Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1514233 razy)

Offline Tubylec41

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3075 dnia: Marzec 12, 2023, 10:25:31 »
4 lata temu były podobne głosy odnośnie przepisu i jak widać nic się nie zmieniło. Aspiranci się cieszą, reszta niekoniecznie.
Przepis nikogo nie krzywdzi a daje równe szansę.
Podoficer lipy nie ma aspirant też oficer ma możliwość awansu na każdą grupę... Przepis poprostu usuwa bariery biurokratyczne.
Od kiedy na dowódcę jrg wymaganie magistra inżyniera dla oficera równa się wyższemu wykształceniu aspiranta po Wyższej szkole robienia oscypków? Takie równe i sprawiedliwe.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3076 dnia: Marzec 12, 2023, 10:36:23 »
Podobno w projekcie mają się znaleźć nowe zapisy. W załącznikach na pozycji "wymagane wykształcenie" przy stanowiskach oficerskich ma się znaleźć zapis "może być matoł bez szkoły", a w przypisach pod znakiem S) który ma być dopisany przy wszystkich stanowiskach oficerskich ma być dodane "S) wymagana co najmniej tygodniowa przynależność do S".
Z drugiej strony wartość stopnia tak podupadła, że każdego można zrobić kim chce,, byleby klaskał wtedy gdy trzeba i był "nasz", więc może czas odblokować wszystkie stanowiska ale zlikwidować S (szkołę) P (pasienia) K (krów) i S (szkołę) P (pasienia) O (osłów), a stopień oficerski dawać  tylko po studiach inżynierskich w państwowych uczelniach.

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3077 dnia: Marzec 12, 2023, 10:54:29 »
A wiecie co może z funkcyjnym w wysokości 20 % kiedy ma wejsc w życie?

Offline stluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3078 dnia: Marzec 12, 2023, 11:19:06 »
Nie trzyma się to kupy, szczególnie jak się patrzy na dowódcę jogurtu w kp/m PSP. Z jednej strony podnosicie "prestiż" stanowiska przez możliwość awansu do st. bryg. a z drugiej asp. też może. Widać który korpus "rządzi" w związkach. A dlaczego nie dać aspirantom możliwość awansu na komendanta w najniższych kategoriach komend, pewnie wielu by sobie poradziło.  eh jak zwykle bałagan w tej naszej straży.
Bo najlepsze w życiu są--------- pomarańcze :)

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3079 dnia: Marzec 12, 2023, 11:38:27 »
SK od kilku lat kuleje, ale dyżurnymi się nikt nie przejmuje. Jest tylko po jednym stanowisku dla danego korpusu, a paradoksem jest równoznaczność aspiranta i oficera na SK (oboje 9 grupa). Cieszę się, że ktoś docenił aspirantów, ale może coś jeszcze zrobić z oficerami? No i dodatkowo wprowadziłbym jeszcze jedno stanowisko w korpusie podoficerskim i aspiranckim, by zachować jakąś ścieżkę awansowania...

Za chwilę znajdą się obrońcy, którzy powiedzą że w SK gdzie dyżurny siedzi sam nie ma znaczenia czy to oficer czy aspirant, bo to ta sama robota. Ale jakoś podoficer ma niższą grupę, a robi te same czynności.

Na powiatach czy operator, czy starszy operator - zakres obowiązków ten sam. To po co różne stanowiska? Pozdrawiam

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3080 dnia: Marzec 12, 2023, 11:38:52 »
Usuwa bariery jednocześnie obniżając wymagania i kwalifikacje. Aspirant może być dowódcą JRG, ale dyżurnym operacyjnym już nie 🤣🤣🤣
Co za różnica jak się 9 grupa na SK nazywa? Czy to dyżurny operacjny czy straszy dyżurny... Czy celowo ludzi w błąd wprowadzasz?

To dyżurny w KM I kategorii to 9 grupa? Pierwsze słyszę, za to w małej JRG już może rządzić, bo na najwyższe stanowisko w SK się nie nadaje.
I teraz będzie tak, że dowódcą JRG będzie aspirant po pedagogice, a zastępcą oficer z pełnym wykształceniem. Pogratulować, tak jak napisali koledzy wcześniej, ważne aby być w wiadomych związkach i tyle. Gdzie te obietnice KG że będą odpowiednie kierunki promowane w awansach na /**? Wracamy do czasów, gdzie za byle szkółkę dostawało się awanse, w tym przypadku w grupie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3081 dnia: Marzec 12, 2023, 11:40:48 »
To dyżurny w KM I kategorii to 9 grupa? Pierwsze słyszę, za to w małej JRG już może rządzić, bo na najwyższe stanowisko w SK się nie nadaje.
I teraz będzie tak, że dowódcą JRG będzie aspirant bez matury, a zastępcą oficer z pełnym wykształceniem. Pogratulować, tak jak napisali koledzy wcześniej, ważne aby być w wiadomych związkach i tyle.
Jak można mieć wyższe bez matury? Ty czasem zastanawiasz się co piszesz?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3082 dnia: Marzec 12, 2023, 11:42:28 »
To dyżurny w KM I kategorii to 9 grupa? Pierwsze słyszę, za to w małej JRG już może rządzić, bo na najwyższe stanowisko w SK się nie nadaje.
I teraz będzie tak, że dowódcą JRG będzie aspirant bez matury, a zastępcą oficer z pełnym wykształceniem. Pogratulować, tak jak napisali koledzy wcześniej, ważne aby być w wiadomych związkach i tyle.
Jak można mieć wyższe bez matury? Ty czasem zastanawiasz się co piszesz?

Już poprawiłem dla Twojej wiadomości. To jak z tym dyżurnym?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3083 dnia: Marzec 12, 2023, 13:15:34 »
Już poprawiłem dla Twojej wiadomości. To jak z tym dyżurnym?
Ty naprawdę nie myślisz co piszesz! Nie chcę Ciebie obrażać ale naprawdę jaką wiedzę trzeba mieć na temat funkcjonowania PSP służąc w niej aby nie wiedzieć, że przepis kwalifikacyjny nie ma nic wspólnego z grupą uposażenia a reguluje wymagania kwalifikacyjne na poszczególne stanowiska natomiast grupy uposażenia reguluje inny przepis i prędzej czy później będzie ten drugi znowelizowany bo jest tam kilka kwiatków które powstały w ostatnich latach. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Bartek/strazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3084 dnia: Marzec 12, 2023, 13:16:56 »
Oficer po dziennej/zaocznej inżynierce SGSP nie może zostać dowódca jrg, a aspirant z licencjatem z gotowania wody już tak  :wall:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3085 dnia: Marzec 12, 2023, 13:20:50 »
Oficer po dziennej/zaocznej inżynierce SGSP nie może zostać dowódca jrg, a aspirant z licencjatem z gotowania wody już tak  :wall:
Jaki masz wykształcenie, że takie głupoty wypisujesz? Zapewne SGSP
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Bartek/strazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3086 dnia: Marzec 12, 2023, 13:24:25 »
bez tytułu magistra lub dodatkowo podyplomówki ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3087 dnia: Marzec 12, 2023, 13:25:05 »
bez tytułu magistra lub dodatkowo podyplomówki ?
Odpowiedz na moje pytanie to ja odpowiem na Twoje
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3088 dnia: Marzec 12, 2023, 13:33:13 »
Oficer po dziennej/zaocznej inżynierce SGSP nie może zostać dowódca jrg, a aspirant z licencjatem z gotowania wody już tak  :wall:

Może zostać, ale zapewne wyprzedzi go aspirant po takiej właśnie szkole.
@Equinox kwalifikacyjny to jedno, grupy zaszeregowania to drugie. Chodzi tylko o to, że nie możesz zostać dyżurnym na 10 GRUPIE, ale możesz być dowódcą JRG na grupie 13. Trzeba było zrobić łamane stanowiska tak jak na dowódcy zmiany i nie byłoby problemu, a tak to jest to zrobione pod to, żeby wiadomo kto mógł sobie podbić grupę przed emka.
Zresztą ta sama dyskusja była 4 lata temu jak już wspominałem wcześniej.

Offline Bartek/strazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3089 dnia: Marzec 12, 2023, 13:43:16 »
bez tytułu magistra lub dodatkowo podyplomówki ?
Odpowiedz na moje pytanie to ja odpowiem na Twoje

Nie wiem co ma moje wykształcenie do tej interpretacji. Posiadam SA PSP czyli średnie. Może źle interpretuję zapis "oraz" pod pkt 15 legendy. Zrozumiałem, że potrzebny jest tytuł inżyniera oraz podyplomówka (czyli jedno i drugie). Jeśli się mylę i tam powinno być "lub" to zwracam honor,

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3090 dnia: Marzec 12, 2023, 13:50:05 »
Masz "lub" Czytaj dokładnie.
I nie bardzo rozumiem dramy którą się rozgrywa. Przepis jest jaki jest teraz za późno aby próbować go zmieniać.
Przecież w perspektywie czasu i tak znów go zmienią. Zapewne na zasadzie wahadła radykalnie w drogą stronę,  jak to w PSP musi być ruch w interesie.

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3091 dnia: Marzec 12, 2023, 14:48:49 »
Masz "lub" Czytaj dokładnie.
[...]wyższe z tytułem zawodowym magistra, magistra inżyniera lub równorzędnym *15. W odnośniku masz Lub wykształcenie wyższe z tytułem zawodowym inżyniera oraz studia podyplomowe inne niż przeszkolenie zawodowe tak więc, sama inż. u oficerów nie daje im stanowiska Dcy JRG.. u aspiranta jak już wcześniej ktoś zauważył, licencjat z gotowania wody

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3092 dnia: Marzec 12, 2023, 15:15:03 »
A ok , nie doczytałem że kolega odnosił się do aspirantów.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2023, 15:18:40 wysłana przez pb11 »

Offline Bartek/strazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3093 dnia: Marzec 12, 2023, 17:21:41 »
Masz "lub" Czytaj dokładnie.
[...]wyższe z tytułem zawodowym magistra, magistra inżyniera lub równorzędnym *15. W odnośniku masz Lub wykształcenie wyższe z tytułem zawodowym inżyniera oraz studia podyplomowe inne niż przeszkolenie zawodowe tak więc, sama inż. u oficerów nie daje im stanowiska Dcy JRG.. u aspiranta jak już wcześniej ktoś zauważył, licencjat z gotowania wody

Od początku pytałem o ten zapis, bo dla mnie nie jest on jasno sformułowany. Potrzebny jest inżynier z podyplomówką czy sam inżynier albo sama podyplomówka ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3094 dnia: Marzec 12, 2023, 17:28:50 »
Oficer po dziennej/zaocznej inżynierce SGSP nie może zostać dowódca jrg, a aspirant z licencjatem z gotowania wody już tak  :wall:
Nie wiem co ma moje wykształcenie do tej interpretacji. Posiadam SA PSP czyli średnie. Może źle interpretuję zapis "oraz" pod pkt 15 legendy. Zrozumiałem, że potrzebny jest tytuł inżyniera oraz podyplomówka (czyli jedno i drugie). Jeśli się mylę i tam powinno być "lub" to zwracam honor,
No dobra skoro odpowiedziałeś na moje pytanie to ci wyjaśnię dlaczego oficer po inżynierce w SGSP może być tym samy dowódcą JRG (ważny szczegół) co ten aspirant od gotowania wody:
otóż przepis kwalifikacyjny jest wydany na podstawie art. 36 ust. 13 ustawy o PSP (ogólnie ten artykuł określa kwalifikacje w tym kwalifikacje oficerskie czyli ust. 3) składa się nie tylko z tabeli (załączników) ale też z treści właściwej i w tej treści jest paragraf 3. Strażacy, którzy posiadają kwalifikacje do zajmowania stanowisk w korpusie wyższym, mogą zajmować stanowiska w korpusach niższych. Co za tym idzie każdy strażak posiadający kwalifikacje o których mowa w art. 36 ust. 3 ustawy o PSP czyli oficerskie może zająć każde stanowisko przypisane do korpusu aspiranckiego.
@Equinox kwalifikacyjny to jedno, grupy zaszeregowania to drugie. Chodzi tylko o to, że nie możesz zostać dyżurnym na 10 GRUPIE, ale możesz być dowódcą JRG na grupie 13. Trzeba było zrobić łamane stanowiska tak jak na dowódcy zmiany i nie byłoby problemu, a tak to jest to zrobione pod to, żeby wiadomo kto mógł sobie podbić grupę przed emka.
Zresztą ta sama dyskusja była 4 lata temu jak już wspominałem wcześniej.
Księgowym też nie może zostać i jakoś nikt z tego powodu nie płacze... Inna jest specyfika tych stanowisk chociaż uważam, że zapis o 10 latach wyjazdowych z poprzedniego przepisu był bardzo dobry.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2023, 17:33:43 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Bartek/strazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3095 dnia: Marzec 12, 2023, 18:01:46 »
Czyli oficera posiadającego tytuł inżyniera pożarnictwa nie dotyczą zapisy na temat magistrów, podyplomówek, itp ? Jest to zapis dla inżynierów innych niż po 4 letniej SGSP ?
Może mój pierwszy post był za bardzo dosadnie sformułowany, ale mam u siebie 2 chłopaków po SGSP bez mgr (dziennej i zaocznej) oraz aspiranta z licencjatem, a w połowie roku zwalnia się fotel 11 i tak mnie to zaciekawiło, bo wszyscy chcą aspirować na ten fotel.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3096 dnia: Marzec 12, 2023, 18:12:12 »
Czyli oficera posiadającego tytuł inżyniera pożarnictwa nie dotyczą zapisy na temat magistrów, podyplomówek, itp ? Jest to zapis dla inżynierów innych niż po 4 letniej SGSP ?
Może mój pierwszy post był za bardzo dosadnie sformułowany, ale mam u siebie 2 chłopaków po SGSP bez mgr (dziennej i zaocznej) oraz aspiranta z licencjatem, a w połowie roku zwalnia się fotel 11 i tak mnie to zaciekawiło, bo wszyscy chcą aspirować na ten fotel.
Dalej nie rozumiesz jeśli twoje JRG łapie się na to, że aspirant może być dowódcą JRG (maks. 50 etatów i brak grupy spec.) to wszyscy 3 mogą zostać tym dowódcą... 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mlasppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3097 dnia: Marzec 12, 2023, 19:04:53 »
Czyli oficera posiadającego tytuł inżyniera pożarnictwa nie dotyczą zapisy na temat magistrów, podyplomówek, itp ? Jest to zapis dla inżynierów innych niż po 4 letniej SGSP ?
Może mój pierwszy post był za bardzo dosadnie sformułowany, ale mam u siebie 2 chłopaków po SGSP bez mgr (dziennej i zaocznej) oraz aspiranta z licencjatem, a w połowie roku zwalnia się fotel 11 i tak mnie to zaciekawiło, bo wszyscy chcą aspirować na ten fotel.
Dalej nie rozumiesz jeśli twoje JRG łapie się na to, że aspirant może być dowódcą JRG (maks. 50 etatów i brak grupy spec.) to wszyscy 3 mogą zostać tym dowódcą...
No na moje szybkie czytanie to oficer po sgsp (bez podyplomowki) nie moze zostac dowodca jrg

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3098 dnia: Marzec 12, 2023, 19:33:07 »
To poczytaj wolniej...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #3099 dnia: Marzec 12, 2023, 19:44:05 »
Czyli oficera posiadającego tytuł inżyniera pożarnictwa nie dotyczą zapisy na temat magistrów, podyplomówek, itp ? Jest to zapis dla inżynierów innych niż po 4 letniej SGSP ?
Może mój pierwszy post był za bardzo dosadnie sformułowany, ale mam u siebie 2 chłopaków po SGSP bez mgr (dziennej i zaocznej) oraz aspiranta z licencjatem, a w połowie roku zwalnia się fotel 11 i tak mnie to zaciekawiło, bo wszyscy chcą aspirować na ten fotel.
Dalej nie rozumiesz jeśli twoje JRG łapie się na to, że aspirant może być dowódcą JRG (maks. 50 etatów i brak grupy spec.) to wszyscy 3 mogą zostać tym dowódcą...
No na moje szybkie czytanie to oficer po sgsp (bez podyplomowki) nie moze zostac dowodca jrg

Może być. Chodzi tutaj o inżynierów po studiach cywilnych zapewne, oni muszą mieć podyplomowkę.