Autor Wątek: Nowy regulamin zawodów  (Przeczytany 4375 razy)

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Nowy regulamin zawodów
« dnia: Marzec 08, 2006, 11:16:44 »
Podobno jest już nowy regulamin zawodów sportowo-pożarniczych. Z tego co słyszałem jest tylko lekkim uproszczeniem obecnego regulaminu. Czy ktoś ma do niego dostęp i mógłby go mi udostępnić.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Nowy regulamin zawodów
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2006, 15:17:03 »
Nowy regulamin zawodow wedlu CTiF znajduje sie na stronie związku glownego OSP
http://www.zosprp.pl/php/index.php?mode=dzial&id_dzial=22&id_poddzial=55
gdzies na forum jest o tym mowa bodajrze pod tematem "CTiF" albo cos w tym stylu, ja uwazam ze ten regulamin to kompletny niewypal i ogolnie jest do d...y i niema to jak tradycyjne zawody wedlug starego regulaminu

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Nowy regulamin zawodów
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2006, 15:25:38 »
Wlasciwie to ten temat juz istnieje, nastepnym razem poszukaj ewentualnie pozniej zakladaj nowy bo sie juz robi burdel !!! to jest ten temat:
http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=2149.0

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Nowy regulamin zawodów
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2006, 15:41:30 »
Witam!

Mnie się wydaje, że obowiązuje cały czas ten z 2004...

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Nowy regulamin zawodów
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2006, 16:56:28 »
Ten temat wg mnie nie kwalifikuje się do zamknięcia. W tamtym temacie o zawodach mowa jest o CTIFie. Głupio by było teraz nagle wyjeżdżać tam z poszukiwaniami nowych regulaminów. Zapewne dlatego kol. Ksiwek postanowił swój swój problem przedstawić zakładając nowy temat.
Zawody to temat "rzeka". Dlatego nie należy dziwić się gdy zauważamy kilka tematów związanych z zawodami. Najwazniejsze jest to aby rozmowy się nie dublowały. Pozdrawiam.

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Odp: Nowy regulamin zawodów
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2006, 18:51:28 »
Jest dokładnie tak jak pisze SenseY.  Moja wiedza jest taka: w tym roku został uchwalony nowy regulamin "na mokro" i jest tylko w niewielkim stopniu zmieniony w stosunku do starego regulaminu. Wiem też, ze będzie wymagany w tegorocznych zawodach, przynajmniej u mnie.  KP też go jeszcze nie ma. Szukam tekstu tego regulaminu.  Na naszym ZG można polegać jak na Zawiszy - cicho sza.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Nowy regulamin zawodów
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 09, 2006, 14:57:58 »
Rozumiem, moja poprzednia odpowiedz zabrzmiala troche niegrzecznie za co z gory przepraszam. Jak juz napisalem regulamin zawodow (stary i wedlug CTiF) znajduje sie tu: http://www.zosprp.pl/php/index.php?mode=dzial&id_dzial=22&id_poddzial=55

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Odp: Nowy regulamin zawodów
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 22, 2006, 08:43:06 »
Dostałem potwierdzenie z ZG,  że nowy regulamin zostal uchwalony i wkrótce pojawi się na stronie internetowej. 

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Odp: Nowy regulamin zawodów
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 22, 2006, 09:35:43 »
podobno będzie można powtórzyć konkurencje i dużyna będzie robiła dwie konkurencje(sztafeta i bojówka) i dopiero następna drużyna za nią.
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline masakła

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Nowy regulamin zawodów
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 26, 2006, 10:53:16 »
i podobno na początek będą........... ćwiczenia bojowe :huh:

A tak w ogóle istnieje już temat zawodów, proponuję połączyć oba wątki.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2006, 11:16:24 wysłana przez Sylwek »

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Odp: Nowy regulamin zawodów
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 28, 2006, 21:00:48 »
Skoro moderator napisał wyżej
Cytuj
Ten temat wg mnie nie kwalifikuje się do zamknięcia. W tamtym temacie o zawodach mowa jest o CTIFie. Głupio by było teraz nagle wyjeżdżać tam z poszukiwaniami nowych regulaminów. Zapewne dlatego kol. Ksiwek postanowił swój swój problem przedstawić zakładając nowy temat.
Zawody to temat "rzeka". Dlatego nie należy dziwić się gdy zauważamy kilka tematów związanych z zawodami. Najwazniejsze jest to aby rozmowy się nie dublowały. Pozdrawiam.
to dajcie sobie spokój z zamykaniem tego wątku.
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Nowy regulamin zawodów
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 19, 2006, 14:30:16 »
Pogadaliśmy, pogadaliśmy ale w końcu jakie wychwyciliście różnice między poprzednim a obecnym regulaminem na mokro? Akurat przygotowuję drużyny na zawody i nie chcę im niepotrzebnie wpajac przestarzałych, być może obecnie już złagodzonych zasad, które znam, a nie napisano na ten temat nic w nowym regulaminie, przez co je przeoczyłem.

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Odp: Nowy regulamin zawodów
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 20, 2006, 08:08:40 »
Piszę z pamięci bo nie mam regulaminu pod ręką:
1) na torze węże ustawia się pionowo obok rozdzielacza, łącznikami w kierunku biegu,
2) zmieniło się zadanie na pierwszym odcinku toru - wąż jest tylko podłączany do rozdzielacza bez rozwijania,
2) nic nie ma o tym, gdzie zostawia się klucze, my rzucaliśmy gdzie popadnie,
3) druga rota jako zadanie gaśnicze ma strącenie pachołków drogowych z podstaw, podstawy mają wysokość i rozstawę poprzednich słupków, które były przewracane,
4) obie roty i rozdzielaczowy wydają komendy przez podniesienie ręki,
5) mechanik i rozdzielaczowy mogą nawadniać węże przed komendami (pod warunkiem, ze woda nie pojawi się przed komendą).
To tyle na początek. Możemy o tym podyskutować. Zmian jest na pewno więcej więc pierwszą rzeczą powinno być wydrukowanie i przeczytanie nowego regulaminu. To podstawa. Jest w dziale regulaminy na stronie naszego związku.

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Nowy regulamin zawodów
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 20, 2006, 14:42:33 »
Dzięki Ksiwek
2) nic nie ma o tym, gdzie zostawia się klucze, my rzucaliśmy gdzie popadnie,
O właśnie, to przeoczyłem. Pozostałe zmiany udało mi się zauważyć, najbardziej zdziwił mnie wczoraj przy przygotowywaniu toru do sztafety pierwszy odcinek. Poza tym nie wiem jak się zabrać do podłączenia węża na ostatnim odcinku, jeśli rozdzielacz ma być skierowany wylotami do przodu, a obok niego pionowo W-52, też łącznikami do przodu.

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Nowy regulamin zawodów
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 23, 2006, 07:22:37 »
Tiger: Ostatni odcinek sztafety nie stanowi problemu - większość zawodników biorąc do ręki łącznik węża W52 jednym ruchem rozwija go i podłącza do dowolnego wylotu rozdzielacza.

na co jeszcze zwrócić uwagę:
- podczas budowania linii ssawnej dopuszczalne jest łączenie dwóch węży ssawnych na ziemi (kiedy było to zabronione)
- podczas łączenia odcinka ssawnego z motopompą pomocnik II roty MUSI pomagać przodownikowi
- podczas sprawiania linii ssawnej nie trzeba już wykonywać ruchu obrotowego kluczami, nie dopuszcza się też "puknięcia" kluczem o łączniki. Klucz ma na moment przylegać do łącznika tak jak poczas "prawdziwego" łączenia
- przodownicy rot po sprawieniu linii gaśniczych i wydaniu komendy przez podniesienie ręki nie mogoą juz przesuwać się.

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Nowy regulamin zawodów
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 24, 2006, 09:21:21 »
Małe wtrącenie do wypowiedzi Pedros, w regulaminie wyrażnie pisze (Budowa linii ssawnej) że pomocnik unosi wąż na taką wyskokość by obaj z pomocnikiem mogli go swobodnie łączyć i nie ma tam dopisku że nie jest błędem łączenie na ziemi!!! Kolega Pedros wykazał się nadinterpretacją. To oczywiście z naj nowszego regulaminu z 11.04.2006 który znajduje się na stronie ZG ZOSP.
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Nowy regulamin zawodów
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 24, 2006, 17:50:58 »
Akurat w tym roku zajmuje się sędziowaniem na szczeblu gminnym. Omawialiśmy dokładnie regulamin z jednym z jego twórców - własnie dlatego aby przewidzieć każdą możliwą sytuacje. Obecny regulamin dąży do tego aby jak najwięcej czynności robić w sposób "dowolny". (Choć sam regulamin pozostawia jeszcze wiele do życzenia). Właśnie tak jak pisze MAXIMUS - daje jeszcze cały czas możliwość różnych interpretacji. A tego w dobrym regulaminie nie powinno być.
Ale wracając do tematu:
Regulamin nie mówi o minimalnej odległości węży od ziemi czyli ja - jako sędzia - muszę przewidzieć taką sytuacje że ktoś będzie je łączył na ziemi - i po naszych długich dyskusjach stwierdziliśmy, że nie będzie to błędem. Na zawodach sędziowanie wg. nowego regulaminu okazało się łatwe i interpretacja nie stanowiła problemu.

Pozdrawiam

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Nowy regulamin zawodów
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 27, 2006, 23:26:57 »
OK, na to, żeby rozwinąć wąż jednym ruchem, jakoś nie wpadłem. A może podpowiedzielibyście jakieś inne triki, których nie zabrania regulamin, a które przyspieszą konkurencje o parę cennych sekund? Mam fajną drużynę MDP dziewcząt i zależy mi, żeby wypadły jak najlepiej, a MDP u nas biegną zgodnie z regulaminem dla grup A i C.

Offline Herdis

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nowy regulamin zawodów
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 01, 2008, 16:25:38 »
Zastanawiają mnie klucze...:/
Bo w tamtym roku podczas zawodów nie wiedziałam z kolezanką co z nimi zrobić....
Czy trzeba rzucić na podest z motopompą...czy moża rzucić gdzie popadnie?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nowy regulamin zawodów
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 01, 2008, 16:57:42 »
W nowym regulaminie zawodów sportowo-pożarniczych usunięto zapis:
"po wykonaniu zadania rota pozostawia klucze na podeście".
Możesz je po wykonaniu zadnia pozostawić, gdzie ci się podoba (na ziemi, podeście itp.).