Autor Wątek: 6 dzieci zginęło w pożarze  (Przeczytany 3774 razy)

Offline em.jot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
6 dzieci zginęło w pożarze
« dnia: Marzec 01, 2006, 11:25:24 »
Sześcioro rodzeństwa w wieku od 7 miesięcy do 16 lat zginęło rano w pożarze domu w Kinikach w powiecie płońskim (mazowieckie). Przyczyny pożaru na razie nie są znane.
Jak poinformował rzecznik mazowieckiego komendanta Państwowej Straży Pożarnej st. brygadier Dariusz Malinowski, w budynku, który uległ całkowitemu spaleniu, strażacy znaleźli ciała sześciorga dzieci.
Pożar wybuchł ok. godz. 9.45. Cały budynek spłonął, zawalił się również strop domu. Lekarz stwierdził natychmiastowy zgon trojga dzieci, pozostałą trojkę próbowano reanimować, ale bez skutku.
Na razie nie wiadomo, gdzie w tym czasie byli rodzice - powiedział Malinowski. Dodał, że dochodzenie prokuratorskie ustali przyczynę pożaru, a w konsekwencji przyczynę śmierci dzieci. Rzecznik prasowy Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji Tadeusz Kaczmarek powiedział, że matka dzieci znajduje się teraz w szpitalu, jest w szoku. Nie wiadomo, czy kobieta uratowała się z pożaru, czy przebywała wtedy poza domem.
W akcji gaszenia pożaru wzięły udział trzy jednostki straży pożarnej, w tym dwie jednostki straży ochotniczej.

źródło: www.wp.pl
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2006, 12:30:56 wysłana przez em.jot »

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: 6 dzieci zginęło w pożarze
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2006, 12:24:22 »
No wielka tragedia dla całej rodziny!!!
PS. Aler co za odważny i bez serca strażak sie wypowiada w RMF FM w taki sposób że pożar był żaden??Czyżby bohater z OSP??

Offline pepsi jan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: 6 dzieci zginęło w pożarze
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2006, 13:40:53 »
A kim że ty jesteś chłopczyku ,żeby dzielić strażaków na lepszych i gorszych. Widać że jesteś świeży i nie wiesz kto udziela inf. ze zdarzenia. MY bierzemy za tę robotę pieniądze oni za darmo tyłki narażają .Może mści się tu obecny system pracy .małe stany osobowe. Czemu jeden nasz zastęp a reszta OSP.

Offline gribu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: 6 dzieci zginęło w pożarze
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2006, 13:48:32 »
Fakt że zastanawiające jest iż był tam tylko jeden zastęp PSP. Byc może rozój pożaru był tak duży ze nawet 5 zastepów by juz nie pomogło, ale zawsze jest pole do gdybania szczególnie dla laików. Beda podkrwślali ze było za mało "straży". Ale niestety tak jest szczególnie w przypadku pożarów w miejscowościach oddalonych o kilkanascie km od siedziby JRG.
Sukces to zdolność przechodzenia od jednej porażki do drugiej bez utraty entuzjazmu...

Winston Churchill

Offline em.jot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: 6 dzieci zginęło w pożarze
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2006, 14:02:15 »
Do pepsi jan:
A kim że ty jesteś chłopczyku ,żeby dzielić strażaków na lepszych i gorszych. Widać że jesteś świeży i nie wiesz kto udziela inf. ze zdarzenia. MY bierzemy za tę robotę pieniądze oni za darmo tyłki narażają .Może mści się tu obecny system pracy .małe stany osobowe. Czemu jeden nasz zastęp a reszta OSP.
??? Chyba nie do mnie to napisałeś. Bo jeżeli tak to bardzo się mylisz. A wiadomość to czysty cytat z www. Pozdrawiam!

Offline maniek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: 6 dzieci zginęło w pożarze
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2006, 14:23:45 »
Co do tego że był jeden zastęp psp to normalka w powiatach na tak zwanym "zadupiu" teren duży odległości duże a ilość etetów mała. Jeden zastęp na zdażenie drugi napewno niepełny zostaje na zabezpieczeniu pozostałego terenu. Wzywa się jednostki z KSRG i miejscowe OSP i to ma wystarczyć. WYrazy współczycia dla poszkodowanych i jak również dla strażaków im napewno też będzie bardzo ciężko.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: 6 dzieci zginęło w pożarze
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2006, 14:57:58 »
Nawet w obliczu takiej tragedii, kłócicie się o coś, co teraz, nie jest istotne, pokój dla ich dusz [']
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: 6 dzieci zginęło w pożarze
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2006, 16:47:46 »
A kim że ty jesteś chłopczyku ,żeby dzielić strażaków na lepszych i gorszych. Widać że jesteś świeży i nie wiesz kto udziela inf. ze zdarzenia. MY bierzemy za tę robotę pieniądze oni za darmo tyłki narażają .Może mści się tu obecny system pracy .małe stany osobowe. Czemu jeden nasz zastęp a reszta OSP.

O tym chłopczyku to chyba do mnie???Więc ospowiem nie mam nic do OSP bo ja zarówno jestem członkiem OSP jak i pracownikiem PSP. Tylko dziwne że kolega który się wypowiedział na łamach RMF tak to powiedział odsyłam do strony. Przypuszczam podkreślam przypuszczam ze nie był osobą która ma prawo udzielać jakich kolwiek informacji przy zdarzeniu. No więc nie ma o co sie kłócić niech duszyczki tych dzieciaczków poszły prosto do nieba!!!!Pozdrawiam!!!

Offline pepsi jan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: 6 dzieci zginęło w pożarze
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2006, 17:15:40 »
Tak wiec sprawa wyjaśniona wszyscy wiedzą o co chodzi, Szlak mnie tylko trafia kiedy takie rzeczy się zdarzają a tym bardzie dzieci a my jak te matołki pozwalamy obcinać zmiany z ludzi .wysyłamy po jednym zastępie. A komendy mają spokój i normatyw się zgadza. Tak wiec szanowni koledzy .PAX miedzy chrześcijan i pokuj ich duszom. Pozdrawiam i bez urazy.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: 6 dzieci zginęło w pożarze
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2006, 19:17:13 »
BRAWO! I poraz kolejny udawadniacie że nasza strażacka brać nie umie podzielić sie uwagami na jakikolwiek temat! Nawet z największej tragedii potraficie zrobić napierdalanke jeden na drugiego. Telewizyjni bochaterzy k*** a mać! napieprzać na innych zawsze jest łatwo szczególnie gdy się samemu nawet jednej kropli potu nie wylało. Banda oszołomów i nic więcej!

ps. nikogo nie będę przepraszał za tą wypowiedź,

To był ostatni mój post w tym temacie


emer- mniej mięsa prosze-- bulon
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2006, 01:48:31 wysłana przez bulon »

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: 6 dzieci zginęło w pożarze
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 01, 2006, 19:45:47 »
A nie pomyślał ktoś że jak przyjechało radi to może dowódca mu zezwolił na wypowiedź dla radia. W obliczu takiej tragedii apeluje aby nie było już wypowiedzi na temat strażaka który się wypowiadał. Wielka tragedia dla całej rodziny i miejscowości, a wiec prosze sie pogodzić na cześć zmarłych.

Offline żolet

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
    • strona JRG Różan
Odp: 6 dzieci zginęło w pożarze
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 01, 2006, 20:55:09 »
Wielka tragedia dla rodziny tych dzieci! Strażak z PSP wszedł do palącego sie budynku bez aparatu ODO! Wielkie POZDROWIENIA dla niego! Prawdziwy bohater!

Offline maniek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: 6 dzieci zginęło w pożarze
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 01, 2006, 22:08:10 »
No właśnie  skąd był ten strażak z PSP czy OSP bo w tv co stacja to inaczej podaje. Jak był z osp to może nie miał aparatu, a stres napewno był duży i nie czekał tylko działał, chaciaż i nie jeden z PSP też by wlazł bez aparatu w takiej sytuacji. samochody stały daleko a czas ucieka.
Dla wyjaśnienia dla mnie jedni i drudzy są tak samo ważni.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: 6 dzieci zginęło w pożarze
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 02, 2006, 01:51:20 »
Nie jest wątkem tego tematu porownywanie OSP do PSP. Albo uszanujecie śmierc tych dzieci albo zamknę temat. Mam nadzieje ze moja uwaga spotka sie z nalezytym zrozumieniem.
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline em.jot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: 6 dzieci zginęło w pożarze
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 02, 2006, 09:00:39 »
Wrzucając ten wątek liczyłem, że może ktoś z forumowiczów ma bliższe informacje "z pierwszej ręki", bo jak wiadomo media z informacją zrobią wszystko, zwłaszcza coś co przyniesie sensację (=pieniądze).  Daleki jestem od tego żeby ten wątek służył obrzucaniu się, kto lepszy kto gorszy, kto z kim itd.
[`]
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2006, 11:28:22 wysłana przez em.jot »

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: 6 dzieci zginęło w pożarze
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 02, 2006, 13:56:10 »
W obliczu tak wielkiej tragedii nie ważne jest, czy ktoś wszedł bez aparatu, czy z aparatem ODO; nie ważne jest czy wypowiedź strażaka była dobra, czy zła - dziś pozostaje nam tylko modlić się o dusze tychże dzieci. I osobiście wierzę, że już mogą oglądać oblicze Boga i cieszyć się wieczną szczęśliwością...

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłośc wiekuista niechaj im świeci - na wieki wieków. Amen


Ps. Panowie! Podobnie jak kolega Bulon proszę o szacunek dla dusz tych dzieci... Bo napewno nie do nas należy osądzanie kto jest winny tej tragedii, oraz czy czyjeś zachowanie podczas akcji było godne bądź nie...

Pozdrawiam

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: 6 dzieci zginęło w pożarze
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 02, 2006, 14:22:58 »
Nie czytałem dokładnie opisów zdarzenia ale podobno wśród ofiar było dwoje dzieci niepełnosprawnych. Zastanawiam się jak to się stało, że nie udało się żadnemu z nich uciec. Czy ogień tak szybko je odciął?
Raczej chyba jednak zbyt duże zadymienie...  W sumie od dzieciątek nikt nie będzie wymagał trzeźwego myslenia w takiej chwili.
W każdym razie WIELKA TRAGEDIA.

Co do ratownika wchodzącego bez ODO. Jeśli to prawda to faktycznie ryzykował bardzo dużo. Na tym forum nie muszę pisać dlaczego...

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: 6 dzieci zginęło w pożarze
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 02, 2006, 19:18:34 »
merytoryczna dyskusja o taktyce tego konkretnego przypadku, krytyka -tak
napierdzialanka osp vs psp -nie
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2006, 19:52:23 wysłana przez bulon »
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline tomek2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: 6 dzieci zginęło w pożarze
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 02, 2006, 23:00:56 »
no i brawo bulon, tak to forum powinno być prowadzone. OSP czy PSP jedni strazacy.


BRAWO! I poraz kolejny udawadniacie że nasza strażacka brać nie umie podzielić sie uwagami na jakikolwiek temat! Nawet z największej tragedii potraficie zrobić napierdalanke jeden na drugiego. Telewizyjni bochaterzy k*** a mać! napieprzać na innych zawsze jest łatwo szczególnie gdy się samemu nawet jednej kropli potu nie wylało. Banda oszołomów i nic więcej!

ps. nikogo nie będę przepraszał za tą wypowiedź,

nie musisz święte słowa padły czy się to komuś podoba czy nie
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2006, 23:10:38 wysłana przez tomek2 »
Cudownie jest:powietrze jest! Dwie ręce mam,Dwie nogi mam.W chlebaku chleb, do chleba ser, do picia deszcz...