Autor Wątek: Kurs Podoficerski Prawda czy Fałsz  (Przeczytany 10357 razy)

trybson

  • Gość
Kurs Podoficerski Prawda czy Fałsz
« dnia: Luty 03, 2014, 15:10:39 »
Witam mam pytnie odnosnie Kursu podoficerskiego bardziej doświadczonych kolegów.Mianowicie chodzi taka plotka w naszej komendzie, że kto nie ukończy w tym roku Podoficerki tj do końca 2014 to nie bedzie skoszrowany jak o tej pory 3 miesiące a 5 mam nadzieję że to nieprawda. Ale proszę tylko o sprawdzone informacje.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Kurs Podoficerski Prawda czy Fałsz
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2014, 09:14:41 »
Z tego mówi nasz Komendant wszyscy, którzy ukończyli kurs podstawowy będą mieli zrobioną podoficerkę w tym roku... A osób jeszcze trochę zostało...
http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=878 Tutaj masz plan pracy szkół.

trybson

  • Gość
Odp: Kurs Podoficerski Prawda czy Fałsz
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2014, 13:24:20 »
Witam czyli mam rozumiec że nic niewiesz o 5 miesiecznej podoficere dla tych co jej nie zaczną w 2014. U nas jest 16 osób po podstawowym bez podoficerki plus nowe chłopaki którzy czekają na kurs łączony 5 mieięczny.Tak że u nas to do konca 2015 się nie wyrobią z podoficerkami  :gwiazdki:

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Kurs Podoficerski Prawda czy Fałsz
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2014, 14:35:55 »
To nieprawda. Nic sie nie zmienia. Termin do zakonczenia podoficerek to koniec roku 2016. Progran pozostaje ten sam.

Pozdrawiam,
Sajmonowski
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Kurs Podoficerski Prawda czy Fałsz
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2014, 19:13:18 »
A co myślicie o założeniach wg jednego z komendantów wojewódzkich : kurs podoficerski dla tych co mają podstawowy na miejscu w byłym ośrodku szkolenia KW, ale tu nowość jeszcze : w takim jakimś systemie że kursanci będą powracali do swoich jrg celem pełnienia służb sobota-niedziela. Dla mnie to (o ile to prawda) jakiś babol. Nie zawracałbym wam d...y ale słyszałem już o tym z dwóch źródeł.
pozdrawiam   

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Kurs Podoficerski Prawda czy Fałsz
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2014, 19:40:50 »
A co myślicie o założeniach wg jednego z komendantów wojewódzkich : kurs podoficerski dla tych co mają podstawowy na miejscu w byłym ośrodku szkolenia KW, ale tu nowość jeszcze : w takim jakimś systemie że kursanci będą powracali do swoich jrg celem pełnienia służb sobota-niedziela. Dla mnie to (o ile to prawda) jakiś babol. Nie zawracałbym wam d...y ale słyszałem już o tym z dwóch źródeł.
pozdrawiam   

Nie sobota-niedziela, tylko sobota.   :fiuu:
W soboty strażak pełniący służbę w ramach praktyk wchodzi w skład obsady zmiany służbowej.   :szalony:

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Kurs Podoficerski Prawda czy Fałsz
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2014, 22:00:35 »
grzela: chociaż w jednym mnie uspokoiłeś - nie będą chłopacy schodzili ze służby w poniedziałek rano, żeby szybko jechać na wykłady. he, he, he. Ciekawe jak im czas służby rozliczą - zakładam że wszystko jako kurs ?
Jeżeli nastąpi kontynuacja "tradycji wykładowczych", poparta "niesamowitym zapleczem szkoleniowym" w tym jakże ważnym "wybitnym" ośrodku to nawet egzaminatorzy z CS PSP lub SA PSP nie pomogą. Szkolenia podstawowe tam się nigdy nie powinny odbywać, a co dopiero podoficerskie.
pozdrawiam

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Kurs Podoficerski Prawda czy Fałsz
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 04, 2014, 22:14:50 »
grzela: chociaż w jednym mnie uspokoiłeś - nie będą chłopacy schodzili ze służby w poniedziałek rano, żeby szybko jechać na wykłady. he, he, he. Ciekawe jak im czas służby rozliczą - zakładam że wszystko jako kurs ?
Jeżeli nastąpi kontynuacja "tradycji wykładowczych", poparta "niesamowitym zapleczem szkoleniowym" w tym jakże ważnym "wybitnym" ośrodku to nawet egzaminatorzy z CS PSP lub SA PSP nie pomogą. Szkolenia podstawowe tam się nigdy nie powinny odbywać, a co dopiero podoficerskie.
pozdrawiam

Na pewno nie będą generować nadgodzin   :kjezyk:  wszystko delegacja  :klol: jako kurs  :mellow:
Z nadgodzin będą schodzić strażacy z PB, którzy dostaną w sobotę wolne w ilości odpowiadającej ilości kursantów.  :elvis:

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Kurs Podoficerski Prawda czy Fałsz
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 05, 2014, 08:16:03 »
grzela: chociaż w jednym mnie uspokoiłeś - nie będą chłopacy schodzili ze służby w poniedziałek rano, żeby szybko jechać na wykłady. he, he, he. Ciekawe jak im czas służby rozliczą - zakładam że wszystko jako kurs ?
Jeżeli nastąpi kontynuacja "tradycji wykładowczych", poparta "niesamowitym zapleczem szkoleniowym" w tym jakże ważnym "wybitnym" ośrodku to nawet egzaminatorzy z CS PSP lub SA PSP nie pomogą. Szkolenia podstawowe tam się nigdy nie powinny odbywać, a co dopiero podoficerskie.
pozdrawiam

Na pewno nie będą generować nadgodzin   :kjezyk:  wszystko delegacja  :klol: jako kurs  :mellow:
Z nadgodzin będą schodzić strażacy z PB, którzy dostaną w sobotę wolne w ilości odpowiadającej ilości kursantów.  :elvis:
coś zupełnie przeciwnego mówił 01 KW na spotkaniu z radą DSP w ostatni piątek... delegacje mają być rozliczane od poniedziałku do piątku, służba w sobotę zgodnie z grafikiem półrocznym; i to ma sens, gdyż nie można być w delegacji na szkolenie zewnętrzne i jednocześnie pełnić służbę w jednostce delegującej; ale znając życie, pokusa, żeby coś zaoszczędzić na strażakach będzie zbyt silna...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Kurs Podoficerski Prawda czy Fałsz
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 05, 2014, 12:18:42 »
Ciekawy jestem jak wygenerować grafik półroczny z założeniem kursu od poniedziałku do piątku i pełnieniem służby we wszystkie soboty z przerwą wielkanocną od soboty do poniedziałku  :szalony:

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Kurs Podoficerski Prawda czy Fałsz
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 05, 2014, 13:48:28 »
jedyne założenia towarzyszące "generowaniu" grafików półrocznych to równomierne rozłożenie służb i trzymanie się normatywu przeciętnie 40h/tydz. w okresie rozliczeniowym; kursy, planowane delegacje, urlopy itp. nie mają żadnego znaczenia; tak samo jak przerwa wielkanocna; a tak przy okazji, to zauważyłem, że u was w końcu przyjęło się zaznajamianie strażaków z grafikami półrocznymi; szkoda, że dopiero po trzech latach od wejścia w życie tego wymogu:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Kurs Podoficerski Prawda czy Fałsz
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 05, 2014, 14:11:36 »
Cytuj
a tak przy okazji, to zauważyłem, że u was w końcu przyjęło się zaznajamianie strażaków z grafikami półrocznymi
a jak to zauważyłeś, przez płot czy dziurkę od klucza?  :rofl:
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Kurs Podoficerski Prawda czy Fałsz
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 05, 2014, 15:17:36 »
Cytuj
a tak przy okazji, to zauważyłem, że u was w końcu przyjęło się zaznajamianie strażaków z grafikami półrocznymi
a jak to zauważyłeś, przez płot czy dziurkę od klucza?  :rofl:


na tablicy ogłoszeń na przeciw drzwi do sekretariatu wisi sobie:) nie zauważyłeś?

„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Kurs Podoficerski Prawda czy Fałsz
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 05, 2014, 16:30:00 »
jedyne założenia towarzyszące "generowaniu" grafików półrocznych to równomierne rozłożenie służb i trzymanie się normatywu przeciętnie 40h/tydz. w okresie rozliczeniowym; kursy, planowane delegacje, urlopy itp. nie mają żadnego znaczenia; tak samo jak przerwa wielkanocna; a tak przy okazji, to zauważyłem, że u was w końcu przyjęło się zaznajamianie strażaków z grafikami półrocznymi; szkoda, że dopiero po trzech latach od wejścia w życie tego wymogu:)

Nie trudno zauważyć, że wszystkie zagadnienia związane z założenia z nadgodzinami nie zostały przez ciebie do końca odgadnione. :zamknij:

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Kurs Podoficerski Prawda czy Fałsz
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 06, 2014, 12:22:30 »
To nieprawda. Nic sie nie zmienia. Termin do zakonczenia podoficerek to koniec roku 2016. Progran pozostaje ten sam. ??

To kolejna plotka czy co bo slyszalem ze mialy byc do konca 2014 potem ucichło , jak masz jakis link do tej daty to poprosze.
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline ADAM 12

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Kurs Podoficerski Prawda czy Fałsz
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 06, 2014, 15:47:22 »
Trzy lata ma trwać szkolenie "zaległych" podoficerów. Do 2016 wszyscy idącym starym tokiem szkolenia mają być po SUS-ach.

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Kurs Podoficerski Prawda czy Fałsz
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 06, 2014, 17:44:17 »
To nie plotka. Linku poszukam natomiast bylo to oglaszane na ostatniej naradzie podsumowujacej pionu szkoleniowego z udzialem naczelnikow OS i 02KW i przekazane w sprawozdaniu do jednostek uczestniczacych.
Pozdrawiam
Sajmonowski
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Kurs Podoficerski Prawda czy Fałsz
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 06, 2014, 20:36:41 »
Ok ale to sie tyczy calej Polski ?
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 333
Odp: Kurs Podoficerski Prawda czy Fałsz
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 07, 2014, 12:11:31 »
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tych służb w soboty. Co jeżeli wyniknie jakaś powódź, przejdzie wichura w kraju i kursanci będą zatrzymani na weekend. W JRG ma akurat w sobotę służbę i jak ma się wtedy wytłumaczyć. Informacja dotarła o 14:00 w piątek.
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline karol262

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kurs Podoficerski Prawda czy Fałsz
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 18, 2014, 18:00:03 »
A ja slyszałem, że w malopolsce mają tak na podoficerce, że...w tygodniu sa na podzialem bojowym od 15.30 do 6 rano...a jak sluzba wypada danemu plutonowi w weekend, to jest caly pluton rozwozony na wszystkie krakowskie jednostki na 24 h...i jak tu godziny rozliczyc?? :huh:

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Kurs Podoficerski Prawda czy Fałsz
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 18, 2014, 21:34:07 »
Godziny rozliczasz wg delegacji...
EGO = 1 / wiedza

Offline łun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Kurs Podoficerski Prawda czy Fałsz
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 23, 2014, 21:45:11 »
Co do praktyk podczas kursu podoficerskiego na  podziale bojowym to w Olsztynie praktyki odbywały się na tamtejszym JRG i jak komuś wypadł podział bojowy w piątek to dymał do zmiany służby w sobotę, tak służba piątkowa wypadała ze 2 razy więc nie było tragedii, a o nadgodziny za takie praktyki w piątek nie było mowy więc się nie podniecajcie za bardzo, jedynie przez takie praktyki byli dymani chłopcy z pb bo musiało iść ich 3 do domu, bo przychodzić na parę godzin na służbę to żadna radocha.