Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1517945 razy)

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2725 dnia: Marzec 01, 2020, 16:00:17 »
Myślę, że dowodca zmiany rowniez kieruje dzialaniami w imieniu kierownika jednostki organizacyjnej wykonujac swoje czynnosci służbowe. Powierzyl mu je właśnie w tym celu Komendant.
Moim zdaniem nie...
Nie brnij ślepo w Twoje standardowe tezy.
Akurat w tym, że ktoś nawalił z nazewnictwem stanowisk to nie jest problem kształcenia dziennego. A całego zespołu który ten piękny przepis dla nas sprawił.
Właśnie dlatego to wygląda tak jak wygląda bo "S"ka chciała przywrócić aspirantów na stanowiska dcy zm i z-cy dcy JRG. I cały przepis miała w czterech literach. Piękna krótkowzroczność. Dawać szybko, podpisywać bo ludzie mają już obiecane.  :wall:
I nie ma nic bardziej demoralizującego, niż dowódca sekcji na niższej grupie niż ratownik. Pięknie to rzuca się na stosunki przełożony-podwładny. :)
To Eqinox jaki zakres proponujesz dla ratownika-specjalisty (gr.7) i st. rat. spec. (gr.9) obaj mają dostać to samo co st. rat. (gr.4) ?
Tak to są standardowe tezy... Nazewnictwo stanowisk jak i grupa zaszeregowania to dla  mnie wtórna sprawa  :wacko: Ja tam przepis chwalę pod niebiosa... Nie mogłem się go doczekać szkoda, że nie uwzględniono moich uwag dotyczących SK  ale cóż nie można mieć wszystkiego  :rofl: Wracając do tematu standardowych tez to wkurwia mnie takie gadanie jak zaczynałem służbę to aspirant (tech. poż.) mógł być zastępcą komendanta powiatowego a w latach 2008-2016 zdegradowano go do roli dowódcy zastępu (czasem dowódcy sekcji) ewentualnie kierowcy... I niech mi nikt nie opowiada bajek że był na to plan... To spontaniczne niszczenie korpusu który powinien być kluczowy dla PB. Nigdy nie będzie mojej zgody na to. A jak się komuś moje zdanie w tym temacie nie podoba to trudno do 2025 aspiranci obsadzą 70% stanowisk dowódczych na PB a do tego stanowisko Absolwent-oficer ułatwi im to. I LOVE THIS GAME  :rofl: :rofl:

Myślę, że młodzi absolwenci oficerowie nie będą płakać z tego powodu. Ich nowego stanowisko daje im możliwość awansu na kapitana, więc przez 7 lat mają problem z głowy jeżeli chodzi o awanse w stopniu. Co do samej grupy to jak już sam pisałeś między 7, a 9 jest 50 zł netto różnicy, a różnica w obowiązkach dosyć spora. Sam chciałbym wrócić do roli dowódcy zastępu, który niczym się tak naprawdę nie przejmuje, a bierze podobną kasę jak zastępca dowódcy zmiany, a niekiedy nawet podobną do dowódcy zmiany. Tak więc młodzi trzymajcie się i nie ma co płakać  :straz:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2726 dnia: Marzec 01, 2020, 16:04:11 »
Errata Nie pisałem netto to kwota  brutto  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2727 dnia: Marzec 01, 2020, 18:27:32 »
Errata Nie pisałem netto to kwota  brutto  :rofl:

Kolega jeszcze raz sobie policzy :)

Offline Jaro998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2728 dnia: Marzec 02, 2020, 15:44:49 »
Witam koledzy , czy w myśl nowego przepisu oficer w stopniu ml.kpt. Który ma ukończone SPO-2 może objąć stanowisko dowódcy zmiany ?

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2729 dnia: Marzec 02, 2020, 16:07:44 »
A to ty masz objąć?

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2730 dnia: Marzec 02, 2020, 16:10:11 »
Nie

Offline Jaro998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2731 dnia: Marzec 02, 2020, 17:54:10 »
A czy to jest istotne czy ja czy kto inny ???

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2732 dnia: Marzec 02, 2020, 18:03:00 »
A czy to jest istotne czy ja czy kto inny ???
Moim zdaniem jest to mega istotne.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2733 dnia: Marzec 02, 2020, 18:38:36 »
A czy to jest istotne czy ja czy kto inny ???
Moim zdaniem jest to mega istotne.

Moim zdaniem jeżeli pytasz o siebie, to stanowczo Ci się to stanowisko nie należy  :wall: Za samo to że pytasz  :rofl: :gwiazdki:
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2734 dnia: Marzec 02, 2020, 19:22:46 »
A czy to jest istotne czy ja czy kto inny ???
Moim zdaniem jest to mega istotne.

Moim zdaniem jeżeli pytasz o siebie, to stanowczo Ci się to stanowisko nie należy  :wall: Za samo to że pytasz  :rofl: :gwiazdki:

Dokładnie. Dlatego moim zdaniem obecny przepis otwiera drzwi zbyt szeroko. Nie ma wątpliwości że obecne rozporządzenie jest potrzebne ale nie w takiej formie.

Offline Jaro998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2735 dnia: Marzec 02, 2020, 20:09:45 »
Czyli nie wiecie...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2736 dnia: Marzec 02, 2020, 20:15:18 »
Czyli nie wiecie...
Rozbawiłeś mnie  :rofl: metoda dziecięcego podpuszczania... Ale chcesz się tak bawić to masz "Wiem ale nie powiem:rofl:
Z pośród ponad 20 000 użytkowników wśród których są (byli na pewno a czy obecni nie wiem)  zastępcy KG, 01 KW, radcy prawni, szefowie ZZ itp... Nikt nie zna odpowiedzi na twoje pytanie  widocznie musi być trudniejsze niż test Kobayashi Maru...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2737 dnia: Marzec 03, 2020, 17:32:07 »
Swoją drogą bawi mnie sytuacja Absolwent-oficer... Ludzie 4 lata się uczą (czasem 5) i teraz jeszcze na 3 lata na praktyki idą 
Albo nie idą.... Jest to "pierwsze" stanowisko ale nie ma napisane, że jedyne. Pomijam tu ważny aspekt doświadczenia, ale czy wg tego przepisu świeży absolwent dziennej SGSP nie spełnia kwlifikacji np. na z-cę d-cy zmiany? Przecież ma 4 lata stażu.

Offline strażak-ratownik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2738 dnia: Marzec 03, 2020, 18:06:51 »
ZysKają również stażyści bo skończą się dodatki służbowe na poziomie 20 -50 zł. Pojawił się inny sposób liczenia więc dla niektórych to dodatkowa ponad 200 zł. podwyżka. Komendanci już zastanawiają się skąd wziąć pieniądze.
A to ciekawe... Skąd taki wniosek?
Wzrost dodatku służbowego do najniższego wskaźnika

Offline Puap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2739 dnia: Marzec 03, 2020, 20:44:00 »
Czyli. 0.01 wychodzi około 32 złote dla stażysty. Skąd te 200 :gwiazdki:

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2740 dnia: Marzec 03, 2020, 22:35:33 »
Kolega zadzwonił że 40 inny dodał że 50, na stołówce była już 100, wieczorem na świetlicy 150 a 200 wyszło rano przy zmianie służby :mellow:

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2741 dnia: Marzec 08, 2020, 16:26:35 »
Witam koledzy , czy w myśl nowego przepisu oficer w stopniu ml.kpt. Który ma ukończone SPO-2 może objąć stanowisko dowódcy zmiany ?

Już ci koledzy odpowiedzieli, że jeśli ty to nie powinieneś obejmować stanowiska, ze względu na to chociażby, że nie znasz ustawy, tej podstawowej, o PSP.
Z innej beczki. Dotychczas ratownicy medyczni byli uprzywilejowani, z tego względu, że tworzono pod nich stanowiska, których a sumie nikt nie chciał. Teraz jak jest stanowisko starszy ratownik specjalista to znowu aspirant go nie dostanie bo ratownictwo medyczne nie jest specjalizacją. Moje główne pytanie: czyli łatwiej jest ukończyć studia z ratownictwa medycznego, medycynę lub pielęgniarstwo niż kurs jeden, dwa z zakresu np ratownictwa technicznego, wysokościowego etc. Gdzie tu logika?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2742 dnia: Marzec 08, 2020, 16:40:15 »
Już ci koledzy odpowiedzieli, że jeśli ty to nie powinieneś obejmować stanowiska, ze względu na to chociażby, że nie znasz ustawy, tej podstawowej, o PSP.
Z innej beczki. Dotychczas ratownicy medyczni byli uprzywilejowani, z tego względu, że tworzono pod nich stanowiska, których a sumie nikt nie chciał. Teraz jak jest stanowisko starszy ratownik specjalista to znowu aspirant go nie dostanie bo ratownictwo medyczne nie jest specjalizacją. Moje główne pytanie: czyli łatwiej jest ukończyć studia z ratownictwa medycznego, medycynę lub pielęgniarstwo niż kurs jeden, dwa z zakresu np ratownictwa technicznego, wysokościowego etc. Gdzie tu logika?
Specjalista dziedzinowy mówi ci to coś? 6 grupa dla podoficera... Chyba nie jest to jakoś wybitna krzywda? Zgodzisz się ze mną?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2743 dnia: Marzec 08, 2020, 17:15:53 »
Już ci koledzy odpowiedzieli, że jeśli ty to nie powinieneś obejmować stanowiska, ze względu na to chociażby, że nie znasz ustawy, tej podstawowej, o PSP.
Z innej beczki. Dotychczas ratownicy medyczni byli uprzywilejowani, z tego względu, że tworzono pod nich stanowiska, których a sumie nikt nie chciał. Teraz jak jest stanowisko starszy ratownik specjalista to znowu aspirant go nie dostanie bo ratownictwo medyczne nie jest specjalizacją. Moje główne pytanie: czyli łatwiej jest ukończyć studia z ratownictwa medycznego, medycynę lub pielęgniarstwo niż kurs jeden, dwa z zakresu np ratownictwa technicznego, wysokościowego etc. Gdzie tu logika?
Specjalista dziedzinowy mówi ci to coś? 6 grupa dla podoficera... Chyba nie jest to jakoś wybitna krzywda? Zgodzisz się ze mną?

Dla podoficera może i nie 😊 ale dla aspiranta to tak średnio 😊
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2744 dnia: Marzec 08, 2020, 17:36:14 »
Aspiranci w tym przepisie są najbardziej docenionym korpusem :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2745 dnia: Marzec 08, 2020, 19:05:17 »
Aspiranci w tym przepisie są najbardziej docenionym korpusem :wacko:

Hehe, to zależy od komendy  :szalony: :rofl:
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2746 dnia: Marzec 10, 2020, 18:36:19 »
Aspiranci w tym przepisie są najbardziej docenionym korpusem :wacko:

Docenionym?? Equinox chyba żartujesz?? Uargumentuj proszę bo się nie zgadzam w zupełności....

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2747 dnia: Marzec 11, 2020, 12:23:18 »
Ostatnio rozmawialiśmy i wyszło, że u nas jest dwóch aspirantów, którym najprawdopodobniej zaproponowane zostanie stanowisko zastępcy d-cy zm. I jeden kategorycznie powiedział nie, a drugi mocno się waha. Sa to doświadczeni ludzie ze stażem 16 i 19 lat , obaj to d-cy sekcji. Nie wiem jak w innych komendach, ale u nas jakoś nie widać żeby to był jakiś miód. Natomiast jest ogromne zainteresowanie podoficerów jak chodzi o d-cę zastępu. 

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2748 dnia: Marzec 11, 2020, 16:44:24 »
Taki płacz był, a jak jest opcja, jest źle?  :gwiazdki: Przecież to taki miód i awans finansowy...
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2749 dnia: Marzec 11, 2020, 18:44:20 »
Taki płacz był, a jak jest opcja, jest źle?  :gwiazdki: Przecież to taki miód i awans finansowy...

W tym przypadku płaczu nie było, po prostu od samego początku nie byli zainteresowani, nie chodzili, nie siedzieli na kolanach u 01. To, że im zaproponowano wynika  z braku oficerów (taka polityka kadrowa poprzedniego 01-go).  Oczywiście i u nas jest ze dwóch co by za to stanowisko dali se ucho obciąć i cały czas trzymali rękę na pulsie, no ale to oni by chcieli, a to nie znaczy że ich chcą.