Autor Wątek: Jakie rozszerzenia ?  (Przeczytany 7391 razy)

Offline eldoxz12

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Jakie rozszerzenia ?
« dnia: Styczeń 14, 2014, 18:18:00 »
Witam strażaków
W tym roku idę do LO i chciałbym dostać się do SGSP a jeżeli mi się tam nie uda dostać poszedłbym do SASP
Moje pytanie jest takie; Jakie przedmioty z rozszerzeniem wybrać . Do SGSP jest potrzebna matma i (fizyka ?)
za to w SASP jest potrzebna chemia i fizyka.Proszę o pomoc
Z góry dziękuje

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Jakie rozszerzenia ?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2014, 18:49:18 »
 :-\ :-\
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2019, 00:04:00 wysłana przez MetFis »

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Jakie rozszerzenia ?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2014, 19:16:34 »
Obecnie jestem w 3 klasie LO także mogę Ci chyba o tym najwięcej powiedzieć. Mam na rozszerzeniu matmę, fizykę i angielski a jestem w klasie o profilu mat-fiz. Przez dwa lata miałem nauczyciela od matmy o dupę rozbić i teraz wszystko nadrabiam z inną nauczycielką. Fizyka to już w ogóle szkoda gadać, poziom nauczania mojego fizyka równy jest jego wzrostowi czyli bardzo niski  :gwiazdki: Jedynie jestem z angielskiego zadowolony i dobrze idzie :)
Teraz żałuję że nie poszedłem na biol-chema. Miałbym lepszą nauczycielkę od matmy oraz chemii i nie brałbym fizyki na rozszerzenie a właśnie chemię.

Do SGSP liczy się matma + fizyka/chemia + angielski a do SA musisz napisać test wiedzy z chemii i fizyki.
Jeśli chodzi o studia cywilne to z samą matmą się prawie wszędzie dostaniesz także o cywilkę nie bój żaby. Więcej jest miejsc na studiach niż chętnych na nie, gorzej się utrzymać  :szalony:

Także ja Ci proponuję się rozpytać wśród znajomych o szkoły w okolicach Twojego miejsca zamieszkania i wybrać jakąś na dobrym poziomie. Znajomi mogą mówić że nauczyciel kosa i w ogóle, ale mogą nie brać pod uwagę tego że bardzo dobrze uczy, a koledzy są po prostu leniwi... Skup się na matmie i angielskim oraz nad fizyką/chemią ;)

Offline eldoxz12

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Jakie rozszerzenia ?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2014, 20:19:47 »
Ok dzięki panowie za rady  :mellow:

Offline eldoxz12

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Jakie rozszerzenia ?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2014, 15:30:10 »
Obecnie jestem w 3 klasie LO także mogę Ci chyba o tym najwięcej powiedzieć. Mam na rozszerzeniu matmę, fizykę i angielski a jestem w klasie o profilu mat-fiz. Przez dwa lata miałem nauczyciela od matmy o dupę rozbić i teraz wszystko nadrabiam z inną nauczycielką. Fizyka to już w ogóle szkoda gadać, poziom nauczania mojego fizyka równy jest jego wzrostowi czyli bardzo niski  :gwiazdki: Jedynie jestem z angielskiego zadowolony i dobrze idzie :)
Teraz żałuję że nie poszedłem na biol-chema. Miałbym lepszą nauczycielkę od matmy oraz chemii i nie brałbym fizyki na rozszerzenie a właśnie chemię.

Do SGSP liczy się matma + fizyka/chemia + angielski a do SA musisz napisać test wiedzy z chemii i fizyki.
Jeśli chodzi o studia cywilne to z samą matmą się prawie wszędzie dostaniesz także o cywilkę nie bój żaby. Więcej jest miejsc na studiach niż chętnych na nie, gorzej się utrzymać  :szalony:

Także ja Ci proponuję się rozpytać wśród znajomych o szkoły w okolicach Twojego miejsca zamieszkania i wybrać jakąś na dobrym poziomie. Znajomi mogą mówić że nauczyciel kosa i w ogóle, ale mogą nie brać pod uwagę tego że bardzo dobrze uczy, a koledzy są po prostu leniwi... Skup się na matmie i angielskim oraz nad fizyką/chemią ;)

W LO tam gdzie chce iśc jest profil pożarniczy i tam uczysz się 2 rozszerzeń od drugiej klasy
ja wybrałbym matme i fizyke a w klasie z roz.matematyką matmy uczysz się od pierwszej klasy + od drugiej fizyke i informatyke. Czy jakbym poszedł na profil pożarniczy to miałbym problem z napisaniem lepiej matury z matmy ?

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Jakie rozszerzenia ?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2014, 16:48:11 »
Z własnych obserwacji zauważyłem że w większości do klas "mundurowych" idą tumany i osoby które nie dostały się na lepsze profile, a nie chcą iść do techników czy zawodówek. Też miałem zajawkę na klasę mundurową ale jak dowiedziałem się jakie tam osoby idą to sobie odpuściłem i poszedłem na mat-fiz. Osobiście odradzam takie profile "mundurowe", lepiej pójść na coś lepszego ;)
Z jakiego regionu Polski jesteś ?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Jakie rozszerzenia ?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2014, 17:22:07 »
Pytacie się o "najlepszy" profil szkoły średniej. Prawda jest taka, że jak nie będziesz się przykładał do nauki czy to w najlepszym liceum w Polsce, czy to klasie mundurowej czy to w liceum w Wólce Wielkiej to wyników nie będzie. Procent z matury odzwierciedli Twoją pracę przez 3-4 lata nauki, a szkoła do jakiej pójdziesz nie zapewni Ci gwarantowanego wyniku minimalnego z matury na poziomie 80% dajmy na to.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline eldoxz12

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Jakie rozszerzenia ?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 15, 2014, 19:33:42 »
Z własnych obserwacji zauważyłem że w większości do klas "mundurowych" idą tumany i osoby które nie dostały się na lepsze profile, a nie chcą iść do techników czy zawodówek. Też miałem zajawkę na klasę mundurową ale jak dowiedziałem się jakie tam osoby idą to sobie odpuściłem i poszedłem na mat-fiz. Osobiście odradzam takie profile "mundurowe", lepiej pójść na coś lepszego ;)
Z jakiego regionu Polski jesteś ?

Okolice Chojnic

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Jakie rozszerzenia ?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 15, 2014, 22:52:05 »
Okolice Chojnic

Jakbyś był z podkarpacia to bym Ci coś doradził  :szalony:

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Jakie rozszerzenia ?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 19, 2014, 19:34:01 »
Jeśli w twojej szkole będzie taki sam burdel jak w mojej (po ostatniej reformie), gdzie każdy mógł wybrać dowolne rozszerzenia (i np. w klasie, która miała być matfizem są ludzie z rozszerzeniem pol-geo, albo pol-inf :gwiazdki:), to po prostu wybierz sobie mat-fiz-chem :)
A tak w ogóle to wspaniała reforma gwarantuje 4 rozszerzenia :) więc teoretycznie mat-fiz-chem-ang i SGSP jest twoje. Ale na wszystkie szkoły, które sprawdzałem w moim powiecie i sąsiednich, żadna nie sprostała temu obowiązkowi i żaden uczeń nie ma tam 4 rozszerzeń.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2014, 19:39:27 wysłana przez hacek »

Offline Moqill

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
Odp: Jakie rozszerzenia ?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 19, 2014, 21:01:48 »
W mojej szkole ten system działał od dobrych kilku lat. "wyszedłem na ludzi" matury zdane na poziomie (mat fiz rozszerzenia i polski angielski podstawa). Żałuje, że nie rozszerzyłem angielskiego. Powiem tyle Mat fiz na pewno na rozszerzeniu polecam angielski jak się czujesz na siłach.