Autor Wątek: Organizacja powiatowego OTWP  (Przeczytany 5311 razy)

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Organizacja powiatowego OTWP
« dnia: Styczeń 29, 2014, 20:47:18 »
Witam,
w tym roku przypadła naszej gminie kolej w organizacji OTWP na szczeblu powiatowym.

Trochę jeździłem po powiatowych i wojewódzkich - różnie to wyglądało, czasami młodzież w przerwie była zostawiona sama sobie i się nudziła, gdy komisja sprawdza testy.

Nie chcę by tak było u mnie.
Podpowiedzcie co można zorganizować lub czy to co napisałem wystarczy.

Na pewno będzie u nas:

- catering: obiad
- pogadanka / pokaz dwóch ratowników medycznych z Pogotowia (podstawy Pierwszej Pomocy)
- przyjadą wozy z PSP
- do dyspozycji wozy z OSP z gminy (3x GBA, SLRT)
- PSP R1 do wglądu z przeszkolonym Ratownikiem KPP
- chcemy jednego lub dwóch ubrać w kompletne umundurowanie, ODO itp
- wyłożyć maksymalnie co się da ze sprzętu, trochę może zaciekawi, a zawsze będzie to dodatkowa dekoracja  :straz:


Niekiedy młodzież uczy się tylko "na sucho". Chcemy im coś pokazać, by zachęcić do dalszej nauki, szczególnie pierwszej pomocy.

Co byście jeszcze polecili?
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline Kubaru

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Organizacja powiatowego OTWP
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2014, 11:09:14 »
Od wielu lat sam biorę udział w OTWP, więc powiem jak moim zdaniem powinno to wyglądać. Najpierw oczywiście przeprowadzić test pisemny. Podczas gdy komisja będzie sprawdzać testy można zaprosić wszystkich na pokaz sprzętu czy też ratownictwa medycznego. Z własnego doświadczenia wiem, że czekanie ponad godzinę na wyniki bez żadnych atrakcji jest strasznie męczące. Po tych atrakcjach najlepiej przeprowadzić finał, wręczyć nagrody i udać się na obiad :)

Oczywiście jeśli jest jakaś ciekawa atrakcja w okolicy, która może spodobać się młodzieży to można ich tam zaprosić ;)