Autor Wątek: wypadki drogowe - wartościowe przedmioty  (Przeczytany 2367 razy)

Offline Bhudżangasana

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
wypadki drogowe - wartościowe przedmioty
« dnia: Luty 25, 2006, 10:04:05 »
witam.
chciałbym poruszyć następujący przypadek : mamy wypadek drogowy, poszkodowani zostali zabrani przez Pogotwie Ratunkowe, na miejscu zdarzenia zostajemy my i Policja, w samochodzie pozostały rzeczy poszkodowanych (np. torebka, reklamókwa itd...) , albo przykładowo w samochodzie widoczne są pieniądze. Jakie są wasze doświadczenia związane z zabezpieczeniem tych przedmiotów i pieniędzy?

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: wypadki drogowe - wartościowe przedmioty
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2006, 10:45:23 »
Z tego co wiem, zabiera je policja, później przekazując poszkowdowanym lub ich rodzinie. Często zdarza się, że rodzina, ktoś z rodziny jest na miejscu i zabiera te rzeczy.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Odp: wypadki drogowe - wartościowe przedmioty
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2006, 17:25:15 »
Gdy nasza jednostka była całkiem niedawno przy wypadku(niestety śmiertelnym) to wszystkie rzeczy i przedmioty wyjmowaliśmy z samochodu na oczach prokuratora i on te rzeczy zabezpieczył.
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline morele_baks

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: wypadki drogowe - wartościowe przedmioty
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2006, 18:14:38 »
Zawsze dokumenty, portfele i inne rzeczy wartościowe przekazujemy policji. W jednym przypadku pamiętam, że w portfelu w samochodzie było kilka tysięcy zł. Policjant przy mnie przeliczył, zapisał ile tego było. Uważam, że w takich przypadkach jak są rzeczy wartościowe to oddawać policji, jak jaj nie ma, to wezwać, nic samemu nie zabezpieczać.

Offline J@chu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: wypadki drogowe - wartościowe przedmioty
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2006, 19:01:11 »
Jestem tu nowy i witam wszystkich. Jak na wypadku jest wiadomo: kupa gapiów i inych takich różnych. Więc w mojej miejscowości wygląda to tak, że wszystkie wartościowe rzeczy są zaraz zabierane przez policję. Jeśli policja jeszcze nie przyjechała, to zabezpieczamy je aż do ich przyjazdu(albo prokuratora), niczego nie ruszamy.

Offline zbyszekkostrzyn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 130
Odp: wypadki drogowe - wartościowe przedmioty
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2006, 19:37:56 »
Witam
jak wszyscy poprzednicy powiedzieli tylko dla policji i to jest chyba najporządniejsze rozwiązanie ,
nic nam po tych rzeczach , niepchajmy się w to............ policja to najlepsze rozwiązanie
pozdrawiam

Offline Tygrys

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: wypadki drogowe - wartościowe przedmioty
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2006, 21:46:16 »
Hej panowie. U mnie jest podobnie jak u Was i też uważam, że to jest najlepsze rozwiązanie. A mieliście jakieś przypadki, że ktos was posądził, że coś zgineło? Pozdrawiam.

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: wypadki drogowe - wartościowe przedmioty
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2006, 13:01:09 »
Zgadza sie że powinna to zabezpieczyć policja a jeżeli jest ktoś z rodziny to powinien sie wylegitymować i podpisać jakiś tam druk u policjanta że zabrał to i owo takie jest moje zdanie . Ja przy wypadku nie martwie sie takimi rzeczami od tego jest policja i już!!!!

Offline ARBUZ100

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • http://
Odp: wypadki drogowe - wartościowe przedmioty
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2006, 15:06:21 »
Niech wartościowymi rzeczami na miejscu wypadku zajmuje sie policja.

Offline Bhudżangasana

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: wypadki drogowe - wartościowe przedmioty
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 28, 2006, 11:49:05 »
macie rację że Policja powinna zajmować się takimi rzeczami, jednak co zrobić gdy nie ma na miejscu Policji? Przyznacie że są takie przypadki - ja przynajmniej mialem taki przypadek że Policji nie było na miejscu wypadku drogowego(nie dali rady dojechać  -_-) ale na szczeście nie było żadnych wartościowych rzeczy....
pozdrawiam

Offline żolet

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
    • strona JRG Różan
Policja i prokuratorek
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 28, 2006, 17:10:00 »
Wielkie Siema wszystkim strażakom! U nas na wypadek przyjeżdża zawsze pierwsza policja. Wiadomo że na wypadkach, pożarach itp. jest wiele gapiów którzy są różnymi ludźmi np. "z ciekawą przeszłością" więc zadanie policji polega na tym by wszyscy ludzie rządni wrażeń odeszli z miejsca zdażenia. My "jako straż" wyjmujemy wszystkie wartościowe przedmioty i bezpośrednio przekazujemy policji lub prokuratorowi. Zawsze miejsce zdarzenia odzaczamy taśmą biało-czerwoną! Pozdro dla wszystkich strażaków PSP!

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: wypadki drogowe - wartościowe przedmioty
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 01, 2006, 15:35:20 »
żolet.
Gratuluję wam takiej policji. Pierwszy raz spotkałem sie z tym aby policja przybyła na miejsce wypadku pierwsza no chyba że jest uczestnikiem wypadku.Takim policjantom należy się medal za to że przyjechali.  U nas jest normalnie tzn. Policja zjawia się średnio w czasie pół godziny. My wtedy bardzo szybko zostawiamy ich z całym bałaganem i niech sobie pilnują. Były takie przypadki że policja po dokonaniu wstępnych czynności ulatniała się cicho zostawiając straż z całym bałaganem do czasu przybycia techników i lawety.