Autor Wątek: czas pracy Godziny nadliczbowe?  (Przeczytany 10074 razy)

Offline bandor6

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
  • NIE BÓJMY SIĘ NIEZNANEGO
Odp: czas pracy Godziny nadliczbowe?
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 08, 2006, 17:36:47 »
Nie jestem wczytany w całosć tematu jaki tu istnieje lecz nawiazując do pierwszej wypowiedzi to sprawa ma się tak nadgodziny czyli czas wypracowany ponad 40 godz. tygodniowo powinien być oddany w 100 procentach wtedy gdy następuje to na wniosek pracownika i w czasie przez niego okreslonym a w przypadku okreslenia czasu pobrania nadgodzin przez zwierzchnika należy się 150 procent wypracowanych nadgodzin wynika to z przepisów Prawa Pracy.
STAŃMY W JEDNYM SZEREGU A BENDĄ SIĘ NAS BALI

Offline Bart2376

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: czas pracy Godziny nadliczbowe?
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 09, 2006, 14:10:32 »
Odpowiedź dla Langa (starego wygi) - zgadza się sprawy związane ze stosunkeim słuzbowym podlegają kognicji WSAi NSA, natomiast w przedmiotowej sprawie jest mowa o należnościach i ewentualnych roszczeniach strażaków, a te zgodnie z art. 111a ustawy o PSP rozstrzygają Sady Pracy

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: czas pracy Godziny nadliczbowe?
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 09, 2006, 14:53:14 »
Szacunek Bart. Dzięki za wzrócenie uwagi na tą nowelizację. Ze względu na swoje sprawy częściej posługuję się tekstem jednolitym sprzed zeszłorocznej nowelizacji ;). Oczywiście roszczenia ze stosunku służby strażaków PSP przed 1 lipca 2005 roku rozpatrywały Sądy Powszechne...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: czas pracy Godziny nadliczbowe?
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 10, 2006, 14:01:13 »
Teraz się dopiero zacznie!! Zapowiedzieli kontrolę Inspektorzy Pracy!! Jestem ciekaw tylko kto dostanie w D***ę po ich wizytach??!! KG, KW czy może KP....

Ja stawiam na kadrowców i dowódców!! :) z KP i JRG :)

Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: czas pracy Godziny nadliczbowe?
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 10, 2006, 17:37:56 »

Teraz się dopiero zacznie!! Zapowiedzieli kontrolę Inspektorzy Pracy!! Jestem ciekaw tylko kto dostanie w D***ę po ich wizytach??!! KG, KW czy może KP....







A na jakim szczeblu ma odbyć się ta kontrola w JRG, KM, KW ??
Kto zgłosił nieprawidłowości ?? załoga, związki ??
Może rozwiniesz bardziej temat


Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: czas pracy Godziny nadliczbowe?
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 11, 2006, 21:14:36 »
nie wiem, kto zgłosił... moje województwo, zresztą chyba i inne po prostu będą miały kontrole... na każdym szczeblu. co raz bardziej cywilne służby wchodzą w to... tj. sprawdzanie prawidłowości w PSP... chyba się ucywilniamy...:(
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: czas pracy Godziny nadliczbowe?
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 11, 2006, 22:18:33 »
E... to chyba dobrze ^_^ Ja bym osobiście z tego powodu absolutnie nie płakał -_- Takie może inne - oby, tylko obiektywne spojżenie napewno się nieraz przyda! Pomoże???
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: czas pracy Godziny nadliczbowe?
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 11, 2006, 22:46:54 »
PANOWIE, a gdzie do tej pory byli wasi społeczni inspektorowie pracy, że doją was 48 godz., a nie jak powinno być 40h. Bo na służbę BHP podległą k-towi nie ma co liczyć. Koledzy inspektorowie do dzieła  a może władze związków wam zakazują które was desygnowały - niema co się obawiać chronią was odpowiednie zapisy walczcie o dobro ludzi pracy.!!!!
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: czas pracy Godziny nadliczbowe?
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 12, 2006, 00:46:06 »
taaa.... tylko nie ma normalnych rozwiązań... jestesmy strażakami, a nie inspektorami, bhp-owcami itp. ja mam tylko średnie!! A młodzież, która skończyła wyższe myli pojęcia, a co dopiero mówić o podpowiedzeniu rozwiązania!!

Czemu wszysto spycha się na najniższych!!

Jak na górze same tęgie głowy!!!

W dupie to mam, ja chcę na podział!! Nie chcę by do mnie strzelali!! :)

Wyrwali mnie i teraz męczą!!
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: czas pracy Godziny nadliczbowe?
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 22, 2006, 14:43:22 »

Teraz się dopiero zacznie!! Zapowiedzieli kontrolę Inspektorzy Pracy!!


[/quote]


I co z tymi kontrolami ??, Już się zaczeły ?? Jakie efekty ??