Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1515822 razy)

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3375 dnia: Grudzień 11, 2023, 10:10:58 »
Szkoda tylko że ta wasza „pomoc” odbywa się kosztem innych strażaków i całej formacji. Promowanie wiernych miernot, a co za tym idzie uniemożliwianie rozwoju i awansu wartościowym strażakom to jednak grzech i to poważny.
Do czasu jak nie ogarnie się jawnych i prostych do oceny kryteriów naboru na zaoczne szkoły to przykro mi ale lata praktyki pokazują, że zawsze jest "jak jest". To przykra prawda ale prawda.

No na tym to chyba wam najmniej zależy, wszak wtedy mogło by się okazać, że znikoma część waszych członków nadaje się na stanowiska wyższe niż dowódca zastępu.
Ale przynajmniej jest jeden plus - jesteście tak samo winni staczania się tej formacji w dół jak kierownictwo, które przyklepalo obecny przepis, także sami nie jesteście 😉

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3376 dnia: Grudzień 11, 2023, 12:20:42 »
Chce zobaczyć miny nowego kierownictwa po zapoznaniu się ze "ścieżką rozwoju zawodowego" :D
a jeszcze bardziej jestem ciekawy ich min jak ktoś zagłębi się w opinie wystawione temu dokumentowi  :rofl:
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline wygibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3377 dnia: Grudzień 11, 2023, 22:19:57 »
Przede wszystkim ktoś powinien znowu popracować nad przepisem kwalifikacyjnym, ponieważ nie sztuką jest uwolnienie wszystkich stanowisk..
Udostępnienie najwyższych stanowisk na JRG dla aspirantów z zapisem wymagań wykształcenie "wyższe" to jest nieporozumienie.
 - to również umiejętność dobrej organizacji pracy oraz często funkcja reprezentatywna. Umiejętność sprawnej, podstawowej obsługi komputera. Umiejętność tworzenia pism (prawidłowej składni oraz ortografii). I wiele wiele innych...

O to to, czekałem na taki wpis, już się zaczyna że dowódca bądź zastępca jrg  jest aspirant,  który nie ma matury i dodatkowo nie umie obsługiwać kompa, swoją drogą jak się "prseslizgnal" przez czas gdy był szefem zmiany i MUSIAŁ pisać meldunki w SWD?

Kolego, z takimi umiejętnościami wychodziłem z technikum w roku 1997. Tylko w tedy nie było testów i wyboru odpowiedzi, a pytania otwarte, na które trzeba było merytorycznie odpowiedzieć. Problem, który opisujesz, że ludzie nie potrafią sklecić kilku poprawnie skonstruowanych zdań, użyć odpowiednio znaków interpunkcyjnych, zaczyna się na poziomie szkoły podstawowej. Nie ma nic gorszego jak testy z wyborem odpowiedzi, które zabijają umiejętność myślenia i poznawania związków przyczynowo  - skutkowych.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2023, 22:24:41 wysłana przez wygibus »

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3378 dnia: Grudzień 12, 2023, 11:21:02 »
Przede wszystkim ktoś powinien znowu popracować nad przepisem kwalifikacyjnym, ponieważ nie sztuką jest uwolnienie wszystkich stanowisk..
Udostępnienie najwyższych stanowisk na JRG dla aspirantów z zapisem wymagań wykształcenie "wyższe" to jest nieporozumienie.
 - to również umiejętność dobrej organizacji pracy oraz często funkcja reprezentatywna. Umiejętność sprawnej, podstawowej obsługi komputera. Umiejętność tworzenia pism (prawidłowej składni oraz ortografii). I wiele wiele innych...

O to to, czekałem na taki wpis, już się zaczyna że dowódca bądź zastępca jrg  jest aspirant,  który nie ma matury i dodatkowo nie umie obsługiwać kompa, swoją drogą jak się "prseslizgnal" przez czas gdy był szefem zmiany i MUSIAŁ pisać meldunki w SWD?

Kolego, z takimi umiejętnościami wychodziłem z technikum w roku 1997. Tylko w tedy nie było testów i wyboru odpowiedzi, a pytania otwarte, na które trzeba było merytorycznie odpowiedzieć. Problem, który opisujesz, że ludzie nie potrafią sklecić kilku poprawnie skonstruowanych zdań, użyć odpowiednio znaków interpunkcyjnych, zaczyna się na poziomie szkoły podstawowej. Nie ma nic gorszego jak testy z wyborem odpowiedzi, które zabijają umiejętność myślenia i poznawania związków przyczynowo  - skutkowych.
A tutaj bardzo trafne spostrzerzenie, mało tego wszystko dazy w tym kierunku żeby ludzie nie myśleli samodzielnie, tylko wszystko "wygooglali"

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3379 dnia: Grudzień 23, 2023, 14:10:34 »
Witam wszystkich może ktoś mi odp. na pytanie ,, Czy oficer po SPO zajmujący stanowisko dcy zmiany może dalej awansować w stopniu bez SPK,,

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3380 dnia: Grudzień 23, 2023, 14:14:20 »
Witam wszystkich może ktoś mi odp. na pytanie ,, Czy oficer po SPO zajmujący stanowisko dcy zmiany może dalej awansować w stopniu bez SPK,,

Nie może.

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3381 dnia: Grudzień 23, 2023, 17:31:16 »
A z czego to wynika lub gdzie można taki zapis znaleźć.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3382 dnia: Grudzień 23, 2023, 23:47:10 »
Rozporządzenie w sprawie stanowisk w psp. Dowodca zmiany w korpusie oficerskim musi mieć uprawnienia do kierowania działaniami. Jeśli tego nie ma to pomimo stopnia oficerskiego zajmuje stanowisko dowódcy zmiany przewidziane dla korpusu aspirantów. A tam najwyższy stopień to asp. sztab.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3383 dnia: Grudzień 24, 2023, 10:22:56 »
Witam wszystkich może ktoś mi odp. na pytanie ,, Czy oficer po SPO zajmujący stanowisko dcy zmiany może dalej awansować w stopniu bez SPK,,

O to pyta oficer na stanowisku dowódcy zmiany? To chyba jakaś pomyłka…

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3384 dnia: Grudzień 24, 2023, 14:15:45 »
Witam wszystkich może ktoś mi odp. na pytanie ,, Czy oficer po SPO zajmujący stanowisko dcy zmiany może dalej awansować w stopniu bez SPK,,

O to pyta oficer na stanowisku dowódcy zmiany? To chyba jakaś pomyłka…


 zapytałem grzecznościowo , bo róznie bywa w komendach w jednych dawaja w innych nie wiec po to sie ma znajomych i kolegów którzy chyba moga podpowiedziec albo ukierunkowac a nie jak Ty łacha drzec

Offline almsherfa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3385 dnia: Grudzień 24, 2023, 14:25:11 »
Może nie wszyscy koledzy z biura wiedzą ale są takie jednostki gdzie na podziale jest dużo pracy i sprawy kadrowe nie są nawet w pierwszej 10 zainteresowań. Zmieniało się i ciągle się zmienia a kadrowa jest jedna gdzieś tam a przełożeni interpretują często na niekorzyść strażaka.
Pozdrawiam i dziękuje tym którzy rzeczowo pomagają.

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3386 dnia: Grudzień 24, 2023, 14:38:10 »
Może nie wszyscy koledzy z biura wiedzą ale są takie jednostki gdzie na podziale jest dużo pracy i sprawy kadrowe nie są nawet w pierwszej 10 zainteresowań. Zmieniało się i ciągle się zmienia a kadrowa jest jedna gdzieś tam a przełożeni interpretują często na niekorzyść strażaka.
Pozdrawiam i dziękuje tym którzy rzeczowo pomagają.
Brawo dla CIEBIE jestes wielki

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3387 dnia: Grudzień 24, 2023, 16:43:19 »
Może nie wszyscy koledzy z biura wiedzą ale są takie jednostki gdzie na podziale jest dużo pracy i sprawy kadrowe nie są nawet w pierwszej 10 zainteresowań. Zmieniało się i ciągle się zmienia a kadrowa jest jedna gdzieś tam a przełożeni interpretują często na niekorzyść strażaka.
Pozdrawiam i dziękuje tym którzy rzeczowo pomagają.

Serio? do tego wystarczy sprawdzić rozporządzenie nic więcej. Nie ma prawa taka osoba dostać stopnia. Też jest z systemu zmianowego także nie wyjeżdżaj tu z biurem  :rofl:

Offline StefanW

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3388 dnia: Grudzień 25, 2023, 19:15:06 »
Witam wszystkich może ktoś mi odp. na pytanie ,, Czy oficer po SPO zajmujący stanowisko dcy zmiany może dalej awansować w stopniu bez SPK,,

Oczywiście, że może awansować.

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3389 dnia: Grudzień 25, 2023, 20:57:59 »
Na naczelnika wydziału 🤣

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3390 dnia: Grudzień 25, 2023, 23:18:25 »
Jeżeli ma mgr

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3391 dnia: Grudzień 26, 2023, 13:44:39 »
Jeżeli ma mgr
Będąc starszym specjalistą może nawet być młodszym brygadierem i nawet mgr nie musi mieć  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3392 dnia: Grudzień 26, 2023, 13:56:11 »
Mgr tyczy się postu powyżej tzn Naczelnika wiem, że na st. specjalistę nie trzeba. :wacko:

Offline StefanW

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3393 dnia: Grudzień 26, 2023, 20:17:41 »
Coś gdzieś dzwoni, tylko nie wiadomo w którym kościele  :gwiazdki:

Offline GIBSON

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3394 dnia: Grudzień 27, 2023, 18:29:11 »
Witam . Czyli technik pożarnictwa po SPO może zając stanowisko z-cy czy dowódcy zmiany bez SPK .

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3395 dnia: Grudzień 27, 2023, 18:33:29 »
O dobry tez temat bo rożnie z tym bywa na komendach  :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3396 dnia: Grudzień 27, 2023, 18:49:47 »
Witam . Czyli technik pożarnictwa po SPO może zając stanowisko z-cy czy dowódcy zmiany bez SPK .
Oczywiście bo technik pożarnictwa ma kwalifikacje do zajmowania stanowiska zastępcy dowódcy zmiany.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3397 dnia: Styczeń 11, 2024, 16:30:35 »
http://kspnszz.org/index.php/2024/01/11/podwyzki-dla-funkcjonariuszy-i-cywili-plany-mswia-na-spotkaniu-z-kierownictwem-resortu/?fbclid=IwAR0d341fVxt3PdmbXe7Dwbj_0EEHxfO2x7tFAW9UHHxC0QhqHuYaw463HH4

Najlepszy i ponoć najbardziej trwały z wprowadzonych dotąd przepisow kwalifikacyjnych, prawdopodobnie będzie do zmiany. A ponoć było to nie do zeobienia. Cóż, chyba kończy się era związkowych aspirantów na JRG.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3398 dnia: Styczeń 11, 2024, 16:50:46 »
Najlepszy i ponoć najbardziej trwały z wprowadzonych dotąd przepisow kwalifikacyjnych, prawdopodobnie będzie do zmiany. A ponoć było to nie do zeobienia. Cóż, chyba kończy się era związkowych aspirantów na JRG.
Najbardziej trwały był wydaje mi się przepis z 2009 i to dlatego, że miał mityczny już załącznik  :wacko: :rofl: Natomiast zapowiedź zmiany to jeszcze nie zmiana  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3399 dnia: Styczeń 11, 2024, 17:51:18 »
Jeżeli taki pomysł padł, to jestem przekonany w 90% że zostanie on zrealizowany. Pan WL chyba jednak bardziej ceni wykształcenie u kadry kierowniczej, więc nie dziwię mu się, że chce zmienić obowiązujący "bubel".