Autor Wątek: Czas pracy strażaka  (Przeczytany 1871 razy)

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Czas pracy strażaka
« dnia: Styczeń 31, 2014, 19:17:20 »
Zastanawiam sie jak to jest z czasem pracy w PSP jeżeli wypadnie np. 11 służb w miesiacu co daje 248h w miesiacu ?  komendy wypłacają pieniadze za nadgodziny raczej wątpie. Czy możę coś przeoczyłem w tematach ?

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Czas pracy strażaka
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2014, 19:53:11 »
Na razie się tym nie przejmuj... jak się dostaniesz - ktoś inny będzie się tym przejmował. Na początek tylko info:
Czas służby (a nie pracy) jest opisany w Ustawie o PSP a także w rozporządzeniu o czasie służby.
Krótko streszczając wynosi przeciętnie 40 godz na tydzień. Okres rozliczenia czasu służby wynosi pół roku, w ciągu tego półrocza jest wyliczona ilość godzin na miesiąc i na półrocze do przesłużenia. O ile nie nastąpią szczególne okoliczności to nie możesz przekroczyć ok 245 godzin (nadgodzin) za okres rozliczeniowy. Są one płatne lub do oddania w następnym okresie. Planowaniem Twojego czasu służby zajmie się d-ca JRG, (ew. d-ca zmiany). Pozostałe informacje znajdziesz w dziale zawodowców (wątek Nadgodziny) i w przytoczonych przepisach prawa. Myślę, że dla kandydata do służby temat wyczerpałem.
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Czas pracy strażaka
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2014, 20:35:04 »
wielkie dzieki ,wyjasnione

 :straz: