Autor Wątek: ZUS a działalność gosp. strażaka  (Przeczytany 18251 razy)

Offline wyciag

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
ZUS a działalność gosp. strażaka
« dnia: Luty 26, 2006, 15:30:37 »
Jeśli prowadziłeś działalność gosp. w 1999r i opłacałeś tylko skł. zdrowotną, to masz zaległości względem ZUS. W ustawie o ubezpieczeniach społecznych był błąd, który obowiązywał przez rok do 29 grudnia 1999r.
Problem się przedawni dopiero w 2011r.
Szukam osób, które odwoływały się do sądu od decyzji ZUS nakazującej zapłatę składek na FUS i Fundusz Pracy. (Jest tego troche z odsetkami).
Pozostałych też to czeka.

wyciag@op.pl
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2006, 15:11:30 wysłana przez wyciag »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: ZUS a działalność gosp. strażaka
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2006, 16:43:17 »
Temat już się pojawił:

Tutaj: http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=1759.0

i tutaj: http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=868.0

Może tak skleić te tematy?

Temat jest ciekawy i z całą pewnością dotyczy wielu z nas. Nikt jeszcze nie wojuje z ZUS-em?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline wyciag

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: ZUS a działalność gosp. strażaka
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2006, 18:36:09 »
Dzięki za linki. Ja wypowiadam  wojne ZUS. wyciag@op.pl
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2006, 23:57:59 wysłana przez wyciag »

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: ZUS a działalność gosp. strażaka
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2006, 13:45:42 »
w tym tygodniu odbedzie sie rozprawa sądowa własnie na ten temat przd sądem
nie chodzi o mnie ale o mego kumpla, daj mi swoje namiary a ja cie z nim skontaktuje, wiem ze ma do zapłacenia cos ok 20.000 z odsetkami.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: ZUS a działalność gosp. strażaka
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 07, 2006, 21:57:19 »
tuniek, może poźniej napisz coś niecoś na ten temat? W mojej komendzie jest tez kilku kolegów, którzy wojują z ZUS-em w związku z zaległościami w opłacaniu skadki. Myślę, że wiele osób jest tym zainteresowaych?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: ZUS a działalność gosp. strażaka
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2006, 18:08:11 »
A czy składając papiery do ZUSu dostaliście pismo o zwolnieniu ze składki w związku z pracą w PSP?

Offline wyciag

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: ZUS a działalność gosp. strażaka
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2006, 19:34:28 »
Decyzji żadnej nie mam. Pani grzecznie w okienku pomogła mi wypełnić druki i mnie instruowała. Na jej żądanie dostarczyłem do ZUS zaświadczenie o zatrudnieniu w PSP.....
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2006, 22:46:20 wysłana przez wyciag »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: ZUS a działalność gosp. strażaka
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2006, 10:29:13 »
To dziwne, bo część ludzi ma to na piśmie.

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: ZUS a działalność gosp. strażaka
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 21, 2006, 09:17:25 »
Do wszystkich zainteresowanych:
Sprawa w sądzie zakonczyła się wygrana strażaków.Teraz ZUS ma dwa miesiace na odwołanie się do NSA.Jezeli sie nie odwoła sprawa zostanie zakończona .

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: ZUS a działalność gosp. strażaka
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 21, 2006, 09:49:01 »
Tuniek - byłoby miło, gdybyś zdobył to orzeczenie wraz z uzasadnieniem i wkleił do tematu Wyroki sądów.
Gratuluję skarżącym. Wiem, że nie łatwo wygrać z ZUS-em....
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: ZUS a działalność gosp. strażaka
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 21, 2006, 21:42:26 »
Nie wiem czy mi sie uda. Postaram się. Ale dowiedziałem sie ze źródeł bardzo zbilżonych  ZUS-owi. że oni nawet 300 zł nie popuszczą. Takie mają zalecenia z "góry". Także bardzo prawdopodobne jest odwołanie sie ZUS do NSA.

Offline pan strażak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: ZUS a działalność gosp. strażaka
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 17, 2006, 22:01:47 »
Tuniek co z tym orzeczeniem? Zus się odwołał?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2006, 09:40:07 wysłana przez pan strażak »

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: ZUS a działalność gosp. strażaka
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 20, 2006, 18:10:44 »
Z tego co udało mi sie dowiedzieć ZUS ma jeszcze około miesiąca na odwołanie. Sprawa na razie stoi w miejscu. Jak cos będe wiedział dam znać.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: ZUS a działalność gosp. strażaka
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 20, 2006, 21:28:42 »
UWAGA!

Poszukujemy strażaków, którzy sądzą się z ZUS (zwłaszcza przez Sądem Najwyższym) o składki z działalności gospodarczej za 1999.

W województwie podlaskim ZUS wydaje decyzje, w których orzeka o obowiązku funkcjonariuszy zatrudnionych przed 1999 do zapłaty (całości) składek na ubezpieczenie od przychodów z działalności gospodarczej. Postępowania sądowe (prowadzone w imieniu funkcjonariuszy przez prawników z Kancelarii Radców Prawnych Zacharczuk, Prokopowicz i Wspólnicy) kończą się sukcesem. Pierwsza ze spraw została nawet pozytywnie rozstrzygnięta przed sądem apelacyjnym. Niemniej jednak, z informacji płynących z terenowych ZUS, centrala ZUS nakazuje składanie skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego. Biorąc pod uwagę, iż wygranie tych spraw jest niezwykle trudne i wymaga przedstawienia szeregu argumentów dotyczących wykładni przepisów ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych nawet w kontekście przepisów Konstytucji, powinniśmy połączyć siły.
Rozstrzygnięcie przez Sąd Najwyższy pierwszej sprawy będzie determinowało rozstrzygnięcie w pozostałych sprawach. Prawdopodobnie w analogicznej sprawie postępowanie prowadzone uprzednio (przypuszczalnie w województwie lubuskim), także zostało skierowane do Sądu Najwyższego. Dlatego niezbędnym jest przedstawienie w tej sprawie wszelkich argumentów przytaczanych przez pełnomocników w poszczególnych sprawach. Z tego powodu zwracam się z prośbą o kontakt wszystkich, którzy prowadzą lub słyszeli o takich sprawach kierowanych do Sądu Najwyższego.

Informację tą zamieściłem na prośbę kolegów z podlasia i słuzę pomocą w ewentualnym kontakcie zainteresowanych. Proszę
o przesyłanie informacji na adres:
robard@interia.pl

Nie musze chyba dodawać, ale robie to, że czas gra tutaj również ważną rolę
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline wyciag

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: ZUS a działalność gosp. strażaka
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 01, 2006, 18:25:04 »
Gorąca prożba do Panów z Podlasia, szczególnie zaglądających tutaj. Podobno orzeczenie jest już prawomocne, bo zus nie odwołał się od drugiej instancji. Pasowałoby wkleić tutaj to orzeczenie, a jeśli jest uzasadnienie to też.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: ZUS a działalność gosp. strażaka
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 01, 2006, 19:13:25 »
Wyciąg, masz złe informacje. ZUSisko odwołało sie od decyzji Sądu niższej instancji i sprawa trafiła do Sądu Najwyższego. Z tym, że terminu rozprawy jeszcze nie ma. Będę miał więcej informacji to na pewno dam znać. Pozdro.

Offline wyciag

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: ZUS a działalność gosp. strażaka
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 02, 2006, 14:43:54 »
W takim ukłaadzie to ja służe pomocą.Do 3 dni bedę w posiadaniu wyroku Sądu Najwyąższego w analogicznej sprawie. Sprawy oczywiście wygranej i wyrok prawomocny.
Pozdrawiam

Offline wyciag

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: ZUS a działalność gosp. strażaka
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 08, 2006, 22:36:29 »
Polecam wyrok w analogicznej sprawie. Sygn.akt II UK 247/04. Milej lektury życzę zainteresowanym.
Pozdrawiam.
Zbyszek R.

PS. maja sprawa w pierwszej instancji wygrana. Wyrok z dnia 5.10.2006

http://pub.sn.pl/OW3_IA.nsf/fa45e6b7f0ff738ac12567fc003027a5/a876964821b5b3b9c12571000044b096/$FILE/II%20UK%200247_04.pdf
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2006, 16:26:36 wysłana przez wyciag »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: ZUS a działalność gosp. strażaka
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 01, 2007, 20:50:53 »
Panowie, czy są jakieś nowe informacje dotyczące tego jak zakończyły się (lub jak się toczą) sprawy strażaków walczących z ZUS-em. Coraz więcej ludzi ma te problemy.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: ZUS a działalność gosp. strażaka
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 02, 2007, 22:33:58 »
Ja też jestem zainteresowany,mój kolega dostał wezwanie do ZUSu,a ja czekam na swoją kolej.Może kol.WYCIĄG MA JAKIEŚ NIUSY.
  Z góry dziękuję.

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: ZUS a działalność gosp. strażaka
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 03, 2007, 12:10:36 »
Jedna sprawa już się zakończyła w Sądzie Najwyższym wygraną strażaka. Teraz w "kolejce" czeka drugi. Będę wiedział więcej to dam znać.

Offline wiarus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: ZUS a działalność gosp. strażaka
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 03, 2007, 14:27:12 »
tuniek; weź dokładniej rozpoznaj temat, czy na pewno sprawa wygrana, czy po prostu w tym przypadku Sąd Najwyższy nie przyjął odwołania ZUSu do  rozpatrzenia.
W tej sytuacji ten chłop ma już temat z bani, to nie znaczy, że cała reszta strażaków w kraju, prowadzących w 99 r. działalność gospodarczą może spać spokojnie. Otóż nie, byłoby z bani dla wszystkich, gdyby pierwsza rozprawa się odbyła i zapadł na niej korzystny wyrok strażakowi.

Natomiast to co prezentował wcześniej WYCIĄG to sprawa przedstawia się nieco inaczej. Podejrzewam, że niejeden prawnik w Tej sprawie miałby odmienne zdanie, ale życzę powodzenia.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2007, 18:39:15 wysłana przez wiarus »

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: ZUS a działalność gosp. strażaka
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 03, 2007, 15:39:16 »
Ja walczyłem z ZUS-em w 2004 roku i " wygrałem" - płacę raty do września tego roku (3 lata), a kwota z 2980,00 zł  urosła do 2004 roku do kwoty 9600,00 zł. I nie jestem pierwszym który płaci a mam znajomych, których jeszcze nie doszukał się ZUS. Ale ostatnio jeden kumpel się wypytywał , o tąsprawęczyli go wyszukali, a mają czas do 10 lat wstecz.
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: ZUS a działalność gosp. strażaka
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 03, 2007, 18:15:03 »
tuniek, spróbuj dowiedzieć się o sygnaturę orzeczenia SN - lektura tego wyroku rozwieje wiele wątpliwości.

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: ZUS a działalność gosp. strażaka
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 03, 2007, 18:22:22 »
 
Wiarus, jest tak jak napisałeś , SN nie przyjął sprawy do rozpatrzenia , czyli utrzymany jest w mocy wyrok niższej instancji. Ale z tego co wiem każda sprawa będzie rozpatrywana indywidualnie.
Zainteresowanych proszę o kontakt msk.fm@interia.pl
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2007, 18:33:56 wysłana przez tuniek »