Autor Wątek: Ciśnienie i tętno  (Przeczytany 10781 razy)

Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Ciśnienie i tętno
« dnia: Styczeń 08, 2014, 22:40:06 »
Witam, tak jak w temacie, sprawa dotyczy ciśnienia, czyli to co jest na harwardzkim tescie :) Otóż mam problem z ciśnieniem, jestem w trakcie ustalania co jest nie tak, bo miewam duże ciśnienie i to dość często. Moje ciśnienie to granica 130-160(max) na 75/80 no różnie. Bardziej chodzi mi o te pierwsze wysokie. Jestem też Zasłużonym Honorowym Dawcą Krwi i ludzie mowia ze to pewnie przez to ze regulanie 5 lat oddaje krew, nie wiem. Jednak poszedłem z tą sprawą do lekarza by jakos to unormowac, znalezc przyczyne i wyeliminowac to.  Tetno mam 80-90.
Czy moze ktos z Was ma tak problem, mial ? Da się jakos wsplynąc na to , da sie jakos zniwelowac to do granicy mozliwosci ?  Chodzi tez o tetno, czy Te dwie rzeczy moge jakos zmnieijszyc , by nie bylo problemow na testach ? Moglby ktos podpowiedziec ? :)

Z gory dziekuje za porady, bo bardzo mi zalezy by miec jak najlepsze by miec w normie :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2014, 22:55:32 wysłana przez robn »

Offline badspode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Ciśnienie i tętno
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2014, 22:55:27 »
Więc tak...nie wiem jak jest na tym harwadzkim tescie, ale wiem z  wypowiedzi innych osob z tego forum ze jesli Ci wyjdzie wysokie cisnienie u lekarza to Cie nie pusci (chodz ktos kiedys napisal tu ze u kardiologa najwazniejsze jest ekg, gdyz na cisnienie moze wplywac wiele czynnikow i jeden pomiar nie jest miarodajny), wracajac...jesli wyjdzie Ci u lekarza za wysokie to powinien Ci je mierzyc jeszcze raz, ewentualnie kazac przyjsc pozniej lub w innym dniu na pomiar. Jesli Twoje cisnienie bd ok 130-135 /80 to bez problemowo powinien Cie przepuscic. Jesli chodzi o tetno to poprostu nalezy podreperować kondycje...duzo biegać a tetno samo wejdzie do niskich wartosci , cisnienie tez moze tym sposobem zostać obnizone ale nie w kazdym przypadku sie sprawdza. Co do cisnienia jeszcze to polecam zmienic diete, zejsc z wagi (jesli oczywiscie bmi jest wysokie lub juz przekroczone) picie ziol  i duzo ruchu, czyli to np bieganie..tu wazne zeby wysilek byl regularny.Oczywiscie na obnizenie cisnienia i tetna sa rowniez lekarstwa...ale moze szkoda sie tym od razu faszerować. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2014, 22:55:45 wysłana przez robn »

Offline Mikasz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Ciśnienie i tętno
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2014, 10:42:33 »
Ja miałem podobny problem - podwyższone ciśnienie skurczowe utrzymujące się na poziomie 135-150mmHg (tętno w normie). Z racji tego, że nosiłem się z zamiarem startów do SGSP, poszedłem z tym problemem do kardiologa. Zostałem dosyć gruntownie przebadany pod kątem chorób sercowych/krążeniowych, ale badania nic nie wykazały. Lekarz zalecił, żebym więcej się ruszał i unikał soli. Zastosowałem się do powyższych poleceń, ale po roku mogę powiedzieć, że moje ciśnienie wciąż jest podwyższone  :gwiazdki:. Również jestem Honorowym Dawcą Krwi, może rzeczywiście ma to jakiś wpływ na ciśnienie...  :cooo:
Strażakiem się jest, a nie bywa.

Offline rupek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Ciśnienie i tętno
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2014, 11:06:24 »
wez se 15 minut przed harvardem albo lekarzem Captopril 12,5 mg i nie bedzie zadnych problemow

Offline badspode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Ciśnienie i tętno
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2014, 12:30:11 »
nie na kazdego ten captopril dziala :)

Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Ciśnienie i tętno
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2014, 15:04:39 »
a to nie zaszkodzi ? Nie prowadzi do negatywnych zmian ?

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Ciśnienie i tętno
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2014, 15:54:39 »
cytat  z ulotki tego leku

Cytuj
Możliwe skutki uboczne: Zaburzenia czynności układu krążenia (niedociśnienie, przyśpieszenie pracy serca).

na harvarda idealny  :szalony: :szalony: :szalony:

Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Ciśnienie i tętno
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2014, 16:01:21 »
no to jak sprawic by harvard zaliczyc ? Co moge zrobic skoro tak ?  Bo glownie o to sie rozchodzi

Offline badspode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Ciśnienie i tętno
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2014, 16:59:05 »
najlepiej wziasc te tabletki i sprobowac i zmierzyc po tych 15 min cisnienie

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Ciśnienie i tętno
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2014, 20:26:58 »
a co ma ciśnienie krwi do harvarda ? przecież tam nawet tego nie badają ><

Offline badspode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Ciśnienie i tętno
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 09, 2014, 20:27:55 »
a co ma ciśnienie krwi do harvarda ? przecież tam nawet tego nie badają ><
Ma racje. Cisnienie za to liczy sie juz na badaniach w MSW

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Ciśnienie i tętno
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 09, 2014, 22:30:28 »
Jestem też Zasłużonym Honorowym Dawcą Krwi i ludzie mowia ze to pewnie przez to ze regulanie 5 lat oddaje krew, nie wiem.

Nie pisz takich głupot, bo przy oddanych ponad 11 litrach nie mam żadnych patologii serca, a ciśnienie wzorcowe 120/70 praktycznie przy każdym pomiarze, więc krwiodawstwo nie ma żadnego wpływu na to.
Poza tym nie wiem czemu piszesz o ciśnieniu krwi w odniesieniu do Harvarda, bo tego nawet się nie bierze pod uwagę przy tej próbie.
Nie wiesz czy zaliczysz? A próbowałeś się w teście? Powchodź przez 5 minut na 40-centymetrowy stopień, zmierz sobie tętno według zapisu w rozporządzeniu i wszystko będzie jasne.

Na wszelki wypadek idź do kardiologa, niech zrobi podstawowe badania, powiedz w jakiej sytuacji jesteś, że starasz się o przyjęcie do służb mundurowych i niech zapisze Ci leki na obniżenie ciśnienia. Na własną rękę nie eksperymentuj, bo może się to skończyć gorzej niż myślisz.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline rupek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Ciśnienie i tętno
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 10, 2014, 14:44:12 »
cytat  z ulotki tego leku

Cytuj
Możliwe skutki uboczne: Zaburzenia czynności układu krążenia (niedociśnienie, przyśpieszenie pracy serca).

na harvarda idealny  :szalony: :szalony: :szalony:

no no ten skutek uboczny to trafia sie jednej osobie na sto wiec bez przesady cisnienie i tetno sa ze soba powiazane wiec najlepszy zestaw to Captopril + jakis beta-bloker (ja bralem Metocard (zmniejsza akcje serca)) + jak ktos sie mocno stresuje Hydroxyzyna i gra gitara

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Ciśnienie i tętno
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 11, 2014, 11:10:53 »
A jak wyciągniesz kopyta na akcji to beknie za to Twój dowódca i lekarz z komisji...
Pomijam fakt, że nie chciałbym być z takimi osobami w rocie...

Offline badspode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Ciśnienie i tętno
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 11, 2014, 12:28:35 »
A jak wyciągniesz kopyta na akcji to beknie za to Twój dowódca i lekarz z komisji...
Pomijam fakt, że nie chciałbym być z takimi osobami w rocie...
Prawda jest taka, żę osoby które już pracują i mają taki problem są zdolne do służby, muszą tylko przedstawić dokumentację z leczenia, przeciez to nie jest problem, że cisnienie jest rzedu 180-200 w spoczynku, a ponadto rozkurczowe jest dobre i co tu duz mowic jest ono wazniejsze.

Offline wojto202

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
Odp: Ciśnienie i tętno
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 11, 2014, 12:52:20 »
A jak wyciągniesz kopyta na akcji to beknie za to Twój dowódca i lekarz z komisji...
Pomijam fakt, że nie chciałbym być z takimi osobami w rocie...
przeciez to nie jest problem, że cisnienie jest rzedu 180-200 w spoczynku, a ponadto rozkurczowe jest dobre i co tu duz mowic jest ono wazniejsze.
Takie ciśnienie to ogromny problem, który należy leczyć. Nieleczone ciśnienie takiego rzędu sprzyja m.in. udarom, i innym groźnym chorobom.

Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Ciśnienie i tętno
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 11, 2014, 16:40:46 »
Dziękuję Panowie za odpowiedzi, czyli na test harvarda najważniejsze tylko tętno tak ? A tętna jak mogę "reperować" ? Chodzi mi oczywiście o naturalne sposoby, nie chce aż tak próbować tymi rożnymi lekami, bo to tak jak ktoś wspomniał - rożnie może być. Czy biegając, ciągle ćwicząc na stopniu takim w domu polepszę sobie wydolność a za razem tętno zmniejszę przy takim wysiłku ? Macie jakieś sprawdzone sposoby, czy może ten jest dobry?

Co do oddawania krwi, to nie ja wymyśliłem ze to może być przyczyna, masa ludzi jednak mówiła ze przez to mieli takie objawy, i ze to niby mit, ale jednak niektórym ludziom tak  organizm działa po oddawaniu latami, regularnie. To nie mój wymysł, ja szukam przyczyny.

Panowie, szukam z lekarzem przyczyny, wyniki, nerki wszystko ok, jeżeli będę brał tabletki jakie mi przepisze lekarz, by stosować normalnie, to będzie dobrze ? Nie przeszkodzi mi to w staraniu się do Straży  Pożarnej ? Jest to moje marzenie, bardzo wiele już zainwestowałem w siebie wysiłku, jak i pieniążków i chciałbym osiągnąć swój cel :)  I nie chciałbym by była to przeszkoda, skoro bym już leczył się :)   
Pozdrawiam i dziękuje jeszcze raz za odpowiedz.

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Ciśnienie i tętno
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 11, 2014, 18:29:24 »
Moje tętno spoczynkowe mieści sie w przedziale 44-48. Sporo biegam, trenuje na siłowni i 50 dni nie pale papierosów. Do tego redukuje wage.
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline Rambo_ZSZ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Ciśnienie i tętno
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 24, 2014, 13:58:02 »
Biegaj 4x w tygodniu. Dwa razy kardio ( 30 min biegu, gdzie co tydzień zwiększaj tempo), oraz 2x interwały (zacznij od 8x 15 sekund, tyle ile fabryka dała i zwiększaj czas do 30sekund, potem 40 i odcinki również. Basen raz w tygodniu, 40 basenów x 25 m. Dieta, warzywa,owoce..białko..Staraj się ograniczaj tłuszcze, staraj się jeść lepiej wchłanialne np. Oliwa, orzechy etc.
No i regeneracja..bez niej daleko nie pociągniesz.. Na początku olałem regenerację...pociągnąłem 3 tygodnie i nie dałem rady dłużej, potrzebowałem przerwy.
Generalnie zawsze słabo biegałem...Na naborze miałem ocenę wybitną ; )


Pozdro

Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Ciśnienie i tętno
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 24, 2014, 16:32:04 »
dzieki za rady, napisalem na pw : )