Autor Wątek: Szkolenie od 2014r.  (Przeczytany 3804 razy)

Offline Voluminer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Szkolenie od 2014r.
« dnia: Grudzień 26, 2013, 21:31:16 »
Cześć!
Czytałem że teraz od stycznia po przejściu i badaniach będą wysyłać na kurs. Trwać będzie on 6 mc i będzie ciągły? a jak z powrotami na np weekendy czy coś?
W policji np. za taki kurs płacą, jak jest tutaj?


Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Szkolenie od 2014r.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 26, 2013, 22:18:10 »
siemanko. W weekendy będziesz wracał ale gdy nie będziesz miał służb lub odwodów. Także jakiś 1 lub 2 weekendy w miesiącu. Z kasą to jest tak : jeśli będziesz już zatrudniony w PSP to na kursie masz wynagrodzenie jako stażysta w straży czyli normalną pensje. Jeśli z urzędu pracy to masz ok 900 zł. Pozdrawiam

Offline akosp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Szkolenie od 2014r.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 26, 2013, 23:21:12 »
Jak dokładnie to wszystko będzie wyglądać? krok po kroku ? i przybliżyć więcej info
Dzięki za odp.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2013, 00:55:54 wysłana przez akosp »
"Z Sercem do ludzi, Z Rozumem do akcji..."
[...] nawet z narażeniem życia [...]

Offline Voluminer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkolenie od 2014r.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2013, 10:17:14 »
Cytuj
"W weekendy będziesz wracał ale gdy nie będziesz miał służb lub odwodów"
pewne Houte?:)
Cytuj
"jeśli będziesz już zatrudniony w PSP to na kursie masz wynagrodzenie jako stażysta w straży czyli normalną pensje. Jeśli z urzędu pracy to masz ok 900 zł. Pozdrawiam"
Tzn.? jak przejdziesz rekrutacje i badania to już jesteś zatrudniony? czy dopiero po kursie?
Jest jakieś rozporządzenie dotyczące tego kursu albo coś?

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Szkolenie od 2014r.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 27, 2013, 10:56:15 »
Po rekrutacji i  badaniach podpisujesz umowę z pracodawcą i od tego momentu jesteś zatrudniony. Na kurs nie muszą Cię wysłać od razu czyli co za free byś miał pracować? Weź pod uwagę że do straży nie idą sami młodzi i bogaci. Trzeba utrzymać rodzinę dom a pół roku bez wynagrodzenia to trochę może szkód narobic - niewyobrażalne.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Voluminer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkolenie od 2014r.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 27, 2013, 15:12:44 »
Cytuj
Weź pod uwagę że do straży nie idą sami młodzi i bogaci. Trzeba utrzymać rodzinę dom a pół roku bez wynagrodzenia to trochę może szkód narobic - niewyobrażalne.
Dokładnie dlatego pytam. Może jestem młody ale niebogaty:) a jakoś pomóc rodzinie trzeba. Dlatego pytam.

maciek87

  • Gość
Odp: Szkolenie od 2014r.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2013, 16:08:37 »
Cześć!
Czytałem że teraz od stycznia po przejściu i badaniach będą wysyłać na kurs. Trwać będzie on 6 mc i będzie ciągły? a jak z powrotami na np weekendy czy coś?
W policji np. za taki kurs płacą, jak jest tutaj?
   

gdzie to kolego czytałeś??

Offline Voluminer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkolenie od 2014r.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2014, 00:47:56 »
@maciek87
Gdzieś na necie, nie jestem w stanie Ci tego tutaj wkleić.


PYTANIE KOLEJNE, czy da się jakoś obejść szkolenie? np po kursie podstawowym w OSP?

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Szkolenie od 2014r.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 24, 2014, 08:23:31 »
W jaki sposob ominąć? Chcesz pracowac jako strazak bez przeszkolenia?? :gwiazdki:
szkolenie podstawowe w osp to tylko ulamek wszystkiego..
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline Voluminer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkolenie od 2014r.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 24, 2014, 10:01:55 »
@FIreman22
Od ojca znajomego słyszałem, że można robić to stacjonarnie na zasadzie kursów w JRG. Czyli to nieprawda, ew. stare zasady?

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Szkolenie od 2014r.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 24, 2014, 10:05:24 »
Zadzwoń do wujka i po problemie ze szkoleniem!
Wstyd że tacy ludzie sie dostaja do PSP!!! Zamiast iść na szkolenie z ogromnym pozytywnym ładunkiem, że właśnie to mi udało się spełnic marzenia to jakiś lewus pierdzielony. Człowieku  :wall: brak słów!!!

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Szkolenie od 2014r.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 24, 2014, 10:39:36 »
Ale po co omijać? Myślisz że bez odpowiedniego przeszkolenia będziesz dobrym strazakiem? Wszystko czego Cię na kursie naucza napewno nie pójdzie w błoto a kursy zewnętrzne to tylko formalność i w większości czysta prowizorka. Ja bym nie chciał pełnić tak odpowiedzialnej służby z prowizoryczna wiedzą  :wall:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Szkolenie od 2014r.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 24, 2014, 16:42:59 »
lewus pierdzielony
:c

Ale do rzeczy:
Było coś kiedyś na forum takiego, że szkolenie może odwlec się w czasie na jakiś okres (nie wiem... 3 miesiące??? :cooo:) i jeżeli miało się komplet szkoleń z OSP (RW chyba nawet niekoniecznie) pomimo braku szkolenia warunkowo przez ten czas aktywnie działać na PB.
Żeby ominąć to szkolenie to nie wiem jakiego wujka trzeba by mieć :rofl: Bo olać podstawy to jedno, a jeździć z kimś bez wiedzy wyniesionej ze szkolenia to zupełnie co innego :milcz:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2014, 17:55:17 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Szkolenie od 2014r.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 24, 2014, 17:46:13 »
Wg nowych przepisów tak teraz chyba jest że jesli ma się OSP+RT+KPP to przez jakiś okres jeździsz do akcji i w miedzyczasie czekasz na kurs.Ale jak długo możesz tak pracować to nie wiem.Również obiło mi się o uszy że do 3 miesiecy.
A wracając do tematu to nawet jeśli to z samym "OSP" nie mógłby na takich zasadach pracowac, i jego głupie pytanie chyba już nie wymaga odpowiedzi.. To tak jakby ratownik medyczny jeździł do zdarzeń karetką po zwykłym szkoleniu pierwszej pomocy organizowanym w szkołach,przedszkolach czy innych placówkach :D Pozdro :straz:
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Szkolenie od 2014r.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 24, 2014, 21:14:20 »
Chyba nie chce się opuścic mamusi na 5 miesięcy :) Co do tych 3 miesięcy to nie znalazłem żadnej podstawy w przepisach, ale też w kadrach u mnie w kp mówią że do 3 miesięcy. Później kurs :)