Autor Wątek: Pomoc finansowa na uzyskanie domu  (Przeczytany 2128 razy)

Offline straszak 1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Pomoc finansowa na uzyskanie domu
« dnia: Grudzień 23, 2013, 23:17:40 »
Witam serdecznie i bardzo prosz? o pomoc.
Ostatnio zosta?o mi przydzielone mieszkanie s?u?bowe (mam kilka lat sta?u) ale odmówi?em przyj?cia i straci?em dodatek za brak lokalu. Czy w zwi?zku z tym mog? teraz z?o?y? podanie o przyznanie pomocy finansowej na dom który buduj? ju? 3 rok? Troch? si? denerwuj przez fakt ?e w Rozporz?dzeniu istnieje informacja ?e stra?ak mo?e ubiega? si? o przyznanie pomocy finansowej na dom w MIEJSCOWO?CI PE?NIENIA S?U?BY ALBO MIEJSCOWO?CI POBLISKIEJ. Mam do pracy 50km i ?rodkami komunikacji miejskiej raczej w 1 godzin? nie dojad? do pracy.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Pomoc finansowa na uzyskanie domu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 24, 2013, 09:13:47 »
1. Próbowa?e? wykaza?, ?e odmowa przyj?cia lokalu mieszkalnego nie by?a bezzasadna?
2. Pomy?l o przeniesieniu do miejscowo?ci pobliskiej wzgl?dem tej, w której budujesz dom.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline straszak 1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Pomoc finansowa na uzyskanie domu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 24, 2013, 13:42:49 »
Czyli jeśli buduję dom około 50km od miejsca pracy to nie dostanę tej jednorazowej pomocy? Co oznacza definicja miejscowość pobliska?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Pomoc finansowa na uzyskanie domu
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 24, 2013, 15:08:50 »
mniej niż dwie godziny w obie strony środkami komunikacji publicznej; gorzej jeśli bezpośredniego połączenia nie ma wcale - na zdrowy rozum powinien być uznany czas dojazdu własnym środkiem transportu, ale jak doświadczenie pokazuje, gdy chodzi o pieniądze, to rozum władzy jest chory:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.369
Odp: Pomoc finansowa na uzyskanie domu
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 24, 2013, 16:50:25 »
Czyli jeśli buduję dom około 50km od miejsca pracy to nie dostanę tej jednorazowej pomocy? Co oznacza definicja miejscowość pobliska?
Nie dostaniesz ale mam dobra informacje :) bedziesz pobierał brak lokalu jesli uda ci się uzasadnic że odmowa przyjecia lokalu wynikała np. z bardzo powaznych problemów osobistych/rodzinnych
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline straszak 1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Pomoc finansowa na uzyskanie domu
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2013, 12:32:48 »
Może Komendant "przymruży" oko i wypłacą mi tę kasę. W sumie autem (bo tak się dojeżdżam do pracy) jadę 40 min. Czy przy wypełnianiu wniosku będę musiał potwierdzić jakimś kwitkiem czas dojazdu np. z PKS-u?