Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 1517131 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1225 dnia: Grudzień 19, 2017, 22:24:27 »
Jedynie co wróciło to walka o stołki. Kontrola z KW wydała ocenę negatywną podczas kontroli stwierdzając że aspirant pełniący obowiązki dowódcy zmiany nie może tego robić, jeżeli na zmianie służbowej był człowiek z uprawnieniami. Komendant wraz z dowódca JRG na dywanik do Województwa w trybie pilnym.
Fakt jest taki, że sami na siebie ukręcili bat, bo gdyby ktoś był nie zadowolony z działań i sprawa skończył by się w sądzie miał możliwość dać na stanowisko gościa z odpowiednimi papierami.
KW telepało ileś razy aspirantów a pod nimi byli kapitanowie i jakoś nigdy nie walneli krytycznego a co za tym idzie oceny negatywnej. Powiem więcej mieliśmy kontrole KG i dowodził kpt. po cywilnych bez żadnej podpylomówki... I też nic ocena pozytywna.
Komendant i dowódca JRG biorą odpowiedzialność na siebie za każdą akcję kierowaną przez takiego gościa, a tym bardziej  jeżeli jest ktoś na tej samej zmianie służbowej kto ma uprawnienia do dowodzenia.
Uprawnienia w myśl której ustawy? Bo ustawa o PSP mówi o zajmowaniu stanowisk a o dowodzeniu mówi inny akt prawny.  A wiec proszę o przyczynę bo niewierze Ci...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2017, 06:17:02 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1226 dnia: Grudzień 19, 2017, 23:34:47 »
...inny akt prawny, to ustawa o ochronie ppoż.?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1227 dnia: Grudzień 20, 2017, 09:31:53 »
Jedynie co wróciło to walka o stołki. Kontrola z KW wydała ocenę negatywną podczas kontroli stwierdzając że aspirant pełniący obowiązki dowódcy zmiany nie może tego robić, jeżeli na zmianie służbowej był człowiek z uprawnieniami. Komendant wraz z dowódca JRG na dywanik do Województwa w trybie pilnym.
Fakt jest taki, że sami na siebie ukręcili bat, bo gdyby ktoś był nie zadowolony z działań i sprawa skończył by się w sądzie miał możliwość dać na stanowisko gościa z odpowiednimi papierami.
Oj zdziwiłbyś się...p.o. Naczelnika pewnego wydziału w stopniu sekcyjnego.Można? A oni się czepiają podziału.

Offline guard1982

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1228 dnia: Grudzień 20, 2017, 09:46:08 »
Zaraz dojdzie do sytuacji, gdzie aspirant lub oficer po cywilnych studiach na stanowisku Z-cy D-cy JRG przy zmianie D-cy JRG będzie przyuczał następce. Bo sam nie będzie mógł iść wyżej. No chyba, że podyplomówka, ale dostać się na nią to chyba cud.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1229 dnia: Grudzień 20, 2017, 10:47:49 »
A co byście powiedzieli jak na na waszej drodze w PSP byście spotkali oficera bez matury?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1230 dnia: Grudzień 20, 2017, 11:32:38 »
A co byście powiedzieli jak na na waszej drodze w PSP byście spotkali oficera bez matury?
no no....pięknie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1231 dnia: Grudzień 20, 2017, 12:24:25 »
A co byście powiedzieli jak na na waszej drodze w PSP byście spotkali oficera bez matury?
Spotkałem nawet nie jednego ale wszyscy już są dawno na emce.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Sepi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1232 dnia: Grudzień 20, 2017, 14:16:45 »
Nie rozumiem tej całej rozmowy o załączniku lub jego braku po 2013. Albo jestem strażakiem w stopniu podoficera, aspiranta lub oficera i staram się wypełniać swoje obowiązki jak najlepiej i trudno na taka naukę mnie było stać a nie staram się bić pianę o wyższości starszego służbą aspiranta od młodego oficera lub  podobnie w przypadku podoficera i aspiranta. Ta drogą wprowadzania jakiegoś załącznika nic nie zrobimy. Powodujemy tylko wyścig szczurów lub różnych nieudaczników posiadających plecy w polityce lub związkach zawodowych. Zróżnicowanie jest we wszystkich zawodach i służbach i nikt w stopniu aspiranta nie chce dowodzić kompanią, czy głównym technologiem w zakładzie jest inżynier a nie technik. Tak jest i tak trzeba przyjąć i nie bić piany o swoich zmarnowanych lub straconych latach służby i jakim dowódcą bym nie był, gdybym został dowódcą każdego ze szczebli, gdybym tylko nim został. Tak nic nie zrobimy. Konieczne jest m.in. /jedna propozycja/:
1) zmiana systemu szkolenia - m.in. likwidacja obecnego szkolenia w zakresie podstawowym, / jak gościu poukłada sobie życie prywatne i nie będzie chciał iść na aspirantkę czy studia to przez 25 lat spokojnie dosłuży do starszego ogniomistrza i ma całą   PSP ma gdzieś/,
2) zmniejszenie liczby absolwentów szkół dziennych jak zaocznych po 60,
3) wprowadzenie wykazu studiów potrzebnych do służby, tak żeby wyeliminować wszelkie politologie i inne tego typu studia, które są nam niepotrzebne i powodują powstawania takich problemów i rozmów, np. bo przecież w czym on jest lepszy - wg mnie śmieszne i nie do dalszej rozmowy, 
4) zakaz dawania stopni oficerskich po politologii i innych tego typu studiach - tylko wg wykazu, /czy pielęgniarka po politologii będzie lekarzem?/
5) dwuletnie studia podyplomowe z pożarnictwa dla absolwentów szkół cywilnych w celu otrzymania stopnia oficerskiego,
5) zmiany w szkołach i studia magisterskie dla absolwentów SGSP i licencjackie dla szkół aspirantów - to co jest teraz, to za mało - w każdej karetce są licencjaci a i Policjanci to też goście po studiach, a my nimi rządzimy - dziwne,
6) egzaminy dla kandydatów na starszy stopień oficerski. 
7) szacunku przełożonych dla nas, bo teraz go brakuje i stąd takie kwiatki jak goście nie posiadający doświadczenia i lat powoływani na stanowiska - ale mają plecy,
       

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1233 dnia: Grudzień 20, 2017, 15:44:11 »
Nie rozumiem tej całej rozmowy o załączniku lub jego braku po 2013. Albo jestem strażakiem w stopniu podoficera, aspiranta lub oficera i staram się wypełniać swoje obowiązki jak najlepiej i trudno na taka naukę mnie było stać a nie staram się bić pianę o wyższości starszego służbą aspiranta od młodego oficera lub  podobnie w przypadku podoficera i aspiranta. Ta drogą wprowadzania jakiegoś załącznika nic nie zrobimy. Powodujemy tylko wyścig szczurów lub różnych nieudaczników posiadających plecy w polityce lub związkach zawodowych. Zróżnicowanie jest we wszystkich zawodach i służbach i nikt w stopniu aspiranta nie chce dowodzić kompanią, czy głównym technologiem w zakładzie jest inżynier a nie technik. Tak jest i tak trzeba przyjąć i nie bić piany o swoich zmarnowanych lub straconych latach służby i jakim dowódcą bym nie był, gdybym został dowódcą każdego ze szczebli, gdybym tylko nim został. Tak nic nie zrobimy. Konieczne jest m.in. /jedna propozycja/:
1) zmiana systemu szkolenia - m.in. likwidacja obecnego szkolenia w zakresie podstawowym, / jak gościu poukłada sobie życie prywatne i nie będzie chciał iść na aspirantkę czy studia to przez 25 lat spokojnie dosłuży do starszego ogniomistrza i ma całą   PSP ma gdzieś/,
2) zmniejszenie liczby absolwentów szkół dziennych jak zaocznych po 60,
3) wprowadzenie wykazu studiów potrzebnych do służby, tak żeby wyeliminować wszelkie politologie i inne tego typu studia, które są nam niepotrzebne i powodują powstawania takich problemów i rozmów, np. bo przecież w czym on jest lepszy - wg mnie śmieszne i nie do dalszej rozmowy, 
4) zakaz dawania stopni oficerskich po politologii i innych tego typu studiach - tylko wg wykazu, /czy pielęgniarka po politologii będzie lekarzem?/
5) dwuletnie studia podyplomowe z pożarnictwa dla absolwentów szkół cywilnych w celu otrzymania stopnia oficerskiego,
5) zmiany w szkołach i studia magisterskie dla absolwentów SGSP i licencjackie dla szkół aspirantów - to co jest teraz, to za mało - w każdej karetce są licencjaci a i Policjanci to też goście po studiach, a my nimi rządzimy - dziwne,
6) egzaminy dla kandydatów na starszy stopień oficerski. 
7) szacunku przełożonych dla nas, bo teraz go brakuje i stąd takie kwiatki jak goście nie posiadający doświadczenia i lat powoływani na stanowiska - ale mają plecy,
       

Popieram, tylko nie wiem czemu egzaminy tylko dla kandydatów na starszy stopień oficerski??
I dodałbym jeszcze zmiany w naborze z ulicy - zmniejszenie liczby punktów możliwych do uzyskania na rozmowie kwalifikacyjnej, bo ta rozmowa niewiele sprawdza, a rodzi tylko patologie, o których wszyscy wiedzą...

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1234 dnia: Grudzień 20, 2017, 16:38:26 »
Cytuj
4) zakaz dawania stopni oficerskich po politologii i innych tego typu studiach - tylko wg wykazu, /czy pielęgniarka po politologii będzie lekarzem?/

Powiedz proszę czym różni się lekarz pediatra od internisty lub stomatologa?

I powiedz jeszcze jakich zada nie może wykonywać w PSP asp. z wyższym od absolwenta SGSP?

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1235 dnia: Grudzień 20, 2017, 17:04:34 »
Skończcie tą żałosną wymianę, moderator znów usunie kilkanaście postów włącznie z moim. Czekać aż pojawią się konkrety, co za ludzie...

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1236 dnia: Grudzień 20, 2017, 17:11:18 »
Oj zdziwiłbyś się...p.o. Naczelnika pewnego wydziału w stopniu sekcyjnego. Można?
Jeśli spełnia kwalifikacje do zajmowania stanowisk oficerskich to jest nawet zgodne z prawem, choć może nie koniecznie z logiką.
edit:
Jak się pojawią konkrety to już będzie za późno na dyskusje. Zostanie realizacja

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1237 dnia: Grudzień 20, 2017, 18:56:53 »
 Panowie wiadomo co dalej z przepisem kwalifikacyjnym?...

Offline strazaczek76

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1238 dnia: Grudzień 20, 2017, 21:18:42 »
KG czeka aż każdy z każdym się pożre o stołki i wtedy wymyślą coś w zamian i to jeszcze dla swoich.  :tuba:. Bez pieniędzy a już brakuje to możemy i tak pomarzyć.  tylko zmiana szkolnictwa i naborów może nas uratować. ja chcę się uczyć i co z Tego. Ba nawet zdałem egzamin do szkoły aspirantów (młodzieży przypomnę że na zaoczną tak kiedyś było)  - można powiedzieć że jedną nogą byłem w szkole. Dla krzykaczy tez powiem że jestem związkowcem. Patrząc na niektórych insynuacje to już powinienem być komendantem. Na szczęście jestem ogniomistrzem. Tak z perspektywy lat, zostałem oszukany przez system jakieś 3 razy. Na tę chwilę głęboka reforma pożarnictwa po 25 latach PSP nam by się przydała. Z nową perspektywą na kolejne ćwierć wieku. pozdrawiam :straz:

Offline kana

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1239 dnia: Styczeń 08, 2018, 16:01:39 »
Temat umarł? Może ktoś słyszał coś nowego?

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1240 dnia: Styczeń 09, 2018, 11:47:07 »
dokładnie wie ktoś co dalej z przepisem kwalifikacyjnym?

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1241 dnia: Styczeń 09, 2018, 12:56:12 »
nowy minister MSWIA nowe nadzieje.

Offline Panaspirant

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1242 dnia: Styczeń 09, 2018, 14:13:41 »
Czy jest nadzieja na jakieś zmiany dla strażaków pełniących służbę  w stanowiskach kierowania? Sytuacja w mojej komendzie(chociaż pewnie nie tylko).  Wszyscy w SK identyczne obowiązki. Aspirant na grupie dziewiątej a aspirant sztabowy na siódmej  i dziewiątej nie może już dostać. Z rozmowy z kadrowcem dowiedziałem się że prawdopodobnie nic się  nie zmieni. Czy faktycznie tak jest?

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1243 dnia: Styczeń 09, 2018, 19:23:54 »
Panaspirant
Jeżeli asp na 9 dostał kiedyś stanowisko a asp sztabowy się spóźnił bo zmieniły się kwalifikacje to do kogo pretensje?

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1244 dnia: Styczeń 09, 2018, 19:58:35 »
Panaspirant
Jeżeli asp na 9 dostał kiedyś stanowisko a asp sztabowy się spóźnił bo zmieniły się kwalifikacje to do kogo pretensje?
Pretensje do Leśniakiewicza przez niego ta cała blokada , gdyby nie namieszali z PO wtedy nie było by tego tematu .

Offline Lukass_PL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1245 dnia: Styczeń 10, 2018, 11:29:45 »
Pan Leśniakiewicz przewidział taką sytuację i zostawił "furkę" dla takich osób, zapisem w ustawie o zmianie dostępu do niektórych zawodów brzmiącym miej więcej tak - kto w momencie zmiany ustawy posiada uprawnienia/kwalifikacje do zajmowania w/w stanowisk może awansować po wejściu tej ustawy. Niestety Pan Suski tę furtkę bardzo szczelnie zamknął.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1246 dnia: Styczeń 10, 2018, 20:36:18 »
Pan Leśniakiewicz przewidział taką sytuację i zostawił "furkę" dla takich osób, zapisem w ustawie o zmianie dostępu do niektórych zawodów brzmiącym miej więcej tak - kto w momencie zmiany ustawy posiada uprawnienia/kwalifikacje do zajmowania w/w stanowisk może awansować po wejściu tej ustawy. Niestety Pan Suski tę furtkę bardzo szczelnie zamknął.
Gdzie jest ta furtka? Dla aspirantów. Bo według mnie nie istnieje!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1247 dnia: Styczeń 10, 2018, 22:57:27 »
Na PB d-ca sekcji to max na chwilę obecną

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1248 dnia: Styczeń 10, 2018, 23:12:56 »
Ma ktos jakies wiesci odnosnie tych nowych przepisów ? czy komisja pracuje jeszcze itp

Offline Lukass_PL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #1249 dnia: Styczeń 11, 2018, 08:04:07 »
Tak jak napisałem obowiązujący przepis kwalifikacyjny tę furtkę zamknął.