Autor Wątek: Dotyczy przyznania emerytury  (Przeczytany 1936 razy)

Offline Jarek Płonka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Dotyczy przyznania emerytury
« dnia: Luty 27, 2006, 21:28:06 »
              27 kwietnia 1984 roku zostałem skierowany przez wojskową Komendę Uzupełnień do Oddziału w Obronie Cywilnej Zakładowej Straży Pożarnej w Kluczach i do dn. 27 kwietnia 1986 roku odrabiałem wojsko jako Junak i pełniłem obowiązki na stanowisku pomocnika roty Zakładowej Strazy Pożarnej. Po odrobieniu wojska zostałem w/w jednostce pracować jako funkcjonariusz pożarnictwa gdzie pracuje do chwili obecnej. 1.02.1992 roku wyraziłem pisemną zgode na podjęcie służby w Państwowej Straży Pożarnej, jednak nie zostałem mianowany lub powołany na żadne stanowisko w PSP. Na skutek moich odwołań i skarg do NSA Komendant Głowny PSP stwierdził, zakończenie okresu zatrudnienia do celów emerytalnych jako śłużba w PSP z dniem 30 czerwca 1999 roku, natomiast odmówiono mi uznania okresu od 27.04.84r. do 27.04.86r. do uprawnień z ust. o zaopatrzeniu emerytalnym.
            Zatem mam zaliczone 13 lat i 2 miesiace jako służba w PSP.
            Proszę o wyjaśnienie mi czy zmieniło się coś w tej sprawie .
                     
                                                                                           Z poważaniem

Offline wydz408

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Dotyczy przyznania emerytury
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2006, 09:18:17 »
Zmieniło się na tyle że służba junacka jest już zaliczana jako okres służby w rozumieniu przepisów emerytalnych.

Offline hektoras

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Dotyczy przyznania emerytury
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2006, 17:07:56 »
Temat jest rozwinięty i wg mnie rozstrzygnięty m.in. w wiążącej "Uchwała Składu Siedmiu Sędziów Sądu Najwyższego z dn. 8 lutego 2005 r. II UZP 10/04" (patrz Dz. U. poz. 378 str.1084). Po zapoznaniu się odezwij się do mnie jak tę sprawę załatwileś.   

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Dotyczy przyznania emerytury
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2006, 14:06:59 »
              ...Po odrobieniu wojska zostałem w/w jednostce pracować jako funkcjonariusz pożarnictwa gdzie pracuje do chwili obecnej. 1.02.1992 roku wyraziłem pisemną zgode na podjęcie służby w Państwowej Straży Pożarnej, jednak nie zostałem mianowany lub powołany na żadne stanowisko w PSP....

Piszesz, że pracujesz do chwili obecnej, a nie zostałeś mianowowany... jako kto? funkcjonariusz pożarnictwa, cywil? możesz przybliżyć temat?

Panowie wyżej maja niby rację:
"W aktualnym stanie prawnym przedmiotowy okres jest zaliczany do wysługi emerytalnej jako okres równorzędny ze służbą osobom, które do wniosku o świadczenie dołączą:

-         zaświadczenie Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień stwierdzające, iż we wskazanym okresie były junakami odbywającymi zasadniczą służbę w oddziałach obrony cywilnej

-         świadectwo pracy lub inny dokument potwierdzający, iż we wskazanym okresie były zatrudnione lub pełniły służbę w zawodowej jednostce ochrony przeciwpożarowej  i wykonywały obowiązki strażaka.
"

Tylko u Ciebie sprawa jest bardziej nietypowa. Napisz coś więcej...
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2006, 14:10:53 wysłana przez MisiaczekM »
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()