Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1518431 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3300 dnia: Sierpień 31, 2023, 17:43:33 »
Kombinowanie z aspirantami już nastąpiło, więc wiesz...  :huh:
Przepis daje wiele możliwości tylko trzeba go czytać w całości
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3301 dnia: Wrzesień 01, 2023, 16:02:12 »
Niusa mam  :wacko:
Pojawiło się w obiegu info, że jeden z generałów pełniących służbę w Warszawie powiedział, że niewykluczone jest, że na zaoczne SGSP nadające tytuł inż. poż. oraz stopień mł.kpt.  przyjmowani będą podoficerowie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3302 dnia: Wrzesień 01, 2023, 16:23:38 »
Niusa mam  :wacko:
Pojawiło się w obiegu info, że jeden z generałów pełniących służbę w Warszawie powiedział, że niewykluczone jest, że na zaoczne SGSP nadające tytuł inż. poż. oraz stopień mł.kpt.  przyjmowani będą podoficerowie.

Po tylu latach… Przecież to już powinno być dawno wprowadzone. Po grzyba gościowi z docelowym stanowiskiem oficerskim robić aspirantke.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3303 dnia: Wrzesień 01, 2023, 16:36:27 »
Do pierwszego kwietnia przecież daleko   :szalony:
Si vis pacem, para bellum

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3304 dnia: Wrzesień 01, 2023, 16:58:40 »
Niusa mam  :wacko:
Pojawiło się w obiegu info, że jeden z generałów pełniących służbę w Warszawie powiedział, że niewykluczone jest, że na zaoczne SGSP nadające tytuł inż. poż. oraz stopień mł.kpt.  przyjmowani będą podoficerowie.

Generałowie też czytają forum xd

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3305 dnia: Wrzesień 01, 2023, 17:24:34 »
Przecież 2 ma konta na forum  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3306 dnia: Wrzesień 01, 2023, 18:06:09 »
Zostaje jeszcze czterech  ^_^
W Warszawie mamy w sumie aż sześciu generałów.
Si vis pacem, para bellum

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3307 dnia: Wrzesień 01, 2023, 20:00:44 »
Niusa mam  :wacko:
Pojawiło się w obiegu info, że jeden z generałów pełniących służbę w Warszawie powiedział, że niewykluczone jest, że na zaoczne SGSP nadające tytuł inż. poż. oraz stopień mł.kpt.  przyjmowani będą podoficerowie.
No jeszcze lepiej, ile to młodych aspirantów chce iść na zaoczne sgsp a nie może, a teraz podoficer że stażem dajmy na to 15+ pójdzie  :gwiazdki:

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3308 dnia: Wrzesień 01, 2023, 20:45:55 »
Chce iść?  u mnie od 5 lat mimo dostępnego miejsca nie chce iść nikt.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2023, 21:15:53 wysłana przez pb11 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3309 dnia: Wrzesień 01, 2023, 20:56:26 »
Chce iść?  u mnie od 5 lat mimo dostepnego miejsca nie chce iść nikt.
Zawsze musi być wyjątek potwierdzający regułę  :rofl: To juz ostatni etap kanibalizacji w wykonaniu szkół PSP.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline franekdolas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3310 dnia: Październik 31, 2023, 20:29:59 »
Niusa mam  :wacko:
Pojawiło się w obiegu info, że jeden z generałów pełniących służbę w Warszawie powiedział, że niewykluczone jest, że na zaoczne SGSP nadające tytuł inż. poż. oraz stopień mł.kpt.  przyjmowani będą podoficerowie.

Po tylu latach… Przecież to już powinno być dawno wprowadzone. Po grzyba gościowi z docelowym stanowiskiem oficerskim robić aspirantke.
6
Jesteś w wielkim błędzie.. Podejrzewam ze sam aspirantki nie robiłeś i nawet nie wiesz o czym mowa..

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3311 dnia: Listopad 01, 2023, 21:34:35 »
Niusa mam  :wacko:
Pojawiło się w obiegu info, że jeden z generałów pełniących służbę w Warszawie powiedział, że niewykluczone jest, że na zaoczne SGSP nadające tytuł inż. poż. oraz stopień mł.kpt.  przyjmowani będą podoficerowie.

Po tylu latach… Przecież to już powinno być dawno wprowadzone. Po grzyba gościowi z docelowym stanowiskiem oficerskim robić aspirantke.
6
Jesteś w wielkim błędzie.. Podejrzewam ze sam aspirantki nie robiłeś i nawet nie wiesz o czym mowa..
Ja robiłem i z tego co pamiętam to jeśli nie grasz w kółko i krzyżyk to na szesnastokartkowym zeszycie spokojnie dwa lata oblecisz a jedyną trudnością było wstać rano na zajęcia i wytrwać do końca. Ja robiłem tylko zaoczną (gorszy sort) wiadomo na dziennej mieli gorzej bo jeszcze rejony do zrobienia a to akurat ważne...

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3312 dnia: Listopad 01, 2023, 22:05:56 »
Słowo klucz to "gorszy sort"... i pytanie otwarte: kto do tego dorowadził? Zdobycie kwalifikacji powinno być trudne i opłacalne. W tej chwili przepis nie spełnia tych warunków i promuje przeciętnych.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3313 dnia: Listopad 01, 2023, 22:07:32 »
Słowo klucz to "gorszy sort"... i pytanie otwarte: kto do tego dorowadził? Zdobycie kwalifikacji powinno być trudne i opłacalne. W tej chwili przepis nie spełnia tych warunków i promuje przeciętnych.
No bo przecież o ile lepszym rozwiązaniem jest promowanie na dowódcę zmiany człowieka ze stażem w służbie stałej dwa lata... A innym to trzeba zablokować.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3314 dnia: Listopad 01, 2023, 23:04:08 »
A może trzeba podnieść limit wieku? Z promowaniem przeciętnych to akurat teraz jest prawda, nie doświadczenie i wiedza, ale często znajomości teraz decydują o stanowiskach. I tutaj akurat blokowani są ludzie ambitni.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3315 dnia: Listopad 02, 2023, 15:50:33 »
A może trzeba podnieść limit wieku? Z promowaniem przeciętnych to akurat teraz jest prawda, nie doświadczenie i wiedza, ale często znajomości teraz decydują o stanowiskach. I tutaj akurat blokowani są ludzie ambitni.
Moim zdaniem nie da się tego wypośrodkować  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Kamilos83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3316 dnia: Listopad 02, 2023, 20:45:23 »
A może trzeba podnieść limit wieku? Z promowaniem przeciętnych to akurat teraz jest prawda, nie doświadczenie i wiedza, ale często znajomości teraz decydują o stanowiskach. I tutaj akurat blokowani są ludzie ambitni.
Moim zdaniem nie da się tego wypośrodkować  :wacko:
Nie da się wypośrodkować więc przez ostatnie 8 lat mierni ale wierni z S 😂

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3317 dnia: Listopad 10, 2023, 15:23:42 »
A nie przyszło Ci do głowy, że w S jest co trzeci strażak.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3318 dnia: Listopad 10, 2023, 18:48:59 »
A dlaczego nie wrócić do egzaminów wstępnych takich jak przed laty były na ZSA?
Nie ma wtedy znaczenia czy ktoś jest z S, F, PP, PiS, PO, SLD itd...
Dziś zrobienie bazy pytań i opracowanie programu komputerowego do zdawania egzaminu to żaden problem.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3319 dnia: Listopad 10, 2023, 19:24:16 »
A dlaczego nie wrócić do egzaminów wstępnych takich jak przed laty były na ZSA?
Nie ma wtedy znaczenia czy ktoś jest z S, F, PP, PiS, PO, SLD itd...
Dziś zrobienie bazy pytań i opracowanie programu komputerowego do zdawania egzaminu to żaden problem.
Pomysł jest dobry tylko pytanie czy to będzie miało sens np. w wielu miejscach miejsce do szkoły dostaje osoba która zgadza się pójść do biura... Moim zdaniem to ostatni argument komendantów jest...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kufus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3320 dnia: Listopad 10, 2023, 19:35:46 »
OLIWIER, egzaminów nie ma bo to farsa była. Zdałem taki egzamin z wynikiem bardzo dobrym a pojechał do szkoły ten co miał pojechać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3321 dnia: Listopad 10, 2023, 21:53:55 »
Egzamin jest ok w dziennej. Idziesz do szkoły. Uczysz si. Dostajesz przydział tam gdzie potrzeba i tam służysz. Jeśli natomiast jesteś skierowany w trakcie służby to albo są osoby z jednostek w których potrzeba tych kwalifikacji, albo zgadzasz się na służbę tam gdzie są potrzeby :)

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3322 dnia: Listopad 10, 2023, 22:20:43 »
Mimo wszystko, nawet ci skierowani z komend powinni prezentować jakiś minimalny poziom. I takie egzaminy powinny to weryfikować.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3323 dnia: Listopad 11, 2023, 11:08:17 »
Mimo wszystko, nawet ci skierowani z komend powinni prezentować jakiś minimalny poziom. I takie egzaminy powinny to weryfikować.
Tylko jaki to ma być poziom i kto go będzie ustalał? Taki sam test dla kwatermistrza, prewentysty, chemika i nurka? Trzeba by było zrobić różne "specjalizacje"
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3324 dnia: Listopad 11, 2023, 11:37:14 »
A na asp. wybierało się specjalizacje ?.
Już kiedyś pisałem u nas taki egzaminy wdrożono po ustaleniach ZZ z KW utrzymały się 2 może 3 lata . Na egzamin szły osoby tylko i wyłącznie takie, które zajmowały stanowisko umożliwiające w przyszłości otrzymanie asp.   Komendant był zobligowany wysyłać na egzamin wszystkie osoby spełniające ten warunek + oczywiście pozytywna opinia służbowa. Wszystko odbywało się  transparentnie i klarownie.
Zgadnijcie kto cisnął aby wycofać się z egzaminów?.
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2023, 11:55:18 wysłana przez pb11 »