^_^
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Reorganizacja Komend
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2006, 18:31:40 »
Ajax
Cytuj
Jakie reorganizacje he..he.. u mnie wręcz przybywa - tasują się narazie i przymierzają do  "odpowiednich" stołków
hahaha, u mnie tak samo i jesyce sracyka gigant, chzba yabraknie pampersw w supermarketach ?
 :wacko:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline komendant_powiatowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Reorganizacja Komend
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2006, 21:11:58 »
Witam na forum.
Miałem nadzieję że ktoś zacznie temat reorganizacji komend, ale nie przypuszczałem, że początek będzie taki płytki. Zapytam więc czy ktoś na podstawie projektu rozp. o organizacji komend z 2 marca (projekt jest na stronie związkowej) potrafi wyliczyć wielkość komendy osobowo wraz z JRG oraz opracować schemat organizacyjny z podziałem zadań. Osobiście uważam, że na podstawie przedstawionego projektu dokonanie tego graniczy z cudem.

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odp: Reorganizacja Komend
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2006, 07:22:20 »
Co do rozporzadzenia, to, wg mnie,  miała być rewolucja a jest kosmetyka.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Reorganizacja Komend
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2006, 19:07:09 »
azotox masz rację to raczej kosmetyka - ciekaw jestem kto to wszystko wymyśla ?
zostają wszystkie stołki a nawet dokładają ! ^_^
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Reorganizacja Komend
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2006, 21:48:41 »
stępień:
Cytuj
ciekaw jestem kto to wszystko wymyśla ?
no kurde zgadnij kto?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline kitek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Reorganizacja Komend
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 16, 2006, 19:02:51 »
Panowie jeżeli chodzi o tzw. reorganizacje to może pomysł jest ciekawy ale to co wiekszość komendantów próbuje tworzyć to uwazam za absurd. U mnie zasiadajacy na świeczniku posiadajacy olbrzymie doswiadczenie, sędziwy wiek i korzenie wywodzące się ze słuzby KADROWEJ wymyslił taki schemat organizacyjny
1. operacyjno-szkoleniwy i 1/2 organizacyjny- 1 osoba(były 2)
2. kontrolno- rozpoznawczy + BHP- 1 osoba(były 2)
3. JRG 30 + 2 Dowódcyi 1/2 organizacyjny+ 5 dyzurnych (24/48)
4. kwatermistrzowsko- techniczna-1(była 1)
5. finanse-2 (były 2)2 bo ponoć przepisy tak mówią proszę o info w tej sprawie.
6. kadrowo- "organizacyjna" -3 (były 3) w tym sekretarka
7. komendanci 2
8. komenda kat. IV, przewidywane 10 osób proszę o komentarz szczególnie komendanta_powiatowego i proszę Pana o wskazanie dla Pana służby wiodacej. Pozdrawiam

Offline sam55555

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Reorganizacja Komend
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 16, 2006, 19:12:33 »
Dla komendanta służbą "wiodącą" jest on sam. No może jeszcze zastępca i kadrowa. Reszta to gnoje.

Offline obserwator

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Reorganizacja Komend
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 16, 2006, 19:32:03 »
Nie ma się czym podniecać to nie pierwsza reorganizacja. Zapomnieliście już jak wyglądały poprzednie. Pozdrawjam

Offline kitek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Reorganizacja Komend
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2006, 10:28:20 »
Panowie zwi.ązkowcy w najbliższym czasie prawdopodobnie staniemy przed wizja reorganizacji i napewno przesunięc w stanowislkach prosze z tego miejsca kolegów zwiazkowców o informacje czy zwiazek ma prawo brac udzieł w kształtowaniu nowej struktury organizacyjnej i czy przy tej okazji można zmienić regulamin komendy. Codzi mi o patologiczna sytuację ruszania osób, które sa bardzo wartościowe pod względem operacyjnym dla komendy a [ppozostawianie takich które sa ze słusznej opcji wzajemnie oklaskujacych sie osób. widmo takiego rozwiazania wisi nad nasza komenda my jako związkowcy musimy sie przygotowac na pewne sprawy prosze wypowiedzcie sie na ten temat. Czy to prawda że jakies przepisy finansowe mówią, że  wkomórce finansowej musi być dwie osoby. Proszę również o przedstawienie zamiarów waszych szefów dotyczacych proponowanych przez nich nowych struktur organizacyjnych

Offline PJDM

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Reorganizacja Komend
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 19, 2006, 17:45:25 »
Np. komenda kat. IV wg mnie powinno być: 01,02,operacyjna-2,kwater-1 to funkcjonariusze straży pożarnej, a reszta czyli drugi kwatermistrz, księgowość, prewencja, kadry i organizacyjna to CYWILE. Czyli wychodzi że w komendzie potrzebujemy 5 strażaków a reszta to cywile, a z rozp. o org. komend wynika, że ma być 10etatów w komendzie kat. IV. Te pozostałe 5 etatów na podział i akurat 4 zmianę by się utworzyło (czy w systemie po 12 godz. czy 24/72 to już do uzgodnienia). Bo w podzile ludzi potrzba, sami widzimy jakie są stany przez ten "40 godz. system pracy". Ale jak będzie to chyba widać z projektów rozp. Narka

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odp: Reorganizacja Komend
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 19, 2006, 20:03:40 »
Nie rozumiem dlaczego jeden kwatermistrz ma być funkcjonariuszem, a drugi cywilem.

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Reorganizacja Komend
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 19, 2006, 20:16:09 »
Prewentyści cywilami? To chyba nie przejdzie. Już prędzej kwatermistrzostwo pójdzie pod kapelusz.
A tak na marginesie to po co w komendzie kat. IV 02?
Tricks are for kids.

Offline komendant_powiatowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Reorganizacja Komend
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 19, 2006, 23:48:58 »
Dla Kitek
Dziękuje, że spróbowałeś podać coś w sprawie reorganizacji komend. Zaraz rzucę swoje pomysły tyko dwa słowa w sprawie służby wiodącej. Taka w komendzie nie istnieje choć w projekcie rozp. dot. uposażenia strażaków zauważyłem że w KW PSP naczelnik operacyjnej jest o grupę wyżej zaszeregowany niż pozostali naczelnicy co może sugerować operacyjną jako służbę wiodącą. Jednak w komendach powiatowych nie ma takiego podziału. Osobiście dla mnie kadry są ważne, ale może dlatego że jestem z nimi teraz związany, choć jak prowadziłem operacyjną to też był najważniejszy wydział. Dla komendanta mogą być inne priorytety w tym chyba finanse to numer 1. Jakikolwiek błąd w finansach czy naruszenie dyscypliny budżetowej to komendant wylatuje.
Wracając jednak do reorganizacji komendy:
1. Twój kadrowiec nie uwzględnił następujących zadań w komórkach organizacyjnych: informatyki, łączności, archiwizacji, spraw obronnych, ochrony informacji niejawnych, pomocy prawnej 
2. W JRG uwzględnił 1/2 organizacyjnego co może być niezgodne z przepisem bo JRG jako komórka organizacyjna realizuje zadania ratownicze
3. Dla pełni szczęścia poszczególne komórki organizacyjne trzeba jeszcze podzielić wg. kompetencji pomiędzy 01 i 02 z zastrzeżeniem, że BHP, ochrona informacji niejawnych, pomoc prawna podlega bezpośrednio 01
A teraz troszkę własnych spostrzeżeń w zakresie projektu rozporządzenia
Komenda IV kat. 10 osób + 1 dowódca JRG po odliczeniu komendanta i zastępcy oraz dowódcy JRG i zastępcy pozostaje 7 osób. Te 7 osób zgodnie z par. 4 ust.3 musi zrealizować 15 rodzajów zadań. Zdecydowana większość z tych 15 rodzajów realizowanych spraw wymaga posiadania specjalistycznych kwalifikacji w tym również kwalifikacji na poziomie studiów wyższych, będących poza zasięgiem SGSP i aspirantek, a jednocześnie wymaganych przepisami ustaw szczegółowych. O ile wiem napewno jest to główny księgowy, radca prawny i chyba bhp. Radca prawny zgodnie z ustawą o radcach prawnych nie może wykonywać innych czynności jak tylko doradztwo prawne. W finansach powinny być dwie osoby bo główny księgowy nie może prowadzić kasy i jednocześnie jej nadzorować. Pełnomocnik ochrony informacji niejawnych nie może prowadzić spraw obronnych. W komendach w których są magazyny będzie jeszcze problem magazyniera bowiem kwatermistrz nie powinien wypisywać magazyn wyda i jednocześnie wydawać. I takich przykładów można mnożyć, a nie wspominam, że w stanowiskach jednoosobowych dwa tygodnie urlopu to np. nie wydana w terminie decyzja, nie zajęte stanowisko w sprawie odbioru obiektu, a w finansach dzień spóźnienia to karne odsetki itd.  Nadal więc uważam, że na podstawie przedstawionego projektu opracowanie regulaminu i organizacji komendy graniczy z cudem.
Na zakończenie moich wywodów zadam pytanie czy ktoś potrafi policzyć na podstawie tego projektu ile etatów powinna mieć np. komenda na terenie powiatu o zaludnieniu 99 tyś mieszkańców, ale łącznie komenda i jednostka wszyscy strażacy niezależnie od rodzaju zatrudnienia. Jednocześnie proponuję wykonać takie obliczenie dla powiatu o liczbie mieszkańców 199 tyś. Wynik będzie interesujący.
Jednocześnie proszę o nie włączanie się do dyskusji frustratów, strażackich nieudaczników, maruderów pominiętych w awansach i innych nie mających nic rzeczowego do powiedzenia. 
Z poważaniem dla wszystkich nie objętych zdaniem wcześniejszym.


Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Reorganizacja Komend
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 20, 2006, 08:01:02 »
Pięknie Panie Komendancie.
A ja już może mam sklerozę, ale pamiętam jeszcze czasy, kiedy w komendzie zaliczanej obecnie do IV kat. komenda składała sie z:
1. Komendanta rejonowego
2. Z-cy kom. (prowadził prewencję) + 1
3. Operacja 1 oficer +3 oficerów pracujących na zmianach (niezależnie od d-cy zmiany)
4. Księgowość + kadry 2 osoby
5. Kwatermistrza
6. Sekretarki
Łatwo policzyć. I nie wydaje mi się aby w "tamtych" czasach było mniej informacji niejawnych.
Jak to funkcjonowało? Funkcjonowało, bo wszyscy siedzieli w jednym budynku i d-cy zmian zmieniali się u komendanta. I nie wydaje mi się aby to ujmowało mu powagi urzędu wręcz przeciwnie.
I jeszcze informacja (całkiem jawna) nie czuję się frustratem, wariatem itp.
 

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Reorganizacja Komend
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 20, 2006, 08:16:57 »
A i jeszcze jedno. D-ca zmiany prowadził tylko dokumentację zmianową czyli Książkę podziału, dziennik szkolenia( w formacie A5, i sporządzał grafiki słuzb. Nie tworzył tabelek i wykresów dla potrzeb operacji,  organizacji i Bóg wie kogo jeszcze.

Offline Tygrys

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Reorganizacja Komend
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 20, 2006, 19:29:26 »
Witam. zapoznawałem się troche z tym nowym projektem i jest tam zapis mówiący o tym, że z-ca komendanta powiatowego ma również być dowódcą jednostki. Mam pytanie: Kto ich będzie kontrolował? Sami siebie????

straz98

  • Gość
Odp: Reorganizacja Komend
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 20, 2006, 19:49:55 »
Tygrys jesteś co najmniej o jeden projekt do tyłu:)

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Reorganizacja Komend
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 20, 2006, 20:00:32 »
Witam. zapoznawałem się troche z tym nowym projektem i jest tam zapis mówiący o tym, że z-ca komendanta powiatowego ma również być dowódcą jednostki. Mam pytanie: Kto ich będzie kontrolował? Sami siebie????
Lepiej nie bo dopiero by im (dowódcom) sodówa do głowy uderzyła.
Tricks are for kids.

Offline kitek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Reorganizacja Komend
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 20, 2006, 20:09:11 »
Panie komendancie dziekuję, że Pan odpisał, ale musze tutaj troszeczkę sprostować przedstawiony wczesniej schemat nie obrazuje tylko tego co ma być ale w wiekszości co jest.
1. operacyjno-szkoleniwy i 1/2 organizacyjny i łączność i informatyka(3 dyżyrnych PSK)- obecnie sa 2 os a komendant planuje 1
2. kontrolno- rozpoznawczy + BHP- obecnie są 2 osoby a kom. chce 1
3. JRG 30 + 2 Dowódcyi 1/2 organizacyjny+ (  1/2 organizacyjna to jest uwarunkowane patologia w naszej komendzie oficjalnie tak nie jest ale takie życie ))
4. kwatermistrzowsko- techniczna-1(była 1)
5. finanse-2 i maja zostać (wydaje mi się że 2 osoby to przesada kasy juz nie ma a pieniadze sa przelewane na konta i tak komendant podpisuje się elektronicznie)
6. kadrowo- "organizacyjna" -3 (były 3) w tym sekretarka no tu panie komendancie dopiero jest kpina organizacyjna to farsa w tej komórce a kadry prowadzi oficer podparty aspirantka i wspomagany sekretarką obrabiaja tylko zawodowców tylko 45 osób bo całą truydna reszta OSP zajmuje sie operacyjna która nawet dla zawodowców wypisuje skierowaniua na podstwaie otrzymanych informacji ze słuzby kadrowej . Kadry Panie komendancie u mnie w kom sa protegowane i pod szczególna ochronka co tworzy patologie
7. komendanci 2
Pozdrawiam Pana serdecznie sfrustrowany operacyjniak

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Reorganizacja Komend
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 20, 2006, 22:50:05 »
Do sam_go
Wydaje mi się, że nie masz sklerozy. Zresztą to czasy nie tak całkiem odległe. Jeżeli pozwolisz to trochę bym jednak zmodyfikował twoją wersję.
...pamiętam jeszcze czasy, kiedy w komendzie zaliczanej obecnie do IV kat. komenda składała sie z:
1.Komendanta rejonowego
Zgadza się.
2.Z-cy kom. (prowadził prewencję) + 1
Zgadza się.
3.Operacja 1 oficer +3 oficerów pracujących na zmianach (niezależnie od d-cy zmiany)
Jak gdzie, u nas było 1+1.
4.Księgowość + kadry 2 osoby
Kadry – 1 osoba + kasjerka, wypłacająca gotówkę do ręki. Kasę dla całego województwa naliczała KW zatrudniająca o połowę mniej ludzi niż teraz, na pocieszenie mogę tylko dodać, że listy sporządzało się ręcznie.
5.Kwatermistrza
U nas był magazynierem i zaopatrzeniowcem w jednej osobie. Magazyn pełny umundurowania, a nie kurzu jak teraz. Raz do roku był rozliczany na zasadzie inwentaryzacji. Magazyn wyda wypisywała sekretarka, a raporty podpisywał Komendant.
6.Sekretarki
Sekretarka zawsze wiedziała co się komu należy, kiedy mija czasookres i panowała nad wieloma innymi sprawami, nie tylko nad tym żeby Komendantowi nieprzeszkadzać.
Łatwo policzyć.
Pewnie, że łatwo.
I nie wydaje mi się aby w "tamtych" czasach było mniej informacji niejawnych.
Niejawnych nie było, były tajne.
Jak to funkcjonowało? Funkcjonowało, bo wszyscy siedzieli w jednym budynku i d-cy zmian zmieniali się u komendanta. I nie wydaje mi się aby to ujmowało mu powagi urzędu wręcz przeciwnie.
Ot i cała prawda. No może nie cała bo liczebności podziału bojowego nazywanego obecnie JRG może pozazdrości dziś kat. III i IV licząc razem tych co na służbie i na wolnym.
p.s.
A i jeszcze jedno. D-ca zmiany prowadził tylko dokumentację zmianową czyli Książkę podziału, dziennik szkolenia( w formacie A5, i sporządzał grafiki słuzb. Nie tworzył tabelek i wykresów dla dla potrzeb operacji,  organizacji i Bóg wie kogo jeszcze.
To też prawda.
I jeszcze informacja (całkiem jawna) nie czuję się frustratem, wariatem itp.
 
To co napisałeś może być wzięte za to co napisałeś, bo nie wszyscy muszą te czasy pamiętać. Pewnie są tacy, co uważają, że „administracja” była zawsze rozdęta do granic możliwości.
Pozdrowienia dla wszystkich, tych sfrustrowanych i tych nie.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline komendant_powiatowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Reorganizacja Komend
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 21, 2006, 10:56:51 »
Witam
Bardzo szybko bo trochę czas nagli odpowiedź dla sam_go
Rzeczywiście nie masz sklerozy, ale nie tylko jak czytam, ja to potwierdzam. Natomiast zupełnie inaczej opisuje się jednostkę chorobową, gdy osoba pamięta odległą historię, a nie pamięta co się mówiło przed chwilą. Wyzaźnie w swoich słowach odnosiłem się do projektu, a nie do historii funkcjonowania straży z przed 20 lat. Te czasy też pamiętam kiedy to jakaś sekretarka z przypadku prowadziła kadry czy organiazację. Nawet czasami zmuszony jestem do tej historii wrócić bo przychodzi jakiś emeryt czy rencista i prosi o informacje o zatrudnieniu, zarobkach, czasie pracy. I co.... szukam w archiwum i nie ma. Tak to często wcześniej funkcjonowało, że teraz nie można udokumentować okresów zatrudnienia czy zarobków. Chciałbyś się znaleść za 20 lat w takiej sytuacji. Ja osobiście nie.

I już wracam do meritum witam Cię  Kitek
Wychodzi na to, że wracamy do punktu wyjścia. Stworzony regulamin komendy nie odzwierciedla jej faktycznego funkcjonowania. Niestety podobnie jest też u mnie. Czyli minister wydaje przepis którego nie można zrealizować.
Poprzednio rzuciłem hasło by policzyć  na podstawie tego projektu ile etatów które powinna mieć np. komenda na terenie powiatu o zaludnieniu 99 tyś mieszkańców, ale łącznie komenda i jednostka wszyscy strażacy niezależnie od rodzaju zatrudnienia oraz takie obliczenie dla powiatu o liczbie mieszkańców 199 tyś. Skoro nikt nie policzył podam swoje wartości pod dyskusję.
Powiat 99 tyś - 10+1+1+4+33=49 osób (nie mylić funkcjonariuszy bo mówi się o etatach)
Powiat 199 tyś - 11+3+1+5+33=53 osoby
100% różnica w wielkości powiatów a 4 etaty różnicy w zatrudnieniu. Chyba coś tu nie gra?
Wiem zaraz będą krzyczeć, że te wartości to są minimalne. Ale jakie są w takim wypadku maksymalne bo u mie to tak 1/3 do zwolnienia.

PS. Prosząc poprzednio o nie włączanie się do dyskusji frustratów, strażackich nieudaczników, maruderów pominiętych w awansach i innych nie mających nic rzeczowego do powiedzenia miałem nadzieję podzielić się spostrzeżeniami, co do projektu bo na jego podstawie czeka mnie opracowanie regulaminu komendy. Większość tematów na tym forum to ciągły konflikt zmianowych z biurem i słownych utarczek. Nic dziwnego, że kierownictwo KGPSP tu nie zagląda bo i po co. Jeśli ktoś się poczuł urażony moją wypowiedzą to przepraszam, ale celem było zachowanie tego tematu na forum jako rzeczowego.
PS. Kitek długo pracowałem w operacyjnej jeśli będzisz coś potrzebował to mój adres tablicechemiczne@interia.pl

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Reorganizacja Komend
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 21, 2006, 12:42:30 »
należy wspomnieć sens oraz cel wprowadzanych regulacji prawnych na podstawie moich obserwacji, konsulatcji społecznych oraz potrzeb służby rewolucje związane z regulaminami organizacyjnymi  komend mają na celu wmocnienie mocno zachwianej realizacji statutowych obowiązków ustawowych oraz spełniania wszystkich  wymogów służby mającej na celu pomoc społeczeństwu. czyli mówiąc prosto wzocnienia etatowego komórek realizujących działania ratownicze wymagających ciągłości służby
no i chyba zagatka z głowy 01( jesli nim jesteś)

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odp: Reorganizacja Komend
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 21, 2006, 18:53:32 »
Panowie. Pracuję w komendzie IV kategorii (zgodnie z projektem rozp.). Aktualnie w systemie 8 godzinnym "zajmujemy" 10 etatów. Po wejściu w życie tego przepisu będziemy mogli dokoptować 2 etaty, lecz nie widzę takiej potrzeby. W obecnej obsadzie dajemy sobie radę. W zwiazku z powyższym dla mnie ta nowela to żadna rewelacja. Szczerze mówiąc możnaby jeszcze jeden etacik spokojnie ściąć (wg mnie).