Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1518780 razy)

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1400 dnia: Kwiecień 09, 2018, 21:49:12 »
Ale jak w maju nie wejdzie to co? Ja nie będę krył zadowolenia... Szczególnie, że propozycja zbliżenia grupy 8 do 9 na dwie setne w zasadzie rozwiązuje problem finansowania zastępstw... Chyba, że publicznie chcesz przyznać, że chodzi o rozdawnictwo stopni oficerskich i potęgowanie osłabiania tego korpusu. O to Ciebie nie posądzam bo jak rozumiem sprowadzasz funkcję dowódcy zmiany i jego zastępcy do kwalifikacji podoficerskich bo... "tak było kiedyś i straż istniała" :)
Proponuję by w nowym kwalifikacyjnym wszystkie stanowiska podziałowe były stanowiskami podoficerskimi. Wówczas aspiranci poczują o co chodzi oficerom i ciekawe kto co będzie wykrzykiwał. :) A tak na poważnie to pięknie was Główny rozgrywa. W piątek spotkanie w KG w sprawie kwalifikacyjnego a 01 na paradzie w Bydgoszczy :) I chwała mu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1401 dnia: Kwiecień 09, 2018, 22:19:32 »
Ale jak w maju nie wejdzie to co? Ja nie będę krył zadowolenia... Szczególnie, że propozycja zbliżenia grupy 8 do 9 na dwie setne w zasadzie rozwiązuje problem finansowania zastępstw... Chyba, że publicznie chcesz przyznać, że chodzi o rozdawnictwo stopni oficerskich i potęgowanie osłabiania tego korpusu. O to Ciebie nie posądzam bo jak rozumiem sprowadzasz funkcję dowódcy zmiany i jego zastępcy do kwalifikacji podoficerskich bo... "tak było kiedyś i straż istniała" :)
Proponuję by w nowym kwalifikacyjnym wszystkie stanowiska podziałowe były stanowiskami podoficerskimi. Wówczas aspiranci poczują o co chodzi oficerom i ciekawe kto co będzie wykrzykiwał. :)
Nie no oczywiście prawo, które obecnie obowiązuje jest lepsze  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Przez 8 lat rządów poprzedniego KG doprowadzono do absurdu na skale przemysłową bo w  malutkiej KP gdzie jest trochę ponad 40 etatów mundurowych potrafiło być 18-20 etatów oficerskich i deprecjonowanie stopnia oficerskiego przez 8 lat trwało w najlepsze. Jeszcze 4 lata takiej bonazy i mieli byśmy w skali kraju 1/3 strażaków ze szlifami oficerskimi a to już przegięcie pały.
Stanowiska na PB powinny być łamane aby 01 miał możliwość wybrać czy woli jako dowódce aspiranta czy oficera bo obecnie jest monopol oficerów a każdy monopol z natury jest zły i blokuje rozwój.
A tak na poważnie to pięknie was Główny rozgrywa. W piątek spotkanie w KG w sprawie kwalifikacyjnego a 01 na paradzie w Bydgoszczy :) I chwała mu.
A nie bierzesz pod uwagę, że już dawno kształt rozporządzania kwalifikacyjnego został uzgodniony? Tak na poważnie kto się spotyka w piątek? Oraz dlaczego uważasz, że ktoś kogoś rozgrywa? Przecież do sprawy tego przepisu w decyzji wymieniony jest jeden z zastępców jako odpowiedzialny  :kwit:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kana

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1402 dnia: Kwiecień 09, 2018, 22:22:44 »
Czy czasami już nie osiągnięto poziomu 1/3 oficerów w formacji?

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1403 dnia: Kwiecień 09, 2018, 22:57:29 »
Nie mówię, że obecny stan jest idealny. Niemniej jednak to dzięki załącznikowi i łamanym stanowiskom najwięcej osób dostało stopnie w poprzednich latach. Poprzedni KG głównie rozdawał stopnie tym, którzy skorzystali z załącznika, zajmowali stanowisko oficerskie i mieli cywilne studia. Rozumiem, że chcesz do tego wrócić?? Ale jak to się ma z tym, że oficerów jest za dużo? Napiszesz, że jest ich za dużo ale nie w podziale. Tylko dlaczego malo kto idzie na 8h z innych korpusów i czy kwalifikacyjny to zmieni? Obawiam się, że zapowiadana zmiana kwalifikacyjnego doprowadzi do pogłębiania problemu.
Kto zwołuje spotkanie na piętek? Ktoś kto ma Twoje zdanie w poważaniu? I tak jest.
Myślę, że nie ma szans na maj. Obym się nie mylił.
Trzymam kciuki za dobre pomysły. Powrót do starych rozwiązań to powrót do średniowiecza.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1404 dnia: Kwiecień 10, 2018, 06:34:35 »
Nie mówię, że obecny stan jest idealny. Niemniej jednak to dzięki załącznikowi i łamanym stanowiskom najwięcej osób dostało stopnie w poprzednich latach. Poprzedni KG głównie rozdawał stopnie tym, którzy skorzystali z załącznika, zajmowali stanowisko oficerskie i mieli cywilne studia. Rozumiem, że chcesz do tego wrócić?? Ale jak to się ma z tym, że oficerów jest za dużo? Napiszesz, że jest ich za dużo ale nie w podziale. Tylko dlaczego malo kto idzie na 8h z innych korpusów i czy kwalifikacyjny to zmieni? Obawiam się, że zapowiadana zmiana kwalifikacyjnego doprowadzi do pogłębiania problemu.
Ale złącznik nie powodował debilnej polityki kadrowej... Nigdy nie było wymogu posiadania stanowiska oficerskiego aby dostać stopień oficerski (i dalej nie ma). Nawet na tym forum jest użytkownik który będąc podoficerem i młodszym ratownikiem dostał młodszego kapitana.  Załącznik jest elementem sprawiedliwości społecznej bo obecnie rozporządzenie kwalifikacyjne jest oderwane od rzeczywistości! Gro ludzi nie ma stanowisk a etaty zajmuje i robi robotę... U mnie prawie 50% stołków oficerskich jest nie obsadzanych bo wg obecnego przepisu ludzie z 20 letni doświadczeniem w PSP i 10 letnim w dowodzeniu nie mogą mieć stanowiska dowódcy zmiany mimo że już drugi rok jak jest ten człowiek na służbie to w rozkazie dziennym jest wpisywany jako dowódca zmiany! Paranoja.
Kto zwołuje spotkanie na piętek? Ktoś kto ma Twoje zdanie w poważaniu? I tak jest.
Myślę, że nie ma szans na maj. Obym się nie mylił.
Trzymam kciuki za dobre pomysły. Powrót do starych rozwiązań to powrót do średniowiecza.
Nie interesuje mnie kto zwołuje... Ale kogo zaprosił na to spotkanie? Kadrowców/związkowców/komendantów?
I jak najbardziej ma prawo mieć moje zdanie w poważaniu tak jak ja twoje.
Czy to wiele zmieni że jeśli się do maja nie wyrobią?  :szalony: :szalony: :szalony: :szalony: Ważne aby to w końcu weszło....
PS.  kolega @peterek połączył wejście nowych kwalifikacji z wyborami w "S" a to 23 maja jest  :wacko: :wacko: :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1405 dnia: Kwiecień 10, 2018, 07:57:58 »
... U mnie prawie 50% stołków oficerskich jest nie obsadzanych bo wg obecnego przepisu ludzie z 20 letni doświadczeniem w PSP i 10 letnim w dowodzeniu nie mogą mieć stanowiska dowódcy zmiany mimo że już drugi rok jak jest ten człowiek na służbie to w rozkazie dziennym jest wpisywany jako dowódca zmiany! Paranoja.

To dlaczego Twój Komendant nie wyśle tych ludzi do SGSP żeby uzupełnili kwalifikacje?
Paranoja to nie są przepisy ale ich wykonanie...
01 w KG powinien się wk.....ć na ten stan rzeczy (po raz kolejny to mówię), że w PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI na SGSP nie są wysyłani tacy ludzie....
EGO = 1 / wiedza

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1406 dnia: Kwiecień 10, 2018, 09:27:36 »
... U mnie prawie 50% stołków oficerskich jest nie obsadzanych bo wg obecnego przepisu ludzie z 20 letni doświadczeniem w PSP i 10 letnim w dowodzeniu nie mogą mieć stanowiska dowódcy zmiany mimo że już drugi rok jak jest ten człowiek na służbie to w rozkazie dziennym jest wpisywany jako dowódca zmiany! Paranoja.

To dlaczego Twój Komendant nie wyśle tych ludzi do SGSP żeby uzupełnili kwalifikacje?
Paranoja to nie są przepisy ale ich wykonanie...
01 w KG powinien się wk.....ć na ten stan rzeczy (po raz kolejny to mówię), że w PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI na SGSP nie są wysyłani tacy ludzie....
A po i on ma iść na 4 lata.. tylko po to żeby mieć 100zl więcej miesięcznie? Obecny system wcale nie motywuje do rozwoju. A jak wprowadza załącznik to już wgl. Ale tu nikt nie widzi problemu..
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1407 dnia: Kwiecień 10, 2018, 09:42:54 »
No to niech nie płacze, że nie ma stanowiska. Jest wielu co skończyło SGSP bez awansu. Nie robią z tego historii. Niejednokrotnie skończyli tą szkołę za swoje. Związkowe roszczeniowe podejście, że przez zasiedzenie się coś należy, prowadzi do sentencji "po co", nie opłaca się", "powinni dać", "ja już wszystko widziałem i co zmieni jakieś tam sgsp"...

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1408 dnia: Kwiecień 10, 2018, 10:37:55 »
... U mnie prawie 50% stołków oficerskich jest nie obsadzanych bo wg obecnego przepisu ludzie z 20 letni doświadczeniem w PSP i 10 letnim w dowodzeniu nie mogą mieć stanowiska dowódcy zmiany mimo że już drugi rok jak jest ten człowiek na służbie to w rozkazie dziennym jest wpisywany jako dowódca zmiany! Paranoja.

To dlaczego Twój Komendant nie wyśle tych ludzi do SGSP żeby uzupełnili kwalifikacje?
Paranoja to nie są przepisy ale ich wykonanie...
01 w KG powinien się wk.....ć na ten stan rzeczy (po raz kolejny to mówię), że w PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI na SGSP nie są wysyłani tacy ludzie....

To ja pozwolę sobie wrzucić kamyk...
Obecny załącznik kwalifikacyjny (ten z 2015) NARZUCA dowódcy zmiany/kompanii posiadanie tytułu inż. bezp. poż. A ten jak wiadomo (poza ZSZ 1 i ZSZ 2) można uzyskać TYLKO na kierunku dostępnym dla funkcjonariuszy. Furtką jest ukończenie SPK po IBP cywilnym. Tyle, że owe SPK już 2 lata rusza i... stoi. Teraz konkluzja: jak w jednostce ochrony ppoż (innej niż PSP) awansować pracownika na stanowisko dowódcy zmiany? Emerytom PSP dziękujemy.
Bzdurne przepisy? Wykonanie? A może i to i to?

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1409 dnia: Kwiecień 10, 2018, 13:26:04 »
Chyba jeszcze jedna opcja ale ponoć tak już się nie da U mnie jest zastępca szefa zmiany chłopaczek co ma studia inz politechniki a mgr robił owczasu na sgsp i awansowal na ** z zakończeniem studiów bodajże mgr inz pożarnictwa ale mijamy się z tematem powoli

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1410 dnia: Kwiecień 10, 2018, 18:12:58 »
Chyba jeszcze jedna opcja ale ponoć tak już się nie da U mnie jest zastępca szefa zmiany chłopaczek co ma studia inz politechniki a mgr robił owczasu na sgsp i awansowal na ** z zakończeniem studiów bodajże mgr inz pożarnictwa ale mijamy się z tematem powoli
Ta furtka była przez dwa lata.. jak się nie mylę to było około 2012 roku, że nadawali wszystkim funkcjonariuszom mgr inż. poż. po samej mgr na SGSP. Wiem, że taka opcja chwilowo była więc mógł on mieć tego farta ;)
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1411 dnia: Kwiecień 10, 2018, 18:53:04 »
Chyba jeszcze jedna opcja ale ponoć tak już się nie da U mnie jest zastępca szefa zmiany chłopaczek co ma studia inz politechniki a mgr robił owczasu na sgsp i awansowal na ** z zakończeniem studiów bodajże mgr inz pożarnictwa ale mijamy się z tematem powoli
Ta furtka była przez dwa lata.. jak się nie mylę to było około 2012 roku, że nadawali wszystkim funkcjonariuszom mgr inż. poż. po samej mgr na SGSP. Wiem, że taka opcja chwilowo była więc mógł on mieć tego farta ;)
Sprawdźcie Panowie co się działo jak otworzyli furtkę bodajże w.... nie pamiętam. Co to był za wysyp oficerów. Ale kiedy się mówi dziś że wszystko jest boblokowane i brak awansów to do kogo pretensje. Słowa 01 ...oficerów jest w bród. Przepis kwalifikacyjny leży...01 maja nierealne...a jeśli to życzę awansów bo to co ma się pojawić nie poprawi naszej służby.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1412 dnia: Kwiecień 10, 2018, 20:02:47 »
To dlaczego Twój Komendant nie wyśle tych ludzi do SGSP żeby uzupełnili kwalifikacje?
Paranoja to nie są przepisy ale ich wykonanie...
01 w KG powinien się wk.....ć na ten stan rzeczy (po raz kolejny to mówię), że w PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI na SGSP nie są wysyłani tacy ludzie....
01 (obecny i poprzedni) nikomu nie blokował SGSP i zawsze dawał zgodę każdemu kto miał 3 lata służby w komendzie... Tylko człowiek o którym mowa przyjęty do służby w 1997 r. ma dwa lata z cywila i prawie 2 w MONie i teraz pytanie czy wysłanie go do SGSP to dobry pomysł? skoro sam mówi że 4-5 lat i odejdzie jak złapie 30 lat i nas pożegna  :straz: :straz: :straz:
Sprawdźcie Panowie co się działo jak otworzyli furtkę bodajże w.... nie pamiętam. Co to był za wysyp oficerów. Ale kiedy się mówi dziś że wszystko jest boblokowane i brak awansów to do kogo pretensje. Słowa 01 ...oficerów jest w bród. Przepis kwalifikacyjny leży...01 maja nierealne...a jeśli to życzę awansów bo to co ma się pojawić nie poprawi naszej służby.
Ja słyszałem teorię "spiskową" że dwóch synów jednego z generałów to kończyło i tylko po to było to zrobione.
To ja pozwolę sobie wrzucić kamyk...
Obecny załącznik kwalifikacyjny (ten z 2015) NARZUCA dowódcy zmiany/kompanii posiadanie tytułu inż. bezp. poż. A ten jak wiadomo (poza ZSZ 1 i ZSZ 2) można uzyskać TYLKO na kierunku dostępnym dla funkcjonariuszy. Furtką jest ukończenie SPK po IBP cywilnym. Tyle, że owe SPK już 2 lata rusza i... stoi. Teraz konkluzja: jak w jednostce ochrony ppoż (innej niż PSP) awansować pracownika na stanowisko dowódcy zmiany? Emerytom PSP dziękujemy.
Bzdurne przepisy? Wykonanie? A może i to i to?
Ale tak jest w PSP w 2015 wprowadzono dziwny podział na SPO i SPK i co? Żaden strażak z cywilnym wykształceniem nie uzyskał kwalifikacji na stanowiska "dowódcze"...
Cały ten piperznik zafundowała nam poprzednia ekipa, a załącznik ten temat załatwi dla 90% absolwentów SPO...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1413 dnia: Kwiecień 10, 2018, 21:23:08 »
Co do SPO ja rozumiem chęć posiadania ** ale przeciez to jest do zajmowania stanowiska.. chyba do 2014 było do stopnia oficerskiego przygotowanie.. w tym momencie jeżeli załącznik wejdzie w tej postaci co słyszę to z pb nikt nie pójdzie na spo/spk bo po co:) a do biura nie przekonają bo nie będzie takiej różnicy w dodatku;) taka moja dygresja..

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1414 dnia: Kwiecień 10, 2018, 22:14:10 »
"Wraz z rozwojem technologicznym, zwiększoną gamą zagrożeń itd... " w PSP pojawia się przepis, który "zabija" powiększanie kwalifikacji. Bo tak na prawdę strażak, który odbył 6 miesięczny kurs podoficerski następnie ukończył roczną aspirantkę zostaje dowódcą jednostki, bo jest technikiem pożarnictwa. Mówisz Eqinox o furtce dla synów generałów.. ten przepis będzie furtką dla synów wszystkich komendantów oraz siedzących głęboko w jedynym słusznym ZZ. Czekam na tekst: "możesz zawsze się zapisać". Tylko zdechłe ryby płyną z prądem rzeki.. taka jest odpowiedź.
Jeżeli wejdzie w formie która kiedyś była tu prezentowana to każdy oficer wyląduje w wydziale kontrolno-rozpoznawczym.. Nie prościej zatrudnić ludzi po budownictwie, bo chętnych byłoby w bród.. Ponadto oni mają dużo lepsze przygotowanie merytoryczne i wiedzę z zakresu warunków techniczno budowlanych.. Więc może przepis powinien mówić o ucywilnieniu stanowisk biurowych, a nie o zliberalizowaniu wymogów stawianych strażakom, bo kiedyś tak było.. Kiedyś PSP nie brała udziału w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych, zdarzeniach chemicznych, a zaraz biologicznych i radiacyjnych..
Panie Eqinox jest Pan gorącym zwolennikiem tego śmiesznego przepisu. Czemu nie wlicza się służby kandydackiej do stażu? W tą stronę liberalizm związków nie działa?
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1415 dnia: Kwiecień 10, 2018, 22:30:06 »
Panie Eqinox jest Pan gorącym zwolennikiem tego śmiesznego przepisu. Czemu nie wlicza się służby kandydackiej do stażu? W tą stronę liberalizm związków nie działa?
Pozwolisz że zacznę od końca dla mnie wliczanie służby kandydackiej do stażu służby (do objęcia stanowiska) jest jak liczenie długości prącia od kostki, wynik może i imponujący ale to efekt który zamaskuje braki w doświadczeniu? Nie sądzę.
Dzienne kształcenie to syf kiła i mogiła PSP
Mówisz Eqinox o furtce dla synów generałów.. ten przepis będzie furtką dla synów wszystkich komendantów oraz siedzących głęboko w jedynym słusznym ZZ. Czekam na tekst: "możesz zawsze się zapisać". Tylko zdechłe ryby płyną z prądem rzeki.. taka jest odpowiedź.
 
W 2017 generałowie PSP niezadowoleni z rządów obecnego KG napisali list otwarty który w jednym z pierwszych zdań zawierał zdanie "W tworzeniu tej nowoczesnej formacji udział wzięli strażacy, związek zawodowy Solidarność środowisko uniwersyteckie oraz parlamentarzyści".
Nawet to środowisko nie neguje roli "S" w funkcjonowaniu PSP a ty? Jakie masz do tego prawo aby tak się wyrażać....
Zmiażdżyłem twoje wypowiedzi na temat komunizmu przy podziale podwyżek i nawet się do tego patafianie nie odnosiłeś! Teraz szukasz nowego punktu zaczepienia? Nie doczekanie twoje jesteś merytorycznie słaby jak pojedyncza zapałka która albo się spali ze wstydu albo się złamie pod ciężarem własnych poglądów. 
Jeżeli wejdzie w formie która kiedyś była tu prezentowana to każdy oficer wyląduje w wydziale kontrolno-rozpoznawczym..
Stanowisk oficerskich w tym pionie jest w brud sam tam trochę posłużyłem i nawet trafiło mi się nadzorować tą komórkę jako naczelnik  :wacko: :wacko:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2018, 23:19:20 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1416 dnia: Kwiecień 10, 2018, 23:20:53 »
1.Dlaczego "wliczanie służby kandydackiej do stażu służby (do objęcia stanowiska) jest jak liczenie długości prącia od kostki"
W doświadczeniu? Widziałem karty wyjazdowe chłopaków kończących SA w Krk, CS PSP w Częstochowie i SGSP. Są przypadki i to nie pojedyncze 30 dni wyjazdowych w roku. Braki w doświadczeniu? A ile jest JRG w tym kraju w których chłopaki nie mogą 30 zebrać.. i to nie dni.. tylko wyjazdów..
2. Podwyżki.. wtedy było po równo.. ale były jakieś logiczne różnice pomiędzy grupami, a po tegorocznej podwyżce różnic nie ma.. fakt.. starszy ratownik ma tą samą odpowiedzialność i zakres obowiązków co dowódca zastępu i powinien brać takie same pieniądze.. podobnie dowódca sekcji, który nie pełni obowiązków dowódcy zmiany i zastępca dowódcy zmiany.. to może zrównamy pieniądze dowódcy zmiany i komendanta, albo komendanta powiatowego i głównego..  :wall: :wall: ot.. i Twoje zmiażdżenie.
Powiedz głośno i wyraźnie. "RÓŻNICA W NOWYM MNOŻNIKU POMIĘDZY GRUPĄ 4, A 7 JEST ADEKWATNA CO DO WYKONYWANYCH CZYNNOŚCI I ODPOWIEDZIALNOŚCI DLATEGO KOLEJNA PODWYŻKA POWINNA BYĆ PO RÓWNO DLA WSZYSTKICH" Ja uważam, że kolejna podwyżka "po równo" jest idiotyzmem. Rozumiesz czy dalej opór mózgowy występuje? 
3. Uważasz, że rok aspirantki i 6 miesięcy kursu to jest adekwatne wykształcenie do zajęcia stanowiska dowódcy jednostki?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2018, 23:27:11 wysłana przez zeroberto »
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1417 dnia: Kwiecień 11, 2018, 06:36:13 »
1.Dlaczego "wliczanie służby kandydackiej do stażu służby (do objęcia stanowiska) jest jak liczenie długości prącia od kostki"
W doświadczeniu? Widziałem karty wyjazdowe chłopaków kończących SA w Krk, CS PSP w Częstochowie i SGSP. Są przypadki i to nie pojedyncze 30 dni wyjazdowych w roku. Braki w doświadczeniu? A ile jest JRG w tym kraju w których chłopaki nie mogą 30 zebrać.. i to nie dni.. tylko wyjazdów..
Które z tych JRG mają własny rejon działania?? Bo mam pewność co do SA PSP Kraków ale co do pozostałych nie wiem...
Kiedyś się kłóciłem na tym forum o to i sprawdzałem to i wyszło że tylko w Krakowie mieli 30 wyjazdów pozostałe szkoły nawet się do tej liczby nie zbliżyły... Próba badawcza 10 absolwentów "dziennych" Wiec nie porównuj 6 lat w koszarach szkoły do 6 lat spędzonych w jednostce.
2. Podwyżki.. wtedy było po równo.. ale były jakieś logiczne różnice pomiędzy grupami, a po tegorocznej podwyżce różnic nie ma.. fakt.. starszy ratownik ma tą samą odpowiedzialność i zakres obowiązków co dowódca zastępu i powinien brać takie same pieniądze.. podobnie dowódca sekcji, który nie pełni obowiązków dowódcy zmiany i zastępca dowódcy zmiany.. to może zrównamy pieniądze dowódcy zmiany i komendanta, albo komendanta powiatowego i głównego..  :wall: :wall: ot.. i Twoje zmiażdżenie.
Powiedz głośno i wyraźnie. "RÓŻNICA W NOWYM MNOŻNIKU POMIĘDZY GRUPĄ 4, A 7 JEST ADEKWATNA CO DO WYKONYWANYCH CZYNNOŚCI I ODPOWIEDZIALNOŚCI DLATEGO KOLEJNA PODWYŻKA POWINNA BYĆ PO RÓWNO DLA WSZYSTKICH" Ja uważam, że kolejna podwyżka "po równo" jest idiotyzmem. Rozumiesz czy dalej opór mózgowy występuje? 
Ile masz lat służby? Bo mam dziwne przeczucie że masz jej tyle co bigos wielkanocny terminu przydatności gdyż nie wiesz jak się kształtują uposażenia strażaków i jaki wpływ na wysokość przyszłych apanaży emerytalnych 24 tysięcy strażaków będzie miała podwyżka w grupie a jak wpływa na to podwyżka w stopniu ale jeśli nie wiesz to zapytaj na PW.
DO CZASU GDY STAŻYSTA NIE BĘDZIE ZARABIAŁ 150% najniższej krajowej netto trzeba tak robić i służba staje się mało atrakcyjna finansowo więc trzeba ją uatrakcyjnić nawet kosztem spłaszczenia siatki płac. 
Dla mnie różnica zbyt mała jest miedzy 8 a 9 grupą i powinna być podniesiona ale jeśli by to ode
mnie zależało to przyszłe pieniądze na podwyżki rozdzielił bym tak aby 240 zł trafiło (po równo każdemu) w grupę a 60 zł na pochodne. I jestem przekonany że 90% strażaków było by z takiego rozwiązania zadowolone.
Tego wymaga dobro służby i dobro strażaków.
3. Uważasz, że rok aspirantki i 6 miesięcy kursu to jest adekwatne wykształcenie do zajęcia stanowiska dowódcy jednostki?
Jaką aspirantkę i jaki kurs masz na myśli bo nie czaję...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2018, 06:46:24 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline potraski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1418 dnia: Kwiecień 11, 2018, 09:38:18 »
1.Dlaczego "wliczanie służby kandydackiej do stażu służby (do objęcia stanowiska) jest jak liczenie długości prącia od kostki"
W doświadczeniu? Widziałem karty wyjazdowe chłopaków kończących SA w Krk, CS PSP w Częstochowie i SGSP. Są przypadki i to nie pojedyncze 30 dni wyjazdowych w roku. Braki w doświadczeniu? A ile jest JRG w tym kraju w których chłopaki nie mogą 30 zebrać.. i to nie dni.. tylko wyjazdów..
Które z tych JRG mają własny rejon działania?? Bo mam pewność co do SA PSP Kraków ale co do pozostałych nie wiem...
Kiedyś się kłóciłem na tym forum o to i sprawdzałem to i wyszło że tylko w Krakowie mieli 30 wyjazdów pozostałe szkoły nawet się do tej liczby nie zbliżyły... Próba badawcza 10 absolwentów "dziennych" Wiec nie porównuj 6 lat w koszarach szkoły do 6 lat spędzonych w jednostce.

Tak bardzo się mylisz...

Offline newage

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1419 dnia: Kwiecień 11, 2018, 10:08:24 »
SGSP swój rejon ma od kilkunastu lat:)

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1420 dnia: Kwiecień 11, 2018, 10:12:27 »
Studenci sgsp sluza na jrg miejskich i tam wyjeżdżają bardzo często. Wystarczy zerknąć ile Warszawa robi wyjazdów w roku. Poza tym podchorążowie jezdzili do Otwocka i Piaseczna na skuzby, to sie nie liczy takze?

Offline potraski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1421 dnia: Kwiecień 11, 2018, 10:18:24 »
1.Dlaczego "wliczanie służby kandydackiej do stażu służby (do objęcia stanowiska) jest jak liczenie długości prącia od kostki"
W doświadczeniu? Widziałem karty wyjazdowe chłopaków kończących SA w Krk, CS PSP w Częstochowie i SGSP. Są przypadki i to nie pojedyncze 30 dni wyjazdowych w roku. Braki w doświadczeniu? A ile jest JRG w tym kraju w których chłopaki nie mogą 30 zebrać.. i to nie dni.. tylko wyjazdów..
Które z tych JRG mają własny rejon działania?? Bo mam pewność co do SA PSP Kraków ale co do pozostałych nie wiem...
Kiedyś się kłóciłem na tym forum o to i sprawdzałem to i wyszło że tylko w Krakowie mieli 30 wyjazdów pozostałe szkoły nawet się do tej liczby nie zbliżyły... Próba badawcza 10 absolwentów "dziennych" Wiec nie porównuj 6 lat w koszarach szkoły do 6 lat spędzonych w jednostce.

Tak bardzo się mylisz...

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1422 dnia: Kwiecień 11, 2018, 10:19:16 »
Nie będę komentował całości wypowiedzi eqinoxa bo to człowiek na silnych lekach. Nie można traktować poważnie człowieka, który forsuje przepisy, żeby dogodzić jednemu człowiekowi, który idzie na eme. 
W służbie kandydackiej miałem 156 udokumentowanych wyjazdów i 75 dni wyjazdowych w SA Poznań. Po szkole wciągałem noskiem ludzi po stażu na mojej pierwszej JRG. Nie uważam, że miałem jakiekolwiek braki i to raczej ja ciągnąłem rotę do przodu. Więc Panie prącie, przestań pan pisać bzdury.

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1423 dnia: Kwiecień 11, 2018, 10:24:27 »
Szkoły pomagaja w wyszkoleniu operacyjnym jak ktos chce z tego skorzystać.  Szczególnie sluzby poza szkołą. Najważniejsze jednak to mieć od kogo się uczyc a jednocześnie miec podstawy teoretyczne i prawne. Moze byc 25 letni dca jrg po dziennym sgsp ktory niewiele umie i mlody oficer po 2 latach na jrg i miec wszystko połapane.

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1424 dnia: Kwiecień 11, 2018, 11:29:09 »
 Kolego Siedem ja również​ znam wielu aspirantów po są Poznań i wielu oficerów po sgsp i po przyjściu na on miało ogromny problem z wykonywaniem podstawowych czynności podczas działań ratowniczo gaśniczych nie mówiąc już o kierowaniu działaniami. Nie bronię Pana eqinox i nie atakuje cię. Chodzi o to że jest wielu funkcjonariuszy którzy zajmują stanowiska na on od dowódcy zastepu po dowódcę zmiany na zasadach po lub zakresach obowiązków. I ci panowie pomimo doświadczenia i zaangażowania nie mogą pelnoprawnie zajmować tych stanowisk przez brak kształcenia bo limity i wytyczne kg są takie a nie inne