Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1515937 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1375 dnia: Marzec 27, 2018, 14:57:29 »
Szczęśliwie księgowość z km i kp do wojewódzkiej idzie to nie będzie w finansach opcji, ze st.ogn. główny księgowy będzie przełożonym specjalistów oficerów. Co zakładał "przepis z 2018" :)
Jeszcze nic pewnego z tym przeniesieniem budżetów do KW.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1376 dnia: Marzec 27, 2018, 15:22:23 »
Zgadza się eqinox że nowy przepis takie regulację przewiduje. Ale zrozum jaśnie nam panujący nie pozwoli na nie wyobraża sobie sytuacji że nawet świeżo upieczonym oficerem dowodzi z całym szacunkiem jakiś tam ogniomistrz i za nic ma czy dany strażak ma 10 czy 15 lat służby jest ogarnięty itd. Poprostu to nie oficer i tyle. Sam dobrze wiesz że według naszego 01 jedyna słuszna szkoła jest sgsp i to najlepiej dzienna.
Po za tym absolwent oficer czy aspirant nie dostanie np d cy zastepu wtedy gdy etaty będą zajęte natomiast jeżeli będzie wolny etat to zostanie zajęty odrazu. I jak pokazuje praktyka w niektórych komendach tak właśnie jest to robione.
Funkcja modyfikuj !!!
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2018, 16:26:01 wysłana przez wujo 2010 »

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1377 dnia: Marzec 27, 2018, 15:39:11 »
Co Ty, ten zapis ze absolwent max 3 lata, jest po to by wypychac chłopaków do biur.

Offline kana

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1378 dnia: Marzec 27, 2018, 15:39:54 »
W projekcie jakiego dokumentu jest mowa o przeniesieniu księgowości do KW?

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1379 dnia: Marzec 27, 2018, 16:02:32 »
W projekcie jakiego dokumentu jest mowa o przeniesieniu księgowości do KW?
  Coś mam wrażenie, że to hasło "księgowość do KW" to zwykły fake news.
Tak radykalna zmiana, pozbawienie prawdopodobnie 01KM/KP wpływu na swój budżet to by była mega zmiana w PSP. Bez wcześniejszych uzgodnień, konsultacji itp ? To jest ściema wg mnie.
  Swoją drogą byłby to naprawdę krok w przód naszej formacji, likwidacja zbędnego przerostu biurokracji w komendach. W końcu mamy XXI wiek, wideokonferencje, internet, itp. nowinki. Księgowość dwu-trzyosobowa w komendach o ilościach pracowników (strażaków) 50-100 ? To jest nieracjonalne z punktu ekonomii zarządzania firmą.
pozdrawiam

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1380 dnia: Marzec 27, 2018, 16:47:07 »
A Panowie coś z podwórka KG. Dlaczego KG nie chce puścić od maja przepisu kwalifikacyjnego? Gdyby zawrzało w KP/ KM o możliwości podniesienia stanowisk to skąd w połowie roku dodatkowe podwyżki na awanse i pochodne? Czy ktoś pomyślał jaka może być podwyżka w przyszłym roku jeśli przepis ruszy od stycznia?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1381 dnia: Marzec 27, 2018, 18:12:14 »
A Panowie coś z podwórka KG. Dlaczego KG nie chce puścić od maja przepisu kwalifikacyjnego? Gdyby zawrzało w KP/ KM o możliwości podniesienia stanowisk to skąd w połowie roku dodatkowe podwyżki na awanse i pochodne? Czy ktoś pomyślał jaka może być podwyżka w przyszłym roku jeśli przepis ruszy od stycznia?
Nie sądzę abyś miał rację. Jak 01 nie ma kasy to nie daje awansu i sprawa prosta.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Fleximon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1382 dnia: Kwiecień 07, 2018, 21:58:06 »
Wiadomo coś gdzie długo wyczekiwany przepis leży? Inne sprawy się pojawiają a w najważniejszym temacie cisza

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1383 dnia: Kwiecień 08, 2018, 10:31:13 »
A Panowie coś z podwórka KG. Dlaczego KG nie chce puścić od maja przepisu kwalifikacyjnego? Gdyby zawrzało w KP/ KM o możliwości podniesienia stanowisk to skąd w połowie roku dodatkowe podwyżki na awanse i pochodne? Czy ktoś pomyślał jaka może być podwyżka w przyszłym roku jeśli przepis ruszy od stycznia?
Nie sądzę abyś miał rację. Jak 01 nie ma kasy to nie daje awansu i sprawa prosta.
Z tych pieniędzy wzrost na wysługę...po drugie potrzebne będą pieniądze na zabezpieczenie kosztów tegorocznej o ile wejdzie podwyżki dla 20 tys strażaków.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1384 dnia: Kwiecień 08, 2018, 10:54:25 »
Z tych pieniędzy wzrost na wysługę...po drugie potrzebne będą pieniądze na zabezpieczenie kosztów tegorocznej o ile wejdzie podwyżki dla 20 tys strażaków.
Przeczytaj uzasadnienie do rozporządzenia "podwyżka 2018" a zwrócisz uwagę, że tam na podwyżkę idzie 80% kwoty a 20% na pochodne. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1385 dnia: Kwiecień 08, 2018, 12:33:28 »
To powiedz mi dlaczego nikt nie mówi że z przyszłorocznej 60 procent pójdzie na grupy a 40 na pochodne - przy kwocie 309 zł skoro teraz 80 procent i 20 na pochodne z kwoty średnio 125 zł.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1386 dnia: Kwiecień 08, 2018, 13:52:08 »
To powiedz mi dlaczego nikt nie mówi że z przyszłorocznej 60 procent pójdzie na grupy a 40 na pochodne - przy kwocie 309 zł skoro teraz 80 procent i 20 na pochodne z kwoty średnio 125 zł.
Siusiek oficjalnie załóżmy się o skrzynkę wódki (może być z importu), że się mylisz a fantazje jakiś oficerów na temat podwyżki to wsadźmy na półkę w kategorii bajki.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1387 dnia: Kwiecień 08, 2018, 17:55:25 »
To powiedz mi dlaczego nikt nie mówi że z przyszłorocznej 60 procent pójdzie na grupy a 40 na pochodne - przy kwocie 309 zł skoro teraz 80 procent i 20 na pochodne z kwoty średnio 125 zł.
Siusiek oficjalnie załóżmy się o skrzynkę wódki (może być z importu), że się mylisz a fantazje jakiś oficerów na temat podwyżki to wsadźmy na półkę w kategorii bajki.
Oj zdziwiłbyś się jakich oficerów...najwyższa półka i wcale nie rozmowa w kuluarach tylko prosto w oczy że ze strony góry padnie taka propozycja.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1388 dnia: Kwiecień 08, 2018, 19:14:24 »
Oj zdziwiłbyś się jakich oficerów...najwyższa półka i wcale nie rozmowa w kuluarach tylko prosto w oczy że ze strony góry padnie taka propozycja.
No to zaufaj im i o skrzyneczkę  :wacko: :wacko: :wacko: No przecież w kuluarach się nie mylą a i w oczy mówią prawdę  :rofl: skrzynka to tylko 12 butelek :D
Z importu lubię Khortytsa Klasyczna, Nemiroffa z papryczkami, Rosyjski Standard oraz skandynawskie wyroby  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2018, 19:18:42 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1389 dnia: Kwiecień 08, 2018, 19:42:58 »
Zbagatelizuje Twoje słowa tymbardziej że wielokrotnie już się pomyliłeś w stawianiu diagnoz co do przepisów. Haha...a ja uczestniczę w ich procesie wdrażania od projektu poprzez konsultacje do wdrożenia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1390 dnia: Kwiecień 08, 2018, 19:50:18 »
Zbagatelizuje Twoje słowa tymbardziej że wielokrotnie już się pomyliłeś w stawianiu diagnoz co do przepisów. Haha...a ja uczestniczę w ich procesie wdrażania od projektu poprzez konsultacje do wdrożenia.
No bądź człowiek i przyjmij zakład skoro masz taką pewność to wal... 60% do 40% jasne a smok był w tej bajce? Bo tego żaden KG nie powie oficjalne bo następnego dnia będzie miał na łbie miasteczko strażaków na Podchorążych... Tylko zastanawiam się jak to nazwać "ogniste domki" trochę zbyt bajkowe  :rofl: Może "obóz pożarniczy"?
Swoją drogą średnia wysługa w PSP to 15-17 lat (zależy od województwa) więc jakim qurwa prawem którykolwiek pacan proponuje 40% na pochodne? Może strażacy powinni zacząć palić kukły będzie zabawnie, oficera którego pierwsza kukła spłonie damy w gratisie tytuł "persona non grata" we wszystkich JRG w kraju co ty na to?   
Dorzućmy tytuł "pożarniczy pajac dekady"
PS. gdzie się pomyliłem? BO jak na razie ty mnie cytujesz! I wygłupiłeś się z wersją podwyzki Florianów.... Oraz z tym, że Bercik O. negocjował coś z KG jak trwała konferencja Federacji...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2018, 20:01:45 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1391 dnia: Kwiecień 08, 2018, 21:17:19 »
Jak trwala konferencja Federacji w tym samym czasie...spojrz co robił 01. I zaraz po tym przekazał koledze Bercikowi projekt...

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1392 dnia: Kwiecień 08, 2018, 22:52:20 »
Swoją drogą średnia wysługa w PSP to 15-17 lat (zależy od województwa) więc jakim qurwa prawem którykolwiek pacan proponuje 40% na pochodne?

Nie wiem czy będzie 60 do 40 czy 72,5 do 27,5 procent itp, ale pozostawienie na pochodne ochłapów nie jest możliwe. Pozostawienie np. 40% na pochodne (czyli mówiąc obrazowo do dyspozycji 01 nie tylko na obligatoryjne pochodne) jest b. możliwe z powodów, które komendanci artykułują na prawie każdej odprawie w wojewódzkiej jak tylko mowa o finansach i płacach.
Czyli:
-dramatycznie zbliżanie się do średniej płac lub jej przekroczenie jeszcze za "poprzedniej koalicji PO-PSL",
- brak możliwości obecnie awansu w grupach szczególnie na PB bo tzw. "średnia". Paradoksalnie ratunkiem w wielu komendach były odejścia na emki 01 i z wysokich stołków razem z nimi w latach 2016-2018.
- możliwość wejścia w życie tzw. załącznika nr 6 (będę zdziwiony jak wejdzie w tym roku, bardziej obstawiam rok przyszły czyli wyborczy - forma "marchewki" dla strażaków). Głupotą ze strony służbowej byłoby wprowadzenie możliwości awansu w kategorii np. st. ratownik - d-ca zastępu na PB bez pozostawienia na taki manewr kasy czyli tego co do dyspozycji 01. A gdyby jakimś przypadkiem tzw. załącznik nr 6 był wprowadzany w tym roku np. po wyborach w ZZ na S, które mogą dużo zmienić w obecnym "układzie sił" to znowu mamy braki kasy na zmiany grup w tym roku. I trzeba to uwzględnić w 2019 roku planując w co mają iść te "duże" podwyżki.
pozdrawiam   

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1393 dnia: Kwiecień 09, 2018, 06:47:36 »
Nie wiem czy będzie 60 do 40 czy 72,5 do 27,5 procent itp, ale pozostawienie na pochodne ochłapów nie jest możliwe. Pozostawienie np. 40% na pochodne (czyli mówiąc obrazowo do dyspozycji 01 nie tylko na obligatoryjne pochodne) jest b. możliwe z powodów, które komendanci artykułują na prawie każdej odprawie w wojewódzkiej jak tylko mowa o finansach i płacach.
Czyli:
-dramatycznie zbliżanie się do średniej płac lub jej przekroczenie jeszcze za "poprzedniej koalicji PO-PSL",
- brak możliwości obecnie awansu w grupach szczególnie na PB bo tzw. "średnia". Paradoksalnie ratunkiem w wielu komendach były odejścia na emki 01 i z wysokich stołków razem z nimi w latach 2016-2018.
- możliwość wejścia w życie tzw. załącznika nr 6 (będę zdziwiony jak wejdzie w tym roku, bardziej obstawiam rok przyszły czyli wyborczy - forma "marchewki" dla strażaków). Głupotą ze strony służbowej byłoby wprowadzenie możliwości awansu w kategorii np. st. ratownik - d-ca zastępu na PB bez pozostawienia na taki manewr kasy czyli tego co do dyspozycji 01. A gdyby jakimś przypadkiem tzw. załącznik nr 6 był wprowadzany w tym roku np. po wyborach w ZZ na S, które mogą dużo zmienić w obecnym "układzie sił" to znowu mamy braki kasy na zmiany grup w tym roku. I trzeba to uwzględnić w 2019 roku planując w co mają iść te "duże" podwyżki.
pozdrawiam   
Znasz taki wstęp? Za górami za lasami żył sobie... Bajki lubiłem jak byłem młodszy teraz lubię literaturę faktu więc odniosę się do tego co napisałeś na podstawie danych liczbowych nie przypuszczeń:
1.  Ta dramatyczna sytuacja o której piszesz i zbliżanie się do średniej powodowało zabieranie kilkudziesięciu milonów złotych z paragrafów płacowych na rzeczówkę? Przecież gdyby było tak źle w kraju to nikt by nawet się tego nie podejmował.
2. Brak możliwości awansu dla PB to tylko zła wola konkretnych 01 otóż wyobraź sobie że koledzy z "F" dostali z KG tabelkę z które wynika jasno gdzie są pieniądze, ja pokusiłem się o inna tablę na koniec 2016 r. by sprawdzić jak się przedstawiały wydatki płacowe u tych 01 którym wiecznie brakowało pieniędzy ale z czystej przyzwoitości zapytałem o wykorzystanie paragrafu 4050 w całym województwie i wiesz jakie kwiatki wyszły że z budżetów KM/KP (w 2016) z tego paragrafu na uposażenia nie wykorzystano 1,5 mln zł a na dodatki motywacyjne wydano 0,5 mln zł. Aby jeszcze bardziej u wpuklić sytuacje to ci powiem że dwóch 01 w KM wydało w sumie mniej na motywacyjne niż większość 01 w KP liczona samodzielnie. Normalnie cuda. Dodatkowo należy zwrócić uwagę że środki wtedy nie wydane oraz wydane na motywacyjne stanowiły 3,5 % województwa a potem jeszcze do budżetu trafiło 53 zł na pochodne i była fala odejść więc nie zdziwię się jeśli niektórzy 01 mają rezerwy na poziomie 10% budżetów.
3. Przecież załącznik daje możliwość awansu a nie awans obligatoryjny więc jeśli 01 nie ma pieniędzy to nie daje awansów. Swoją drogą ciekawym stwierdzeniem jest że wybory w "S" mają jakikolwiek wpływ na kalendarz legislacyjny rozporządzania kwalifikacyjnego. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1394 dnia: Kwiecień 09, 2018, 14:08:46 »
Tak dla mojej wiedzy pensje 01/02 kp nie idą z budżetu Kw? Czy chodziło Ci peterek o wskazanie naczelników dowódców jorgu?

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1395 dnia: Kwiecień 09, 2018, 16:27:51 »
Grze79:
pobory 01 i 02 km/p idą z budżetu danej komendy. KW tylko przekazuje w dół ile taki 01 czy 02 ma mieć dodatku służbowego - przeważnie max albo zbliżone do maksa. Także każde odejście tych strażaków jak i innych z wysokich grup (naczelnicy, d-cy jrg, d-cy zmiany) i  brak natychmiastowego awansu następnych na ich stołki (bez tzw. pełniący obowiązki)  powoduje oszczędności w płacówce. Odchodzi st. operat. sprzętu specjalnego nikt nie wchodzi na jego stołek, przyjmowany jest stażysta i już są oszczędności.
Eqinox:
odpowiadając żartobliwie: bajki, mity, podania ludowe bywa że się urealniają jak to miało miejsce np. z odkryciem Troi przez Schliemanna. -_-.
Ja wiem i moi koledzy strażacy z kilku komend ze zdolnego slonska co to znaczy brak awansów w grupach przez kilka ostatnich lat, tj: 2014-2017, gdzie średnie były przekroczone o kilkadziesiąt złotych i więcej w kilku komendach. Dopiero teraz wychodzimy z tych zaległości awansowych.
    Co do ppkt-u 3 - to dobrze wiesz na czym polega zależność dot. wejścia w życie tzw. załącznika nr 6 i brak kasy u 01 na awanse w związku z tym. W zasadzie potwierdzasz moje słowa. Czyli po co wk....ać obecnie strażaków w wielu komendach jakimś załącznikiem skoro nie ma obecnie kasy w komendach (wielu). To niech będzie wprowadzony ale w połączeniu z przyszłorocznymi podwyżkami z których 01KG uwzględni "prośby" komendantów powiatowych na tzw. większą kasę do ich dyspozycji (np. dodatek służbowy). A co do wpływu pewnych wyborów na wejście w życie tzw. załącznika nr 6 to myślę, że dobrze wiesz o co chodzi.
pozdrawiam       

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1396 dnia: Kwiecień 09, 2018, 17:30:15 »
    Co do ppkt-u 3 - to dobrze wiesz na czym polega zależność dot. wejścia w życie tzw. załącznika nr 6 i brak kasy u 01 na awanse w związku z tym. W zasadzie potwierdzasz moje słowa. Czyli po co wk....ać obecnie strażaków w wielu komendach jakimś załącznikiem skoro nie ma obecnie kasy w komendach (wielu). To niech będzie wprowadzony ale w połączeniu z przyszłorocznymi podwyżkami z których 01KG uwzględni "prośby" komendantów powiatowych na tzw. większą kasę do ich dyspozycji (np. dodatek służbowy). A co do wpływu pewnych wyborów na wejście w życie tzw. załącznika nr 6 to myślę, że dobrze wiesz o co chodzi.
pozdrawiam     
Brak kasy w kilku komendach ma powodować to że wszystkim się zabierze? Przecież to absurd nie z tej ziemi! Załącznik nikogo nie wkurwi a jedynie ułatwi awansowanie w każdej KM/KP. Załącznik powinien być wprowadzony jak najszybciej a negocjacje na temat podwyżki powinny się zamknąć na temacie 80% w grupę i 20% w pochodne i prawie wszystkim po równo.
KG był by głupi gdyby te prośby uwzględnił... Poza tym mam dziwne przeczucie że tak się nie stanie.
Co do wyborów to z tego co wiem wasza "S" ma wybory 13 kwietnia i wynik ich może wpłynąć na wprowadzenie załącznika?
Jeśli tak to uważam, że w województwie o takich brakach kadrowych jak wasze to 90% głosów powinien dostać ten który może pomóc we wprowadzeniu tego przepisu... Czyli zapewne przeciwnik obecnie panujących w DSP.

Ale to tylko moje prywatne zdanie.
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1397 dnia: Kwiecień 09, 2018, 18:16:04 »
Cytuj
Brak kasy w kilku komendach ma powodować to że wszystkim się zabierze? Przecież to absurd nie z tej ziemi! Załącznik nikogo nie wkurwi a jedynie ułatwi awansowanie w każdej KM/KP. Załącznik powinien być wprowadzony jak najszybciej a negocjacje na temat podwyżki powinny się zamknąć na temacie 80% w grupę i 20% w pochodne i prawie wszystkim po równo.
KG był by głupi gdyby te prośby uwzględnił... Poza tym mam dziwne przeczucie że tak się nie stanie.
Przy wprowadzeniu załącznika i propozycji podwyżek można się domyśleć że grupa awansujących na stanowiska 9 i 10 nie będzie dodatkowo objęta podwyżką więc komendanci poza zmianą grupy nie będą mieć na podwyżkę i większe pochodne.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1398 dnia: Kwiecień 09, 2018, 20:29:08 »
Załącznik powinien być wprowadzony jak najszybciej a negocjacje na temat podwyżki powinny się zamknąć na temacie 80% w grupę i 20% w pochodne i prawie wszystkim po równo.

1.Wszystkim po równo, a co to komuna? Różnica 30-50zł pomiedzy 4 a 7 grupa? Opanuj się człowieku.
2. Co do załącznika to ostatnio upierałaś się że lipiec bo prace legislacyjne itd.. Czyży termin lipcowy już był nieaktualny?

Panie Eqinox łżesz Pan jak czworonożny przyjaciel...
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1399 dnia: Kwiecień 09, 2018, 21:13:05 »
1.Wszystkim po równo, a co to komuna? Różnica 30-50zł pomiedzy 4 a 7 grupa? Opanuj się człowieku.
2. Co do załącznika to ostatnio upierałaś się że lipiec bo prace legislacyjne itd.. Czyży termin lipcowy już był nieaktualny?

Panie Eqinox łżesz Pan jak czworonożny przyjaciel...
1. Panie zeroberto gdzie byłeś ze swoją komuną bolku jeden jak wszyscy po równo dostawali 300 zł w 2012 r. albo coś około 197 zł w 2016 r.... albo w 2017 po 200 zł....
2. Panie zeroberto wejdź w moje wypowiedzi i znajdź chociaż jedną kłamco w której wskazuje lipiec bo narazie pieprzysz jak potłuczony w grudniu podałem dwa terminy marzec i maj przy czym wskazałem maj jako bardziej prawdopodobny i bedę się tego upierał.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.