Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1513957 razy)

Offline Gruby

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3350 dnia: Grudzień 07, 2023, 22:41:39 »
Ale jakie panowie widzicie rozwiązanie haha

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3351 dnia: Grudzień 07, 2023, 22:52:02 »
Ale jakie panowie widzicie rozwiązanie haha
Nowa ścieżka kariery tylko taka co ma ręce i nogi i jest to temat nie na jeden post bardziej na kilka posiedzeń szerszego gremium ludzi. Moim zdaniem pierwszym krokiem jest reforma szkolnictwa pożarniczego pod przyszłe rozwiązania kwalifikacjne. Potem reforma kwalifikacji i na końcu dostosowanie do tego stanowisk i siatki płac.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3352 dnia: Grudzień 07, 2023, 23:01:50 »
Było tą reformę robić jak były warunki ku temu. Miałeś na to wpływ. Nic nie zrobiłeś. Dobrze że byli dzienni, bo tutaj jedyny słuszny związek nie miał macek, by tam wsadzać swoich. Może z tych ludzi kiedyś coś będzie (ale to też od nich zależy).
Jeszcze raz mówię, że warunki ku temu były idealne: wsparcie polityczne, pieniądze, wsparcie jedynego słusznego... Zmieniono tylko szaty.... Dobrze że choć tyle.
Prosiłbym tą ekipę, która nic nie zrobiła (choć mogła) by się już nie wypowiadała że mają pomysł na zmiany... Już nie wypada bardziej robić z siebie pośmiewisko.

Cytuj
Cytat dwa posty niżej:
Akurat mówił o tym jak PiS rządził, tylko nie chcieli go słuchać. Equinox to jest trochę tuba propagandowa, ale też nie można wszystkiego zwalać na niego.
To wypada mi tylko przeprosić Equinoxa osobiście za słowa że nic nie robił. Natomiast związek już nie....
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2023, 08:19:08 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline Gruby

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3353 dnia: Grudzień 07, 2023, 23:12:22 »
Dzienni to też różni ludzie, fajnie jakby się im dać rozwijać po swojemu, a nie gasic w zarodku. Umówmy się w obecnej sytuacji hak wygladaja nabory z ulicy to wiemy że system wszyscy od zera też by nie dal rady

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3354 dnia: Grudzień 08, 2023, 06:22:19 »
Było tą reformę robić jak były warunki ku temu. Miałeś na to wpływ. Nic nie zrobiłeś. Dobrze że byli dzienni, bo tutaj jedyny słuszny związek nie miał macek, by tam wsadzać swoich. Może z tych ludzi kiedyś coś będzie (ale to też od nich zależy).
Jeszcze raz mówię, że warunki ku temu były idealne: wsparcie polityczne, pieniądze, wsparcie jedynego słusznego... Zmieniono tylko szaty.... Dobrze że choć tyle.
Prosiłbym tą ekipę, która nic nie zrobiła (choć mogła) by się już nie wypowiadała że mają pomysł na zmiany... Już nie wypada bardziej robić z siebie pośmiewisko.

Akurat mówił o tym jak PiS rządził, tylko nie chcieli go słuchać. Equinox to jest trochę tuba propagandowa, ale też nie można wszystkiego zwalać na niego.
Dzienni to też różni ludzie, fajnie jakby się im dać rozwijać po swojemu, a nie gasic w zarodku. Umówmy się w obecnej sytuacji hak wygladaja nabory z ulicy to wiemy że system wszyscy od zera też by nie dal rady

Dlaczego by nie zdał system egzaminu? Przecież nie każdy byłby oficerem, aspirantem. Bez urazy, ale oficerowie niektórzy i aspiranci (ostatnio tu nawet częściej) przychodzą tacy, że lepiej jakby na staż poszli normalnie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3355 dnia: Grudzień 08, 2023, 06:52:39 »
Dzienni to też różni ludzie, fajnie jakby się im dać rozwijać po swojemu, a nie gasic w zarodku. Umówmy się w obecnej sytuacji hak wygladaja nabory z ulicy to wiemy że system wszyscy od zera też by nie dal rady
Oczywiście, że masz rację ja naprawdę nie krytykuje ludzi tylko system który uważam za przestarzały i wadliwy.
Było tą reformę robić jak były warunki ku temu. Miałeś na to wpływ. Nic nie zrobiłeś. Dobrze że byli dzienni, bo tutaj jedyny słuszny związek nie miał macek, by tam wsadzać swoich. Może z tych ludzi kiedyś coś będzie (ale to też od nich zależy).
Jeszcze raz mówię, że warunki ku temu były idealne: wsparcie polityczne, pieniądze, wsparcie jedynego słusznego... Zmieniono tylko szaty.... Dobrze że choć tyle.
Prosiłbym tą ekipę, która nic nie zrobiła (choć mogła) by się już nie wypowiadała że mają pomysł na zmiany... Już nie wypada bardziej robić z siebie pośmiewisko.
Akurat ja o szkolnictwie mówię od dawna i powiem więcej uważam, że szkolnictwo pożarnicze nie zreformuje się drogą ewolucji tylko rewolucji wystarczy poczekać. Około 40% strażaków przyjętych jest na nowych zasadach więc lata emerytalne osiągną najwcześniej w roku 2037 (pełną emkę 2042 lub zależy jak patrzeć 2044 (ze świadczeniem 15+)) i wystarczy poczekać do momentu aż pierwszy dzienny nie dostanie etatu w PSP bo go nie będzie a dziennych średniorocznie produkuje się 331 (biuletyn PSP za 2022).
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gruby

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3356 dnia: Grudzień 08, 2023, 07:16:24 »
Oczywiście że dobrze to nie wygląda, najgorsze że ludzie nie chcą iść do szkół. Jakbyśmy to zestawili np z wojskiem gdzie każdy o szkoły walczy, tylko tan pójście "wyzej" to nagroda...

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3357 dnia: Grudzień 08, 2023, 07:39:37 »
Wszystko rozbija się o kasę i awans. Przez 8 lat nikt na to nie mógł wpaść...

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3358 dnia: Grudzień 09, 2023, 12:14:48 »
Przede wszystkim ktoś powinien znowu popracować nad przepisem kwalifikacyjnym, ponieważ nie sztuką jest uwolnienie wszystkich stanowisk..
Udostępnienie najwyższych stanowisk na JRG dla aspirantów z zapisem wymagań wykształcenie "wyższe" to jest nieporozumienie.
Rozumiem, że ktoś jest pracowity, robi robotę, ale te stanowiska to coś więcej w prawidłowym funkcjonowaniu jednostki - to również umiejętność dobrej organizacji pracy oraz często funkcja reprezentatywna. Umiejętność sprawnej, podstawowej obsługi komputera. Umiejętność tworzenia pism (prawidłowej składni oraz ortografii). I wiele wiele innych...

Należy wprowadzić trochę bardziej rygorystyczny system i większe wymagania kwalifikacyjne dla najwyższych stanowisk w jednostkach. Jeżeli nie to powinno się zlikwidować kształcenie dzienne oficerów. Każdy powinien przesiąknąć podziałem, odpowiedzialnością za ludzi, cięższą akcją i dopiero ewentualnie iść do biura. W innym przypadku oficer po dziennej niemalże od razu w biurze do końca swojej służby może mieć zły tok myślenia.

Czy tylko My jesteśmy formacją, która tak drastycznie obniża wymagania kwalifikacyjne dla kierowników jednostek?!

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3359 dnia: Grudzień 09, 2023, 13:26:11 »
Przede wszystkim ktoś powinien znowu popracować nad przepisem kwalifikacyjnym, ponieważ nie sztuką jest uwolnienie wszystkich stanowisk..
Udostępnienie najwyższych stanowisk na JRG dla aspirantów z zapisem wymagań wykształcenie "wyższe" to jest nieporozumienie.
Rozumiem, że ktoś jest pracowity, robi robotę, ale te stanowiska to coś więcej w prawidłowym funkcjonowaniu jednostki - to również umiejętność dobrej organizacji pracy oraz często funkcja reprezentatywna. Umiejętność sprawnej, podstawowej obsługi komputera. Umiejętność tworzenia pism (prawidłowej składni oraz ortografii). I wiele wiele innych...

Należy wprowadzić trochę bardziej rygorystyczny system i większe wymagania kwalifikacyjne dla najwyższych stanowisk w jednostkach. Jeżeli nie to powinno się zlikwidować kształcenie dzienne oficerów. Każdy powinien przesiąknąć podziałem, odpowiedzialnością za ludzi, cięższą akcją i dopiero ewentualnie iść do biura. W innym przypadku oficer po dziennej niemalże od razu w biurze do końca swojej służby może mieć zły tok myślenia.

Czy tylko My jesteśmy formacją, która tak drastycznie obniża wymagania kwalifikacyjne dla kierowników jednostek?!
O to to, czekałem na taki wpis, już się zaczyna że dowódca bądź zastępca jrg  jest aspirant,  który nie ma matury i dodatkowo nie umie obsługiwać kompa, swoją drogą jak się "prseslizgnal" przez czas gdy był szefem zmiany i MUSIAŁ pisać meldunki w SWD?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3360 dnia: Grudzień 09, 2023, 14:13:17 »
O to to, czekałem na taki wpis, już się zaczyna że dowódca bądź zastępca jrg  jest aspirant,  który nie ma matury i dodatkowo nie umie obsługiwać kompa, swoją drogą jak się "prseslizgnal" przez czas gdy był szefem zmiany i MUSIAŁ pisać meldunki w SWD?
Właśnie na tym problem polega, że wszyscy przedstawiają dwie skrajności i wychylają wahadło do granic możliwości...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3361 dnia: Grudzień 09, 2023, 20:37:21 »
Tylko, że teraz doszliśmy do sytuacji, gdzie podwładny ma lepsze wykształcenie niż jego szef. Czy do tego powinniśmy dążyć jako formacja uważająca się za najlepszą w Europie? No sorry, ale ludzie bez matury nie powinni zajmować stanowisk kierowniczych takiego szczebla jak 12-ty. I teraz jeszcze kolega Equinox pisze że grupy 10-20 dla oficerów, no kurde to po co było robić obecny przepis, skoro jak widać góra związków widzi przyszłość zupełnie inaczej.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3362 dnia: Grudzień 09, 2023, 20:50:28 »
Ci co mieli zrobić szkoły i dostać stopnie już to zrobili. Ewidentnie ten nowy przepis miał pozostałym to utrudnić  :huh: Wszystko opartne na uznaniowości ... Mam nadzieję, że ten proceder się skończy i każdy będzie awansował sprawiedliwie, a osoby które faktycznie robią coś dobrego dla dobra służby zostaną docenione, bo znam wiele takich osób, a tkwią zablokowane na niskich grupach ...
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3363 dnia: Grudzień 09, 2023, 21:02:39 »
Ci co mieli zrobić szkoły i dostać stopnie już to zrobili. Ewidentnie ten nowy przepis miał pozostałym to utrudnić  :huh: Wszystko opartne na uznaniowości ... Mam nadzieję, że ten proceder się skończy i każdy będzie awansował sprawiedliwie, a osoby które faktycznie robią coś dobrego dla dobra służby zostaną docenione, bo znam wiele takich osób, a tkwią zablokowane na niskich grupach ...

Czakson niech przejdą na system codzienny, wakaty są wszędzie, zrobią szkoły i awansują na wyższe grupy.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3364 dnia: Grudzień 09, 2023, 21:57:56 »
No i teraz już wiemy, że zostaną na tych niskich grupach 😅 obecny przepis to przepis na karierę dla członków związków i tych co to lubią iść na skroty, co zresztą dostatecznie pokazała ostatnia promocja, dla tych, którzy zdali po poprawkach i żal było ich zostawić na maj. Wszystko, aby przepchnąć jeszcze tych swoich co zostali.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3365 dnia: Grudzień 09, 2023, 22:34:31 »
Ci co mieli zrobić szkoły i dostać stopnie już to zrobili. Ewidentnie ten nowy przepis miał pozostałym to utrudnić  :huh: Wszystko opartne na uznaniowości ... Mam nadzieję, że ten proceder się skończy i każdy będzie awansował sprawiedliwie, a osoby które faktycznie robią coś dobrego dla dobra służby zostaną docenione, bo znam wiele takich osób, a tkwią zablokowane na niskich grupach ...

Czakson niech przejdą na system codzienny, wakaty są wszędzie, zrobią szkoły i awansują na wyższe grupy.

Czyli Twoim zdaniem można być specjalistą na podziale z różnych dziedzin takich jak: medyk, technik, chemia itp. Prowadzić doskonalenia, osiągać sukcesy podczas różnych zawodów czy nawet działań, ale żeby coś osiągnąć trzeba iśc na system codzienny? Daj spokój chłopie... Nie wiem czy to była ironia, czy na poważnie, ale do mnie to nie trafiło ...
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3366 dnia: Grudzień 10, 2023, 09:13:35 »
Tylko, że teraz doszliśmy do sytuacji, gdzie podwładny ma lepsze wykształcenie niż jego szef. Czy do tego powinniśmy dążyć jako formacja uważająca się za najlepszą w Europie? No sorry, ale ludzie bez matury nie powinni zajmować stanowisk kierowniczych takiego szczebla jak 12-ty. I teraz jeszcze kolega Equinox pisze że grupy 10-20 dla oficerów, no kurde to po co było robić obecny przepis, skoro jak widać góra związków widzi przyszłość zupełnie inaczej.
Od zawsze tak jest, że podwładny ma wyższy stopień i lepsze wykształcenie od swojego przełożonego to kwintesencja kształcenia dziennego w PSP więc o co pretensje? Zdajesz sobie sprawę jak wygląda obecnie struktura wykształcenia w PSP i jaki promil (%) strażaków nie ma matury? Wymyślasz skrajnie przerysowany obraz aby udowodnić swoją tezę a ja tego nie kupuje. 
No i teraz już wiemy, że zostaną na tych niskich grupach 😅 obecny przepis to przepis na karierę dla członków związków i tych co to lubią iść na skroty, co zresztą dostatecznie pokazała ostatnia promocja, dla tych, którzy zdali po poprawkach i żal było ich zostawić na maj. Wszystko, aby przepchnąć jeszcze tych swoich co zostali.
Nie wiem który to już raz napisze ale tak to prawda Solidarność jest od tego aby pomagać swoim członkom i dla mnie to żadna tajemnica i żaden grzech. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3367 dnia: Grudzień 10, 2023, 10:53:01 »
Dobra powiedzmy że ma maturę, ale czy kierownik powinien być niżej z wykształceniem niż podwładny? Na budowie kierownik ma maturę, a murarz wyższe???
Mieliście osiem lat na poprawę sytuacji w PSP, nie zrobiliście w tym temacie nic oprócz wprowadzenia przepisu dla swoich, nie patrząc na to czy to coś faktycznie poprawi czy nie. Teraz jeszcze piszesz że grupy wyższe to tylko oficerowie, to ja się pytam po jaką cholerę wprowadziliejce przepis, który po roku wg Ciebie ma co raz mniejszą rację bytu.
I tak jak pisze Czakson, można być dobrym specjalistą na PB i takich ludzi nam trzeba, tylko że potem tych specjalistów trzeba dalej kierować w działkę operacyjną, żeby dalej mogli rozwijać to co zaczęli, a nie wrzucać ich na siłę do prewencji czy kadr. No i oczywiście kasa....

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3368 dnia: Grudzień 10, 2023, 11:36:01 »
8 lat byliście u władzy -  trzeba było polikwidować szkoły, a nie zajmować się wpychaniem do nich swoich działaczy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3369 dnia: Grudzień 10, 2023, 11:41:43 »
Dobra powiedzmy że ma maturę, ale czy kierownik powinien być niżej z wykształceniem niż podwładny? Na budowie kierownik ma maturę, a murarz wyższe???
Mieliście osiem lat na poprawę sytuacji w PSP, nie zrobiliście w tym temacie nic oprócz wprowadzenia przepisu dla swoich, nie patrząc na to czy to coś faktycznie poprawi czy nie. Teraz jeszcze piszesz że grupy wyższe to tylko oficerowie, to ja się pytam po jaką cholerę wprowadziliejce przepis, który po roku wg Ciebie ma co raz mniejszą rację bytu.
I tak jak pisze Czakson, można być dobrym specjalistą na PB i takich ludzi nam trzeba, tylko że potem tych specjalistów trzeba dalej kierować w działkę operacyjną, żeby dalej mogli rozwijać to co zaczęli, a nie wrzucać ich na siłę do prewencji czy kadr. No i oczywiście kasa....
Czy na budowie wymaga się od murarza posiadania średniego technicznego wykształcenia? Bo przepis do 2019 wymagał od starszego operatora (grupa 7) posiadania technika pożarnictwa. Ja nic nie chcę poprawiać i nie wierzę, że to się komukolwiek uda bo zawsze na końcu zwyciężają "interesy" szkolnictwa ale już nie długo bo jeszcze ze jedno maks dwa wychylenia wahadła i nie będzie co zbierać ze szkół bo kończą jeść własny ogon czyli kanibalizuje Apoż szkoły aspirantów... Za 3 lata bedzie miała za murami około 620 dziennych a 3 szkoły aspirantów 360  :rofl:
Podsumowując @simek92 nikt tego nie naprawi a jak wychyli wahadło w drugą stronę to następcy przyjdą i wychylą je ponownie w to miejsce a nawet lekko bardziej patrz przepis kwalifikacyjny 2009 i załącznik nr 6 gdzie maks dla aspirantów był 12 grupa... Potem wychylenie w drugą stronę maks dla aspiranta 8 grupa i obecnie maks dla aspiranta 13 grupa.  Z tą różnicą, że mało osób zdaje sobie sprawę, że skutki obecnie są znacznie bardziej długotrwałe bo zmieniły się przepisy emerytalne... 
8 lat byliście u władzy -  trzeba było polikwidować szkoły, a nie zajmować się wpychaniem do nich swoich działaczy.
Jak ktoś da mi kiedyś taką możliwość to wierz mi na słowo, że spróbuję to "zreformować"  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Kamilos83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3370 dnia: Grudzień 10, 2023, 12:02:18 »
Ci co mieli zrobić szkoły i dostać stopnie już to zrobili. Ewidentnie ten nowy przepis miał pozostałym to utrudnić  :huh: Wszystko opartne na uznaniowości ... Mam nadzieję, że ten proceder się skończy i każdy będzie awansował sprawiedliwie, a osoby które faktycznie robią coś dobrego dla dobra służby zostaną docenione, bo znam wiele takich osób, a tkwią zablokowane na niskich grupach ...

Czakson niech przejdą na system codzienny, wakaty są wszędzie, zrobią szkoły i awansują na wyższe grupy.



Czyli Twoim zdaniem można być specjalistą na podziale z różnych dziedzin takich jak: medyk, technik, chemia itp. Prowadzić doskonalenia, osiągać sukcesy podczas różnych zawodów czy nawet działań, ale żeby coś osiągnąć trzeba iśc na system codzienny? Daj spokój chłopie... Nie wiem czy to była ironia, czy na poważnie, ale do mnie to nie trafiło ...

Przez ostatnie lata jedynymi "specjalistami" w systemie zmianowym byli specjaliści z jedynej słusznej S  :rofl: Mierni, ale wierni, natomiast osoby, które  coś ze sobą reprezentują były tłamszone, ucinano im skrzydła i możliwości rozwoju. Miejsca na szkoły pozajmowane przez jedynych słusznych, a potem najlepiej jeszcze dowodca zmiany dostać, bo jednak biuro nie takie fajne. W ten sposób mnóstwo osób posiadających wiedzę, umiejętności i chęci do pracy na PB tak jak to powinno wygladać lądują na siłe w kwaterce czy prewencji jednoczesnie tracąc chęć do rozwoju i nierzadko do pracy w tej instytucji.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3371 dnia: Grudzień 10, 2023, 18:09:23 »
Ci co mieli zrobić szkoły i dostać stopnie już to zrobili. Ewidentnie ten nowy przepis miał pozostałym to utrudnić  :huh: Wszystko opartne na uznaniowości ... Mam nadzieję, że ten proceder się skończy i każdy będzie awansował sprawiedliwie, a osoby które faktycznie robią coś dobrego dla dobra służby zostaną docenione, bo znam wiele takich osób, a tkwią zablokowane na niskich grupach ...

Czakson niech przejdą na system codzienny, wakaty są wszędzie, zrobią szkoły i awansują na wyższe grupy.



Czyli Twoim zdaniem można być specjalistą na podziale z różnych dziedzin takich jak: medyk, technik, chemia itp. Prowadzić doskonalenia, osiągać sukcesy podczas różnych zawodów czy nawet działań, ale żeby coś osiągnąć trzeba iśc na system codzienny? Daj spokój chłopie... Nie wiem czy to była ironia, czy na poważnie, ale do mnie to nie trafiło ...

Przez ostatnie lata jedynymi "specjalistami" w systemie zmianowym byli specjaliści z jedynej słusznej S  :rofl: Mierni, ale wierni, natomiast osoby, które  coś ze sobą reprezentują były tłamszone, ucinano im skrzydła i możliwości rozwoju. Miejsca na szkoły pozajmowane przez jedynych słusznych, a potem najlepiej jeszcze dowodca zmiany dostać, bo jednak biuro nie takie fajne. W ten sposób mnóstwo osób posiadających wiedzę, umiejętności i chęci do pracy na PB tak jak to powinno wygladać lądują na siłe w kwaterce czy prewencji jednoczesnie tracąc chęć do rozwoju i nierzadko do pracy w tej instytucji.

Dokładnie to miałem na myśli… z resztą spójrzmy na przyspieszone ścieżki kariery naszych najwyższych przełożonych… samo to demotywuje  :wall:
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3372 dnia: Grudzień 11, 2023, 00:25:52 »

Nie wiem który to już raz napisze ale tak to prawda Solidarność jest od tego aby pomagać swoim członkom i dla mnie to żadna tajemnica i żaden grzech.

Szkoda tylko że ta wasza „pomoc” odbywa się kosztem innych strażaków i całej formacji. Promowanie wiernych miernot, a co za tym idzie uniemożliwianie rozwoju i awansu wartościowym strażakom to jednak grzech i to poważny.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3373 dnia: Grudzień 11, 2023, 06:43:25 »
Szkoda tylko że ta wasza „pomoc” odbywa się kosztem innych strażaków i całej formacji. Promowanie wiernych miernot, a co za tym idzie uniemożliwianie rozwoju i awansu wartościowym strażakom to jednak grzech i to poważny.
Do czasu jak nie ogarnie się jawnych i prostych do oceny kryteriów naboru na zaoczne szkoły to przykro mi ale lata praktyki pokazują, że zawsze jest "jak jest". To przykra prawda ale prawda.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3374 dnia: Grudzień 11, 2023, 08:18:04 »

Nie wiem który to już raz napisze ale tak to prawda Solidarność jest od tego aby pomagać swoim członkom i dla mnie to żadna tajemnica i żaden grzech.

Szkoda tylko że ta wasza „pomoc” odbywa się kosztem innych strażaków i całej formacji. Promowanie wiernych miernot, a co za tym idzie uniemożliwianie rozwoju i awansu wartościowym strażakom to jednak grzech i to poważny.
Święta racja. Nawet ostatnio miałem zaszczyt uczestniczyć w imprezie gdzie spośród kilkudziesięciu osób conajmniej 2/3 to pupile i ....Ski.Liczba tych awansowanych porażała.