Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1517747 razy)

Offline Sdf

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2700 dnia: Luty 29, 2020, 17:39:24 »
Jest 2 grupa- max stopień st.str.(wcześniej na 2 grupie można było przeskoczyć st.str.) Dopiero od ratownika można iść wyżej, chyba,że znowu jestem w błędzie, to proszę wytłumacz.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2701 dnia: Luty 29, 2020, 17:45:17 »
zeroberto jest dokładnie tak jak piszesz.
U mnie jednak komendant chce forsować wersję, w której są to nowe stanowiska z tą samą nazwą. W związku z tym, chce obecnie je zajmującym proponować stanowiska równorzędne bez awansu z automatu. Taka wg niego poprawna interpretacja.
:)
Poprawna interpretacja jest jedna:
§ 4. 1. Strażacy mianowani lub powołani na stanowiska służbowe przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia zachowują dotychczasowe stanowiska mimo niespełniania wymagań kwalifikacyjnych określonych w niniejszym
rozporządzeniu.

Piękne bagno zrobili tym przepisem :)
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2702 dnia: Luty 29, 2020, 17:48:10 »
Jest 2 grupa- max stopień st.str.(wcześniej na 2 grupie można było przeskoczyć st.str.) Dopiero od ratownika można iść wyżej, chyba,że znowu jestem w błędzie, to proszę wytłumacz.
Wcześniej też tak było... Także dobre wieści znowu się mylisz  :rofl:
Pierwszy stopień podoficerski może być nadany strażakowi w służbie stałej, który spełnia wymagania niezbędne do zajmowania stanowisk podoficerskich w Państwowej Straży Pożarnej.
zeroberto jest dokładnie tak jak piszesz.
U mnie jednak komendant chce forsować wersję, w której są to nowe stanowiska z tą samą nazwą. W związku z tym, chce obecnie je zajmującym proponować stanowiska równorzędne bez awansu z automatu. Taka wg niego poprawna interpretacja.
:)
Poprawna interpretacja jest jedna:
§ 4. 1. Strażacy mianowani lub powołani na stanowiska służbowe przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia zachowują dotychczasowe stanowiska mimo niespełniania wymagań kwalifikacyjnych określonych w niniejszym
rozporządzeniu.

Piękne bagno zrobili tym przepisem :)
Czemu bagno? Dużo awansów  :P :P
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2703 dnia: Luty 29, 2020, 17:52:53 »
Czemu bagno? Dużo awansów  :P :P
Dodaj, że przypadkowych. Wtedy się zgodzę. Jestem ciekawy czy autor przepisu tego nie przewidział, czy może zrobił to celowo.
Eqinox uważasz, że ten przepis jest dobrym przepisem tak? I do tego w pełni przemyślanym i zrobionym tak jak to powinno być?
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2020, 18:05:13 wysłana przez zeroberto »
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2704 dnia: Luty 29, 2020, 18:39:38 »
Dodaj, że przypadkowych. Wtedy się zgodzę. Jestem ciekawy czy autor przepisu tego nie przewidział, czy może zrobił to celowo.
Eqinox uważasz, że ten przepis jest dobrym przepisem tak? I do tego w pełni przemyślanym i zrobionym tak jak to powinno być?
Myślę, że masz rację a czy autorzy przepisu to przewidzieli? Oczywiście, że tak. Powiem ci jak ja to widzę, zespół tworzący rozporządzenie składał się z dwóch "drużyn" jedna służbowa która stawała na głowie aby "promować" ośrodki szkolenia i szkolenie specjalistyczne jak spojrzysz w przepis to się okaże, że cześć Komendy Wojewódzkiej jakiej częścią są OSZ  nie jest tam gdzie powinna opisana gdyż to cześć jednostki organizacyjnej jako jedyna wydzielona w rozporządzaniu do tego ta ekipa działająca moim zdaniem na polecenie jednego z zastępów ówczesnego KG na siłę pchała "specjalistów" moim zdaniem dali ciała po całości przy opracowywaniu "swojej części". Jako ciekawostkę ci powiem, że mieli straszne parcie aby naczelnik Ośrodka Szkolenia był zaszeregowany do 15 grupy uposażenia  :wacko: Druga drużyna to działacze związkowi związani z "S".  Oni w tym uczestniczyli i za cel postawili sobie przywrócenie stanu sprzed 2013 r. co się im udało w zasadzie prawie w całości  :wacko:
Moje zdanie na temat tego przepisu? W obecnym stanie prawnym w PSP jest taki burdel w przepisach dotyczących stosunku służbowego że szkoda gadać a to rozporządzenie to swego rodzaju kompromis i trzeba było je wprowadzić w formie wypracowanej przez zespół ale już powinno się zacząć prace nad uporządkowaniem wszystkich "przepisów" bo teraz się w tym połapać to może tylko Dyrektor Kadr  :wacko:     
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2020, 18:43:16 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strażak-ratownik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2705 dnia: Luty 29, 2020, 18:53:29 »
ZysKają również stażyści bo skończą się dodatki służbowe na poziomie 20 -50 zł. Pojawił się inny sposób liczenia więc dla niektórych to dodatkowa ponad 200 zł. podwyżka. Komendanci już zastanawiają się skąd wziąć pieniądze.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2706 dnia: Luty 29, 2020, 18:56:09 »
ZysKają również stażyści bo skończą się dodatki służbowe na poziomie 20 -50 zł. Pojawił się inny sposób liczenia więc dla niektórych to dodatkowa ponad 200 zł. podwyżka. Komendanci już zastanawiają się skąd wziąć pieniądze.
A to ciekawe... Skąd taki wniosek?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2707 dnia: Luty 29, 2020, 18:57:12 »
Niestety Dyrektor Kadr się w tym zakresie słabo orientuje jego zastępca to wypełniał polecenia jednego z zastępców który wtedy nadzorował zespół wiec kadry bym wyłączył. Natomiast jeden z obecnych Dyrektorów i także członek zespołu ma wiedzę na ten temat i wie w jakim kierunku należało by pójść w przyszłości.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2708 dnia: Luty 29, 2020, 19:11:54 »
Mi chodzi o praktykę,a nie teorię. Strażak dostaje 3 grupę po 7-8 latach służby i wtedy może dopiero dostać sekcyjnego?
Żartujesz?  8 lat na 3 grupę?  Po 3 latach możesz dostać  dwie belki

No niby możesz, a znasz takie przypadki?  :szalony: Bo powiem Ci ze chłopaki zawsze czekają dłużej przynajmniej tych co znam...  :milcz:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2709 dnia: Luty 29, 2020, 19:13:43 »
No niby możesz, a znasz takie przypadki?  :szalony: Bo powiem Ci ze chłopaki zawsze czekają dłużej przynajmniej tych co znam...  :milcz:
Znam... Najgorzej było w latach gdy kurs podoficerski był wtedy potrafili tak jak piszecie 6 lat czekać ale teraz u mnie wniosek idzie nawet na mł. rat. do KW i KW bez problemu daje a że to żadne pieniądze obecnie to 01 występuje.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2710 dnia: Luty 29, 2020, 19:35:31 »
Dokładnie to co napisał @zeroberto miałem na myśli pisząc o problemach komend. Niekoniecznie finansowych, bardziej ludzkich i moralnych z powodu awansu ludzi, którzy nie dostali dowódcy zastępu, bo się na dowódcę nie nadawali więc dostali z przypadku starszego aspiranckiego specjalistę... Teraz nagle wskakują na starszego oficerskiego specjalistę i z automatu dostają 9 grupę śmiejąc się z dowódcy zastepu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2711 dnia: Luty 29, 2020, 19:37:20 »
Dokładnie to co napisał @zeroberto miałem na myśli pisząc o problemach komend. Niekoniecznie finansowych, bardziej ludzkich i moralnych z powodu awansu ludzi, którzy nie dostali dowódcy zastępu, bo się na dowódcę nie nadawali więc dostali z przypadku starszego aspiranckiego specjalistę... Teraz nagle wskakują na starszego oficerskiego specjalistę i z automatu dostają 9 grupę śmiejąc się z dowódcy zastepu.
Ale w grupie specjalistycznej robią? Wiesz jaka jest różnica miedzy 7 a 9 grupą? 50 zł.
Problemy z d**y!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Kamil30

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2712 dnia: Luty 29, 2020, 19:46:14 »
Dla mnie temat stanowisk z dopiskiem "specjalista" jest prosty jak metr sznura. Przed wejściem w życie nowego przepisu kwalifikacyjnego mieliśmy 3 stanowiska dla specjalistów w systemie zmianowym.

Ratownik specjalista - 5 grupa, stanowisko podoficerskie
Starszy ratownik specjalista - 7 grupa, stanowisko apsiranckie
Specjalista - 9 grupa, stanowisko oficerskie (jednocześnie w systemie zmianowym i codziennym.

Co jak widać w nazewnictwie tych stanowisk był trochę bałagan. Teraz w nowym przepisie mamy tak:

Młodszy ratownik specjalista - 5 grupa, stanowisko podoficerskie
Ratownik specjalista - 7 grupa, stanowisko aspiranckie
Starszy ratownik specjalista - 9 grupa, stanowisko oficerskie.

+ Specjalista i st. Specjalista - stanowiska dla systemu codziennego.

A zatem wystarczy zmienić ludziom nazwę stanowiska, bez żadnych awansów w grupach, a mianowicie:

Ratownika specjaliste na młodszego ratownika specjalistę
Starszego ratownika specjalistę na ratownika specjalistę
Specjalistę na starszego ratownika specjalistę.

I jest porządek. Temat załatwiony. Panowie, nie zmiana grup a zmiana nazwy stanowiska.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2713 dnia: Luty 29, 2020, 19:49:54 »
Dla mnie temat stanowisk z dopiskiem "specjalista" jest prosty jak metr sznura. Przed wejściem w życie nowego przepisu kwalifikacyjnego mieliśmy 3 stanowiska dla specjalistów w systemie zmianowym.

Ratownik specjalista - 5 grupa, stanowisko podoficerskie
Starszy ratownik specjalista - 7 grupa, stanowisko apsiranckie
Specjalista - 9 grupa, stanowisko oficerskie (jednocześnie w systemie zmianowym i codziennym.

Co jak widać w nazewnictwie tych stanowisk był trochę bałagan. Teraz w nowym przepisie mamy tak:

Młodszy ratownik specjalista - 5 grupa, stanowisko podoficerskie
Ratownik specjalista - 7 grupa, stanowisko aspiranckie
Starszy ratownik specjalista - 9 grupa, stanowisko oficerskie.

+ Specjalista i st. Specjalista - stanowiska dla systemu codziennego.

A zatem wystarczy zmienić ludziom nazwę stanowiska, bez żadnych awansów w grupach, a mianowicie:

Ratownika specjaliste na młodszego ratownika specjalistę
Starszego ratownika specjalistę na ratownika specjalistę
Specjalistę na starszego ratownika specjalistę.

I jest porządek. Temat załatwiony. Panowie, nie zmiana grup a zmiana nazwy stanowiska.

Logicznie masz rację, ale w rozporządzeniu napisali że stanowisko zostaje pomimo niespełniania wymagań i tak teraz aspiranci będą mieli stołki oficerskie.

Offline Kamil30

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2714 dnia: Luty 29, 2020, 19:53:00 »
Dobra, to ktoś kto miał dotychczas stanowisko "specjalista" na 9 grupie w systemie zmianowym, po zmianie przepisu obejmuje stanowisko które jest tylko w systemie codziennym? Absurd.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2715 dnia: Luty 29, 2020, 20:07:21 »
Tak robią w specjalistycznej. Wiesz dobrze, że i 10zł potrafi ludzi skłócić.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2716 dnia: Luty 29, 2020, 20:10:41 »
Tak robią w specjalistycznej. Wiesz dobrze, że i 10zł potrafi ludzi skłócić.
Głupich ludzi trzeba dodać...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2717 dnia: Luty 29, 2020, 20:21:03 »
Ale sytuacja w której aspiranci, którzy jeszcze chwilę temu byli na grupie siódmej, są stażowo i z doświadczeniem mniejszym od dowódców sekcji, wskakują na stanowisko równe grupą zastępcy dowódcy zmiany, jest demoralizujące... mówiąc delikatnie. Dalej pytanie... kto jest tu "ważniejszy".... bo w ksrg nie ma żadnej mowy o przejmowaniu dowodzenia przez ratowników specjalistów przed dowódcami sekcji i dowódcami zastępu.... więc chyba należy przyjąć hierarchię po staremu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2718 dnia: Luty 29, 2020, 20:34:59 »
Ale sytuacja w której aspiranci, którzy jeszcze chwilę temu byli na grupie siódmej, są stażowo i z doświadczeniem mniejszym od dowódców sekcji, wskakują na stanowisko równe grupą zastępcy dowódcy zmiany, jest demoralizujące... mówiąc delikatnie. Dalej pytanie... kto jest tu "ważniejszy".... bo w ksrg nie ma żadnej mowy o przejmowaniu dowodzenia przez ratowników specjalistów przed dowódcami sekcji i dowódcami zastępu.... więc chyba należy przyjąć hierarchię po staremu.
Moim zdaniem kwestia dowodzenia jest prosta... Dowodzi dowódca a nie ratownik...
Co do demoralizacji myślę, że po części masz rację ale uważam, że o wiele bardziej demoralizujące były rzeczy które się działy w latach poprzednich gdy sprowadzono aspirantów do roli dowódców najniższego szczebla...
Niestety do póki ktoś nie zrobi porządku z kształceniem dziennym to będziemy mieli takie hece...
Swoją drogą bawi mnie sytuacja Absolwent-oficer... Ludzie 4 lata się uczą (czasem 5) i teraz jeszcze na 3 lata na praktyki idą  :rofl: :rofl: :rofl: Żeby nie było to nie pomysł związkowców a absolwenta dziennej szkoły (nadbrygadiera) i wymyślił to po to aby pomóc absolwentom SGSP...  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2020, 20:38:07 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2719 dnia: Luty 29, 2020, 22:12:04 »
[...]
Co do demoralizacji myślę, że po części masz rację ale uważam, że o wiele bardziej demoralizujące były rzeczy które się działy w latach poprzednich gdy sprowadzono aspirantów do roli dowódców najniższego szczebla...
Niestety do póki ktoś nie zrobi porządku z kształceniem dziennym to będziemy mieli takie hece...
[...]
Nie brnij ślepo w Twoje standardowe tezy.
Akurat w tym, że ktoś nawalił z nazewnictwem stanowisk to nie jest problem kształcenia dziennego. A całego zespołu który ten piękny przepis dla nas sprawił.
Właśnie dlatego to wygląda tak jak wygląda bo "S"ka chciała przywrócić aspirantów na stanowiska dcy zm i z-cy dcy JRG. I cały przepis miała w czterech literach. Piękna krótkowzroczność. Dawać szybko, podpisywać bo ludzie mają już obiecane.  :wall:
I nie ma nic bardziej demoralizującego, niż dowódca sekcji na niższej grupie niż ratownik. Pięknie to rzuca się na stosunki przełożony-podwładny. :)
To Eqinox jaki zakres proponujesz dla ratownika-specjalisty (gr.7) i st. rat. spec. (gr.9) obaj mają dostać to samo co st. rat. (gr.4) ?

[...]bo w ksrg nie ma żadnej mowy o przejmowaniu dowodzenia przez ratowników specjalistów przed dowódcami sekcji i dowódcami zastępu.... więc chyba należy przyjąć hierarchię po staremu.
A kieruje stanowisko czy funkcja? Bo np.. naczelnik wydziału operacyjnego może pełnić funkcję dowódcy zm. I w rozporządzeniu o KSRG też nie ma że naczelnik wydziału ma dowodzić. Więc tak na prawdę wszystko wg mnie sprowadza się do zakresu obowiązków.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2720 dnia: Marzec 01, 2020, 00:03:31 »
Nie chcę sie sprzeczac ale taka osoba dostaje formalną zgode od KM na pełnienie służby i korzysta z par. 24.1.4 KSRG..  nie  ma to charakteru stałego i nie wiąże się z zakresem obowiązków tej osoby na zajmowanym na stałe stanowisku. Różni się taka osoba od innych rowniez tym, ze moze przejac dowodzenie na terenie innej jrg tej samej KM.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2721 dnia: Marzec 01, 2020, 01:50:26 »
[...]
Co do demoralizacji myślę, że po części masz rację ale uważam, że o wiele bardziej demoralizujące były rzeczy które się działy w latach poprzednich gdy sprowadzono aspirantów do roli dowódców najniższego szczebla...
Niestety do póki ktoś nie zrobi porządku z kształceniem dziennym to będziemy mieli takie hece...
[...]
Nie brnij ślepo w Twoje standardowe tezy.
Akurat w tym, że ktoś nawalił z nazewnictwem stanowisk to nie jest problem kształcenia dziennego. A całego zespołu który ten piękny przepis dla nas sprawił.
Właśnie dlatego to wygląda tak jak wygląda bo "S"ka chciała przywrócić aspirantów na stanowiska dcy zm i z-cy dcy JRG. I cały przepis miała w czterech literach. Piękna krótkowzroczność. Dawać szybko, podpisywać bo ludzie mają już obiecane.  :wall:
I nie ma nic bardziej demoralizującego, niż dowódca sekcji na niższej grupie niż ratownik. Pięknie to rzuca się na stosunki przełożony-podwładny. :)
To Eqinox jaki zakres proponujesz dla ratownika-specjalisty (gr.7) i st. rat. spec. (gr.9) obaj mają dostać to samo co st. rat. (gr.4) ?

[...]bo w ksrg nie ma żadnej mowy o przejmowaniu dowodzenia przez ratowników specjalistów przed dowódcami sekcji i dowódcami zastępu.... więc chyba należy przyjąć hierarchię po staremu.
A kieruje stanowisko czy funkcja? Bo np.. naczelnik wydziału operacyjnego może pełnić funkcję dowódcy zm. I w rozporządzeniu o KSRG też nie ma że naczelnik wydziału ma dowodzić. Więc tak na prawdę wszystko wg mnie sprowadza się do zakresu obowiązków.

Idąc Twoim tokiem myślenia... Oficer po szkole, który służy 2 lata w służbie stałej, bardziej nadaje się na dowódcę zmiany niż aspirant, który ma 20 lat służby?  :stop: :o :gwiazdki:
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2722 dnia: Marzec 01, 2020, 09:57:13 »

Idąc Twoim tokiem myślenia... Oficer po szkole, który służy 2 lata w służbie stałej, bardziej nadaje się na dowódcę zmiany niż aspirant, który ma 20 lat służby?  :stop: :o :gwiazdki:
Nie mój tok myślenia to tok myślenia tego przepisu. A, że czytasz moje wypowiedzi jak chcesz.. to już Twoja sprawa. Bo ja nigdzie takiego czegoś nie napisałem. I tak nie uważam! Wręcz bronię aspirantów będących dowódcami sekcji, bo przeskoczą ich aspiranci na tworach st. rat. spec.
A kontynuując temat to zauważ, że na ten śmieszny twór wymagany jest większy staż służby niż na zce dcy zm.  :wall: :wall: :wall:
A może u Ciebie w JRG gdy na służbę schodzi naczelnik albo zastępca z WO to dowódcą zmiany jest 20 letni aspirant a nie on?! Kolejny paradoks?
A co do nadawania się na dce zm... to nie jest kwestia korpusu i doświadczenia. Bardziej to jest kwestia człowieka i jego indywidualnych predyspozycji. Więc zakładanie z góry, że jeden jest lepszy od drugiego jest brnięciem w ślepą uliczkę.
Nie chcę sie sprzeczac ale taka osoba dostaje formalną zgode od KM na pełnienie służby i korzysta z par. 24.1.4 KSRG..  nie  ma to charakteru stałego i nie wiąże się z zakresem obowiązków tej osoby na zajmowanym na stałe stanowisku. Różni się taka osoba od innych rowniez tym, ze moze przejac dowodzenie na terenie innej jrg tej samej KM.
Wg mnie nie masz racji. Bo pełniąc obowiązki dcy zm. raczej nie kieruje działaniami w imieniu 01.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2723 dnia: Marzec 01, 2020, 10:41:54 »
Myślę, że dowodca zmiany rowniez kieruje dzialaniami w imieniu kierownika jednostki organizacyjnej wykonujac swoje czynnosci służbowe. Powierzyl mu je właśnie w tym celu Komendant.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #2724 dnia: Marzec 01, 2020, 12:17:39 »
Myślę, że dowodca zmiany rowniez kieruje dzialaniami w imieniu kierownika jednostki organizacyjnej wykonujac swoje czynnosci służbowe. Powierzyl mu je właśnie w tym celu Komendant.
Moim zdaniem nie...
Nie brnij ślepo w Twoje standardowe tezy.
Akurat w tym, że ktoś nawalił z nazewnictwem stanowisk to nie jest problem kształcenia dziennego. A całego zespołu który ten piękny przepis dla nas sprawił.
Właśnie dlatego to wygląda tak jak wygląda bo "S"ka chciała przywrócić aspirantów na stanowiska dcy zm i z-cy dcy JRG. I cały przepis miała w czterech literach. Piękna krótkowzroczność. Dawać szybko, podpisywać bo ludzie mają już obiecane.  :wall:
I nie ma nic bardziej demoralizującego, niż dowódca sekcji na niższej grupie niż ratownik. Pięknie to rzuca się na stosunki przełożony-podwładny. :)
To Eqinox jaki zakres proponujesz dla ratownika-specjalisty (gr.7) i st. rat. spec. (gr.9) obaj mają dostać to samo co st. rat. (gr.4) ?
Tak to są standardowe tezy... Nazewnictwo stanowisk jak i grupa zaszeregowania to dla  mnie wtórna sprawa  :wacko: Ja tam przepis chwalę pod niebiosa... Nie mogłem się go doczekać szkoda, że nie uwzględniono moich uwag dotyczących SK  ale cóż nie można mieć wszystkiego  :rofl: Wracając do tematu standardowych tez to wkurwia mnie takie gadanie jak zaczynałem służbę to aspirant (tech. poż.) mógł być zastępcą komendanta powiatowego a w latach 2008-2016 zdegradowano go do roli dowódcy zastępu (czasem dowódcy sekcji) ewentualnie kierowcy... I niech mi nikt nie opowiada bajek że był na to plan... To spontaniczne niszczenie korpusu który powinien być kluczowy dla PB. Nigdy nie będzie mojej zgody na to. A jak się komuś moje zdanie w tym temacie nie podoba to trudno do 2025 aspiranci obsadzą 70% stanowisk dowódczych na PB a do tego stanowisko Absolwent-oficer ułatwi im to. I LOVE THIS GAME  :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.