Autor Wątek: Nowy zarząd i co dalej?  (Przeczytany 14000 razy)

Offline mrovka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Nowy zarząd i co dalej?
« dnia: Luty 27, 2006, 20:06:58 »
Witam. 11 lutego mieliśmy Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze. Zmienił się nam skład zarządu i między innymi ja wszedłem na stanowisko sekretarza. Bo tak, zarząd liczy się zmienił, doszło kilku nowych członków do zarządu, paru pozostało na swoich stanowiskach a paru zmieniło tylko pełnione funkce. I słyszałem że nowy skład zarządu trzeba zgłosić w Sądzie w Krajowym Rejestrze Sądowym. I tu jest moje pytanie: jak ta sprawę załatwiać, czy trzeba osobiście jechać do sądu całym zarządem, czy można pobrać jakieś pisma np. w Internecie, wypisać i zawieźć na miejsce do sądu? Jakie ewentualnie dokumenty są potrzebne i czy członkowie, którzy nie zmienili funkcji też muszą jechać i czy ci, którzy zmienili tylko funkcje też musza jechać? Bo ci co weszli do zarządu jako nowi członkowie to chyba bedą musieli jechać.

Proszę o pomoc w tej sprawie. Z góry dzięki  -_-

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Nowy zarząd i co dalej?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2006, 21:09:50 »
Witam, nikt z was nie musi jechać do sądu. wystarczy,ze wypelnicie druki KRS-z20 i dodatkowo załaczniki krs-zk i wyslecie je poczta do odpowiedniego ze wzgledu na siedzibe OSP sądu. W drukach krs-zk nalezy wypisac "stary zarząd" i jednocześnie zarejestrować "nowy" skład. druki sa do pobrania na stronie ZG ZOSPRP w dziale "kampania...." lub na stronie www.ms.gov.pl w zakładce KRS. gdybys mial jakies pytania, chętnie pomoge
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..

Offline mrovka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Nowy zarząd i co dalej?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2006, 22:45:49 »
No dzięki bardzo. Jutro sie z tym zapoznam i jak będe miał pytania to napisze.

Offline mrovka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Nowy zarząd i co dalej?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2006, 16:28:08 »
No dobra hunter mam kilka pytań:
-ty wysyłałeś już tak dokumenty?
-czy to można pocztą wysłać te dokumenty czy trzeba osobiście jechać do sądu, bo tam w krs-z20 jest miejsce na naklejenie znaczków sądowych (co z tym zrobić jak pocztą wysyłać się da??)
-jakie dokumenty trzeba do tego dołączyć?  bo uchwała o nowym zarządzie pewnie trzeba a co jeszcze?
-a krs-zk wypisuje tak, że jeśli ktoś wyszedł z zarządu to go 'wykreślam', jeśli wszedł nowy to 'wpisuje nową osobę' a jeśli tylko zmienił funkcję to "zmiana danych osoby'?
-a jeśli ktoś pozostał na swoim stanowisku to nie musze wypisywać dla tej osoby krs-zk?
-i w części IV krs-zk podpisuje się osoba 'nowa' w zarządzie, ewentualnie ta której dane uległy zmianie?
a teraz pytanie co do krs-z20: wypisuję część A i to co powyżej a w częśći B zaznaczam punkt 1. co wpisać w B.2 i B.3?? a części C nie wypełniam bo zmienia się tylko skład zarządu a nie nazwa, siedziba czy statut. A potem na końcu zaznaczam ile mam formularzy krs-zk i wpisuje dokumenty, które dołączam (czyli jakie?). A na samym dole kto się ma podpisać? cały zarząd czy tylko np. sekreterz, prezes?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi na te pytania, bo jestem pierwszy rok sekretarzem i nie mam jeszcze wprawy w tych papierkowych sprawach. A poprzedni sekretarz też z tymi dokumentami chyba nie miał doczynienia, przynajmniej nie pamięta  -_- . A odpowiedzi mogą się też przydać również innym.

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Odp: Nowy zarząd i co dalej?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2006, 19:44:18 »
Jeśli ktoś pozostał na tym samym stanowisku to jego danych  nie wysyła się do sądu .
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Nowy zarząd i co dalej?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2006, 22:19:42 »
hej
tak, wyslalem już dokumenty. nie trzeba na wniosku naklejac znaczków, bo jestesmy zwolnieni z tej opłaty. do wniosku dołączyłem uchwałę o wyborze zarzadu, protokol z zebrania i uchwalem w sprawie zmiany statutu i statut podpisany przez przewodniczacego zebrania i sekretarza (na wszystkich stronach). wszystkie dokumenty wysylasz w oryginale!!! jezeli ktos "wyszedl" a wszedl na to miejsce ktos nowy, to zaznwczasz "Wykreślenia jednej i wpisania nowej osoby", jesli tylko zmienil funkcje to "zmiana danych osobowych". druki podpisuje nowy prezes, ja tak zrobilem:) w krs-z20 w czesci B.2 wpisujesz dane osp, a w B.3 nic nie wpisujesz chyba,ze macie pelnomocnika.powodzenia
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Odp: Nowy zarząd i co dalej?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2006, 07:47:05 »
U nas (w zachodniopomorskim) jest tak:
Trzeba wysłać formularz KRS-Z20, komplet formularzy KRS ZK (wypełniony dla wszystkich osob, które się zmieniły), protokół walnego zebrania, uchwałę o wyborze i listę obecności. Wszystkie dokumenty w oryginale i kserokopii. Druki KRS podpisuje cały nowy zarząd. I oczywiście bez opłat. Taką informację dostałem w sądzie, w biurze podawczym i tak to wysłałem, efektu jeszcze nie znam. Pozdrawiam Krzysiek.

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Nowy zarząd i co dalej?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2006, 11:06:28 »
tak jak hunter i ksiwek piszą trzeba te dokumenty złożyć ale o powodzeniu i szybkości załatwienia całej sprawy zależy jak sędzia to będzie interpretował.Podam przykład z własnego podwórka:
W ubiegłym roku w mojej OSP była zmiana w Zarządzie wypełniłem wszystkie druki ze zmianą dodatkowo zmianę siedzimy jednostki bo budujemy nową remizę. Po dwóch tygodniach sprawa została załatwiona. W połowie stycznia jedna z OSP w gminie po zmianie zarządu poprosiła mnie o przygotowanie dokumentów . Sytuacja była taka sama -zmiana składu i adresy siedziby. Sąd trzy razy zwracał papiery strierdzając że musi być uchwała o zmianie adresu a potem że musi być uchwała o zmianie statutu bo się zmienił adres. Teraz wysłali trzeci raz i czekają. szystko zależy od sędziego prowadzącego ale życzę powodzenia w szybkim załatwieniu sprawy.

Offline mrovka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Nowy zarząd i co dalej?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2006, 17:54:18 »
Ale jak ja mam zmieścić podpisy 14 osób z całego zarządu na takim małym obszarze? No chyba że tylko podpisy bez zaznaczenia który od kogo jest. A nie wystarczyło by jeśli by sie podpisał prezes i sekretarz a na krs-zk na dole dodatkowo ta osoba, której dotyczy zmiana?

Dzięki wszystkim za rady. Też mam nadzieję że wszystko będzie załatwione bez problemu. Jak załatwie to napisze jak poszło.

Aha i jeszcze jedno: potem oni odsyłają te dokumenty z sądu? Czy jakieś potwierdzenie zmiany czy coś?
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2006, 08:20:45 wysłana przez Sylwek »

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Nowy zarząd i co dalej?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2006, 00:11:43 »
Trzeba samemu jechać do sądu i wziąć aktualny wypis z KRSU. Kosztuje 30 zł., ale bez niego nie zmienisz upoważnien bankowych.

Offline mrovka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Nowy zarząd i co dalej?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2006, 16:30:04 »
Czyli wypisuje dokumenty, wysyłam i potem po nie jade do sądu? To pytanie jest do Krzyś Mila.
I jeszcze jedno pytanie: w krs_zk co wpisać jako "dane podmiotu" a co jako "dane organu"??
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2006, 23:45:46 wysłana przez mrovka »

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Nowy zarząd i co dalej?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 05, 2006, 22:43:01 »
Dane podmiotu to np. Ochotnicza Straż Pożarna w ...............

Dane organu to: Zarzad OSP lub Komisja Rewizyjna OSP.

Nie jedziesz po dokumenty dotyczace zmiany, Sąd przysyła na Wasz adres postanowienie o dokonanych zmianach.

Offline mrovka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Nowy zarząd i co dalej?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 07, 2006, 19:29:13 »
Dobra już wszystko wiem oprócz jednego: jak to w końcu z tymi podpisami? na z20 i zk na wszystkich egzemplarzach cały zarząd sie musi podpisać czy wystarczy sam prezes? Tylko tego jeszcze do końca nie wiem po przeczytaniu Waszych wypowiedzi.

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Odp: Nowy zarząd i co dalej?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 08, 2006, 08:08:38 »
Z tego co piszą inni widzę, że nie wszystkie sądy postępują jednolicie. U nas dostałem taką informację z sądu, że wszystkie formularze (dotyczące zarządu i komisji rewizyjnej) podpisuje cały zarzad. W praktyce robimy tak - na głównym wniosku wymieniamy cały zarząd z imienia i nazwiska oraz dodajemy daty i kropki na podpisy. Na pozostałych drukach piszemy tylko numer i kropki na podpis. Podpisujemy w takiej samej kolejności jak na wniosku:

1 .....  2 ..... 3 .....  itd.
Na razie sąd nie protestował. Można też to zrobić w dwóch rzędach.  My mamy trochę łatwiej bo u nas wybraliśmy mały 7-osobowy zarząd.

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Nowy zarząd i co dalej?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 08, 2006, 09:53:17 »
W ubiegłym roku były u nas zmiany z dokumenty podpisywał  prezes i skarbnik i wszystko przeszło. W statucie jest napisane że wszelkie dokumenty w imienu OSP podpisuje prezes lub wiceprezes i skarbnik.

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Nowy zarząd i co dalej?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 08, 2006, 11:02:51 »
Dane podmiotu to np. Ochotnicza Straż Pożarna w ...............

Dane organu to: Zarzad OSP lub Komisja Rewizyjna OSP.

Nie jedziesz po dokumenty dotyczace zmiany, Sąd przysyła na Wasz adres postanowienie o dokonanych zmianach.

po otrzymaniu postanowienia o dokonaniu zmian, jeżeli potrzebujesz aktualny wypis, który jest potrzebny do np. zmiany upoważnień bankowych, musisz jechać osobiście i swoje odstać. Przypominm o opłacie.

Offline tomer123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nowy zarząd i co dalej?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 28, 2006, 00:13:59 »
Witam,
Czy jest określony okres czasu od zebrania wyborczego w ktrym to należy zarejestrować nowy zarząd w KRS.
Pozdrawiam

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Nowy zarząd i co dalej?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 28, 2006, 03:19:16 »
Art. 22. u. o KRS
Wniosek o wpis do Rejestru powinien być złożony nie później niż w terminie 7 dni
od dnia zdarzenia uzasadniającego dokonanie wpisu, chyba że przepis szczególny
stanowi inaczej.

Żadnych przepisów szczególnych w tej materii nie znalazłem.

Offline mrovka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Nowy zarząd i co dalej?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 13, 2006, 14:49:00 »
Wczoraj wysłalem dokumenty do sądu. Jak wszystko będzie załatwione to napisze jak mi poszło.

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Odp: Nowy zarząd i co dalej?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 14, 2006, 07:41:07 »
Właśnie dostałem dokumenty z sądu. Wszystko poszło dobrze. Zarząd mamy zarejestrowany. Poprawka do mojej pierwszej wypowiedzi - nie potrzeba kserokopii, wystarczą oryginały dokumentów, choć sami mówili, żeby wysłać ksero.

Offline tomer123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nowy zarząd i co dalej?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 01, 2006, 02:21:38 »
Witam.
Od zebrania sprawozdawczo-wyborczego minęło ponad 2 miesiące-zebranie odbyło się 18 lutego. Do dnia dzisiejszego prezes nie dokonał rejestracji w KRS.
Proszę mi powiedzieć jakie konsekwencje może ponieść prezes zarządu jako jego przedstawiciel ?! Czy jest dopuszczalne aby zarząd nie został zarejestrowany w KRS przez tak długi okres czasu. Czy jest możliwość rejestracji zarządu w KRS czy należy zwołać Nadzwyczajne Zebranie Członków.
Nadmienię jedynie że pomimo kilkunastu ponagleń od naczelnika-czyli mojej osoby, prezes nie poczynił żadnych kroków w tym kierunku.
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Nowy zarząd i co dalej?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 01, 2006, 12:13:31 »
Witam.

W dalszym ciągu możesz się zarejstrować w KRS-ie.

Żadnych sankcji karnych za nie zarejstrowanie się lub za opóźnienie prawo nie przewiduje.
Jedyne konsekwencjie jakie możecie ponieści to cywilnoprawne.

Do momentu braku rejstracji nie możecie reprezentować straży w czynnościach cywolnoprawnych  (umowy, porozumienia, oświadczenia, reprezentowanie).
Jak bardzo Wasze działanie jest ograniczone zależy od tego jak duże zmiany wprowadziliście w zarządzie.

Może być nawet tak, że nie będziecie mogli kożystać z konta bankowego. W sytuacji gdy pozyskujecie środki pieniężne na konto (np. z KSRG) nie będziecie mogli ich wydać.

Pozdrawiam.

Offline tomer123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nowy zarząd i co dalej?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 01, 2006, 15:05:47 »
Dziękuje serdecznie za odpowiedź.
Staram się przeforsować pewne sprawy w zarządzie, lecz niestety nie mam poparcia innych członków zarządu, a co za tym idzie straż jako stowarzyszenie druhów nie ma żadnych korzyści.
Pozdrawiam

Offline mrovka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Nowy zarząd i co dalej?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 15, 2006, 13:04:59 »
Przyszło mi w końcu z sądu, ale niestety do poprawki. Miałem małe błędy, ale wiem co było źle. Ale mam takie pytanie: bo pisaliście że nie trzeba nic płacić, a mi przyszło, że trzeba zapłacić 150 zł. O co chodzi? Wy też płaciliście za zmianę danych w rejestrze??

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Nowy zarząd i co dalej?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 15, 2006, 15:25:24 »
Kolega mi to przysłał więc zasyłam na odpowiedz.
.."powiadomieniem sądu o dokonanych zmianach w składzie zarządu OSP  to kosztuje 150 zł. Natomiast zmiana funkcji w zarządzie to o ile dobrze pisze to koszt 30 zł. Można jednak napisać pismo o zwolnioenie z opłat sądowych ale jednostka taka nie może prowadzić działalności gospodarczej.."
to chyba o to chodzi???