Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1511480 razy)

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1300 dnia: Luty 10, 2018, 00:27:38 »
Equinox wiesz coś na temat przepisu kwalifikacyjnego? Jakoś kurz opadł i cisza się zrobiła
Nie znam się, zarobiony jestem nie mam czasu....  :rofl: :rofl: Żartuję...
Z tego co wiem kilka województw na oficjalnych spotkaniach  woj. "S" otrzymało info jak ma przepis wyglądać więc nie będę się wychylał przed szereg i będę milczał.
Jak wszyscy to i ja  :wacko:
Solidarność nie otrzymała niczego. Jeśli jakiś członek związku otrzymał to jeszcze nie znaczy że otrzymał związek. W końcu w zespole kg też byli związkowcy. Tylko związku nie reprezentowali. Tylko siebie i swoje interesy.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1301 dnia: Luty 10, 2018, 10:10:21 »
nie kapitan tylko Oficer i śmieszy mnie pęd aspirantów do dowodzenia bo mają związki za sobą a umiejętności nic

Widzę, że jesteś z gatunku tych oficerów zawodowych, którzy nigdy nie pozbywają się bezkrytycznego zapału do pracy...Panie "oficerze".

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1302 dnia: Luty 10, 2018, 10:48:28 »
roberto998 skąd Ty się urwałeś, masz wysokie mniemanie o sobie Panie "oficerze", współczuję TWIOM WSÓŁPRACOWNIKOM, troche pokory i szacunku dla innych. Jak już ktoś wcześniej napisał SGSP musi być ale też nie jest to pępek świata. Należy się uzupełniać i szanować. Kulturę wynosi się z domu, żadna szkoła jej nie nauczy!!!

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1303 dnia: Luty 10, 2018, 11:33:32 »
Tak z ciekawości ktore kierunki z arcytrudnej polibudy wnoszą coś do psp? Studiowałem i na polibudzie i w sgsp. Absolutnie uwazam ze polibuda niewiele wnosi

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1304 dnia: Luty 10, 2018, 12:08:26 »
Chociażby chemia czy budownictwo kolego. Choć pewnie Ty i tak napiszesz, że na budowlane i fizykochemii w SGSP nauczyłes się wszystkiego. Mówię tu o kierunkach przydatnych w jednostkach specjalistycznych.
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1305 dnia: Luty 10, 2018, 12:13:18 »
ZAŁÓŻCIĘ INNY TEMAT A NIE TU SIĘ PRZEŚCIGAC KTO SKOŃCZYŁ TRUDNIEJSZY KIERUNEK! 
KAŻDY KOŃCZY TO CO CHCE!
Może najbardziej potrzebna by była strażakowi SGSP, ale z drugiej strony to zbyt niewystarczająca uczelnia w zakresach specjalistycznych typu chem-eko czy najnowsza radiologia,  ratownictwo medyczne (w pewnym sensie) itp.. skonczcie durne dyskusje i rozmawiajmy na temat. Czy strażak po budownictwie nie będzie miał lepszych predyspozycji do wydziału prewencji?
Każdy kto kończył zaoczną SGSP twierdził jedno- nigdy już by nie szedł na tę uczelnie drugi raz- prosze o nie komentowanie tego bo to słowa zasłyszane.
Ma ktoś jakieś konkretne informacje o przepisie kwalifikacyjnym i może się informacją podzielić?

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1306 dnia: Luty 10, 2018, 14:03:22 »
Bardzo prawdopodobne najpóźniej do Dnia Strażaka wejdzie przepis!!!

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1307 dnia: Luty 10, 2018, 15:10:47 »
Dziękuję za uszanowanie... będzie ktoś wiedział, mógł się podzielić tymi informacjami to proszę pisać,  bo wiadomym jest ze każdy jest ciekawy ale nie ma co robić tu hałastry  (motlochu).

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1308 dnia: Luty 10, 2018, 16:44:20 »
niestety osoby posiadające wiedzę o kształcie nowego przepisu nie chca sie konkretnie wypowiadać . Traktują ten dokument jak by był tajny i za ujawnienie groziła kara smierci   

Offline roberto998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1309 dnia: Luty 11, 2018, 18:25:14 »
A może ktoś zauważył, że to jeden wielki przekręt. SGSP dzienne lub zaoczne to stanowiska od 9 grupy powinny być. Studia dodatkowe mogą być ale od SGSP powinno się zacząć. Po coś ta uczelnia jest. Po co są uczelnie medyczne? Żeby kształcić np. lekarzy. Dlaczego po politologii nie można zostać dentystą. Tylko u nas takie wały mogą być. Poza tym skończyłem Politecznikę a później SGSP...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1310 dnia: Luty 11, 2018, 19:12:37 »
A może ktoś zauważył, że to jeden wielki przekręt. SGSP dzienne lub zaoczne to stanowiska od 9 grupy powinny być. Studia dodatkowe mogą być ale od SGSP powinno się zacząć. Po coś ta uczelnia jest. Po co są uczelnie medyczne? Żeby kształcić np. lekarzy. Dlaczego po politologii nie można zostać dentystą. Tylko u nas takie wały mogą być. Poza tym skończyłem Politecznikę a później SGSP...
A czy w zawodzie lekarza przez ostanie 30 lat ktoś tak mieszał jak w zawodzie oficera w PSP? Pamietam szefów zmiany którymi byli st. ogn i PSP działała....
Jesteś z mojego punktu widzenia kretynem który broni chorych  rzeczy... A twoje wypowiedzi na temat aspirantów powodują u mnie szereg niecenzuralnych słów przy których kurwa to komplement...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1311 dnia: Luty 11, 2018, 20:43:08 »
EEEEEEEEEEEEEEjjjjjj Eqinox, jedno zdanie o aspirantach i tak Ciebie ruszyło ? Spokojnie kolo może troszkę przekolorował ale Ma też słuszne fragmenty we wpisach.. EAsy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1312 dnia: Luty 11, 2018, 20:57:39 »
EEEEEEEEEEEEEEjjjjjj Eqinox, jedno zdanie o aspirantach i tak Ciebie ruszyło ? Spokojnie kolo może troszkę przekolorował ale Ma też słuszne fragmenty we wpisach.. EAsy.
Tyle ma słuszności co szczury w leczeniu dżumy!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1313 dnia: Luty 11, 2018, 21:08:29 »
A może ktoś zauważył, że to jeden wielki przekręt. SGSP dzienne lub zaoczne to stanowiska od 9 grupy powinny być. Studia dodatkowe mogą być ale od SGSP powinno się zacząć. Po coś ta uczelnia jest. Po co są uczelnie medyczne? Żeby kształcić np. lekarzy. Dlaczego po politologii nie można zostać dentystą. Tylko u nas takie wały mogą być. Poza tym skończyłem Politecznikę a później SGSP...

Wolałbym mieć na jednostce chem eko aspiranta po skończonej chemii i zrobić z niego oficera niż absolwenta sgsp. A porównanie nas do lekarzy to tak jakbyś powiedział że Seicento jest lepsze od mercedesa bo mniej pali. PSP jest bardzo zacofane i nie chciałbym się leczyć u takich lekarzy. Trzeba kolego iść z duchem czasu i mieć otwarty umysł a monopol jednej uczelni na którą warunki rekrutacji są jasne jak umowy kredytowe i ubezpieczeniowe to głęboka komuna..

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1314 dnia: Luty 11, 2018, 21:19:26 »
A może ktoś zauważył, że to jeden wielki przekręt. SGSP dzienne lub zaoczne to stanowiska od 9 grupy powinny być. Studia dodatkowe mogą być ale od SGSP powinno się zacząć. Po coś ta uczelnia jest. Po co są uczelnie medyczne? Żeby kształcić np. lekarzy. Dlaczego po politologii nie można zostać dentystą. Tylko u nas takie wały mogą być. Poza tym skończyłem Politecznikę a później SGSP...

Wolałbym mieć na jednostce chem eko aspiranta po skończonej chemii i zrobić z niego oficera niż absolwenta sgsp. A porównanie nas do lekarzy to tak jakbyś powiedział że Seicento jest lepsze od mercedesa bo mniej pali. PSP jest bardzo zacofane i nie chciałbym się leczyć u takich lekarzy. Trzeba kolego iść z duchem czasu i mieć otwarty umysł a monopol jednej uczelni na którą warunki rekrutacji są jasne jak umowy kredytowe i ubezpieczeniowe to głęboka komuna..
Problem w tym, że absolwenci takich wartościowych kierunków w PSP to rzadkość...

Offline roberto998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1315 dnia: Luty 11, 2018, 21:22:02 »
Tylko dlaczego zasady co jakiś czas są zmieniane. To takie furki dla odpowiednich osób. A eniox widzę, że coś bardzo się zdenerwował. Melisa i to w czopkach. Po to jest to forum, żeby przekazywać opinie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1316 dnia: Luty 11, 2018, 21:22:23 »
Problem w tym, że absolwenci takich wartościowych kierunków w PSP to rzadkość...
O wiele większym problemem jest mierny poziom absolwentów SGSP.... Żadna ze szkół nie kształci na poziomie odpowiednim a cały system szkolenia jest do dupy...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1317 dnia: Luty 11, 2018, 21:26:36 »
Eqinox Ty to jesteś taki Tommy Lee Jones i Mac Gyver w jednym, dawaj na O1 w PL, zrób tak by było dobrze. Zapewniam nie da rady.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1318 dnia: Luty 11, 2018, 22:22:42 »
nie kapitan tylko Oficer i śmieszy mnie pęd aspirantów do dowodzenia bo mają związki za sobą a umiejętności nic
Brzydzę się takimi ludźmi którzy mówią na siebie Pan Oficer. Ledwie skończył jakies studia i grzmi na forum że aspiranci to be. Oj chłopcze nie chciałbyś trafić pod skrzydła mojego szefa ... akurat Pana Aspiranta.

Offline kuba311

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1319 dnia: Luty 11, 2018, 22:31:39 »
Cytat: roberto998 w Luty 09, 2018, 21:21:15

    nie kapitan tylko Oficer i śmieszy mnie pęd aspirantów do dowodzenia bo mają związki za sobą a umiejętności nic

Roberto 998 uważasz, że aspirant z dwudziestokilkuletnim stażem - d-ca zmiany , który  służbę zaczynał od ratownika nie ma umiejętności dowodzenia ??? System kształcenia w PSP nie jest najlepszy ale tu przegiąłeś wg mnie stanowiska na grupach 9,10 na PB powinny być łamane 

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1320 dnia: Luty 12, 2018, 00:07:58 »
Jemu (@roberto 998 ) chodzi też o to, żeby taki człowiek też poszedł i uzupełnił wiedzę na SGSP. Pewnie się gówno nauczy - ale papier dostanie.
Więc nie ma co obniżać standardów kwalifikacyjnych. To trzeba zjebać tych 01, którzy przez tyle lat awansowali ludzi na te stanowiska a nie umożliwiali im skończenia szkoły. Powinna być kiedyś krótka piłka - chcesz awansu w stołku - dostaniesz ale idziesz na szkołę....
Niestety robiono jak robiono... i nikt tego gówna nie prostował. A teraz też nie chcą a wręcz będzie jeszcze ciężej...


Cytuj
    .... śmieszy mnie pęd aspirantów do dowodzenia bo mają związki za sobą a umiejętności nic
Nie powinieneś się śmieszyć tylko cieszyć chłopie, za parę lat tych młodych awansowanych aspirantów na ** będą podgryzać jeszcze młodsi.... Będą jaja....
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2018, 00:11:05 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1321 dnia: Luty 12, 2018, 00:25:49 »
Stanowiska łamane czyli aspiranckie, bo oficerowie mogą zajmować etaty aspirantów. Oficerowie do biur. Nie nadają się przecież do niczego innego. Aspiranci przynajmniej, w większości, nie są skażeni jakimiś tam odstępstwami.
Zróbmy, że podział jest aspirantów a nie łamany. Będzie larum, że po gównie nie można mieć ** ? A jak bedziesz chciał mieć ** to zapraszamy do RAJu na 8h. Po co awansować na ** i nadawać się tylko do biura...
Jakie to szczęście, że interesy pewnej grupy chronią zapisy ustawy, a "znawcy" nabrali wody w usta.

Offline roberto998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1322 dnia: Luty 12, 2018, 08:23:51 »
Nie mówię, że jest ktoś lepszy i czy gorszy po tej czy innej szkole. Mówię tylko, że powinny być zasady a nie jak kilka lat temu dawali kwalifikacje za magisterkę przez ... 2 lata. Widzę, że bardziej czepiliście się tematu oficer ... było celowe :) Poza tym straż to nie wszystko i jak ktoś nie umie się realizować poza to tym bardziej będzie wnikał - powiedział oficer nie kapitan. A czy to nie jedno i to samo? Choć dawno dawno temu była promocja co wskazali taki podział.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1323 dnia: Luty 12, 2018, 09:55:01 »
Zfrajerowałeś się gościu swoimi wpisami i próbujesz się wycofać. Dupa z Ciebie nie oficer i nie porównuj się z nimi.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1324 dnia: Luty 12, 2018, 11:55:30 »
Czy można dodać na forum opcję lajkowania postów?? 😁