Autor Wątek: Ściągnięcie z urlopu  (Przeczytany 2618 razy)

Offline misiu8514

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Ściągnięcie z urlopu
« dnia: Grudzień 22, 2013, 21:29:48 »
Witam
Mam pytanie odnosnie urlopu mianowicie mam urlop od 10.11-13.11, drugi od 1-4.12 (przerwany na 1 służbę przez dowódcę  :gwiazdki: ) i od 6-31.12.2013  ale w tym czasie wpadło chorobowe od 11.12-26.12 moje pytanie brzmi czy  moga mi przerwać  urlop 27.12 i czy go muszą oddać w całości czy tylko ta część którą mi przerwali?? Z góry dziękuję za pomoc
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2013, 22:17:50 wysłana przez robn »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Ściągnięcie z urlopu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2013, 22:29:41 »
Zwolnienie lekarskie przerywa Ci urlop. Dostajesz tyle dni urlopu co przebywałeś w tym czasie na chorobowym. Jeśli chcesz otrzymać urlop od 27.12 to musisz napisać wniosek urlopowy.
EGO = 1 / wiedza

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Ściągnięcie z urlopu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2013, 00:29:17 »
Zwolnienie lekarskie przerywa Ci urlop. Dostajesz tyle dni urlopu co przebywałeś w tym czasie na chorobowym. Jeśli chcesz otrzymać urlop od 27.12 to musisz napisać wniosek urlopowy.
nie zgadzam się z tobą. kolega jest dalej na urlopie nic nie musi pisać , po powrocie z urlopu przedstawia zwolnienie ( chyba że je dostarczył wcześniej ). następnie pisze raport o tyle dni urlopu ile zabrało mu zwolnienie  i tutaj dopiero jest 01 lub dowódca, którzy mogą ale nie muszą przychylić się do zaproponowanego terminu przez zainteresowanego.
 pozdrawiam

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Ściągnięcie z urlopu
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2014, 20:36:22 »
Podaj mi uzasadnienie że chorobowe nie przerywa urlopu - chciałbym taką interpretację zobaczyć.
Mój post jest poparty:
http://www.infor.pl/prawo/praca/urlopy-pracownicze/302846,Czy-choroba-przerywa-urlop-wypoczynkowy.html
http://e-prawapracownika.pl/647/urlop-wypoczynkowy-a-zwolnienie-lekarskie/
http://www.poradaprawna.pl/porady/zwolnienie-lekarskie-a-urlop-wypoczynkowy,232008.html

Chyba więcej nie trzeba wyjaśniać....

Edit:
@peterek, ta wasza kadrowa skąd się wzięła w PSP? Wyczarowana z kapelusza?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2014, 21:36:21 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Ściągnięcie z urlopu
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2014, 21:31:56 »
robn - dzięki za wyjaśnienia, przekażę naszej kadrowej tą informację, zakładam że jej dotychczasowe postępowanie miało na celu dobre intencje.
pozdrawiam

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Ściągnięcie z urlopu
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2014, 10:19:52 »
robn być może sie mylę więc mi wytłumacz. Ja po twoim poście i odnośnikach uważam, że peterek nie musiał pisać nowego wniosku urlopowego, gdyż zgodnie ze złożonym wnioskiem urlop należał mu się do 31.12. Wg mnie chorobowe przerwało mu urlop tylko w części i na dodatek w środku co wcale nie oznacza (nie znalazłem potwierdzenia), że dalszy termin urlopu jest zlikwidowany. Dla przykładu- wyjechałem nad morze na 3 tygodnie urlopu, po tygodniu zachorowałem i otrzymałem 5 dni zwolnienia- oznaczało by to, że muszę wracać do domu bo nie mam juz urlopu (nie należy mi- został przerwany i muszę go otrzymac w poźniejszym terminie tak???

urlop

  • Gość
Odp: Ściągnięcie z urlopu
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2014, 12:18:15 »
Urlop przyznany wykorzystać należy w całości. Natomiast o urlop który został przerwany przez zwolnienie L-4 należy wnioskować w innym terminie.

Ponowna zgoda jest potrzebna na wykorzystanie urlopu przerwanego przez L-4 a nie jego dalszej części. O czym faktycznie pisze tutaj:

http://e-prawapracownika.pl/647/urlop-wypoczynkowy-a-zwolnienie-lekarskie/

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Ściągnięcie z urlopu
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 13, 2014, 11:02:22 »
urlop i ja o tym samym pisałem przed Tobą a nie jestem prawnikiem :rofl: